Film & Dizi
Trend

En İyi Korku Filmleri – En Farklı Liste

Çoğu web sitesinde gördüğünüz birbirinden kopya ve çakma olan en iyi korku filmleri listelerini bir tarafa bırakın sizler için kıyıda köşede kalmış yada farklı bulduğumuz filmleri bir araya getirmeye çalıştık. Tüylerinizi ürpertecek sahneleri ile, en iyi korku filmlerini sizler için bir araya getirdik, izleyenlerin nefesini kesen en iyi korku filmleri.

Host 2020 – IMDB 6.5

Altı yakın arkadaş, karantina süresince bir medyumla görüşmeye karar verirler ve zoom üzerinden bir seans düzenlenir. Fakat seans başladıktan kısa bir süre sonra işler ters gitmeye başlayacaktır.

– Tumbbad 2018

Tumbbad köyünün eteklerinde, gizli bir hazinenin peşinden giden bir baba oğul, efsanelerde adı geçen bir iblisle karşılaşır. 2018 Hindistan, İsveç ortak yapımı Tumbbad filmi dram, korku ve gerilim türündedir. 12 Ekim 2018 tarihinde vizyona giren Tumbbad 2018 filmi 1 ödüle sahiptir. Başrollerinde Cameron Anderson, Ronjini Chakraborty gibi isimlerin oynadığı Tumbbad filmi eleştirmenlerden korkudan uyutmayacak türde olduğu yönünde tam not almıştır.

Benzer:  Ölmeden Önce İzlenmesi Gereken Filmler 2022

IMDB Puanı: 8.3
Yıl – Ülke: (2018) Hindistan, İsveç
Tür: Dram, Gerilim, Korku

– Ölüm Katılığı – Rigor Mortis

Chin artık yıkılmaya yüz tutmuş, yabancıların ‘tenement’ dediği bir apartmana yerleşir aslında kendisinin burada çok kalmaya niyeti yoktur, bu apartmana ölmeye gelmiştir. Ruhu da etrafındaki her şey gibi gri ve toz tutmuştur. Ancak ölüm için geldiği bu apartmanda çok ölümden daha büyük sorunlarla karşılaşacaktır.

IMDB Puanı: 6.4
Yıl – Ülke: (2013) HongKong
Tür: Aksiyon, Gerilim, Korku

– Sakın Dinleme – Voces (2020)

Daniel ailesiyle taşındığı yeni evde yaşadığı trajedinin ardından bir hayaletin yardım çağrısını duyar ve ünlü bir paranormal olay uzmanını bulmak için harekete geçer.

IMDB Puanı: 6.8
Yıl – Ülke: (2020) İspanya
Tür: Gerilim, Korku

– Ghostland 2018

Colleen ve iki kızı büyük teyzelerinden miras kalan evi görmek için yola çıkarlar. Evde kaldıkları ilk gece cani bir grubun saldırısına uğradıklarında Colleen kendisini ve kızlarını korumayı başarır ancak o gecenin anısı üç kadının aklından çıkmaz. Kızlardan biri annesiyle o evde yaşamayı sürdürürken diğeri yazarlığı seçer ve oldukça başarılı bir kariyere sahip olur. Ani bir kararla evlendikten sonra annesini ve kız kardeşini ziyarete giden güzel yazar, evde bir şeylerin ters gittiğini kısa sürede fark edecektir!

Benzer:  En İyi Bilim Kurgu Filmleri - En Farklı Liste

IMDB Puanı: 6.4
Yıl – Ülke: (2018) Fransa, Kanada
Tür: Dram, Gizem, Korku

– The Dark and the Wicked – 2020

Louise ve Michael, ölüm döşeğinde olan babalarının son nefesinde yanında olabilmek için şehirden uzaktaki bulunan aile çiftliğine gider. Babalarına veda etmek için geldikleri çiftlikte, anneleriyle ilgili bir sorun olduğunu fark etmeleri çok uzun sürmez. Kardeşler, yavaş yavaş annelerininkine benzer tuhaflıklara sergilemeye başlayınca, ailelerini kötü bir gücün ele geçirdiğinden şüphelenmeye başlar. The Dark and the Wicked izle

IMDB Puanı: 6.0
Yıl – Ülke: (2020) ABD
Tür: Korku

– Mama (2013)

Babalarının annelerini öldürdüğü gün, iki kız kardeş Victoria ile Lilly evlerinin yakınlarındaki ormanda kaybolur. Beş yıl boyunca dayıları Lucas (Nikolaj Coster-Waldau) ve kız arkadaşı Annabel (Jessica Chastain) kızları aramaya devam eder. Sonunda kızları yıkık dökük bir kulübede bulan çift evlerine aldıkları tek misafirlerin kızlar olup olmadığından şüphelenmeye başlarlar. Annabel kızları normal yaşama döndürmeye çalışırken, evlerinde şeytani bir varlığın olduğuna ikna olmaya başlar. Kızlar travmatik stres mi yaşıyorlar yoksa evlerine dadanmış bir hayalet mi var? İki küçük kız beş yıl nasıl hayatta kalabilmeyi başardı? Bu rahatsız edici soruları cevaplamaya çalışan Annabel yattığında duyduğu fısıltıların ölümcül bir varlığın dudaklarından döküldüğünü fark eder.
Yıl – Ülke: İspanya

