Para Kazanma

Blog Yazarak Para Kazanma Detaylı ve Etkili Tüm Yollar

Blog yazmanın sadece bir hobi olduğunu mu düşünüyorsunuz? Bu yazıda bunu tekrar düşünmenizi sağlayacağız ve aslında blog size oldukça iyi para kazandırabilir. İşte nasıl başlayacağınız, hakkında yazacağınız konuyu nasıl bulacağınız ve blogunuzu güzel, küçük bir para kaynağına nasıl dönüştüreceğiniz:

Blog Yazarak Nasıl Para Kazanılır

Blog Yazarak Para Kazanma
Blog Yazarak

Dürüst olacağız: blog yazmak para kazanmanın en kolay yolu değil. Ancak, harika olan şey, herkesin bunu yapabilmesi ve özgeçmişinizde harika görüneceğidir.

Tek ihtiyacınız olan, yazılacak ilginç yazılar ve takipçi kazanmak için yeterli sabır ve özveri. Peki başarılı blogcular nasıl para kazanıyor? Para kazanma sırlarını ortaya çıkarmak için birkaçıyla röportaj yaptık.

Blog yazma kılavuzumuz, blogunuzu göklere çıkarmanız ve onu evden kârlı küçük bir işletmeye dönüştürmeniz için size somut bir eylem planı sunuyor.

1- Blog yazmaya nasıl başlanır:

Gerçek bir blog kurmak söz konusu olduğunda iki ana seçeneğiniz var; ücretsiz bir blog platformu kullanabilir veya kendi internet sitenizi oluşturabilirsiniz. Artılarını ve eksilerini ele alarak size her ikisini de özetleyeceğiz.

Ücretsiz blog platformları:

Şunlar için idealdir: Sıradan blogcular ve bloglarından para kazanmakla ilgilenmeyenler.

Artıları: Kurulumu çok kolay ve tamamen ücretsiz.

Eksileri: Özelleştirme ve video/resim yükleme sınırları, genellikle reklam veremez veya sponsor kuruluş bağlantılarını kullanamazsınız, özel bir URL oluşturamazsınız ve platform blogunuzu silme hakkını saklı tutar.

Pek çok platform ücretsiz olarak bir blog oluşturmanıza olanak tanır ve bunların kullanımı çok kolaydır. İlk başta sadece rasgele blog yazmak istiyorsanız, bu size çok uygun olabilir.

Ancak, ücretsiz blog platformları çok sınırlayıcı olabilir. Yalnızca sınırlı bir ölçüde özelleştirebileceksiniz ve blogunuz, büyük videolar ve görseller yüklemeyi zorlaştırabilecek bir depolama sınırına sahip olacak.

Diğer bir dezavantaj, blog URL'nizin platform markası ile ‘www.blogunuzun-adı.wordpress.com' gibi bir şey olmasıdır.

Çoğu ücretsiz blog platformu, sitenize çoğu blogcu için önemli gelir kaynakları olan afiş reklamları veya bağlı kuruluş bağlantıları yerleştirmenize de izin vermez.

Ancak, bunlar sizi rahatsız etmiyorsa, en iyi ücretsiz çevrimiçi blog platformlarının kısa bir özetini burada bulabilirsiniz:

En iyi blog siteleri;

En iyi blog siteleri
En iyi blog siteleri

WordPress.com – Bu, kullanımı kolay ücretsiz bir temel blog yazma hizmetidir. Aylık bir ücret ödemediğiniz sürece WordPress reklamlarına ve markalaşmaya katlanmak zorunda kalacaksınız ve sitenize reklam koyamazsınız. Özelleştirme ve genişletme için sınırlı seçenekler de vardır.

Blogger – Google'ın ücretsiz blog yazma hizmeti olan Blogger'ın kullanımı gerçekten çok basittir. Ancak, özelleştirme ve tasarım seçenekleri çok sınırlıdır ve yeni özellikler eklemek isterseniz çok fazla seçenek yoktur.

