Kripto Para

Bedava Bitcoin Kazanmak 2023’de En İyi 13 Yol

2022’de Bedava Bitcoin Kazanmak

kazanabilirsiniz ve evet, yanlış duymadınız. İnternette oyun oynamak, reklam izlemek gibi çeşitli görevleri yaparak ücretsiz kazanabileceğiniz çok fazla web sitesi bulunmaktadır. Yalnız Bitcoin'in oldukça küçük bir kısmını alacaksınız. Ücretsiz Bitcoinler kazanmak size Bitcoin fiyatları zamanla artmaya devam ettiğinde fayda sağlayabilir. Ayrıca iyi kazançlar elde etmenize yardımcı olabilir.  Dezavantajı ise alacağınız Bitcoin miktarı her zaman rast gele olmakla birlikte her zaman farklı olmaktadır.

2022’de Bedava Bitcoin Kazanmanın Meşru Yolları

Ücretsiz BTC kazanmanın, piyasanın dünya çapında zirveye ulaşması ve satış fiyatlarının oldukça yüksek rakamlara ulaşması, birçok internet kullanıcısı tarafından 2022 bedava Bitcoin kazanmak gibi konuları gündeme getirilmektedir. Ülkemiz de dâhil birçok ülkede hızla yayılan Bitcoin Madenciliği ile gerçekleştirilen alım- satım işlemlerinin çoğalması, bu durumun en önemli kanıtı olarak karşımıza gelmektedir.

Türkiye'de sayısız kişi tarafından kullanılan Bitcoin siteler aracılığıyla ücretsiz olarak da verilmeye başlamıştır.

Bitcoins Nasıl Edinilir Ücretsiz BTC Kazanın
Bitcoins Nasıl Edinilir Bedava Bitcoin Kazanmak

Madencilik yapmadan ücretsiz bitcoin almanın yasal yollarından bazılarını sizler için derledik:

1. Bir Kripto Tarayıcı Kullanın

Birden çok web sitesi sizden belirli etkinlikler yapmanızı isteyerek anında ücretsiz Bitcoin almanıza yardımcı olmaktadır. Örnek verecek olursak Crypto Tab tarayıcısı kullanarak ve internette gezinerek anında ücretsiz Bitcoin kazanma fırsatını yakalayacaksınız. Nasıl mı?

Bitcoin madenciliği ile değişen dünya karşımıza giderek daha fazla yenilikleri sunmaya devam ediyor. Çok uzun bir zamandan bahsetmiyoruz, yaklaşık 10 sene önce diye bir varlıkla karşılaşmış olsaydınız muhtemelen ne olduğuna dair herhangi bir fikir üretemeyecektiniz.

Günümüzde geldiğimiz noktada dünya artık kripto paraları büyük ölçüde benimsedi ve kullanmaya başladı.  Ve bu sisteme girmenin de yollarını araştırmaya başladı. Bu eylemi yaparken sadece kripto paraları satın alarak değil, aynı zamanda bu kripto paraların üretiminin gerçekleştiği madencilik faaliyetlerine de katılarak para kazanmanın çeşitli metotlarını buldu.

Sizinle paylaşacağımız konu tam da bunun üzerinde olmaktadır. Bir Browser kullanarak Bitcoin kazanmanın nasıl olduğunu bütün detaylarıyla sizlerle paylaşacağız. Programı kurup nasıl kazanacağınızı ve tabi ki kazandığınız Bitcoinleri nasıl hesabınıza aktaracağınızı detayları ile beraber sayfamızda paylaşacağız.

Bitcoin kazandıran programın ismi Crypto Tab Browser olmaktadır. Bu program uzantı biçiminde ki nazaran bilgisayar kaynaklarınızı daha etkili kullanmanıza olanak sağlayan yerleşik madencilik algoritmasını içerinde bulundurmaktadır. Bu programda nasıl BTC kazanacağınızı anlatmaya çalışacağız. Hadi hep birlikte bir göz atalım.

Crypto Tab  Browser

Öncelikle bu programı bilgisayarınıza kurmanız gerekmektedir. Programı kurduktan sonra mail adresinizle kişisel tanımlamalarınız yapıyorsunuz. Tanımlamanızı yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekranda sağ üst köşesinde yer alan Mining'i MAX tuşuna tıklayarak çalıştırmaya başlamalısınız. Siz bilgisayarınızda işlerinizi hallederken bir taraftan da BTC kazanıyorsunuz.

Program ne zaman BTC ödemesi yapıyor

Sistemden BTC ödemesi alabilmeniz için bir BTC cüzdanı adresiniz olması gerekmektedir. Ayrıca Crypto Tab Browser'i çalıştırdığınız da ulaştığınız BTC değeri en az 0.00001 olması gerekiyor. Günlük düzenli olarak bilgisayarın başında tarayıcı çalıştırdığınızda yaklaşık 4 veya 5 saatte bu değere gelmektedir. Bu değere ulaştığınız zaman yapmanız gereken tek şey programın sağ üst köşesinde yer alan üç çizgi şeklinde olan simgeye tıklamanızdır.

