Oyunlar

En İyi Korku Oyunları 2021 Detaylı Liste

her zaman en popüler ve heyecan verici kategoridedir. 2020'de bazı harika korku oyunları oynadık ve bu 2021'de de daha fazla bir şekilde devam edecek. Beklenmedik dönüşlerle kalbinizi hızlandıracak oyunlar arıyorsanız, aşağıdaki en iyi korku oyunları listemize göz atın. Bunlar 2021'de piyasaya sürülmesi planlanan en iyi korku oyunlarıdır. En iyi yeni korku oyunları 2021 , gelecek en iyi korku oyunları , gelecek en iyi korku oyunları 2021 , Korku , korku 2021 oyunları , korku oyunları pc , korku oyunları ps4 , korku oyunları ps5 , korku oyunları xbox one , korku oyunları xbox serisi x , korku oyunları xsx , yeni korku oyunları , yeni korku oyunları 2021 , yeni hayatta kalma korku oyunları , korkunç oyunlar 2021 , hayatta kalma korku oyunları ,hayatta kalma korku oyunları 2021

1. Evil Dead: The Game

Geliştirici: Sabre Interactive
Yayıncı: Patron Takım Oyunları
Platformlar: PS5, XSX/S, PS4, XBO, NS, PC
Sürüm: 2021
İşbirliği: Çevrimiçi
Çok Oyunculu: Evet

Sabre Interactive ve Boss Team Games, Evil Dead: The Game'i duyurdu. Oyunda, ölümsüz ordularını savuşturduğunuz bir kooperatif PvP oyununda Bruce Campbell başrolde.

Evil Dead: The Game 2021'de PlayStation 5, Xbox Series X / S, PlayStation 4, Xbox One, Switch ve PC'ye geliyor. Saber Interactive'in ilk fragmanı, serinin her yerinden karakterleri getirmesine rağmen, orijinal Evil Dead filminin kabinde ortaya çıkıyor.

Merkezde Bruce Campbell, taze yüzlü, testere elli bir Ash olarak bir görünüm sergiliyor. Oyunun aksiyonunun neye benzediğine dair sadece kısa bir bilgi alıyoruz. Ancak çok sayıda yakın dövüşün karıştığı üçüncü şahıs bir nişancı gibi görünüyor.

Fragmanın anlatımında Ash, orijinal Evil Dead filminin olaylarını şöyle özetliyor: "Kitap ormanda karanlık bir şeyi uyandırdı. Linda aldı ve sonra benim için geldi." Daha sonra, kolay yere düşmeyen ölü düşmanlar arasında doğrayan, ateş eden ve motorlu testere yapan bir takım kurtulanları görüyoruz.

Ayrıca sahneleri daha hızlı atlatmak için Ash'in 1973 Oldsmobile Delta'sını kullanacakmışsınız gibi görünüyor ki bu muhtemelen en debriyaj kamera hücresidir.

Oyun, co-op ve pvp odaklı çok oyunculu TPS içeriğine sahip olacak.

2. The Dark Pictures Anthology: House of Ashes

Geliştirici: Supermassive Games

Yayıncı: Bandai Namco Entertainment

Platformlar: PC, PS4, PS5, XBO, XSX/S

Sürüm: 2021

İşbirliği: Yok

Çok Oyunculu: Yok

Before Dawn, Supermassive Games'i çıkaran geliştirme stüdyosu, bir korku oyunu koleksiyonu çıkarıyor. The Dark Pictures Anthology olarak bilinen bu oyunlar anlatı odaklı oyunlardır. Tıpkı Before Dawn gibi, video oyunu başlıkları, bir hayatta kalma korku kampanyası aracılığıyla sürekli olarak bir grup karakteri kontrol ettiğiniz etkileşimli dramalardır. Bu koleksiyonda, son taksit olan Little Hope ile geçen yıl piyasaya sürülen birkaç başlık olacak.