Medium – Medium ile tasarımdan ziyade yazıya vurgu yapılır. Birçok gazeteci, yazar ve uzman tarafından kullanılır ve çalışmanızı belirli bir toplulukla paylaşmanın harika bir yoludur. Herhangi bir reklam yayınlayamazsınız ve kendi kişisel URL adınızı oluşturmak zordur.

Kompika.com – Kompika bir sosyal ağ platformunun yanı sıra bir çok alanda para kazanmanız için geliştirilmiş bir sistemdir. Kompika üzerinden ürün satışları ve diğer para kazanma işlemlerinin yanı sıra blog oluşturanlara ücretle makale desteği sunabilirsiniz.

ve daha fazlası şunlardır;

Kendi Sitenizi Oluşturun:

Şunlar için idealdir: Kendini işine adamış blog yazarları ve bloglarından para kazanmak isteyenler için

Artıları: Tasarım ve kişiselleştirme üzerinde tam kontrol, kendi özel URL'niz ve reklamları ve bağlı kuruluş bağlantılarını istediğiniz gibi kullanma yeteneği

Eksileri: Önce alan adınız (URL) ve ardından barındırma (blog yazmak) için ödeme yapmanız gerekecek, ancak ucuz internet barındırma konusunda ipuçlarımız var.

Özellikle teknoloji konusunda bilgili değilseniz, kendi internet sitenizi oluşturma düşüncesi oldukça korkutucu görünebilir, ancak bunu yapmak oldukça kolaydır ve sadece 20 dakikada bir internet sitesi oluşturabilirsiniz.

Kendi internet sitenizle, benzersiz kişisel markanızı (kendi URL'nizle) oluşturabileceksiniz ve blogunuzun platform tarafından silinme riski yok! Sitenin sahibi olacaksınız ve tam kontrol sizde olacak.

WordPress ile blog yazmak, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda şablon veya temaya sahiptir, hem kişiliğinize hem de blogunuzun konusuna uygun olana karar vermek için zaman ayırın.

Büyük resimler ve okunması kolay yazı tipleri için alan içeren net ve basit bir şey seçin (Comic Sans ve Courier yazı tipleri uygun değildir).

2- Bir blog konusu nasıl seçilir:

Bu, blogunuzu başlatmanın en kolay veya en zor kısmı olabilir.

Bu aşamadaki en önemli şey, kendinize otorite diyebileceğiniz bir alan seçmektir. Böylesine kalabalık bir blog dünyasında yeni blog yazarlarının yaptığı en büyük hata, şaşırtıcı veya farklı bir şey yapmaya çalışmadan bir blog başlatmaktır.

Bu konuda şaşırtıcı olmalısınız ve hedeflediğiniz kitleye iyi hitap etmeniz gerekiyor. Makale yazmayı bilmiyorsanız dahi bu konuda yazı yazarak para kazanma konumuzu inceleyebilirsiniz.

Benzer:  Ödev Yaparak Para Kazanma Ek Gelir Fırsatı

Örneğin, moda sizin işinizse, kapsamlı bir moda içeriği yazmak yerine, çevreye duyarlı tasarımcılar hakkında blog yazarak kıyafet sevginizi çevre için büyük yürekli endişenizle birleştirebilirsiniz.

Yeni blogunuz için bir konu bulmanın en iyi yolları şunlardır:

Diğer bloglara bakın – Bu, ilk bağlantı noktanız olmalıdır. Başarılı olan nedir? Daha da önemlisi, eksik olan nedir? Piyasadaki boşlukları bulun.

Google'ı kullanın – İnsanlar ne arıyor? İnsanların ne aradığını keşfetmek için Google tarafından önerilen aramaları ve otomatik tamamlamayı kullanın. Bu, arattıkları şey hakkında bir bilgi talebi olduğunu gösterir.

Sıkça Sorulan Sorular için forumlarda arama yapın – İnsanlar sorularına yanıt bulamadıklarında forumlara giderler. Ne soruyorlar? Hangi konuda tavsiyeye ihtiyaçları var? Bu, insanların neyle ilgilendiğini ve ne hakkında mevcut bilgi eksikliği olduğunu gösterecektir.

