Yurtdışı Eğitim

Avusturya’nın En İyi Üniversiteleri

Avusturya’nın En İyi Üniversiteleri

Avusturya, yaşam açısından uygun olduğu gibi, üniversite şartlarına göre de yeterince uygundur. , dünya çapında göze alınarak incelendiğinde akademik sıralamalarda ilk 500'e girmeyi başarmaktadır.

Avusturya'nın başkenti ve en çok yaşam yeri olarak tercih edilen şehri olan Viyana, üniversite çapında da ekstra bir üne sahiptir. Viyana Üniversitesi, büyük bir üne sahiptir. Ve bu ünü hak ettiğini dünyanın en iyi 60. Üniversitesi olarak kanıtlamıştır.

Bu ününü biraz daha ileri sürdürüp Avrupa'nın en iyi 10. Üniversitesi olmakla kendini ödüllendirmiştir. İsmi dünya çapında duyulmuş bu üniversitelerde okumayı herkes denemek ister. Birazda bu ünleriyle ve eğitimleriyle günümüze ulaşmış bu üniversiteleri yakından inceleyelim.

1) Viyana Üniversitesi

Viyana Üniversitesi
Viyana Üniversitesi

Üniversite, Viyana'nın merkezi konumunda bulunup, şehirde yer alan 70'e yakın kampüsüyle geniş bir alana ev sahipliği yapmaktadır. 1365 yılında, Duke Herzog Rudolf tarafından kurulmuş ve köklü bir geçmişe sahiptir. Dünyanın en eski ve ilk Almanca eğitimi veren Viyana Üniversitesi,  Avusturya'nın en iyi üniversitelerinden anılmaya hak sahipliği yapmıştır.

Üniversite kampüslerinin çokluğu ve genişliği sebebiyle birçok öğrencinin tercihi olarak popülerleşmiş olan Viyana Üniversitesi, şehrini dünyanın en popüler öğrenci şehirleri arasına girmiştir. Viyana Üniversitesinin bu kadar çok tercih edilip Avusturya'nın 1 numaralı üniversite olmasına 175 lisans ve 40 ön lisans programının bulunması büyük avantaj sağlamıştır.

Viyana Üniversitesi Kabul Şartları

Her yıl 2.700 öğrenciden fazla öğrencinin bu okulu tercih ederek değişim programlarına eğitime başlamasıyla da bu üniversitenin ne kadar değerli olduğunu gözle görebiliyoruz. Aktif olarak öğrenim gören öğrenci sayısı 94.000 öğrenci olması gerçekten duyduğumuzda ağzımızı açık bırakacak kadar fazla.

Benzer:  Polonya’nın En İyi Üniversiteleri

Üniversite öğrencilerinin birçok yararlanabileceği ve faydalanabileceği olanakların olması ise gerçekten bu üniversite ile ilgili en önemli detaylardan biridir. 6,5 milyondan fazla kitaba ev sahibi yapan büyük ve eski kütüphanesi, modern derslikler, laboratuvarlar, bilgisayar odaları ve kafeteryalar yer almaktadır.

Ulaşım ağının rahatlığı, kampüslere yakın yurt ve evler de yer aldığından öğrencilerin sıkıntı yaşaması en minimuma indirilmiştir. Bu büyüleyici okula hayranla bakmak ve gerçekten olduğu konuma büyük hak vermemek elde değil.

Viyana Üniversitesi Online Başvuru

2) Viyana Teknik Üniversitesi

Viyana Teknik Üniversitesi
Viyana Teknik Üniversitesi

Günümüzde Avusturya'nın en büyük araştırma ve eğitim kurumu olan eğitim kurumu 1815 yılında kurulmuştur.200 yılı aşkındır tek sloganları, ‘'İnsan için Teknoloji'' olarak araştırma, eğitim ve öğretim olarak sürdürülmektedir.

Viyana Teknik Üniversite Genel Bilgiler

Üniversite'de toplam aktif öğrenci sayısı 30.000'i bulmuş ve %20'lik kısmını ise uluslararası öğrenciler oluşturmaktadır. Üniversitenin bu kadar önemli ve öne çıkmasının sebeplerinden mühendisliğe ve doğa bilimlerine olan yoğunlaşma büyük bir etken oluşturmuştur.

Bu sebeple Avusturya'nın en iyi üniversitelerinden biri olmak için yüksek bir haklılığa sahiptir. Pek çok olanağa sahip olan Viyana Teknik Üniversitesi bu konu da büyük bir başarıya sahiptir. Birçok olanağa sahip olan Viyana Teknik Üniversitesi, lavoratuvarlarıyla, kütüphaneleriyle, kariyer geliştirme merkezleriyle ve micra-nano yapı merkezleri gibi alanlarla öğrencileri eğitim sürecine odaklayıp yönlendirmeyi amaçlar.

Öğrenimlerini destekleyici bu olanaklara sahip olan Viyana Teknik Üniversitesi gerçekten donanımlı ve iyi eğitim kurumları arasında gerçekten başarıyı fazlasıyla hak ediyor.

Viyana Teknik Üniversitesi Oline Başvuru Yapınız

3) Innsbruck Üniversitesi

Innsburck Üniversitesi, 1562 yılında Avusturya'nın Innsbruck şehrinde kurulmuş olup yerli yabancı birçok öğrenciye kapılarını açmıştır.

Benzer:  Rusya'da Eğitim Rusya'da Üniversite

Toplam 26.000 aktif öğrencisi bulunan araştırma ve eğitim üniversitesi olan Innsbruck Üniversitesi, 3.000 Profesör görevde bulunmaktadır. Bünyesindeki profesörlerden 4 tanesi Nobel ödülü almasıyla da adını fazlasıyla duyurmuştur. Üniversite, içerisinde bulunan 7 fakülteden oluşmaktadır.