Şimdi odak noktası, House of Ashes olan bu antoloji serisinin bir sonraki bölümü. Bu oyun taksitiyle aynı tarz oyun ve mekanikleri bekleyebilirsiniz, ancak hikaye Irak Savaşı'na giden bir Özel Kuvvetler grubunu konu alıyor. Kitle imha silahlarını aradıktan sonra, grup eski bir doğaüstü gücü ortaya çıkarır ve hayatta kalmak için çatışan tarafların birlikte çalışması gerekir.

3. Returnal

Geliştirici: Housemarque

Yayıncı: Sony Interactive Entertainment

Platformlar: PS5

Çıkış: 19 Mart 2021

İşbirliği: Yok

Çok Oyunculu: Yok

Returnal, Housemarque'dan çıkan bir oyundur. Konusu, kaçış yolu bulmak için yola çıkan bir zaman döngüsüne sahip bir gezegende kapana kısılmış bir kadını takip ediyor. Topladığımız kadarıyla, roguelike bir kurulumla üçüncü şahıs nişancı oyununun bir karışımı olacak gibi görünüyor. 

Her ölüm, oyunculara keşfetmeleri için farklı seviyeler vererek dünyayı değiştirecek. Ancak, ne kadar sık ölürseniz, karakterinizin akıl sağlığı hiçe saymaya başlayacak gibi görünüyor. Şimdilik, oyuncuların bu bilim kurgu korku oyununa bu yılın Mart ayında dalabilecekleri görülüyor.

4. The Medium

Geliştirici: Bloober Ekibi

Yayıncı: Bloober Ekibi

Platformlar: PC, XSX/S

Çıkış: 28 Ocak 2021

İşbirliği: Yok

Çok Oyunculu: Yok

Medium, Bloober Team'den başka bir psikolojik korku video oyunu deneyimi olarak ayarlandı. Burada oyuncular iki farklı yaşam dünyasından geçen bir kadın rolünü üstlenecekler. Bir çocuk katilinin peşini bırakmayan The Medium, cinayet davasını bulmak ve çözmek için bir yolculuğa çıkacak. 

Bu, Bloober Ekibi için büyük bir oyun, çünkü geliştirme stüdyosu geçmişte bu oyunun amaçlandığı gibi çalışması için yeni nesil konsollara nasıl ihtiyaç duyduklarına dair bir not aldı. Aynı şekilde Silent Hill serisinden ünlü besteci Akira Yamaoka da bu projenin müzikleri üzerinde çalışıyor.

5. System Shock Remake

Geliştirici: Nightdive Studios

Yayıncı: Nightdive Studios

Platformlar: PC, PS4, XBO

Sürüm: TBA

İşbirliği: Yok

Çok Oyunculu: Yok

1994 yılında System Shock, oyuncuları 2072 yılında hedefinizin SHODAN adlı bir yapay zekayı başarılı bir şekilde hackleyip durdurmak olduğu bir uzay istasyonuna yerleştiren bir PC aksiyon-macera oyunuydu. Şimdi, yıllar sonra, Nightdive Studios tarafından geliştirilen bir yeniden çevrim alıyoruz. 

Başarılı Kickstarter kampanyalarından sonra geliştirme ekibi, 2020'nin başlarında piyasaya sürme umuduyla bu oyun üzerinde çalışıyor. Oyun bir yeniden yapım olacak olsa da geliştiriciler, emin olmasak da yeni özellikler ve konseptler ekliyorlar. geliştiricilerin yeni yorumlarla ne kadar derine inmek niyetinde oldukları. 

Geliştiriciler geçmişte başlık için küçük bir ara vermişti, ancak görünüşe göre her şey yoluna girdi.

6. Sons of the Forest

Geliştirici: Endnight Games

Yayıncı: Endnight Games

Platformlar: TBD

Sürüm: TBD

İşbirliği: TBD

Çok Oyunculu: TBD

The Forest'ı Endnight Games'den hatırlayabilirsiniz. Başlık, Erken Erişim'de kullanıma sunulduktan sonra 2018'de yayınlandı. Genel olarak, oyuncular bir kaçış yolu arayan ormanda sıkışıp kaldıkları için oyun bir hayatta kalma unvanıydı. 