Mevcut eğilimleri takip edin – Şu anda medyada hangi konular var? Uzun ömürlü bir konu seçmek iyidir, ancak bir trendi erkenden ele alabilirseniz, herkesten önce kendinizi hızlı bir şekilde bu konuda uzman haline getirebilirsiniz. Twitter'da #journorequest araması, gazetecilerin şu anda ne tür konular hakkında haber yaptığını gösterir.

Farklı içerik türleri hakkında düşünün – Öğreticiler/nasıl yapılır kılavuzları yazabilir misiniz? Yorumlar? Röportajlar? Listeler? Seni farklı kılan şey; ne hakkında yazdığın değil, nasıl yazdığındır.

Kendi ilgi alanlarınızı ve tutkularınızı belirleyin – Yukarıdakilerin tümü önemli olsa da, hiç ilgi duymadığınız bir şey hakkında blog yazmanın bir anlamı yoktur. Çabuk sıkılırsınız ve insanlar hevessizliğinizi fark eder. Gerçekten ama gerçekten umursadığınız bir şey hakkında yazın.

3- Blog tıklanmalarınızı nasıl artırabilirsiniz?

Web sitenizi oluşturduktan, harika bir blog konusu bulduktan ve ilk gönderilerinizi yayınladıktan sonra, büyük soru şudur: Okuyucularım nerede ve bunlara nasıl erişebilirim?

Blog trafiğini artırmak
Blog trafiğini artırmak

İnsanların sihirli bir şekilde blogunuzu bulmasını ve okumaya başlamasını bekleyemezsiniz. Tanıtımını yapmalısınız!. Ücretli olarak reklamlar verebilirsiniz veya SEO hizmeti satın alabilirsiniz. Yada araştırma yaparak bu hizmeti kendinizde blogunuza sağlayabilirsiniz. Ancak önemli olan şey şudur eğer bir blogtan para kazanmak istiyorsanız birinci ve en etkin yolu Google Adsense‘i kullanmak ve bunun içinde çok fazla trafik gerekmektedir.

Blogunuz için daha fazla okuyucu edinmenin en iyi ve en kolay yolları şunlardır:

Blogunuzu sosyal medyada tanıtın:

Günümüzde herhangi bir işte olduğu gibi, sosyal medya hesaplarınız yoksa fark edilmeniz pek olası değildir.

Blogunuz için Facebook, Twitter, Instagram, Snapchat ve hatta LinkedIn'de sayfalar/hesaplar oluşturmanızı öneririz. Markanızın tutarlı ve kolayca tanınabilmesi için bu hesapları, blogunuza benzer bir renk şemasında/temada tasarlayın.

Bu hesapları, yeni gönderiler paylaşmak ve içeriğinizi paylaşabilecek ve daha da büyük bir kitleye ulaşmasına yardımcı olabilecek diğer blogcuları, etkileyicileri, şirketleri etiketlemek için kullanın.

Ayrıca blogunuzun daha geniş bir kitleye ulaşmasına yardımcı olmak için bazı ücretli reklamlarla uğraşabilir veya daha fazla beğeni elde etmek için bir yarışma, çekiliş düzenleyebilirsiniz. Takipçileri edindikten sonra, düzenli olarak paylaşımda bulunarak (sadece yeni blog gönderileri için değil) onların ilgisini çekmeye devam edin.

Diğer blogcularla bağlantı kurun:

Benzer konular hakkında blog yazan diğer kişilere kendinizi tanıtın. Teknik olarak bir rakip olmanıza rağmen, blogcu topluluğunun ne kadar destekleyici olabileceğine oldukça şaşıracaksınız.

Hatta birçok blog yazarının sitelerinde, kendi blogunuzdaki bir bağlantı karşılığında topluluktaki birçok arkadaşına bağlantı vermek için kullandıkları bir ‘bağlantılar' sayfası vardır. Bu, SEO'nuza (arama motoru optimizasyonu, blogunuzun Google aramalarında ortaya çıkma olasılığı) büyük ölçüde yardımcı olacaktır.

