İş Fikirleri

Pasif Gelir Fikirleri Düzenli Gelir Getiren 10 Yatırım

Pasif gelir fikirleri, en iyi ve en hızlı oluşturabileceğiniz düzenli gelir getiren yatırım önerileri. Kazanç sağlamak ve yaşam standartlarınızı artırmak için pasif gelir fikirleri.

fikirleri, standart bir işiniz ve aylık düzenli bir geliriniz var nu harika. Ama derinlerde, her zaman daha fazlasını ve daha rahat yaşam istediğin olduğunu sen de çok iyi biliyorsun. Daha fazla para, daha fazla özgürlük, daha fazla esneklik ve nihayet mevcut gelirinizi artırma zamanının geldiğine karar veriyorsunuz.

Az çabayla daha fazla kazanmanın en iyi yollarından biri pasif bir gelir akışı oluşturmaktır. Bu makale, standart ve tam zamanlı işinizi sürdürürken nasıl pasif gelir elde edeceğinize dair pasif gelir fikirleri edinmenize yardımcı olacaktır. Böylece sonunda hayal ettiğinizden daha fazlasını yapabilirsiniz ve kazanabilirsiniz bunu göreceksiniz.

Pasif Gelir Fikirleri Nedir?

Pasif gelir yada pasif gelir fikri nedir? pasif gelir kazanmaya devam etmek için çok fazla “aktif” iş yapmanızı gerektirmeyen kazandığınız paradır. Temelde, işin çoğunu önceden yapabilir ve gelir elde etmek için ek çaba sarf edebilirsiniz.

Pasif Gelir Fikirleri
Pasif Gelir Fikirleri

Örneğin, çevrimiçi bir kurs oluşturursanız, para akışını sürdürmek için içeriğini güncellemeniz yeterlidir.

Muhtemelen “uyurken para kazanın” ifadesini duymuşsunuzdur. İnsanları pasif gelir elde etmeye çeken en büyük çekicilik budur.

Çalışmadığınız zamanlarda bile para kazandıran bir şey (blog oluşturmak, online kurs vermek, e-kitap, videolar veya çevrimiçi mağaza) oluşturabilirsiniz veya pasif olarak kazanmanızı sağlayan pasif gelir yatırımları (emlak veya hisse senedi) yapabilirsiniz.

Aktif Gelir ve Pasif Gelir Hangisi?

Teorik olarak, tüm gelir kaynaklarınız benzer ağırlık taşır. Ancak finansal özgürlüğe ulaşmak söz konusu olduğunda, pasif gelir aktif geliri geride bırakır.

Görüyorsunuz, aktif gelir, şu anda yaptığınız tüm çabalardan elde edilen paradır ve geçimini sağlamaya devam etmek istiyorsan çalışmaya devam etmelisin. Eğer istifa edersen, paranı alamazsın. Zamanınız kelimenin tam anlamıyla paraya eşittir.

Birde pasif geliriniz olduğunu varsayalım. Aktif olarak çalışmanızı gerektirmeyen bir gelir ve para yıllarca akmaya devam ediyor. Finansal olarak özgür olduğunuz bir rüya hayatı tasarlamak istiyorsanız, pasif gelire odaklanmanız sizin için daha iyi olabilir.

Benzer:  En İyi İş Fikirleri 2023'te Başlamak İçin 17 Etkili Yol

Küçük bir yatırımla pasif bir gelir akışı oluşturabilecek olsanız da, zamanını harcayan birinin yaptığından daha az taahhütte bulunmadığınızı unutmayın. Pasif geliri, aktif çabalardan kazanılan gelirle karşılaştırılabilir hale getirmek, önceden iyi miktarda çalışma gerektirir.

1. Bir stoksuz satış mağazası başlatın

Stoksuz satış, en karlı pasif gelir fikirleri ve kaynaklarından biridir. Trendyol ve Hepsiburada yada kompika benzer pazar yerlerinde trend olan ürünleri dünyanın dört bir yanındaki müşterilere satmak için bulabilirsiniz. Çevrimiçi mağazanızı moda, ev dekorasyonu veya güzellik gibi çeşitli stoksuz satış nişlerinden ürünlerle doldurabilirsiniz.

