Amerika İş İlanları

Amerika İş İlanları – İşçi Alımı – Amerika’da Yaşam

Amerika iş başvurusu Amerika'da iş bulma siteleri, Amerika'ya işçi olarak nasıl gidebilirsiniz, Amerika'da asgari ücret ne kadar, Amerika'da en çok kazandıran meslekler nelerdir.

Amerika’nın keşfi ve yaşam kalitesi

Amerika'da Yaşam Kalitesi
Amerika'da Yaşam Kalitesi

Amerika Birleşmiş Devletleri dünya çapında önde gelen lider ülkeler arasında yer almaktadır. Diğer ülkelere nazaran oldukça fazla gelişmiş bir ekonomiye sahiptir. Hemen herkesin arzu ve hayallerinde yer alan ABD herkesin yaşamak istediği bir ülkedir.

Amerika Birleşik Devletleri toprak olarak dünyada en büyük ülkeler arasında yer almaktadır. Hindistan ve Çin'in ardından gelerek en kalabalık şehir olarak bilinmektedir. 50 eyaletten oluşan ve 1 federalden meydana gelen Amerika federal anayasa cumhuriyetidir.

Amerika’ya İşçi Olarak Gitmek

Amerika'ya İşçi Olarak Gitmek
Amerika'ya İşçi Olarak Gitmek

Amerika'ya işçi olarak gitmenin yolu çalışma vizelerine başvurmak gerekmektedir. Vizelere başvurmak için özellikle Amerika'da bir işverenin Amerika çalışma Bakanlığından onaylanmış iş sertifikası alması gerekmektedir. Sertifika alımı işlemi bittikten sonra işveren I-140 formunu doldurması gerekmektedir. Bu formla Amerikan Vatandaşlık ve Göçmen Bürosu ile kendisine uygun çalışma vizesine başvuru yapmalıdır.

Amerika’da Asgari Ücret

Amerika oldukça büyük bir ülkedir. Her ırktan ve dinden vatandaşı barındıran hemen herkesin geçim kaynağı olan oldukça zengin ülkeler arasında yer almaktadır. Amerika birçok yerli ve yabancı vatandaşına ev sahipliği ediyor.  Herkesin merakında olan ABD'deki asgari ücret ne kadar sorusu dilden dile dolaşmaktadır.

Amerika'da Asgari Ücret
Amerika'da Asgari Ücret

Amerika'da yaşamanın geçerli durumlarından biri de asgari ücretin ne kadar olmasıdır Peki Amerika'da asgari ücret ne kadar?

Amerika'da asgari ücret 7,25 USD/ saat olarak belirlenmektedir. Birde ABD'de çalışan sözleşmeli vatandaşlar vardır. Onlar için ise bu tutar 15 USD/ saat şeklinde olmaktadır.

Amerika da asgari ücretler aylık değil saatlik belirlenmektedir. Her bir vatandaşının bütün temel ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilecek tutar verilmektedir. Bu uygulamaya ekonomi uygulaması denilmektedir.

Benzer:  İtalya İş İlanları - İşçi Alımı - İtalya'da Yaşam

Amerika'da yaşayan engelli işçiler ve gün boyu eğitim gören ve bu yüzden çalışamayan öğrenciler daha yüksek oranda maaş almaktadırlar.

Amerika’da En Çok Kazandıran Meslekler

Amerika'da En Çok Kazandıran Meslekler
Amerika'da En Çok Kazandıran Meslekler

Amerika'da en çok kazandıran meslekleri sizler için araştırıp sayfamızda yer verdik.  Eğer sizde oldukça şanslı ve bu mesleklerden birine sahip iseniz, orada zengin olmak sizler için kaçınılmaz hale gelecektir. ABD dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biridir.

Gelişmiş ordusu, zengin ekonomisi, alt yapı gücü, teknoloji ve eğitim konusunda oldukça ileri seviyeye sahip bir ülkedir. Bu ülkenin coğrafyasında yaşayan ve bu ülkeye vergi veren sayısız insan vardır. Bu insanlar arasında en çok kazanan toplumun yalnızca % 10una girebilmektedir.

Bu kavram ise ABD'de en çok maaş ödenilen meslekler arasında yer alıyor. Gelin hep birlikte bu şanslı meslekleri keşfedelim.