Tıkladığınız ekranda kazanılan BTC rakamı yukarda görülmektedir. Ödemeyi almak için ise WITHDRAW BTC kısmına tıkladığınızda bitcoin adresinizi yazıyorsunuz.  Daha sonra paranız 12 saati doldurmadan hesabınıza geçmiş oluyor.

Sonuç olarak bu programı kullanarak zengin olmanız mümkün olmasa da pasif olarak gelir elde etmenin muhteşem yollarından biridir.

Oldukça Farklı web siteleri sizden belirli etkinlikler yapmanızı isteyerek anında ücretsiz Bitcoin almanıza yardımcı olmaktadırlar. Crypto Tab tarayıcısı kullanarak ve internette gezinerek anında ücretsiz Bitcoin kazanma fırsatını yakalayacaksınız. Bu sistem sayesinde zengin olmanız mümkün olmasa da pasif olarak gelir elde etmenin muhteşem yollarından biridir.

2. Bitcoin’i Öğrenmek

Bitcoin Nedir Bitcoin Öğrenme Kılavuzu
Bitcoin Nedir Bitcoin Öğrenme Kılavuzu

Bitcoin öğrenerek de Bitcoin kazanmanız mümkün olabilmektedir. Coinbase gibi sitelerden Bitcoin öğrenebilirsiniz.  Bu site kripto hakkında çeşitli videolar ve kurslar sunuyor. Bu sitede yer alan test sorularını cevaplamanız ya da belirli görevleri tamamlamanız yeterli olmaktadır. Bunun yanı sıra belirli bir kripto paranın küçük bir kısmı ile ödüllendirilme fırsatını yakalayacaksınız. Yalnız bunu yapmak için kendinizi Coinbase web sitesine kaydetmeniz gerekmektedir.

Coinbase

Büyük bir kripto para borsalarından biridir. Amerika Birleşik Devletleri tarafından kripto para alım ve satım işlemleri yapılan en çok tercih edilen kripto para borsalarından bir tanesidir.

Dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında yer almaktadır. Bu site piyasaya yeni giren ya da adını daha önce hiç duyurmamış kripto para yatırımcıları tarafından merak edilmektedir. Ayrıca yakından takip edilen bir kripto borsasıdır. Ayrıca:

 • Kripto para yatırımcılarının büyük işletmelerinin aslında kurumsal yatırımcıların kripto para ticareti ve yatırımlarını yapmasını sağlayan bir para borsasıdır.
 • Diğer borsala kıyasla çok çeşitli kripto para bulundurmamaktadır. Ancak 85 ten fazla kripto para biriminin alım ve satım işlemleri bu site üzerinden yapılabilmektedir.
 • Bu sitede de diğer kripto para borsalarında olduğu gibi 10 dolarlık alım- satım işlemleri yapılabilmektedir. Yalnız bu 10 dolar haricinde komisyon içinde biraz dolar bulundurmanız gerekmektedir.
 • Bu siteye para yatırma yöntemlerinden biri de kredi kartı olmaktadır. Ancak bu özellik birkaç aya kadar Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olanlar için aktif değildir. Ancak bu siteye üye olduktan sonra kredi kartınızla kripto para işlemlerinizi kolaylıkla sağlayabilirsiniz.
 • Bu siteye üye olarak 10 fırsatını yakalayabilirsiniz.

Coinbase küçük veya büyük yatırımcı fark etmeksizin güvenilir bir kripto para borsasıdır.  ABD'de yasal kurumlarının bir kısmını da olsa dahi güvenini kazanmış olması milyarlarca yatırımcıya hizmet sunmaya devam etmektedir. Siteye yeni giren kişiler için de uygun bir platform olduğunu hatırlatmak isteriz. Kredi kartınızla kripto para alabilir ve uygulamanın basit ara yüzü sayesinde kolaylıkla işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Ayrıca Coinbase ile yalnızca öğrenme, tutma ve arkadaşlarınızı davet etme karşılığında kripto para ödülleri kazanıyorsunuz. Coinbase'ye yönlendirmiş olduğunuz her 10 kişi için 10 dolar kazanıyorsunuz. Ayrıca  Coinbase'de:

Öğrenin

 • Kripto para fiyatlarına göz atın
 • Coinbase Bytes bülteni
 • İpuçları ve öğreticiler
 • Kripto hakkında temel bilgiler
 • Piyasa Güncellemeleri
 • Bitcoin nedir?
 • Blok zinciri nedir?
 • Kripto para nedir?
 • Kripto para cüzdanı oluşturma
 • Vergiler
 • Kripto para gönderimi

Gibi sitede birçok bilgiye yer verilmiştir. Bilmediğiniz ve öğrenmek istediğiniz kripto para gizemine bu sitede ulaşabilir ve her sorunuzun yanıtını öğrenebilirsiniz.  Ayrıca bu siteye üye olup her arama yaptığınızda BTC kazanıyorsunuz. Siz BTC'nin ne olduğunu sorgularken kazanmaya başlamanız harika bir şey.