Şimdi Ormanın Oğulları adlı eserlerde yeni bir devam filmi var. Ne yazık ki, oyun için yalnızca bir fragman mevcut ve yıl içinde yayınlanıp yayınlanmayacağından emin değiliz. Buna rağmen, oyuncular, içinde gizlenen doğaüstü unsurları avlamak için bir araç olarak ormana geri dönüyor gibi görünüyor. 

Oldukça yoğun ve korkunç bir deneyim bekliyoruz, ancak şimdilik Endnight Games'in neler hazırladığını bekleyip görmemiz gerekiyor.

7. State of Decay 3

Geliştirici: Undead Labs

Yayımcı: Microsoft Game Studios

Platformlar: XBO, PC

Sürüm: TBA

İşbirliği: TBA

Çok Oyunculu: TBA

State of Decay 3 geliyor ve hayranlar, düşman düşmanlarla birlikte yeni bir ortam değişikliğine hazırlanabilir. Son iki taksitte State of Decay, bir hayatta kalma zombi oyunuydu. Kıyamette geçen oyuncular, ölümsüzlere katlanmak ve malları toplamak zorundaydı. 

Benzer:  Düşük Sistemler İçin Oyun Önerileri

Sinematik fragman oyuna uygunsa State of Decay 3 ile birkaç değişiklik olacak gibi görünüyor. Bu oyun için şimdiye kadar sadece bir fragman aldık ve bu sadece oyunun geliştirildiğini gösteren sinematik bir teaserdı, ancak görünüşe göre kış temalı bir hayatta kalma oyunu için hazırız.

Bu, serinin soğuk bir tundrada olması, bazı hayranların hayatta kalmak için elementlere karşı bir savaş olacağını varsaymasına neden olacak ilk olay. Bununla birlikte, en büyük ifşalardan biri, mutasyona uğramış bir ölümsüz geyik olduğuydu; bu, yalnızca zombilere karşı değil, aynı zamanda enfekte hayvanlara karşı da savaştığımız anlamına gelebilir. Yine, şu anda gidecek pek bir şeyimiz yok, ancak sinematik çığlık atan zombi geyiği, bu oyunu takip etmek için bizi yeterince heyecanlandırdı.

8. S T A L K E R 2: Heart of Chernobyl

Geliştirici: GSC Oyun Dünyası

Yayıncı: GSC World Publishing

Platformlar: XSX/S, PC

Sürüm: 2021

İşbirliği: TBA

Çok Oyunculu: TBA

Stalker 2, geliştiricilerin geçmişte gerçekten kurtulmaya çalıştığı bir şeydi. Bu oyun için küçük bir süre geliştirme çalışmaları devam ederken, sonunda sona erdi. 

Bununla birlikte, birkaç yıl sonra GSC Game World, Stalker 2'yi geliştirme aşamasında geri aldı, ancak ayrıntılar şu anda biraz kıt. Stalker 2'nin oyuncuları bir kez daha, Çernobil olayında yoğun bir şekilde yayılan Bölge'ye gideceğiniz bir ödül avcısı rolüne sokacağını biliyoruz. 

Ganimet ve bilgi ararken, kendinizi mutasyona uğramış düşmanlar tarafından da aranırken bulacaksınız. Aynı şekilde, inanılmaz derecede tehlikeli olduğu kanıtlanacak bir anormallikler barajı.

9. Scorn

Geliştirici: Ebb Software

Yayıncı: Humble Bundle

Platformlar: PC, XSX/S

Sürüm: 2021

İşbirliği: Yok

Çok Oyunculu: Yok

Ebb Software'in Kickstarter'da Scorn'u sunarken umduğu hedeflere ulaşamayan oyun, özel bir yatırımcı sayesinde tam üretime devam etmeyi başardı. Bu, çok fazla arka plan bilgisi olmayan ve hepsi amaca yönelik yaklaşan bir FPS korku oyunudur.