Birçok işveren tarafından önerilen okullar arasında önde gelmektedir. Bu düşünceden de varsayılacağı gibi Innsbruck Üniversitesi, Avusturya'nın en iyi üniversiteleri arasında yer almaktadır.

4) Graz Teknik Üniversitesi

Avusturya Arşidükü Johan tarafından 1811 yılında kurulmuştur. Avusturya'da yer alan en iyi 2. Teknik üniversite unvanına sahiptir. 200 yıldan fazla süren tarihinde sürekli gelişme, gelişim ve ilerlemeyi kaydetmesiyle misyonunu genişletmiştir.

Hem Almanca hem de İngilizce eğitim sunan geniş kapsamlı bir üniversitedir. Toplamda 13.000'den fazla aktif öğrenciye sahip olan bu okul uluslararası bir sadece öğrencileriyle değil akademisyenlerin de yabancı olmasıyla da ön plandadır. Pek çok disipline uygun laboratuvarlar, kütüphaneler, uluslararası danışma ofisi vs. öğrenci merkezleri de bolca yer almaktadır.

Araştırma ve yenilik üzerine duran bu üniversite, birçok başarıya ulaşmış öğrencileriyle de adını duyurmuş ve Avusturya'nın en iyi üniversiteleri arasında bulunmuş ve adını duyurmuştur.

5) Johannes Kepler Üniversitesi

Avusturya'da ki en modern üniversitelerden biridir. 1996 yılında bir Sosyal ve İktisadi Bilimler Akademisi olarak kurulmuştur. Yaklaşık 600 kişilik bir öğrenci grubuna hitap eden sosyal, iktisadi ve hukuk araştırmalarının olduğu bir üniversite olarak adı duyulmaktadır.

Üniversiteye dünyaca meşhur matematikçi ve gökbilimci olan Johannes Kepler'in anısına adı verilmiştir. Aktif olarak 14.000 öğrenci ile 2.000'den fazla öğretim üyesi ile şu anda 29 lisans, master ve doktora programına sahiptir. Buna karşılık olarak Avusturya'nın en iyi üniversiteleri arasında bulunmaktadır.

6) Graz Üniversitesi

Avusturya'nın ikinci büyük ve eski üniversitesidir. Aktif olarak 22.000 öğrenci eğitim görmektedir. 6 fakültesi ve 74 bölümünde eğitim sürdürülmektedir.

Benzer:  Macaristan'da Üniversite Okumak ve Eğitim

9 Nobel ödüllü profesörleriyle de adını duyurmuş bir üniversitedir. Üniversite kütüphanesi, bölgenin en büyük kütüphanesi ünvanına sahiptir. Bu kısa sebeplerle de görüldüğü kadarıyla Avusturya'nın en iyi üniversiteleri olmaya hak kazanmıştır.

7) Viyana Tıp Üniversitesi

1365 yılında kurulmuş olan üniversite, şu anda dünyanın en büyük ve en tanınmış tıp üniversitelerinden biridir. Yaklaşık 8.000 öğrenci ile en büyük tıp eğitimi fakültelerinden biridir.

Çok sayıda yüksek standartlarına sahip olan bu üniversite sadece Avusturya'nın en iyi üniversitelerinden biri olmakla kalmayıp aynı zamanda Avrupa'nın en önemli araştırma enstitülerinden biridir.

8) Graz Tıp Üniversitesi

1863 yılında fakülte olarak kurulmuştur. Ana teması sürdürebilir sağlık araştırması olan bu üniversite eğitmenler ve biyopsikososyal modelin ilkelerine göre eğitim vermektedir.

Bu ana temayla birlikte neden Avusturya'nın en iyi üniversitelerilerinden olduğuna da açıklık sunmaktadır.

9) Viyana Ekonomi ve İşletme Üniversitesi

İşletme ve Ekonomi Üniversitesi olarak eğitim vermeye başlamıştır. Avrupa'daki işletme ve ekonomiye odaklanan en büyük üniversitedir. Belirlenen hedef, dünyanın önde gelen yükseköğrenim kurumları arasında bir yer edinmek ve sürdürmektedir.

Almanca konuşulan okulların içinde bu akreditasyonlara sahip iki okullardan biri olarak, Avusturya'nın en iyi üniversitelerinden biri olup seçkinliğini kanıtlamıştır.

10) Viyana Ziraat Üniversitesi

1872 yılında kurulmuş olup Avrupa'nın alanında en köklü ve öncü üniversitelerinden biri olmuştur. Aktif olarak 10.000den fazla öğrenciye eğitim veren bu üniversite insan yaşamı için gerekli olan kaynakları bir eğitim ve öğretim merkezi olarak algılıyor.

Mezunlara özel bilgi, anlayış ve esneklik uygulayan bir üniversite olarak Avusturya'nın en iyi üniversiteleri olmaya hak göstermiştir. Öğrenciler burada modern didaktik metotları kullanarak kendi fikirlerini geliştirmeye motive ediyor.

Bilimsel ve mesleki eğitim sistemi, öğrencilerin karmaşık disiplinler arası ilişkileri anlamalarına yönelik çalışmalara yönlendiriliyor. Tarım, bahçe bitkileri ve hayvancılık gibi bölümler hala bu kampüste eğitim olarak sunulmaktadır.

Bu Üniversitelerin Birinde Okumak İçin Şimdi Başvuru Yapın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Oturum aç

Şifremi Unuttum?

Şifremi Unuttum?

Hesap verilerinizi girin, size şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı göndereceğiz.

Şifre sıfırlama bağlantınız geçersiz veya süresi dolmuş görünüyor.

Giriş

Gizlilik Politikası

Koleksiyona ekle

Koleksiyon Yok

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.