Benzer:  Bitcoin İle Para Kazanma - Nedir Nasıl Yapılır

Coinbase ile zengin olmanız mümkün olmasa da pasif olarak gelir elde etmenin inanılmaz yollarından biridir. Siz bilmediğiniz BTC hakkında bilgi toplama başlarken BTC kazanmanız gerçekten muhteşem bir şey olarak karşımıza çıkmaktadır. Coinbase ile sadece öğrenme, tutma ve arkadaşlarınızı davet etme karşılığında kripto para ödülleri kazanmanız bir ayrıcalıktır.

3. Bitcoin Kredisi

Bitcoin ödünç verme platformlarını kullanarak oldukça fazla Bitcoin zenginliği elde etmenin bir diğer popüler yöntemi olarak bilinmektedir. Bunun gibi siteler kripto paraya ihtiyaç duyan borçluları ve kripto paralarını belirli miktarlarda faiz kazanmak için ödünç veren kripto sahiplerini bağlamaktadır. Borç verme için Binance Earn gibi ana garantili sitelere abone olmanız önerilmektedir.

Binance Nedir?

Bitcoin ve kripto paralar 2021'in en çok konuşulan konularından birisi olmuştur. Çok hızlı bir şekilde yükselen kripto paralar kapanan ya da kapatılan borsalar Elon Musk'ın Bitcoin satın alması, Dogecoin'i övmesi ve Dogecoin bir TV programına çıkması derken kripto paraların toplam borsa değeri 2.600. 000.000.000 trilyon dolara kadar çıktığı bilinmektedir. Dolayısıyla bu yükselişle birlikte kripto para yatırımlarına birçok yeni yatırımcı girdi. Üstelik hala yeni yatırımcılar katılımlarına devam etmektedir.

Dolayısıyla bu yatırımcıların büyük bir çoğunluğu da kripto para alıp satabilecekleri sitelerin güvenliliği hakkında merak edilenler arasında yer almaktadır.

Binance'nin işlem hacmi ve kullanıcısı sayı bakımından birçok rakibini geride bırakmıştır. Bu platform ise 2020 yılında yeni bir rekor kırmıştır. O yılda milyonlarca kripto yatırımcıları bu siteye üye oldu. Ayrıca bir diğer dikkat çekici yönü ise kurumsal üye sayısının artması oldu.

Binance Güvenilir mi?

Üye olunduğu zamandan itibaren ve uzun zamandır kesintisiz bir şekilde kripto para ticaretine sorunsuz izin verdiğini ele alırsak yeterince güvenilir olduğu anlaşılmaktadır. Ayrıca milyarlarca kişinin bu platformu kullanması ve tercih etmesi de güvenirliliğini kanıtlamaktadır. Bunun yanı sıra kurulumundan bu yana hiçbir müşterisini mağdur etmemiştir. Oldukça güvenilir ve oldukça garantili bir platformdur.

Binance'ye Kimlik Bilgilerini Vermek Güvenli Mi?

Kripto borsalarına üye olan kişilerden kimlik bilgileri ve adres bilgileri gibi kişisel bilgiler istenmektedir. Bu bilgileri onaylamadığınız takdirde merkezi borsalarda işlem yapmanız mümkün değildir.  Ancak borsaların da sizin vermiş olduğunuz kişisel bilgilerinizi güvenli bir şekilde tutma zorunlulukları bulunmaktadır.

Bitcoin kredisini gerçekleştiren siteler kripto paraya ihtiyaç duyan borçluları ve kripto paralarını belirli miktarlarda faiz kazanmak için ödünç veren kripto sahiplerini bağlamaktadır. Borç verme işlemlerinizi gerçekleştirmek için Binance Earn gibi ana garantili sitelere abone olmanız önerilir. Binance'nin işlem hacmi ve kullanıcısı sayı bakımından birçok rakibini geride bırakmıştır. Bu yüzden oldukça garantili ve güvenilirdir.

4. Binance’den Yönlendirme Programı

Kripto ve para birimi endüstrisinde ortaklık programları yaygın olarak bulunmaktadır. Örneğin bir arkadaşınızı istediğiniz bir servise yönlendirebilirsiniz.  Bunun sonucunda ödül puanları ve indirimlerinizi biriktirin.  Ya da BTC ve fiyat para birimi bonusu kazanma fırsatını yakalayın.

Örneğin Binance Bitcoin tavsiye platformuna başvuru yaparak ücretsiz Bitcoin kazanmanız mümkün hale gelmektedir. Arkadaşlarınızı yönlendirebilir ve her işlem yaptıklarında %20 kazanma şansını yakalayabilirsiniz. Ayrıca arkadaşınız da %20 indirim alır.

Bunun yanı sıra Binance web sitesinde tüm ödemeler BTC ve diğer altcoinler ile yapılmaktadır. Bu tutarı Binance P2P kullanarak hesabınıza anında çekebilirsiniz.

Ayrıca kitlelerinize bu platformu önerdiğiniz takdirde nitelikli alım- satım da %50 ye varan ömür boyu komisyon kazanma fırsatını yakalayabilirsiniz. Size sunulan hizmetlerden sonuna kadar yararlanmak için Binance Ortaklık Programına katılın.

