Film & Dizi

En İyi Amazon Prime Dizileri

En İyi Amazon Prime Dizileri

Amazon Prime, puhuTV, Netflix, bluTV ve Disney’e benzer şekilde çevrimiçi dizi ve film akışı için bir platformdur. Çok çeşitli film ve dizileri içeren Amazon Prime Video’da ayrıca özel olarak yayınlanan özel bölümler de yer almaktadır. Ancak bunları izlemek için bir Amazon Prime Video aboneliğine ihtiyacınız vardır. Aboneliğe sahip olduktan sonra ise en iyi Amazon Prime dizileri listesine göz atabilirsiniz.

1) Modern Love

Amazon’un orijinal içeriklerinden biri olan Modern Love, bölümleri arasında farklı bir hikaye anlatan ve Anne Hathaway, Dev Patel, Andrew Scott, Tina Fey, ve Cristin Milioti gibi geniş kadrosuyla dikkat çeken bir antoloji dizisidir. Aynı adı taşıyan haftalık New York Times dergisinde yayınlanan bir makaleye dayanan dizi, bir aşk ve sevgi hikayesini anlatmaktadır. Dizinin şu anda sadece bir sezonu bulunmaktadır.

2) The Night Manager

En iyi Amazon Prime dizileri arasında yer alan The Night Manager, John Le Carré’nin aynı adlı romanından uyarlanan mini bir dizidir. Dizinin odak noktası, lüks bir otelde çalışmaya başlayan Jonathan Pine adında bir İngiliz askeridir. Film, lüks otel Jonathan’ın yöneticisi ile İngiliz gizli servisi ve istihbarat arasındaki gizli iş birliği arasındaki kesişmeyi anlatmaktadır.

Benzer:  Ölmeden Önce İzlenmesi Gereken Filmler 2022

3) The Office

https://www.youtube.com/watch?v=3sK3Itjzh-k

The Office, dizi literatürüne ‘ofis komedisini’ dahil eden bir sitcomdur. Steve Carell ve ekibi, toplam dokuz sezon boyunca izleyicileri güldürür. Dizi boyunca, kurgusal Dunder Mifflin Paper Company, Inc. şirketi ekibinin ve bölge yöneticileri olan Michael Scott’ın absürd davranışları ele alınmaktadır.

4) Catastrophe

En iyi Amazon Prime dizileri arasındaki bir diğer dizi Catastrophe dizisidir. Amerikalı bir iş adamı olan Rob, iş için Londra’ya gider ve burada Sharon ile tanışır ve basit bir ilişkisi vardır. İş gezilerinin sonunda ilişkileri sona erdirip Amerika Birleşik Devletleri’ne döner. Ancak Sharon’un hamile olduğunu öğrendikten sonra Londra’ya dönmek zorunda kalır. Anne baba olan iki kişinin ilişkisini ve hayatın zorluklarını anlatan bu dizi sizi gülme garantisi verir.

5) The Marvelous Mrs. Maisel

1950’lerde New York’ta geçen The Marvelous Mrs. Maisel, Maisel’in iki evli annesi olan Miriam Maisel’i konu almaktadır. Amazon’un orijinal içeriği olan bu dizi 75. Altın Küre Ödülleri’nde ‘En İyi Komedi’ ve ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödüllerini almıştır. Bu açıdan izleyicilerin takdirini ve beğenisini toplamıştır.

6) The Man in the High Castle

Ünlü bilim kurgu yazarı Philip K. Dick’in 1962 yılında yazdığı aynı adlı romanı (The Man in the High Castle), 2015 yılında Amazon Prime tarafından televizyon dizisi olarak uyarlanmıştır. Bu açıdan İkinci Dünya Savaşı’nı ele alan dizi, Naziler İkinci Dünya Savaşı’nı kazansaydı dünyanın nasıl olacağını anlatmaktadır.

7) Tom Clancy’s Jack Ryan

Amazon’un orijinal içeriklerinden biri olan Tom Clancy’s Jack Ryan dizisi, en iyi Amazon Prime dizileri arasında yer almaktadır. Bu açıdan CIA analisti Jack Ryan ve patronu James Greer, bir terörist saldırısına hazırlanırken ölümcül bir kovalamanın ortasında kalırlar. Yeni sezon çekimleri olan bu dizinin şu anda 2 sezonu yayınlanmıştır.