Amerika'da en çok kazanan meslekler;

 1. Avukat,
 2. Finans Müdürü,
 3. Göz Doktoru,
 4. Eczacı,
 5. Bilgi Sistemleri ve Bilgisayar Yöneticisi,
 6. Petrol Mühendisi,
 7. Pskiyartist,
 8. Pilot,
 9. Ordodontist,
 10. Cerrah,
 11. Anestezi Uzmanı

Yukarıda listelemiş olduğumuz bu meslekler ABD'de oldukça yüklü maaş almaktadır.

Bunun yanı sıra bir de vasıfsız meslekler yer almaktadır. Vasıfsız meslekler arasında en yüksek maaşlı meslekler ise şu şekilde belirlenmiştir.

 1. Barmen,
 2. İnşaat İşçiliği,
 3. Garson,
 4. Kurye,
 5. Taksici,
 6. Komi,
 7. Tır Şoförlüğü

olarak bilinmektedir.  Oldukça yüksek maaş alan bu meslekler en çok yapılan meslekler arasında yer almaktadır.

Hemen herkesin yapabileceği bu meslekler ABD'de oldukça ilgi duyulan meslekler arasında yer almaktadır. Hem popüler meslek olarak herkesin tercihi ve yaptığı meslekler hem de oldukça fazla maaşa tabi tutulan mesleklerdir.

Amerika’ya İşçi Götüren Firmalar

Amerika'ya İşçi Götüren Firmalar
Amerika'ya İşçi Götüren Firmalar

Amerika her yıl işçi alımı yapmaya devam eden en gelişmiş ülkelerden biridir.  Bu ülkenin işçiye verdiği maaş oldukça yüksek Mevlalar arasında yer almaktadır. Bu nedenle birçok insanın hayalinde Amerika'da yaşamak vardır. Yalnızca ülkemizden değil, yurt dışı ülkelerinden de birçok insan ABD'de iş bulma hayalini kurmaktadır. Bu nedenle Amerika iş ilanları çok fazla taleple karşılanmaktadır.

Benzer:  Kariyer Fikirleri Yurtdışı İş İmkanı İçin 11 Öneri

Bu ilanları yakından takip etmek ve sürekli güncellendiğini unutmamak gerekir. Kendinize uygun ve yapabileceğiniz işi bulamadığınızda bir süre sonra tekrar kontrol edip takipte kalmanızda büyük fayda olacağını unutmamalısınız. Çünkü her gün içerisinde yeni ilanlar eklenmektedir.

Amerika Birleşik Devletleri ile her alanda iş bulmak mümkün hale gelmektedir. Orada tanıdığınız yoksa hemen iş bulma veya yüksek mevkilere ulaşmanız imkânsızdır. Amerika da bulunan Türk firmaları sayesinde kısa süreliğine de olsa iş bulma imkânınız gerçekleşmektedir.

Bunu yanı sıra bazı Türk firmaları İngilizce şartı aramadan sizlere ABD'de iş imkânı sunabilirken, İngilizce bilen kişiler daha çabuk iş bulmaktadırlar. ABD'de çalışmak için vize ve tüm çalışma işlemlerini halletmeniz gerekmektedir. Türk firmaları aracılığıyla yapılan bu işlemler oldukça basit ve çoğunluğu kesin çözümlerle bitmektedir. Peki, bu firmalar hangi firmalardır?

Amerika’ya İşçi Götüren Şirketler ve Firmalar

Amerika'ya en fazla işçi götüren firmaları sizler için aşağıya derledik. Bu firmalar vasıflı veya vasıfsız işçi götürmekteler.

 1. Özaltın İnşaat,
 2. Rönesans İnşaat,
 3. Met-gün İnşaat,
 4. Dorçe İnşaat,
 5. Koç holding

Amerika’da İş Bulma Siteleri

Amerika'da İş Bulma Siteleri
Amerika'da İş Bulma Siteleri

Birçok gencin ve insanın hayalinde olan bir ülkeden bahsediyoruz. Amerika'ya yerleşmek ve orada yaşamak için her yıl milyonlarca insan bu gelişmiş ülkede yaşamanın peşinden koşuyor. Orada yaşamak ve çalışmak için çeşitli başvuru platformları bulunmaktadır. Amerika'da iş bularak o ülkeden çalışma daveti almanız mümkün hale gelmektedir. Bu platformda yer alan web sitelerini sizler için araştırdık.