Binance Ortaklık Programı Nedir?

Binance İştirak Programı her gerçekleştirilen alım satımda % 50 ye varan komisyon kazanmak için eşsiz yönlendirme bağlantınızı izleyicilerle paylaşmanıza fırsat tanımaktadır.

Benzersiz tavsiye bağlantınızı kullanarak bu platforma kayıt olan kullanıcılar, otomatik olarak başarılı bir tavsiye ile ilişkilendirilecektir. Binance Spot, Vadeli İşlemler, Marjin ticareti ve hatta Binance Pool'da dâhil tavsiye ettiğiniz her ticaretten komisyon alma şansını yakalayacaksınız.

Üstelik maksimum sınır ya da süre olmadan komisyon kazanmaya başlayacaksınız. Ayrıca hepsi tavsiye bağlantısı üzerinden gerçekleşmektedir. Spot İştirak ya da Vadeli İşlemler İştiraki veya her ikisi de olmayı tercih edin. Hem vadeli işlem hem de spot ortakları olarak değerlendirilmek istiyorsanız eğer ikisini de seçmeniz yeterli olacaktır.

Komisyon kazanılmaya nasıl başlanılır?

 • Platformda yer alan formu eksiksiz doldurmanız gerekmektedir.
 • Yönlendirme bağlantılarınızı oluşturun ve paylaşın
 • Arkanıza yaslanın, rahatlayın ve komisyon kazanmanın tadını çıkarın

Çevrenizde ki kişileri Binance programına davet edip yönlendirdiğinizde komisyon kazanma şansını yakalayabiliyorsunuz. Binance Bitcoin tavsiye platformuna başvuru yaparak ücretsiz Bitcoin kazanmanız mümkün hale gelmektedir. Arkadaşlarınızı yönlendirebilir ve her işlem yaptıklarında %20 kazanma şansını anında yakalayabilirsiniz. Ayrıca her işlem sonrası arkadaşınız da %20 indirim alır.

5. Ürün ve Hizmet Satışı

Bitcoin'leri hızlı bir şekilde almanın başka bir yolu ise ürün ve hizmet satmaktır. Herhangi bir ürün ya da hizmeti satarak ve Bitcoin'i ödeme yöntemi olarak kabul ederek oldukça yüklü miktarlarda paralar kazanabilirsiniz.

Birden çok fazla çevrimiçi e- ticaret mağazası sahibi artık BTC'yi ödeme seçeneklerinden biri olarak almaktadır. Ayrıca Bitify.com gibi web sitesi de Bitcoin karşılığında bir şeyler satmanıza imkân tanımaktadır.

Türevi ve Bitcoin kripto paralar giderek yaygınlaşmaya devam ediyor. Pek yakın zamanda tek ödeme yöntemi olacağı düşünülen Bitcoin ile Türkiye'den alım ve satım yapabileceğiniz 50 ürünü bir araya getirdik.

Türkiye'de resmi olarak BTC kabul eden bir e- ticaret sitesi bulunmamaktadır. Yakın bir zamanda Steam'de Bitcoin ile ödeme seçeneği mevcuttu ancak o seçenekte kaldırıldı. Bu yüzden geriye BTC alabileceğimiz tek platform olarak sahibinden satış platformları kalıyor.  Bu sitelerde BTC ile ödeme kabul eden bazı ilan sahipleri bulunmaktadır. Site içerinde ki arama bölümünden BTC kelimesi ile arama yaparak ilanlara ulaşmanız mümkün hale geliyor.

Bitcoin İle Ne Alınabilir?

1 milyon TL karşılığında yani yaklaşık 14 Bitcoin ile bir motoryat satın alabilmeniz mümkün olmaktadır. Deniz araçları tercihlerim arasında yer almıyor diyorsanız spor otomobillere de ulaşmanız mümkün hale gelmektedir. Ayrıca uygun fiyatlı araçları da BTC ile satın almanız mümkün hale gelmektedir.

Bitcoin ile Spor Araba, Ev, İşyeri, Devren dükkân, Cep Telefonu…

Sahibi olduğunuz Bitcoin varlığınızı ticari bir amaç uğruna harcamak isterseniz eğer devren satılık bir fastfood dükkânı ya da boş bir iş yeri satın alabilirsiniz.  Ayrıca çok fazla bitcoin ile ev satışları da bulunmaktadır.

Ev, dükkân ve araba dışında daha düşük BTC harcamayı istiyorsanız eğer cep telefonu, dizüstü bilgisayar, bisiklet ya da motosiklet satın alabilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz ürünler arasında oldukça fazla BTC ile satış ilanları bulunmaktadır. Sahibinden sitesine giriş yaparak BTC ile alım ve satım alanlarını inceleyerek 50 ürünün satışının BTC ile olduğunu fark etmeniz uzun sürmeyecek. Bol alışverişli günler diliyoruz.

