Kariyer FikirleriPara Kazanma

Bahçıvanlık Yaparak Para Kazanma Yolları

Bahçıvanlık Yaparak Para Kazanmak
Bahçıvanlık Yaparak Para Kazanmak

Bahçıvanlık İşine Nasıl Başlanır?

Açık havayı seviyor ve bir iş kurmayı düşünüyorsanız, ev merkezli bir bahçıvan olarak iyi bir yaşam sürdürebilirsiniz. Bitkilerden iyi anlıyorsanız ve onlarla  uğraşmaktan zevk alıyorsanız bu kariyeri düşünmek isteyebilirsiniz. Bahçıvanlar, müşterilerinin evlerinin ve bahçelerinin güzel görünmesini sağlamak için sulama, budama, tırmıklama, kazma, dikme, çapalama ve yaprak toplama gibi birçok görevi yerine getirir.

Tam Zamanlı Bir İş Olarak Bahçıvanlık

Çok az deneyim veya hiç deneyim gerektirmese de, güvenilir, dürüst bireyler için çok fazla talep olabilir ve bahçıvanlık tam zamanlı bir meslek haline getirilebilir. Yoğun programları yönetmekte zorlanan birçok ev sahibinden, hizmetleriniz için sürekli bir talep alacaksınız. Ayrıca, dört mevsimin yaşandığı bir bölgedeyseniz, sonbahar temizliği ve hatta kar temizliği yapmak için işçi tutmak isteyebilirsiniz. Ayrıca, bazı müşteriler yıl boyunca seralarına veya ofis tesislerine ihtiyaç duyabilir.

Benzer:  Uyurken Para Kazanmak İçin 5 Pasif Ek Gelir Fikri

Düzenli müşterilerin karışımı ve dağınık mülklerin nadiren tek seferlik temizliği ile istikrarlı ve sürdürülebilir bir gelir elde edebilirsiniz. Çalışma İstatistikleri Bürosu'na göre, saatte 18 ila 20 dolar arasında kazanabilirsiniz. Müşterilerle yapılan aylık bakım programları, muhasabeyi nispeten basit tutar. Ulusal Bahçe Birliği ve Amerikan Bahçe Kültürü Derneği bahçıvanlar için sağlam çevrimiçi kaynaklar sunmaktadır.

Bahçıvana Karşı Peyzaj Mimarı

Peyzaj mimarları bir bahçıvandan bile daha fazla kazanabilir. Çeşmeler, göletler, kaya oluşumları ve sulama sistemleri inşa etmek için peyzaj mimarlığı alanında üniversite derecesine ihtiyacınız vardır. Gelecekte bu seçeneği takip edebilirsiniz, ancak ev sahipleri için temel işlemleri gerçekleştirmek için hala çok fazla fırsat var.

Bahçıvanlık Nasıl Yapılır
Bahçıvanlık Nasıl Yapılır

Bahçvanlığa Başlarken Dikkat Edilmesi Gereken Diğer Hususlar

Yıllarca bir ofis binasında kapalı kaldıktan sonra dışarıda çalışmak harika hissettirse de, şunu göz önünde bulundurmalısınız:

Benzer:  Eski Mobilyaları Yenileyerek Para Kazanmak

– Güneşe uzun süre maruz kalmak, dehidrasyon ve hatta cilt kanseri gibi sağlık tehlikelerine neden olabilir. Kendinizi güvende tutmak için koruyucu giysilere yatırım yapmanız gerekecek.

– Egzersiz sağlığınız için harika olsa da, sürekli olarak eğilme, uzanma ve çömelmeye alışkın değilseniz, sırt ve eklem sorunları meydana gelebilir.

– Geliriniz genellikle havaya bağlı olabilir. Kış aylarında çalışmamayı seçtiyseniz, faturalarınızı ödemek için bir bütçe belirlemeniz gerekecektir.

Bahçıvanlığa Başlamak İçin İhtiyacınız Olanlar

Yeni işinizi kurmaya hazırlanırken şunlara ihtiyacınız olacak:

İyi bir fiziksel sağlık: İşi halletmek için mükemmel durumda olmanız gerekir. Kardiyovasküler (kalp ve damarlara ilişkin) egzersiz ve kuvvet antrenmanı yaparak işe hazırlanın.

Benzer:  Sanal Arsa Para Kazanma Yöntemleri - Metaverse Yatırımı

Pazarlama Materyalleri: İşletmeniz hakkında bilgi yaymak ve ilk müşterilerinizi çekmek için, basit bir web sitesinden kartvizitlere kadar pazarlama materyallerine ihtiyacınız olacak.

Temel çim ve bahçe ekipmanları: Kürek, tırmık, çapa, ot ve çim biçme makinesi ve mala dahil olmak üzere genellikle kendi aletlerinizi tedarik etmeniz beklenir. Ticari bir çim biçme makinesinin maliyetinin yaklaşık 2.000 dolar olabileceğini, ancak küçükten başlayıp işiniz büyüdükçe arttırabileceğinizi unutmayın.

Ruhsat ve Sigorta: Her eyaletin benzersiz ruhsat yasaları ve sigorta gereklilikleri vardır. Başlamak için neye ihtiyacınız olduğunu öğrenmek için eyaletinizin küçük işletme derneğine danışın.

Bu kadar yüksek ciroya sahip bir alanda, uygun fiyata güvenilir bir performans sizi rakiplerinizin çoğunun önüne geçirecektir. Müşterilerinizin sizi başkalarına tavsiye ettikçe, müşteri tabanınız artan itibarınızla kök salacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Oturum aç

Şifremi Unuttum?

Şifremi Unuttum?

Hesap verilerinizi girin, size şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı göndereceğiz.

Şifre sıfırlama bağlantınız geçersiz veya süresi dolmuş görünüyor.

Giriş

Gizlilik Politikası

Koleksiyona ekle

Koleksiyon Yok

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.