Stoksuz satışın büyüsü, kendi işinizi kurmanız ve ürünler için ne kadar ücret alacağınıza karar vermenizdir. Aslında, bu listedeki tüm pasif gelir fikirleri arasında stoksuz satış, marjlarınız üzerinde en fazla kontrole sahip olduğunuz fikirdir.

İnternette En Çok Satan Ürünler

 • Hazır yemek (Pide, pizza, hamburger vb.): %99
 • Kitaplar, filmler, müzik, oyunlar: %92
 • Çiçekler ve hediyelik eşyalar: %81
 • Kişisel bakım ve makyaj ürünleri (Şampuan, sabun, jilet vb.): %77
 • Giysiler, ayakkabılar: %64
 • Evcil hayvan ürünleri: %50
 • Mobilya ve ev aksesuarları: %48

Kar Marjı Yüksek Ürünler

 • AYAKKABI Ort. Kar Marjı: %41
 • BEBEK BEZİ Ort. Kar Marjı: %42
 • GÜNEŞ KREMİ Ort. Kar Marjı: %39
 • PC MİKROFONU Ort. Kar Marjı: Yüzde 62
 • OLTA TAKIMI Ort. Kar Marjı: Yüzde 51
 • TELEFON KILIFI Ort. Kar Marjı: Yüzde 66
 • SAÇ BESLEYİCİ Ort. Kar Marjı: Yüzde 40
 • STOR PERDE Ort. Kar Marjı: Yüzde 24
 • DİKEY SÜPÜRGE Ort. Kar Marjı: Yüzde 36
 • POWERBANK Ort. Kar Marjı: Yüzde 40
 • ŞARJ TAKIMI Ort. Kar Marjı: Yüzde 40
 • TESBİH Ort. Kar Marjı: Yüzde 130
 • ATEŞ ÖLÇER Ort. Kar Marjı: Yüzde 47
 • AKILLI SAAT Ort. Kar Marjı: Yüzde 17

2. Bir blog oluşturun ve para kazanın

Bir başka popüler pasif gelir akışı, blog yazmaktan kaynaklanmaktadır. Blog oluşturma, sayısız girişimcinin ortaklık bağlantıları, kurslar, sponsorlu gönderiler, ürünler, kitap anlaşmaları vb. yoluyla pasif olarak kazanmasına yardımcı oldu.

Başarılı bir blog oluşturmak gerçekten de biraz ön çalışma gerektirebilir ve en iyi pasif gelir fikirlerinden birisidir. Ancak, organik ve sosyal trafik yoluyla veya bir e-posta listesi oluşturarak hedef kitle oluşturmanın en sürdürülebilir yollarından biridir. Bir bloga sahip olmanın en büyük avantajı, bu tek bir varlığı birkaç farklı gelir akışına dönüştürebilmenizdir .

Benzer:  Bir Bayi İşine Nasıl Başlanır: Kendi İşinizi Kurun

Bu nedenle, kolay bir pasif gelir fikri arıyorsanız, blog yazmak sizin için mükemmel bir seçenek olabilir.

3. Çevrimiçi kurslar oluşturun ve satın

Bir konu veya alanda uzmansanız, çevrimiçi kurslar satmak sizin için harika bir pasif gelir fikri olabilir. Bunları ister kendi web siteniz üzerinden ister Udemy gibi çevrimiçi öğrenme platformları aracılığıyla satıyor olun, içeriğinize erişmek için ödeme yapmaya istekli pek çok kişi bulacaksınız.

