Teknoloji

En İyi Antivirüs Programları

En iyi antivirüs programları hangisi, 2021 en iyi antivirüs programı bağımsız testlerde ön plana çıkan en iyi antivirüs programları, en güçlü antivirüs programı.

Siber saldırıların kurbanı olmaktan korunun ve sizler için listelediğimiz bu en iyi antivirüs programları arasından kendinize göre bir program kullanmaya başlayın.! En iyi antivirüs programları sayesinde bilgisayarınızı, telefonlarınızı yada diğer cihazlarını koruma altına alabilirsiniz. Listede bu yöndeki en iyi antivirüs programlarını bir araya getirdik.

2022 Yılının En İyi Antivirüs Programları

 1. Spyhunter
 2. Sophos
 3. Panda Dome Advanced
 4. Avira Antivirüs
 5. Comodo Internet Security
 6. Norton
 7. Kaspersky
 8. Avast
 9. Bitdefender
 10. Trend Micro

Kullanıcıların bir virüs temizleme programında aradıkları az çok ortadadır. Rahatsız etmemeli, iyi bir koruma sağlamalı ve cihazı yavaşlatmamalı. Ancak genel olarak tüm antivirüslerin ortak noktası cihazı yavaşlatmak oluyor. Bu soruna bazı virüs temizleme programları çözüm bulmuş gibi görünse de durum pek iç açıcı değil.

1. Spyhunter

Çok saygın bir güvenlik testi enstitüsü olan AV-TEST tarafından %100 etkinlik puanı alan uyarlanabilir bir kötü amaçlı yazılım algılama motorudur.

En son reklam yazılımlarını, tarayıcı korsanlarını, truva atlarını, solucanları, dolandırıcı yazılımları, virüsleri ve diğer kötü amaçlı yazılımları bilgisayardan güvenli bir şekilde kaldırır.

Kötü amaçlı yazılımların ve olası istenmeyen uygulamaların yüklenmesini veya yürütülmesini önlemek için tasarlanmış gerçek zamanlı engelleyiciler.

2. Sophos

Bağımsız üçüncü taraf testlerinde Sophos, rakip çözümlerden daha fazla kötü amaçlı yazılımı bulup sildiği gibi, güvenlik açıklarından kaynaklanan sorunlarında ortadan kaldırmaktadır.

Bu test görüntülerinden bir ekran paylaşalım.

3. Panda Dome Advanced

Geleneksel siber güvenlik, sinsi yeni kötü amaçlı yazılımlara ayak uydurmak için mücadele ederken, büyük veri ve yapay zekaya dayalı Panda dome akıllı teknolojisi sayesinde, sistemlerinizde çalışan her uygulamayı izler ve kesinlikle HER ŞEYİ sınıflandırır. Yalnızca bir işlem kötü amaçlıysa harekete geçen geleneksel antivirüs çözümlerinin aksine, Panda dome teknolojisi saldırıları daha gerçekleşmeden algılar.

Benzer:  Antimalware Service Executable Kapatma Windows 10

4. Avira Antivirüs

Her ne kadar test listelerinde görmeseniz de bu güne çıkarılmış en güçlü antivirüs yazılımıdır. Öyle ki bağımsız testlerin genelin de birinciliği hiç elden bırakmamaktadır. Avira antivirüs bir çok virüs programının aksine muazzam bir korumaya sahiptir.

Tehdit koruma dijital yaşam tarzınıza daha iyi uyacak şekilde evrim geçirdi. Bu nedenle Free Security ürününü çok çeşitli özelliklerle donattık.  Sizi, verilerinizi ve cihazlarınızı her türlü tehdide karşı korur (buna zayıf parola veya süresi geçmiş yazılım gibi makinenizin içinde saklanan açıklar da dahildir).

Böylece banka işlemleri, alışveriş, oyun, gezinti… istediklerinizi güven içinde özgürce yapın.

Gözlenme günlük yaşamın parçası oldu; ama artık verilerinizi kontrolünü geri alma zamanı geldi. Çevrimiçi bıraktığınız her iz, ne satın aldığınız, nerede olduğunuz, ne aradığınız, hangi parolaları kullandığınız üçüncü taraflarca izleniyor.

Avira sizi çevrimiçi görünmez kılarak tüm bunları gizler ve sadece size gösterir.

5. Comodo Internet Security

Premium İnternet Güvenlik Yazılımına sahip Comodo Antivirus , bilgisayarınızda depolanan özel verileri çalan, bilgisayar korsanlarının bilgisayarınıza ve buna bağlı olarak mali ve kişisel bilgilerinize yetkisiz erişim sağlayan siber saldırıların ve kötü amaçlı yazılımların çoğunu önleyebilir. İnternetten kaynaklanan kötü amaçlı yazılımlar sisteminizi rehin alabilir ve para talep edebilir, bilgi işlem alışkanlıklarınız, internet etkinliğiniz ve tuş vuruşlarınız vb. hakkında gizlice hassas bilgiler toplayabilir. Comodo Internet Security’nin en son sürümü ile kendinizi tüm bu tehditlerden koruyabilirsiniz.

Benzer:  2021'in En İyi Akıllı Telefonları
Comodo Antivirüs Programı Karşılaştırma
Comodo Antivirüs Programı Karşılaştırma

6. Norton

Gelişmiş güvenlik, antivirüs ile cihazınıza yönelik mevcut olan ve yeni ortaya çıkan çevrimiçi tehditlere karşı korunmanıza ve çevrimiçi olduğunuzda özel ve finansal bilgilerinizin korunmasına yardımcı olur.