Benzer:  Ailece İzleyebileceğiniz En İyi Animasyon Filmleri

8) Parks and Recreation

Parks and Recreation, Amy Poehler tarafından canlandırılan ABD’deki Parklar ve Rekreasyon Departmanı Müdür Yardımcısı Leslie Knope’un işi ve görev süresi boyunca karşılaştığı bürokratik ve kamusal zorlukları anlatmaktadır. Dizi, ortalama olarak 22 dakikalık bölümlerden oluşmaktadır. Bu yüzden kısa süreli bölümleri olan dizi arayanlar için önerilir.

9) Fleabag

Fleabag, yazar, oyuncu ve yapımcı Phoebe Waller-Bridge tarafından yazılan ve oynanan bir İngiliz televizyon dizisidir. Trajik bir tarzı olan dizi, entelektüel şakalar ve gerçek kararlılıkla izleyiciyi hemen büyüleyen bir özelliğe sahiptir. Bu açıdan dizi, Londra’da yalnız yaşayan, aile, aşk, geçmiş ve geçim sorunları nedeniyle birçok yara ve zorluk çeken bir kadının hikayesini ele almaktadır. Bu dizinin en önemli özelliği ise, kahramanın seyirciyle etkileşime girmesi ve göz teması kurmasıdır. Seyircilerin beğenisini kazanan bu dizi, en iyi Amazon Prime dizileri denildiği zaman ilk akla gelen dizilerden biridir.

10) Mr. Robot

Mr. Robot Rami Malek’in oynadığı bir psikolojik gerilim dizisidir. Psikolojik sorunları da olan Allsafe Cybersecurity adlı bir siber güvenlik şirketi için çalışan Elliot, ‘fsociety’ adlı bir yeraltı anarşist hacker grubuna dahil olmuştur ve dizi bunun sonrasında yaşananları ele alır. Bu dizi aynı zamanda ‘En İyi Televizyon Dizisi’ dalında Altın Küre Ödülü kazanmıştır. Bu açıdan en iyi Amazon Prime dizileri listesinde yer alması oldukça normaldir.

Benzer:  En İyi Bilim Kurgu Filmleri - En Farklı Liste

11) Heroes

Heroes dizisi, yeni keşfedilen bir süper güçle karşılaşan bir grup sıradan insanın maceralarını ele almaktadır. Bu açıdan X-Men’den ilham alan bir hikayedir. Kahramanların bazıları zamanı durdurma özelliğine sahipken; bazıları görünmez veya zarar görmez. Bu yüzden süper kahraman dizileri seven kişilerin mutlaka izlemesi gereken bir dizidir.

12) The Boys

The Boys bir anti-süper kahraman dizisidir. Bu, süper kahramanların güçlerini iyiye kullanmak için değil, kötülük için kullandıkları bir evrende gerçekleşir. Bu dizi, güçlerini kötüye kullanan süper kahramanlara karşı savaşan bir ekip olan The Boys hakkındadır.

13) Goliath

Amazon’un özgün içeriklerinden biri olan Goliath, en iyi Amazon Prime dizileri listesinde yerini almıştır. Oscar ödüllü aktör Billy Bob Thornton’ın başrol oynadığı dizi, bir komedi dizisidir. Film, utangaç avukat Billy McBride’ın mahkemedeki intikam hikayesi ile ilgilidir.

14) The Tick

Aynı adı taşıyan efsanevi mangaya dayanan bu dizi, izleyicilere gerçek bir süper kahramanın parodilerini sunar. The Tick, Teller adında korkunç bir insanla tanıştıktan sonra ona takıntılı hale gelen ve çocukken dünyadan kötülüğü ortadan kaldırmaya çalışan Arthur’u konu alır. Yeşil ağustosböceği kılığına girmiş bilinmeyen bir süper kahraman olan Tick ile tanıştıktan sonra, ikisi kötü adama savaş ilan etmek için bir araya gelir ve dizi bu olayları anlatır.

15) Bosch

En iyi Amazon Prime dizileri listesinin son dizisi olan Bosch, hayatını bir suçluyu yargılamaya adayan ve kendisini şüphelinin koltuğunda otururken bulan bir dedektifi anlatır. Bu açıdan Harry Bosch adlı dedektif ve onun araştırdığı vakalar dizide etkileyici bir biçimde ele alınmıştır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Oturum aç

Şifremi Unuttum?

Şifremi Unuttum?

Hesap verilerinizi girin, size şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı göndereceğiz.

Şifre sıfırlama bağlantınız geçersiz veya süresi dolmuş görünüyor.

Giriş

Gizlilik Politikası

Koleksiyona ekle

Koleksiyon Yok

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.