Benzer:  Kripto Para Demo Hesap Oluşturma

Bitcoin'in kullanım alanları gün geçtikçe genişlemektedir. Dünyanın her yerinde en az canlı para kadar alım ve satım işlemlerinde de kullanılmaya başlanılmıştır. Herhangi bir ürün ya da hizmeti satarak ve Bitcoin'i ödeme yöntemi olarak kabul ederek oldukça yüklü miktarlarda paralar kazanabilirsiniz. Dünyanın her alanında birden çok fazla çevrimiçi e- ticaret mağazası sahibi artık BTC'yi ödeme seçeneklerinden biri olarak almaktadır. Ayrıca BTC ile ev, araba gibi büyük ve küçük ürünler de almanız mümkün hale gelmiştir.

6. Bitcoin Kazanma Sitelerini Kullanma

Bitcoin ile bazı siteleri kullanarak oldukça fazla miktarlarda BTC kazanmak mümkün hale gelmiştir. Bu platformlardan bazılarını sizler için derledik:

Freebitcoin.io

Bu kazanç sitesi en eski ve en çok sevilen BTC musluklarından biri olarak bilinmektedir. Yuvarla tuşuna tıklayarak her saat başı 200 dolara kadar ücretsiz Bitcoin kazanmanız mümkün hale gelmektedir. Her atışınızda birkaç Satoshi yani BTC'nin en küçük birimi kazanabilir ve her saat atış yapabilmektesiniz.

Bu platform her saat BTC kazanma olanağı sunan çevrimiçi bir BTC musluğu olarak bilinmektedir.

Frebitcoin.io nasıl kayıt olunur?

Bu platformda bitcoin kazanmanın bazı yolları yatırım gerektirirken, diğerleri tamamen ücretsizdir. Her iki şartta da kullanıcılar web sitesinde bir hesap oluşturmak zorundadırlar. Ayrıca BTC adresi eklemeleri gerekmektedir.  Kayıt olmak için aşağıda yer alan bilgileri izlemeniz yeterli olacaktır.

 • Ana sayfada yer alan kayıt olma formuna giriş yapın.
 • E-posta adresinizi girip oldukça güçlü bir şifre belirleyin.
 • Web sitesi menüsünde ki profil bölümünde yer alan Change Withdrawal Address bölümüne gidin ve BTC adresinizi girin.
 • İşlem tamamdır. Artık hazırsınız ve Roll butonuna tıklayınız.

Cointiply

Herkesin yapabileceği görevler sunan bir BTC ödül sitesidir. Tamamlanan her bir görev için Bitcoin biriktirme fırsatını yakalayacaksınız. Üstelik bu tamamen ücretsiz web sitesidir. Sadece 1 kez kayıt olduğunuz da yaşınıza ve konunuza göre hazırlanmış çok çeşitli sınav, anket ve diğer görevleri görme şansını yakalayabilirsiniz.

Bu platform kripto para ve BTC kazandıran sitelerin en başında yer almaktadır ve kripto para musluğu olarak bilinmektedir.

Kripto para musluğu nedir?

Platform içerisinde yer alan üyelere reklam göstererek, anket dodurtturarak ya da kolay bir şekilde sitelerini ziyaret ettirterek kullanıcılarına BTC ya da diğer kripto paralarla ödeme gerçekleştiren uygulamaların tamamıdır.

Cointiply'ın bu işten karı ne?

Çeşitli eylemleri içeren ve bunlarla sınırlı olmayan türlü şekillerde para kazanmaktadır. Bu eylemleri şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Reklam gösterimi
 • Anketler
 • Sponsorlu içerikler
 • Özel partnerlik
 • PTC reklam modeli

Bir kullanıcı bu platformda bir anketi yâda teklifi her tamamladığında, toplam ödüllerden küçük bir pay almaktadır. Bu fonları ise operasyon maliyetlerini karşılamak, sohbet yağmuru ve musluk havuzu ödemelerini finanse etmek için kullanmaktadır.

Cointiply Musluk Kullanımı

Platform içerisinde her saat başı yalnızca 1 kez çevirebileceğiniz ve gelen sayıya göre Bitcoin kazandığınız bir musluk yer almaktadır. BTC miktarı çevirdiğiniz sayının yanı sıra Cointiply miktarınıza göre de değişim göstermektedir.

Cointiply Nedir?

Cointiply oranınız, musluk çevirmesi başına kazanabileceğiniz miktarı belirlemektedir. Bu oranınız ne kadar yüksek olursa her musluk çeviriminde o kadar fazla kazanacaksınız. Musluğun yanında listelenen ödemeler ise Cointiply oranınızla belirlendiğini hatırlatmış olalım.

CoinEarn

Bu platform bir BTC musluğu değildir. Ancak belirli uzman cevaplarını öğrenerek 167 UDS kadar kazanmanız mümkün hale gelmektedir. Bu arada bedava kripto kazanmanın en basit yöntemleri arasında yerini almaktadır.

İlgi alanınızla ilgili soruları yanıtlayarak ve mikro görevleri yerine getirerek para kazanabileceğiniz güzel bir platform olmaktadır. Bu aralar üyelerine her daim airdrop yapan ve projeleri kendi sistemleri üzerinden göndermeye devam ediyorlar. Bu işlem sayesinde sizi airdrop kovalama zahmetinden kurtarmış oluyor. Ayrıca airdropları ayağınıza kadar getirmiş oluyor. Üstelik bunun içinde size en az 1 USD ödemesi gerçekleştiriyor.  Bundan iyisi şamda kayısı sözü kesinlikle bu platform için var olmuş.

