Para Kazanma

Bekar Anneler İçin Nakit Gelir Elde Etmenin Yolları

Bekar Bir Anneyseniz ve Paraya İhtiyacınız Varsa Ne Yapmalısınız?

Ekstra gelire ihtiyacınız var, ancak ikinci hatta üçüncü bir tam zamanlı işe girmek için zamanınız yok mu? Yaratıcı olmanın ve sizin için işe yarayan fırsatlar yaratmanın zamanı geldi. Boş zamanlarınızda fazladan para kazanmak için aşağıda listelenen  yolları düşünün ve kendi güvenliğiniz için, ek gelirinizi federal ve eyalet vergilerinizle beyan etmeyi unutmayın.

Bekar Anneler İçin İş Önerileri
Bekar Anneler İçin İş Önerileri

Çocuk Bakımı Sağlayıcısı Olun

Garip saatlerde kaliteli çocuk bakımına ihtiyaç duyan birçok aile var. Bu nedenle, hafta boyunca tam zamanlı çalışsanız bile, hafta sonları veya ara sıra hafta içi ve gece boyunca diğer çocuklara bakarak ek gelir elde edebilirsiniz. Bu tür işler için ortalama saatlik ücret saatte 10 $ civarındadır.

Benzer:  Sesi Yazıya Çevirerek Para Kazanmak Transkripsiyon İşi

Serbest İş/Çalışma Yapın

Ek olarak ekstra para kazanmanıza yardımcı olabilecek bir yeteneğiniz var mı? Örneğin, yazma, düzenleme, grafik tasarım çalışmaları ve fotoğrafçılık, sadece birkaçını saymak gerekirse, serbest olarak yapılabilir. Ek seçenekler arasında , arama motoru optimizasyonu, düzeltme ve çalışması bulunur. Halihazırda sahip olduğunuz becerileri değerlendirin ve bunları geleneksel çalışma saatlerinizden sonra evden çalışarak ek para kazanmak için kullanmayı düşünün.

Sanal Asistan Olun

Başkalarına yardım etmekten hoşlanıyor musun? Çevrimiçi araştırma yapmak, telefon görüşmeleri yapmak ve sosyal medyada içerik yayınlamak gibi diğerlerinden daha hızlı tamamlayabileceğiniz görevler var mı? Bu becerileri sanal asistan olarak kullanmak, düzenli olarak ek gelir elde etmenize yardımcı olabilir. Örneğin, küçük bir işletme sahibi aylık e-bültenler geliştirmek ve göndermek veya bir veritabanını güncellemek için sizinle sözleşme yapabilir.

Benzer:  Uyurken Para Kazanmak İçin 5 Pasif Ek Gelir Fikri
Bekar Anneler İçin İş Fikirleri
Bekar Anneler İçin İş Fikirleri

Ev Temizlemek

Temizlikten hoşlanan ve bu konuda iyi olan biri misiniz? Çalışma İstatistikleri Bürosu'na göre, ev temizleyicilerinin saatlik ücreti 12 doların biraz altında. Ancak, birçoğu işe ve konuma bağlı olarak 25 $ ve üzeri kazanır.

Bazı durumlarda, çocuklarınızı da yanınızda temizlik işlerine getirebilirsiniz. Daha yeni başladıysanız, bülten tahtasında bir reklam yayınlamayı deneyin.

Arkadaşlarınız ve Komşularınız İçin Evcil Hayvan Bakıcılığı Yapmak

Evcil hayvan bakıcılığı, ‘bekar bir anne olarak gelirinizi' artırmanın ve ailenizin mevcut programını kesintiye uğratmadan ekstra para kazanmanın başka bir yoludur. Örneğin, tam zamanlı çalışıyorsanız, yalnızca akşamları ve hafta sonları köpek bakıcılığı yapabileceğinizi belirtin.

Benzer:  Evden Para Kazanmanın 2023'de 8 Harika Yolu

Profesyonel evcil hayvan bakıcıları için bir dernek olan Pet Sitters International'a göre, bakıcılar yarım saatlik bir ziyaret için ortalama 18 dolar kazanıyor. Ayda dört evcil hayvana bakmak, ne kadar süre ve ne sıklıkta yaptığınıza bağlı olarak size ayda birkaç yüz dolar kazandırabilir.

Yaratıcı Olun

Son olarak, sahip olduğunuz diğer benzersiz becerileri ek gelir elde etmek için bir fırsata nasıl dönüştürebileceğinizi düşünün. Örneğin, albüm yapmayı seviyorsanız, hizmetlerinizi diğer ebeveynlere sunmayı deneyin. Evdeki odalarınızı düzenlemede iyi misiniz? Hizmetlerinizi kişisel bir ev organizatörü olarak kiralamayı düşünün.

Yaratıcı yeteneklerinizi ve ne yapmayı sevdiğinizi anladığınızda, becerilerinizi ücretli bir ek işe dönüştürme olasılıkları sonsuzdur. Örneğin, sanat ve el sanatlarını sever misiniz? Kreasyonlarınızı çevrimiçi olarak ve yerel zanaat fuarlarında satmayı planlayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Oturum aç

Şifremi Unuttum?

Şifremi Unuttum?

Hesap verilerinizi girin, size şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı göndereceğiz.

Şifre sıfırlama bağlantınız geçersiz veya süresi dolmuş görünüyor.

Giriş

Gizlilik Politikası

Koleksiyona ekle

Koleksiyon Yok

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.