Career Builder

Amerika'da iş bulmak için oldukça kullanışlı bir siteden bahsediyoruz. Site üzerinden  öz geçmiş ilanınızı hazırlayabilirsiniz. Aradığınız işi bulma ve eşleştirme sistemi oldukça başarılı bir sitedir.

Usajobs

Bu sitede Amerika'da çalışmanız için uygun olup olmadığınızı kontrol edebilirsiniz. Ve size uygun şartlarda başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

LInkedIn

Bu site tam bir Network aracı olarak bilinmektedir. Bu site ile Amerika'da network elde edebilirsiniz. Ve Amerika şirketlerini yakından takip ederek iş ilanlarını görebilirsiniz.

Benzer:  Lüksemburg İş İlanları – İşçi Alımı – Lüksemburg'da Yaşam

JobCase

Bu sitede Amerika da çalışmak için birçok eyalette aradığınız iş ilanını bulmanız mümkün hale gelmektedir.

Usailan

Bu site Amerika'da yaşayan Türklerin iş aradığı bir sitedir. Her guruptan insana iş olanağı sağlayan ve çok sayıda profile sahip olan oldukça büyük bir kapsama sahiptir. Bu siteyi Türklerle iletişim kurmak için de kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Aman dikkat diyelim! Site oldukça güvenilir bir sitedir ama insanları hiç güvenilir değildir. Sizden bir miktar para talep edip sizi Amerika'ya aldırma vaatleri vermektedirler.

Monster

Tüm dünyaya iş ilanı veren çok geniş bir platforma sahip olan bir sitedir. Bu site aracılığıyla çevrimiçi iş başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

SimpIyHired

Bu sitede birçok iş ilanına ulaşabilir, maaş analizi yapabilirsiniz.

LinkUp

Bu sitede de birçok iş ilanına ulaşabilir ve başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Amerika’da Günlük Yaşam

Amerika'da Günlük Yaşam
Amerika'da Günlük Yaşam

Bu ülkeyi tek bir coğrafi terimle tanımlamak imkânsızdır. Ülkenin gürültülü şehir caddeleri, sıradağları, geniş ve açık düzlükleri, sessiz kırsal kasabaları ve kıyı şehirleri bulunmaktadır. Kalabalık nüfus bakımından dünyanın 3. Büyük ülkesi olmuştur. Amerika da hayvanlarla iç içe yaşarsınız.

Ülkenin her yerinde 4G çekim vardır. Eğitim sistemi oldukça kolaydır. Ücretsiz su ve içecek alabilirsiniz. Gıda ürünlerinde ki çeşitlilik çok fazladır. Her ürünün kalitelisini alma şansına sahip olursunuz. Yaşam giderleri oldukça ucuzdur.

Amerika Ülke Genel Bilgiler

Orta Kuzey Amerika da Kanada ve Meksika Arasında bulunan Amerika Birleşik Devletleri resmi olmayan ismiyle Amerika ya da Birleşik Devletler olarak elli eyalet ve bir federal bölgeden oluşan dünyanın 3. Büyük ülkesi olarak federal anayasa cumhuriyet ile yönetilen alanında en gelişmiş bir ülkedir. Oldukça fazla nüfusa sahip olan ülke dünyanın her yerinden insana ev sahipliği yapmaktadır.

Amerika Ülke Genel Bilgileri
Amerika Ülke Genel Bilgileri

Amerika Birleşmiş Devletler dünya çapında en lider ülkeler arasında yer almaktadır. Diğer ülkelere nazaran oldukça fazla gelişmiş bir ekonomiye sahiptir. Hemen herkesin arzu ve hayallerinde yer alan ABD herkesin yaşamak istediği bir ülkedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Oturum aç

Şifremi Unuttum?

Şifremi Unuttum?

Hesap verilerinizi girin, size şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı göndereceğiz.

Şifre sıfırlama bağlantınız geçersiz veya süresi dolmuş görünüyor.

Giriş

Gizlilik Politikası

Koleksiyona ekle

Koleksiyon Yok

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.