Diğer blogcularla etkileşim kurar ve içeriklerini paylaşırsanız, muhtemelen iyiliğinizi karşılıksız bırakmayacaklardır. Hatta bazı ortak çalışmalar üzerinde çalışabilirsiniz!

Blogunuzdaki haberlere yanıt verin:

Alanınız ile ilgili haberlerde bir şey olursa, dahil olun. Bu bizim ‘haber hırsızlığı' olarak adlandırdığımız şeydir ve size harika bir keşfedilme imkanı sağlayabilir.

Örneğin, ucuz öğrenci yemekleri hakkında bir blog yazıyorsanız, en son Öğrenci Para Anketimizin açıklanması gibi şeylere göz kulak olun. Öğrenciler market için ayda ortalama 101 £ harcayabilir, ancak onlara nasıl daha az harcama (daha iyi yemek yerken) yapacaklarını söyleyebilirsiniz.

İlgili konu etiketlerinde üzerinize düşeni yapmak için sosyal medyaya girebilir, tartışmalara katılabilir ve hatta eleştiri yapmaya hazır olduğunuzu söylemek için gazetecilere ulaşabilirsiniz.

Alanınızda gerçekten harikaysanız, gazeteciler bile size gelebilir.

Viral içerik oluşturun:

Viral içerik oluşturmak, yeni bir sektöre ulaşmanıza yardımcı olacak ve karşılığında okuyucu sayınızı artıracaktır.

Bunu söylemek yapmaktan daha kolay olabilir, ancak viral içerik oluşturmanın anahtarı, blog  alanınızla ilgili tartışmalı veya çok tartışılan konulara girmektir. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu genellikle yukarıda bahsedildiği gibi haber hırsızlığını içerir.

Bu sizin alanınız olduğundan, bu konuda tutkulu, düşünceli ve bilgili olacaksınız, böylece insanların okumak, paylaşmak ve hakkında konuşmak isteyeceği bir görüş yayınlayabileceksiniz.

Benzer:  Sesi Yazıya Çevirerek Para Kazanmak Transkripsiyon İşi

Ayrıca Bkz: Yazı yazarak para kazanma

4- Blogdan nasıl para kazanılır:

Blogunuzu kurup çalışır hale getirdikten sonra, (nihayet!) ondan kar elde etmenin yollarını aramaya başlayabilirsiniz.

Bir blogcu olarak para kazanmanın en iyi ve en kolay yolları şunlardır:

Blogunuzda sponsor kuruluş pazarlamasını kullanın:

Sponsorlu kuruluş pazarlaması, blogunuzun metnine izlenen sponsorlu kuruluş bağlantıları ekleyerek çalışır. Bir okuyucu, önerdiğiniz bir siteye her tıkladığında ve satın aldığında küçük bir komisyon kazanabilirsiniz.

Bağlantılar, okuyucuları bir markanın internet sitesine yönlendirecek ve aldığınız para, sevimli okuyucularınızdan bazılarını sitelerine gönderdiğiniz için ‘teşekkürler' demek olacaktır.

Hemen hemen tüm çevrimiçi e-ticaret internet sitelerinin Amazon, ASOS ve Apple gibi bir tür sponsorlu kuruluş programı vardır.

Dünyanın dört bir yanından binlerce tanınmış ve hizmeti tanıtabileceğiniz büyük bir sponsorlu kuruluş ağı olan Affiliate Window'a kaydolun.