Her gün yağmasa da damlasın hiç yoktan çok daha iyidir diyenlerden iseniz ve köşeye 3- 5 bir şeyler atma fırsatını yakalayım diyorsanız eğer, asla ve asla kaçırmayın deriz.

Crypto ve ico konularına katılım sağlayarak haftalık ortalama 4 ila 5 dolar arası biriktirebileceğiniz bir platformdan bahsediyoruz. Size gönderilen mesajları doldurarak hem Bitcoin kazanıp hem de ico'lardan faydalanabilirsiniz. Yalnız çekim masrafı şuan için 2,5 dolar civarında olmaktadır. Daha sonrasında ise Bitcoin çekim işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz.

Blockreward.app

Bu Bitcoin kazanma sitesi ise oyun oynadığınızda, alışveriş yaptığınızda, yeni ürünler denediğinizde ya da görüşlerinizi paylaştığınızda Bitcoin kazanmanızı sağlamaktadır. Bu platform ayrıca kripto ödüllerini doğrudan Uphold cüzdanınızda kullanmanıza fırsat sağlamaktadır. Ayrıca tavsiye ettiğiniz her yeni kullanıcı için 2 dolara kadar ücretsiz kripto para ile ödüllendirileceksiniz.

Bir tür teşvik primi olan bu platform onaylanan işlemlerin bloklarını oluşturarak zincire dâhil eden madencilerin emekleri karşılığında aldığı ödülün kripto para tanımıdır. Ayrıca en iyi Bitcoin madencilik yazılımı olarak bilinmektedir.

Bitcoin oynayarak ve bazı siteleri kullanarak oldukça fazla miktarlarda BTC kazanmak mümkün hale gelmektedir. Çeşitli platformlarda yer alan herkesin yapabileceği görevler sunan bir BTC siteleri tamamlanan her bir görev için Bitcoin biriktirme fırsatını sunmaktadır.

7. Bitcoin Kazanmak İçin Mobil veya Çevrimiçi Oyunlar Oynayın

Bitcoin'i ödül olarak küçük miktarlarda ödüllendiren çok sayıda çevrimiçi oyun bulunmaktadır. Tıpkı Bitcoin musluklarına benzer şekilde çalışır. Bitcoin ödülleri ise kullanıcıları oyun oynamaya ve reklamları görüntülemeye davet eder.

Bu sebeple oyun, reklam verenlerin Bitcoin ödülleri sunarak insanlara ulaşmak için oldukça mükemmel bir kaynak olarak ortaya çıkmıştır. Yalnız ödül miktarı oldukça düşük olma eğilimindedir.

Elinizde ki mobil cihazlarla oyunun keyfini sürerken bir yandan da kripto borsasının en çok bilinen coini olan Bitcoin kazanmak mümkün hale gelmektedir.  Kripto para kazanmak için ya madencilik yapmanız gerekir ya da para karşılığında satın almanız gerekmektedir. Bu 2 yöntem dışında son zamanlarda bazı online siteler de coin dağıtmaya başladı.

Size bahsedeceğimiz bitcoin kazandıran oyunları huzurunuza sunacağız. Üstelik bu oyunlar Bling firmasına ait oyunlardır. Bu oynamış olduğunuz oyunlarla turu geçseniz veya geçemezseniz de belirli puan aralıklarında Bitcoin puanı kazanma fırsatını yakalıyorsunuz.

Bu oyunlarda 800- 3000 puan arasında değişen ödüller bulunmaktadır. Bu ödülleri 1 hafta boyunca topluyor ve Coinbase hesabınıza transfer emri veriyorsunuz.  Ve yalnızca birkaç dakika içerisinde hesabınıza aktarılıyor. Oyun içerisinde topladığınız 1 milyon puan ise 0.00001000 Bitcoine denk gelmektedir.

Yalnız dikkat etmeniz gereken tek konu Coinbase hesabı açarken kullandığınız mail adresiniz ile oyunda oturum açacağınız mail aynı olmak zorundadır.

Bitcoin kazandıran oyunlar

Benzer:  Binance İle Bedava Bitcoin Kazanmak

Bu tür oyunlarla oyun oynayarak Bitcoin ödülleri toplamak mümkün hale gelmektedir. Hem oyun oynar ve zamanınızı eğlenerek geçirirsiniz hem de pasif para kazanmanın tadını çıkarmış olursunuz.

Oyun oynayarak ufak miktarlarda bitcoin kazanmak kim istemez ki? Herkesin hoşuna gidebilecek bir platformdan bahsediyoruz. Eğlenirken para kazanmak herkesin oldukça hoşuna gidecek bir eylemdir. Biz de eğlenerek kazanmanız için bu meşhur ödüllü oyunları sayfamızda sizler için derledik.  Hadi hep birlikte bir göz atalım.