IMDB Puanı: 6.6
Tür: Gizem, Korku
Yapım: 2013

– Otopsi 2016

Tony Tilden ve oğlu gizemli cinayetleri araştıran iki memurdur. Bir gün ölüm nedeniyle ilgili hiçbir ipucuna bulunmayan genç ve güzel Jane Doe cinayetini araştırmaya başlarlar. Zaman geçtikçe Jane Doe’nun kimliğini tespit etmeye çalışırken tuhaf ipuçları, onları bazı korkunç gerçeklere doğru sürükleyecektir.

Benzer:  Ailece İzleyebileceğiniz En İyi Animasyon Filmleri

Yapım: 2016
Tür: Gerilim, Gizem, Korku
IMDB Puanı: 6.8

– Mezar Buluşmaları 2011

Mezar Buluşmaları 1 izle, Mezar Buluşmaları 1 türkçe dublaj izle, Mezar Buluşmaları 1 full izle, Mezar Buluşmaları 1 hd izle, Lance Prestonve adlı televizyon programının ekibi, programın yeni bölümünü çekerken beklenmedik ve açıklanamaz olaylarla karşılaşırlar.

IMDB Puanı: 6.1
Tür: Gerilim, Korku
Yapım: 2011

– Derin Kabus – 2014

Bir grup Paris metropolünün saklı kalmış yer altı mezarlarını araştırmak için gizem ve macera dolu bir yolculuğa çıkarlar. Babasının yıllarca ulaşmaya çalıştığı sırlara ulaştığını düşünen bir gizem araştırmacısı, aslında uyandırdığı sırlar karşısında zorluklar yaşayacak ve ölümle burun buruna gelecektir. Bir kaşif takımı Paris sokaklarının altındaki yeraltı mezarlarını ortaya çıkardıklarında, şehrin altında yatan ölümcül sırları da ortaya çıkaracaklardır.

IMDB Puanı: 6.2

– Kanlı Hasat 2011

Beş arkadaş haftasonu tatili için çıktıkları yolculukları sırasında isolated farmland çiftliğinin yakınlarında bir grup kuzgunun saldırısına uğrar.Burada kuzgunlar tarafından öldürülen insanların aslında çiftlikteki korkulukların kurbanı oldukları onlara kurban edildikleri ve böylece korkulukların yeniden canlanmalarını sağlayacaktır.

IMDB Puanı: 6.3
Yıl – Ülke: (2010) ABD
Tür: Dram, Gerilim, Korku, Macera, Psikolojik

– Yetimhane 2007

Laura, çocukluğuna dair en mutlu günlerini deniz kenarındaki bir yetimhanede geçirmiştir. Yetimhanenin çalışanları ve Laura’nın birlikte büyüdüğü arkadaşları ona her zaman ilgi ve sevgi göstermişlerdir. 30 yıl sonra Laura, kocası Carlos ve 7 yaşındaki oğlu Simon’la, çok güzel yıllar geçirdiği yetimhaneye geri döner.Hayali, uzun süredir kapalı olan yetimhaneyi restore ettirip engelli ve hasta çocuklar için bir yaşam alanı haline getirmektir. Bu yeni evlerindeki gizemli atmosfer, küçük Simon’ın hayalgücünü fazlasıyla canlandırır.

IMDB Puanı: 7.4
Yıl – Ülke: (2007) İspanya

– Çizgi Ötesi – 1990

Bir grup genç doktor adayı, hasta yatağında ölüp de sonradan yeniden hayata dönen hastalardan esinlenerek, aralarında bir deneyler dizisine başlarlar. Kendilerini öldürterek ve bir dakikayla dört dakika arasında ‘öte tarafta’ kaldıktan sonra, arkadaşlarının yardımıyla yeniden geri dönerek ölüm esnasındaki izlenimleri ve deneyimleri edinmek ve dünyaya aktarmak! Bu deneyler gitgide hızlanarak, yalnızca bir ‘zamansal yarış’a dönüşmekle kalmayacaktır. Onulmaz pişmanlıkların konusu olan kişiler de kahramanlarımızın hayata dönüşüyle birlikte yeniden hayat bulacaklardır.

IMDB Puanı: 6.6
Yıl – Ülke: (1990) ABD

1 2 3Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Oturum aç

Şifremi Unuttum?

Şifremi Unuttum?

Hesap verilerinizi girin, size şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı göndereceğiz.

Şifre sıfırlama bağlantınız geçersiz veya süresi dolmuş görünüyor.

Giriş

Gizlilik Politikası

Koleksiyona ekle

Koleksiyon Yok

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.