Para tasarrufu sağlayan blog yazarı Claire Roach şunları açıkladı:

‘'Google AdSense olmasına rağmen, her ay fazladan birkaç sterlin karşılığında ana gelir kaynağımız olarak sponsorlu kuruluş pazarlamasını kullanıyoruz.,,

Sponsorlu kuruluş pazarlaması, birçok blogcu için başarılı olması çok muhtemel bir seçimdir. Yazar Ceri Jones'un önerdiği gibi:

'Bir blog yazarı olarak, okuyucularınıza her zaman ürün ve hizmetler önerirsiniz. Birçok şirket sponsorlu kuruluş programları sunar, bu nedenle katılmak ve komisyon kazanmaya başlamak için ilgili programları bulmak gerçekten kolaydır.,,

Kilit nokta, sponsorlu kuruluş pazarlamasında gerçek ve özgün olmaktır. Dürüst fikirlerinizle incelemeler ve makaleler yazın ve okuyucularınızı, yalnızca onlar için iyi bir ürün veya hizmet olduğunu düşünüyorsanız, bir şey satın almaya teşvik edin.

Web sitenize banner (afiş) reklamlar ekleyin:

Daha görsel bir reklam yolu olarak, okuyucularınızla ilgili markalara blog sayfanızda banner reklam alanı satabilirsiniz.

Reklamlar herhangi bir yere yerleştirilebilir, ancak genellikle blog sayfalarının üst kısmında veya kenar çubuğunda bulunurlar.

İki yoldan biriyle gelir elde edebilirsiniz. TBM (tıklama başına maliyet), reklamı tıklayan her okuyucu için belirli bir ödeme alacağınız anlamına gelirken, BGBM (bin gösterim başına maliyet), reklamın aldığı her 1000 “gösterim” için belirli bir ödeme üzerinde pazarlık yapacağınız anlamına gelir.

AdBlocker (reklam engelleyici) eklentilerinin büyümesiyle, TBM ve BGBM düşük olabilir, ancak bu, sektörünüze bağlıdır ve bunları denemenin çok az zararı vardır.

Başlamanın hızlı bir yolu, Google AdSense ile bir hesap oluşturmaktır.

Reklam yazıları ve sponsorlu içerik yazın:

Konuştuğumuz blog yazarlarına göre, bir blogdan para kazanmanın en iyi yollarından biri sponsorlu içerik fırsatları (veya reklamlar) sunmaktır. Bunlar esasen ücretli bir makale veya blog yazısı biçimindeki reklamlardır.

Örnek olarak, Adidas yeni bir mayo serisi çıkarırsa ve kadın spor giyim üzerine bir blogunuz varsa, ürünleri hakkında bir makale yazmanız için size para teklif edebilirler. Ayrıca, üstüne bazı sponsorlu kuruluş bağlantıları da ekleyebilirsiniz.

Bu para kazanma yöntemi, genellikle güçlü bir alan kitleniz olduğunda en iyi sonucu verir. Okur kitlenizi büyüttüğünüzde, markalar genellikle sponsorlu gönderiler hakkında tartışmak için size yaklaşacaktır.

Güzellik, moda, yaşam tarzı ve seyahat blogu LemonaidLies'dan Kenzie Harvey'in dediği gibi:

Doğrudan veya Instagram ajansı Takumi gibi, uygulamalar aracılığıyla, PR şirketleri tarafından bana  sponsorlu içerik fırsatları geldi.

Ayrıca Bkz: Google Adsense İle para kazanmanın en iyi ipuçları

Sponsorlu sosyal medya gönderileri için ücret alın:

Sosyal medyada güçlü bir mevcudiyetiniz varsa, markalar için çok çekici olacaksınız. Bazı insanlar aslında tüm blog gelirlerini sosyal medyadaki sponsorlu gönderiler aracılığıyla elde ederler. Gönderi veya tekrar gönderi başına ücret alabilirsiniz ve ücretler şaşırtıcı derecede yüksek olabilir.

İlk önce takipçilerinizi oluşturmak için çok çalışmanız gerekecek. ‘Sosyal Kanıtınız' (sosyal medyada sizi takip eden kaç kişi olduğu), markalar tarafından, onlar hakkında yayınladığınız şeyleri okuyucuların beğenebileceğinin kanıtı olarak görülüyor.