8. Bitcoin Kazanmak İçin Çevrimiçi İşler Yapın

Çevrimiçi olarak belirli bir görevi gerçekleştirmek, madencilik yapmadan ücretsiz BTC almanın en kolay yollarından biridir. Bunu elde etmek için Web sitelerinde verilen görevleri tamamlamanız gerekmektedir. Bazı şirketler web sitelerini test etme, gönderilerini alıntılama, anketlere katılma, web sitelerini analiz etme ya da optimize etme ya da diğer küçük görevleri tamamlama gibi verilen bir görevi yerine getirmeniz için size Bitcoin olarak ödeme yapmaktadır.

Farklı birçok web sitesi sorularından birine doğru cevabı veren kişiye küçük Bitcoin ödülleri sunmaktadır. BitcoinGet'te size Bitcoin olarak ödeme yapan belirli bir iş bulmanız mümkün hale gelmektedir. Bitfortip'te bitcoin ile ilgili soruları da cevaplamanız mümkün olabilir.

Çevrimiçi olarak size verilen belirli görevleri yerine getirerek bitcoin kazanmanız mümkün hale gelmektedir. Ayrıca birçok web sitesi sorularından birine doğru cevabı veren kişiye küçük Bitcoin ödülleri sunmaktadır. Anketlere katılarak yâda diğer eylemleri yerine getirerek Bitcoin ödüllerini toplamaya başlıyorsunuz.

9. Bitcoin Madenciliği

Bu platform Bitcoin Madenciliği için hızlı, ucuz ve oldukça güvenilir bir yöntemdir. Yalnızca normal bir bilgisayara ve bir Bitcoin madencisine ihtiyacınız olmaktadır. Bitcoin madenciliğine başlamak için ise bir grup madenciyle madencilik havuzuna katılmanız gerekmektedir. Bu tür madencilik onları çalıştırmak için gerekli olan güç maaliyetine nazaran daha düşük miktarda Bitcoin üretmektedir. Bu yüzden bu yöntemden fazla bir şey beklememelisiniz.

Bitcoin madenciliği için oldukça hızlı, ucuz ve güvenilir bir platform arayışı içerisinde iseniz bu sistem tam size göre. Yalnızca normal bir bilgisayara ve bir Bitcoin madencisine ihtiyacınız olmaktadır. Madenciliğe başlamak için ise madencilik havuzuna katılmanız gerekmektedir.

10. Bağışlar İle Bitcoin Kazanma

Bağışlar sayesinde anında Bitcoin kazanmanız mümkün hale gelmektedir. Ancak bunun için oldukça fazla çalışmanız gerekmektedir. Bu yüzden hiç de kolay değildir. Bu platformdan faydalanmak için öncelikle bir web sitesine ihtiyacınız bulunmaktadır. Ayrıca bir cüzdan adresine de sahip olmalısınız.  Bunun yanı sıra bir QR kodu kullanarak web sitenizde Bitcoin bağışları isteme şansına sahip olabilirsiniz.

Bağış isteyerek Bitcoin kazanma fırsatını yakalamanız mümkün hale gelmektedir. Ancak bunu başarmak için oldukça fazla çalışmanız gerekmektedir. O yüzden hiç de kolay bir kazanım değildir. Ama her şeye rağmen denemeye değer olduğunu düşünüyoruz.

11. Bitcoin İle Maaş Almak

Ücretsiz Bitcoin'i hızlı bir şekilde almanın başka bir yöntemi de Bitcoin şeklinde maaş almaktır. Örnek verecek olursak saygın bir kripto para birimi iş sağlayıcısı için serbest çalışan olarak çalıştığınızı göz önünde bulunduralım. Bu durumda büyük bir ihtimal Bitcoin kripto para biriminde ödeme almanız mümkün olabilmektedir. Ayrıca isterseniz işvereninizden maaşınızı Bitcoin şeklinde de ödemesini yapmasını isteyebilirsiniz.

Ayrıca önümüzde ki seneden itibaren Japonya merkezli internet firması GMO Grup çalışanlarına kripto para ile ödeme yapan şirketler arasında yer alacaktır. Şirketin 4000 den fazla çalışanına maaşlarının bir kısmının Bitcoin ile ödenmesi teklifleri sunulmuştur. GMO Group'u eleştiren kişiler bu sistemin bir pazarlama kampanyası olduğunu belirtmektedirler.

Ayrıca Bitcoin de riskleri de beraberinde taşımaktadır. Sanal para birimi geçen hafta sert bir düşüş yaşamıştı. Hemen ardından da % 50 oranında bir artış sağlamıştır.

Nasıl Çalışıyor?

Bitcoin maaşları genel olarak dijital para biriminin belirlenen bir gün ve saatinde ki değerine göre hesaplanmaktadır.  Basitçe söylemek gerekirse Bitcoin'in değeri 10.000 dolar ise ve çalışan maaşının 1000 dolarını sanal para birimi şeklinde almak istedi ise 0,1 Bitcoin maaş almaktadır. Hemen satmayı düşünen çalışanlar satışlarını daha önceden ayarladıkları müddetçe aynı parayı nakit almaları mümkün hale gelecektir. Yalnız kripto parayı ellerinde tutmak isteyen kişiler, bu 1 gün 1 hafta veya 1 yıl olabilir, sanal paranın değer kazanmasını veya kaybetmesi riskini kabul etmişler olacaktır.