Çocuklarınızın çevrimiçi etkinliğini yönetin. PC’lerinde veya akıllı telefonlarında çevrimiçi dünyayı daha güvenli bir şekilde keşfetmelerine, öğrenmelerine ve keyifle kullanmalarına yardımcı olur.

Parolalarınızı, kredi kartı bilgilerinizi ve diğer kimlik bilgilerinizi çevrimiçi olarak daha güvenli ve kolay bir şekilde oluşturmaya, saklamaya ve yönetmeye yönelik araçlar sunar.

Bilgisayarınız ile diğer bilgisayarlar arasındaki iletişimi izler ve yetkisiz trafiği engelleyerek kişisel dosyalarınızı ve mali bilgilerinizi korumaya yardımcı olur.

Norton Antivirüs Satın Al | Nortonun windows için ücretsiz deneme sürümü bulunmamaktadır.

7. Kaspersky

Geçtiğimiz yıl, Kaspersky ürünleri 84 bağımsız teste katılarak 64 birincilik kazandı. Başka bir söze gerek yok sanırım. Korsanlar, virüsler ve kötü amaçlı yazılımlara karşı ödüllü korumayla paha biçilmez güvende olma hissine sahip olun.

 • Ağ izleme ve fidye yazılımı önleme, korsanların ev ağınıza girmesini ve verilerinize müdahale etmesini önler.
 • Gerçek zamanlı antivirüs, solucanlar ve Truva atları gibi yaygın tehditlerle botnet, rootkit ve sahte uygulamalar gibi karmaşık tehditlere karşı koruma sağlar.
 • Gelişmiş kötü amaçlı yazılımdan koruma, casus yazılım, reklam yazılımı, tuş kaydediciler, hedef odaklı kimlik avı ve algılanması zor dosyasız saldırılar gibi tehditleri etkisiz hale getirir.

8. Avast Antivirüs

Güçlü bir antivirüsün sağladığı tam korumanın yanı sıra:

 • Alışveriş ve bankacılık işlemlerinizi istediğiniz yerde, istediğiniz zaman güvenli bir şekilde yapın.
 • Sahte web sitelerini ve fidye yazılımlarını kolayca tespit edin.
 • Bilgisayar korsanlarının cihazınızı uzaktan ele geçirmesine engel olun.

Ancak Avast konusunda şunu belirtmemiz gerekiyor. 2022 sürümü oldukça hantal bir yazılım ve bilgisayarı gerçekten de muazzam derecede kasabiliyor. Bilgisayar açılışını etkilediği gibi programları açarken de uzun bir müddet beklemeniz gerekiyor. Buda yetmezmiş gibi Avast satış işlemlerinde zıvanadan çıkmış gibi her yerden bir kaç bildirim çıkarıyor.

Benzer:  Adını Dahi Duymadığınız En İyi Mobil İşletim Sistemleri

Örneğin Avasta Antivirüsü yüklediğiniz andan itibaren,

 • “Pc’niz yavaş şu uygulamayı satın al hızlandır”
 • “Gizliliğinizi korumak için securevpn’yi satın al”
 • “Secure vpnyi satın aldın ama daha fazla gizlilik için Anti Track Premiumu satın al ki daha fazla gizlen”

gibi günde 50’den fazla aptalca bildirimlerle sizi sürekli rahatsız ediyor. Şahsen 1 gün katlanabildim ve sonrasında sildim. Güvenlik konusunda fena olmasa da satış işini abarttığı için bu programı önermiyoruz.

9. Bitdefender

Bitdefender, 150’den fazla ülkede 500 milyondan fazla sistemi koruyan küresel ve lider siber güvenlik çözümleri ve antivirüs yazılımları üretir. 2001’den beri, Bitdefender inovasyonu sürekli olarak ödüllü güvenlik ürünleri ve insanlar, evler, işletmeler ve aygıtları, ağları ve bulut hizmetleri için tehdit istihbaratını sağlamıştır.

Bugün, Bitdefender, aynı zamanda dünyanın güvenlik çözümlerinin %38’inde kullanılan tercih edilen bir tedarikçidir. Endüstriler tarafından tanınan, satıcılar tarafından saygı duyulan ve müşterilerimiz tarafından uyarılan Bitdefender, güvenebileceğiniz bir siber güvenlik şirketidir.

10. Trend Micro

Fidye yazılımlarına, virüslere, tehlikeli web sitelerine ve kimlik hırsızlarına karşı tam ve çok cihazlı koruma edinin. Güçlendirilmiş bir Klasör Koruması, değerli dosyalarınızı ve dijital varlıklarınızı yerel olarak ve Dropbox®, Google Drive® ve Microsoft® OneDrive® gibi bulut ile senkronize klasörlerde korumaya alır. Trend Micro, dijital yaşamınızın keyfini güvenle çıkarabilmeniz için her gün 250 milyondan fazla tehdidi durdurmaktadır.

Trend Micro İndir ve Satın Al

En en iyi malware programları, en iyi antivirüs programı, en iyi spam temizleme programları ve daha fazlası için bu programlardan birisini indirin ve kullanın.

 

İlgili Makaleler

3 Yorum

 1. Eset Nod32nin yerini hiç birisi tutmaz. 6 yıldır kullanıyorum ne bir virüs nede başka bir şey. Tavsiye ederim.

  1. Arkadaş nedense herkes bu esedi öneriyor ama hiç bir testte adam gibi ön sıralarda yer almıyor 😀

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Oturum aç

Şifremi Unuttum?

Şifremi Unuttum?

Hesap verilerinizi girin, size şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı göndereceğiz.

Şifre sıfırlama bağlantınız geçersiz veya süresi dolmuş görünüyor.

Giriş

Gizlilik Politikası

Koleksiyona ekle

Koleksiyon Yok

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.