Ayrıca Bkz: Sosyal medyadan para kazanma yolları

Medya kuruluşları için konuk blog yazıları yazın:

Bazen, belirli bir konuda otorite sahibiyseniz, basın mensupları (hatta kendi blogları olan markalar) size ulaşacak ve internet sitelerinde küçük bir rol almanızı isteyecektir.

Örneğin, belirli bir bütçeyle yemek pişirme konusunda bilginiz varsa; örneğin, bir gazete sizinle iletişime geçebilir ve yemek pişirme dergilerine bütçe dostu bazı tarifler eklemenizi isteyebilir.

Yayınlara fikir sunmaktan da çekinmeyin. Editörler kim olduğunuzu bilmiyorsa, hızlı bir e-posta girişi, blogunuzun adını oraya çıkarmanın harika bir yoludur.

Blogunuzu oluşturmak için bir ajansla çalışın:

İster inanın ister inanmayın, blog yazmak reklam dünyasında o kadar popüler hale geldi ki, artık yalnızca blog yazarlarını büyük markalara tanıtmaya yönelik ajanslar var.

Bir SEO ajansı yada danışmanlık ajansı ile çalışmak süper kazançlı olabilir ve size güvenlik sağlar, ancak ilk etapta markalar tarafından kapılmak için oldukça iyi bir takipçi kitlesine sahip olmanız gerekir.

Benzer:  Sosyal Medyadan Para Kazanma Yolları

Ajans ücretleri de inanılmaz yüksek, yani yalnızca en büyük markalar sizinle çalışmayı göze alabilir ve daha küçük bağımsız markalar korkup kaçabilir.

Hedeflediğiniz blog işinin türüne bağlı olarak, bu sizin yararınıza olabilir veya olmayabilir. Etik moda blogu örneğini tekrar kullanırsak, ajans ücretleri, gerçekten tanıtmak istediğiniz küçük bağımsız tasarımcılarla çalışmanıza engel olabilir.

Blogunuzda dijital ürünler satın:

Öneri becerileriniz veya tavsiyeleriniz varsa, başka bir seçenek de e-Kitaplara, video eğitimlerine, kurslara veya atölyelere erişim için ücret talep etmektir.

Bu seçeneğin işe yaraması için yaptığınız işte son derece iyi olduğunuzu veya içeriğinizin inanılmaz derecede değerli olduğunu kanıtlayabilmeniz gerekir. Ancak bu kolay değil.

İnsanların çevrimiçi olan her şeyin ücretsiz olması gerektiğini düşünme eğilimi olduğundan, çevrimiçi toplulukları ödeme yapmaya ikna etmek oldukça zor olabilir. Yine de denemeye değer, değil mi?

Ayrıca Bkz: Ürün satarak para kazanma

Blogunuzun bülten alanını satın:

Ayrıca, bir markayı reklam alanı veya haftalık/aylık bülteninizde (eğer varsa) adı geçen bir haber için ücretlendirme seçeneğidir. Yapması çok az zaman alacak ve bunun için makul bir miktar alabilirsiniz.

Ancak, markaların bunu dikkate alması için uygun boyutta bir posta listesi oluşturmanız gerekecek.

Bir blog yazarı olarak işverenlerin dikkatini çekin:

Blogunuzu kendi işinizi tanıtmak veya hatta kendinize bir iş bulmak için kullanmak, blogunuzla daha fazla para kazanmanın başka bir (dolaylı da olsa) yoludur.

Çevrimiçi olarak bir şeyler satan birçok öğrenciden biriyseniz, blogunuz sunduğunuz şeyleri tanıtmak için mükemmel bir platformdur (ancak çok fazla bu işe girmeyin, aksi takdirde okuyucularınızı kaçırırsınız).

Blogunuzu bir tür çevrimiçi profil olarak da kullanabilirsiniz. Orada güvenilirliğinizi artırabilir, becerilerinizi gösterebilir ve umarız ki iyi bir iş çıkarabilirsiniz.