Bu 1000 dolar, 5000 dolar değerinde sanal paraya da dönüşebilmektedir. Ya da sıfıra yakın bir miktara da düşme imkânı olabilir. Bu sebeple uygulamaya karşı çıkan kişiler maaşlarını Bitcoin ile ödenmesinin insanları kumar oynamaya yönlendirdiğini iddia ederek karşı çıkmalarını savunmaktadırlar.

Peki, çalışanlar ilgileniyor mu?

Her ne kadar Bitcoin'in çöküşünün yakın olduğunu iddia eden birçok insan bulunsa da bütün uyarılara rağmen hemen hemen herkes Bitcoin almanın peşini bırakmıyor.

Bu sanal paranın değerinde ki hızlı artıştan sonra, maaşları kripto paraya dönüştürmek için kurulan platform Bitwage bu sene binlerce yeni kullanıcı edinmiştir. Bitwage kurucusu Jonathan Chester “  son zamanlarda çok fazla insan katılmak istiyor ve bazen maaşlarının hepsinin Bitcoin cinsinden ödenmesini istiyor” demektedir.

Şirket bu sene ABD, Avrupa, Latin Amerika, ve Asya'da ki 20.000 kullanıcı için 30 milyon dolar değerinde ki maaşı Bitcoin'e çevirdiği bilinmektedir. Kullanıcıların bazıları ise Facebook, Google, GE, Philips, ABD, Birleşmiş Milletler donanmasında çalışmaktaydılar.

Bu ilanların çoğu şirketleri aracılığı ile değil, kendi istekleri doğrultusunda bu hizmeti kullanmaya başlamışlardır. Chester kendine özgü maaşının % 15 ini BTC ye çevirdiğini dile getiriyor. İşlemleri zamana yayarak oldukça düşük miktarda Bitcoin alımıyla teoride değer kaybı riskini fazlasıyla azaltmaktadırlar.

Bitcoin şeklinde maaş almak mümkün hale gelmektedir. İşvereninizden ödemenizi Bitcoin olarak alma hakkına sahipsiniz. Bitcoini ücretsiz olarak hızlı bir şekilde almanın bir diğer yolu da bu sistem olmaktadır.

12. Yazı Yazarak ve Araştırma Yaparak Bitcoin Kazanın

Farklı kripto para blogları, haber siteleri ya da forumlar, katkıda bulunmanız ve onlar adına yazmanız için size kripto para birimi olarak ödeme yapacaktır. Yalnız bunu başarabilmek için sektör hakkında güçlü bilgiye sahip olmanız gerekmektedir. Coinality gibi iş ilan panolarından farklı kripto haber kaynakları ve blogları için farklı makale yazma gösterileri bulmanız mümkün olmaktadır.

Örnek verecek olursak eğer, Bitcointalk gibi kripto para formları yerleşik üyelerine imkânları sunmaktadır. Ayrıca şirketlerin gönderilerinin imzasında ürün veya hizmetlerinin reklamını yapmalarına fırsat vermektedir.

Yazı ve araştırma bilgi ürünlerinde katkıda bulunmanız durumunda size karşılık olarak kripto para birimi olarak ödeme yapmaktadırlar. Katkıda bulunduğunuz yazılar karşılığında bitcoin para alarak yüksek miktarda kazançlar sağlayabilirsiniz.

13. Bitcoin Bahşişi Alın

Ödeme yöntemi olarak kabul edeceğiniz Bitcoin para birimini bahşiş olarak da almanız mümkün olmamaktadır. Üzerinde Bitcoin adresinizin bir QR kodu bulunan dijital cüzdana ihtiyacınız vardır. Kullanıcılar Bitcoin QR kod adresinizi kullanarak size Bitcoin şeklinde bir ipucu vermeleri mümkün hale gelmektedir.

Ayrıca Twitter uygulaması aracılığı ile Bitcoin cinsinden bahşiş talep yeteneği faaliyete getiren büyük sosyal ağ olmaktadır. Twetter birkaç ay içerisinde bahşiş verme özelliğini test etmektedir.  Lightning, Bitcoin kullanarak daha ucuz ve daha hızlı işlemler sağlamak için tasarlanmış harika bir sistem olarak bilinmektedir.

Twitter uygulaması aracılığıyla Bitcoin cinsinden bahşiş almak mümkün hale gelmektedir. Lightning, Bitcoin kullanarak daha ucuz ve daha hızlı işlemler sağlamak için tasarlanmış harika bir sistem olarak herkes tarafından bilinmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Oturum aç

Şifremi Unuttum?

Şifremi Unuttum?

Hesap verilerinizi girin, size şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı göndereceğiz.

Şifre sıfırlama bağlantınız geçersiz veya süresi dolmuş görünüyor.

Giriş

Gizlilik Politikası

Koleksiyona ekle

Koleksiyon Yok

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.