Geliştirme stüdyosu, oyuncuların bu kabus gibi dünyaya atılmasını ve oradan grotesk canavarlarla savaşırken keşfetmeye zorlanmasını umuyor. Oyuncular keşfettikçe, keşfedecekleri organik dünya hakkındaki bilgileri ve belki de kampanyada tam olarak neler olup bittiği hakkında bazı bilgileri ortaya çıkaracaklar. 

Şu an itibariyle Scorn, 2021 sürümü olarak ayarlandı, ancak şu ana kadar oyuna eklenmiş belirli bir çıkış tarihi yok.

10. UNHOLY

Geliştirici: Dualite Oyunları

Yayımcı: Dualite Oyunları

Platformlar: PC

Sürüm: 2021

İşbirliği: Yok

Çok Oyunculu: Yok

Unholy, anlatı açısından oldukça ilginç bir korku başlığı. Oyuncular, Son Şehir'de yaşayan son insanlardan biri olan Saidah adında bir annenin rolünü üstlenirler. Bu şehir, diğer yaratıklar yukarıda gelişirken insanların en alt katman olarak kabul edildiği bir sınıf tarzı sistem tarafından işletilmektedir.

Her gün daha üst sıralarda yer alan sınıfların aşağıya inme ve bölgeyi ele geçirme korkusu var ve bunun sonucunda insanlar gölgelerde yaşamaya zorlanıyor. Bir gün Saidah'ın çocuğu kaçırılır ve ipucu ararken hayatını riske atar.

Oyunun çoğu, gizli olmaya ve hatta belirli bir sınıftaki bir yaratığın kimliğine bürünmeye yardımcı olacak öğeleri kullanmaya dayanır. Belirtildiği gibi, gizlilik esas olarak oyun boyunca ihtiyaç duyacağınız yaklaşımdır, ancak bazı savaş unsurları olduğu görülmektedir. 

Ancak, cesetler başkalarını bölgeyi aramaya çekebilir ve herhangi bir öldürmeyi riskli hale getirebilir. Şu anda, Unholy'nin 2021'de bir noktada piyasaya sürülmesi planlanıyor.

11. GhostWire: Tokyo

Geliştirici: Tango Gameworks

Yayıncı: Bethesda

Platformlar: PS5, PC

Sürüm: 2021

İşbirliği: TBA

Çok Oyunculu: TBA

The Evil Within serisinin arkasındaki geliştiriciler Tango Gameworks'ten yeni bir IP, GhostWire: Tokyo geliyor. Bu video oyunu, bir bilgi parçacığı aldığımız E3 2019 sırasında tanıtıldı. Dağınık ürkütücü unsurlarla üçüncü şahıs aksiyon tipi bir video oyunu olarak hareket eden oyuncular, geliştirme stüdyosundan yeni bir tür korku oyunuyla karşı karşıya. 

GhostWire: Tokyo'nun duyuru sunumundan çok fazla bilgi alamadık, ancak başlığından da anlaşılacağı gibi, bu oyunun Tokyo'da geçeceğini biliyoruz. Şehirde garip bir şeyler oluyor ve görünüşe göre insanlar yoktan var oluyor.

Oyuncular, tüm kaybolmalara neyin sebep olduğunu bulmakla görevlendirilir ve yol boyunca düşmanca veya iyi olabilecek doğaüstü varlıklarla karşılaşacaksınız. 

GhostWire: Tokyo oyun için daha açık bir dünya duruşu almak istiyor gibi görünse de, daha doğrusal bir korku yaklaşımı sunan The Evil Within'den benzersiz bir sıçrama, ancak şu anda bu tamamen spekülatif. 