Bunu şu şekilde düşünün: blogunuz kendi içinde kendi küçük işletmeniz gibidir ve potansiyel işverenlere bunu başarıyla yapabileceğinizi göstererek, girişimci bir zihniniz olduğunu ve bununla nasıl başarıya ulaşacağınızı bildiğinizi gösteriyorsunuz.

5- Bir blogdan para kazanırken en büyük zorluklar:

Sahip olmaya değer hiçbir şey çok çalışmadan ve birkaç zorluk olmadan gelmez.

Blogdan para kazanmanın zaman aldığı yanılgısına kapılmayın. Birçok blog yazarı, her ay bloglarından ancak bloglarında bir süre çalıştıktan sonra, yalnızca kuruş kazanıyor.

Blog yazarak tam zamanlı bir gelir elde etme şansına sahip olmak için, yine çeşitli kaynaklardan birden fazla gelir akışına sahip olmanız gerekir. Bir blogdan para kazanmak zaman alır ve biraz tıklanma almanıza bağlıdır. Ne kadar çok okuyucunuz olursa, reklamcılar için o kadar çekici olursunuz.

Birçok blog yazarı, blog yazma yolculuğunda oldukça erken bir zamanda para kazanmaya karar verir. Blogger Urszula Makowska şöyle söyler:

‘'Üniversitedeyken […] blog yazmaya başladım. Blogumdan para kazanmaya karar verdim çünkü gönderi oluşturmak için çok zaman ve çaba harcıyordum, fotoğrafçılara çekimler için para ödüyordum ve aynı zamanda tam zamanlı bir blog yazarı olmak istiyordum. Blog yazmayı seviyorum ve bunda tam zamanlı bir kariyer yapma tutkumun peşinden gitmek istedim; bana mutluluk getirdi.

Blog yazarlarının karşılaştığı bir diğer büyük zorluk rekabettir. Kelle's Space yaşam tarzı internet sitesinden Kelle, şunları söyledi:

‘'Fırsatlar için benimle aynı alanda pek çok blog yazarıyla rekabet etmek zor; blog yazarları için çalışmak oldukça nadir.

Blog piyasası, keşfedilmek için mücadele eden birçok hevesli blog yazarı ile dolu. Ancak özveri ve tutarlılıkla çalışılırsa bu mümkündür.

Ceri Jones ekledi:

‘'Blog yazmak kesinlikle zorlu bir iştir çünkü ondan düzgün bir şekilde para kazanabilmek için çok fazla kararlılık ve tutarlılık gerekir. Pişman olduğum tek şey daha erken başlamamak.

Para kazanmaya başladığım ilk ayımda, ilk 50 sterlini kazanmayı başardım ve bu ay 200 sterlinin biraz üzerinde kazandım. Artık sponsorlu gönderiler için şirketlerle iletişime geçmeye başladım, bu yüzden umarım aylık gelirim artmaya devam eder!.

Ayrıca Bkz: İyi Bir İş Nedir? En İyi İş Nasıl Bulursunuz?

Blog yazarak gerçekten para kazanabilir misiniz?

Gördüğünüz gibi, cevap evet! Ancak blog yazarak ne kadar para kazanabileceğiniz değişkendir. Başlangıçta, bir blogdan para kazanmanın doğası budur, ancak zamanla blog yazarları çok iyi işler yapabilir.

Bir blogdan para kazanmak zaman alır ve biraz tıklanma almanıza bağlıdır. Ne kadar çok okuyucunuz olursa, reklamcılar için o kadar çekici olursunuz.

Blog yazarak iyi bir gelir elde etmek için, farklı kaynaklardan ve farklı yollarla gelen birden fazla gelir akışına sahip olmayı denemeyi düşünün.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Oturum aç

Şifremi Unuttum?

Şifremi Unuttum?

Hesap verilerinizi girin, size şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı göndereceğiz.

Şifre sıfırlama bağlantınız geçersiz veya süresi dolmuş görünüyor.

Giriş

Gizlilik Politikası

Koleksiyona ekle

Koleksiyon Yok

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.