Şu anda, bunu yazarken, oyunun PlayStation 5 ve PC platformları için 2021'de piyasaya sürülmesi planlanıyor.

12. Little Nightmares II

Geliştirici: Tarsier Studios

Yayıncı: Bandai Namco Entertainment

Platformlar: PC, PS4, XBO, NS, XSX, PS5,

Sürüm: 2021

İşbirliği: Yok

Tarsier Studios'un Little Nightmares ile elde ettiği başarının ardından bir devam filmi geliyor. Video oyunu, Six'in Maw'dan kaçtığı ilk bölümün devamı niteliğindedir. Ancak Six olarak değil, Mono adında yeni bir kahraman olarak oynayacaksınız. Mono ve Six, sığınak yolculuğuna çıkarken daha düşmanca düşmanlardan kaçarken, oyuncular yeni bir korku oyunuyla karşı karşıyalar. Henüz Gamescom 2019'da tanıtılan ve daha sonra Gamescome 2020'de tekrar gösterilen oyunla ilgili henüz çok fazla ayrıntı bilmiyoruz.

Bununla birlikte, aynı mekaniğin az çok sağlam olduğunu biliyoruz, ancak Tarsier Studios karışıma biraz savaş ekliyor. Yaklaşan bu platform oyununda savaşın ne kadarının rol oynayacağı bilinmiyor, ancak bir sonraki bölümü denemek için bizi heyecanlandırmak için yeterli değil.

13. The Outlast Trials

Geliştirici: Red Barrels

Yayımcı: Red Barrels

Platformlar: PC

Sürüm: TBA

İşbirliği: Çevrimiçi

Çok Oyunculu: TBA

Red Barrels ilk olarak 2011 yılında, geliştiricinin Outlast adlı çok başarılı bir korku dizisi çıkardığı yerde kuruldu. Video oyunu serisinin yalnızca iki ana taksiti var, ancak üçüncü başlığın The Outlast Trials adlı eserlerde olduğunu biliyoruz. 

Bu oyun, çok oyunculu oyunlara odaklandığı için önceki iki bölüme kıyasla benzersiz bir oyun olacak. Oyun hakkında gerçekten hiçbir bilgi çıkmadı ancak belirtilenlerden, başlık bir soğuk savaş deneyi sırasında gerçekleştirilen test konularına odaklanacak.

14. Resident Evil Village

Geliştirici: Capcom

Yayımcı: Capcom

Platformlar: PC, PS5, XSX

Sürüm: 2021

İşbirliği: Yok

Çok Oyunculu: Yok

Resident Evil yıllardır hayranların favorisi bir hayatta kalma korku video oyunu serisi oldu ve o yıllar boyunca yeni ana hat taksitleri, yeniden yapımlar ve yeniden yapımlar gördük. Zevk için Resident Evil video oyunu başlıkları sıkıntısı yok ama 2021'de Resident Evil 7 olaylarından sonra bir sonraki taksiti alacağız. 

Bu oyunun, Ethan'ın çılgın Baker ailesinden kaçmayı başarmasından birkaç yıl sonra geçeceği söyleniyor. . Ancak, Ethan tekrar rahat hissettiğinde, Chris Redfield içeri girer ve onu parçalara ayırır.

Şimdi Ethan, Chris'i bulma ve cevaplar alma umuduyla yeni bir yolculuğa çıkıyor. Şimdi, bu yolculuk Ethan'ı yeni düşmanlar ve etrafta gizlenen yaratıklarla perişan görünen gizemli köye götürecek. Daha önce olduğu gibi, Resident Evil Village'ın birinci şahıs kurulumunu üstlendiğini de göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Oturum aç

Şifremi Unuttum?

Şifremi Unuttum?

Hesap verilerinizi girin, size şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı göndereceğiz.

Şifre sıfırlama bağlantınız geçersiz veya süresi dolmuş görünüyor.

Giriş

Gizlilik Politikası

Koleksiyona ekle

Koleksiyon Yok

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.