En İyi Para Kazanma Fikirleri
En İyi Fikirleri

Elbette Udemy gibi platformlarda satış yaparsanız işler daha kolay olur ancak belirli dönemlerde kursunuzda ciddi indirimler olabilir. Bu, ne kadar pasif gelir kazandığınızı etkileyecektir. Buna karşılık, kendi web siteniz üzerinden satış yapmak, fiyatlandırma üzerinde kontrol sahibi olmanızı sağlar; bu, başkaları indirimli fiyattan satış yapıyor diye marjlarınızdan ödün vermeniz gerekmediği anlamına gelir.

4. Instagram sponsorlu gönderiler

Instagram'da takipçileriniz varsa, sponsorlu içerik oluşturma konusunda şansınızı denemek isteyebilirsiniz. Instagram sponsorlu gönderiler, belirli bir ürün veya hizmeti destekleyen içerik parçalarıdır (genellikle sponsor tarafa aittir). Sponsorlar, yayıncılara işlerini tanıtan içerik oluşturmaları ve dağıtmaları için ödeme yapar.

Sponsor almanın sırrı, daha fazla Instagram takipçisi edinmektir. Ayrıca, sponsorların ne bekleyeceklerini bilmeleri için yayınladığınız içeriğin türüyle son derece tutarlı olmak isteyeceksiniz. Tek bir nişe odaklandığınızdan emin olun; markalar, belirli bir konu etrafında kaliteli içerik yayınlayabilen içerik oluşturucuları tercih eder.

5. Baskı mağazası oluşturun

E-ticaretin çevrimiçi pasif gelir elde etmenin en popüler yollarından biri olduğu göz önüne alındığında, yalnızca talep üzerine yazdırmak için bir not vermek mantıklıdır .

İsteğe bağlı baskı, özel grafiklerinizi tişörtler, giysiler, kupalar, kanvaslar, telefon kılıfları, çantalar ve daha fazlası gibi ürünlerde satmanıza olanak tanır. Bununla ilgili en iyi şey , kendi markalı ürünlerinizi oluşturabilmenizdir .

Tek dezavantajı, grafik tasarım konusunda bilgili olmanız gerektiğidir, çünkü marjlar genellikle tasarımları uygun maliyetle dışarıdan temin etmek için çok incedir. Ancak, kazanan benzersiz tasarımı yaratırsanız, satışlarınız artacaktır. Ayrıca, diğer markaların aynı tasarımları satması pek olası olmadığından, bu süper rekabetçi bir iş değildir.

6. Hisse senetlerine yatırım yapın

Dünyanın en zengin insanlarının gelir kaynaklarını analiz ederken, derin, sonsuz banka hesaplarında hisse senetlerinin büyük bir rol oynadığını söylemek oldukça güvenlidir.

Benzer:  İçerik Oluşturup Hızlıca Para Kazanmaya Başlayın

Hisse senetlerine yatırım yapma eylemi oldukça pasif olsa da, içine giren araştırma aktiftir. Warren Buffett günde 500 sayfa okuyor ama ortalama bir gizem kitabı okumuyor. Hayır. İşletmenin yıllık raporlarını okur . Bunu yaparak, bir işletmenin iyi performans gösterip göstermediğini daha iyi anlar ve bu da hisse senetlerine yatırım yapma becerisini geliştirmesine yardımcı olur.

7. Web sitelerini satın alın ve dönüştürün

E-ticaret web siteleri oluşturma deneyiminiz var mı? Öyleyse, pasif gelir elde edebilir ve bunları satabilirsiniz. Pasif gelir fikirlerinin başında gelen bu özellik günümüzde artık firmaların ürün satış yapması açısından çok önemlidir.

Muhtemelen bir miktar gelir elde etmeniz gerekecek (mağazanızın potansiyeli olduğunu kanıtlamak için). Ancak, harika tasarım becerileriniz varsa ve web sitenize bazı içerikler koyabiliyorsanız, bunu önceden oluşturulmuş bir e-ticaret mağazası satın almak isteyen birine satabilirsiniz.

8. Bir YouTube kanalı başlatın

YouTube, vermeye devam eden pasif gelir akışıdır. Sponsorlu videolardan reklam gelirine, YouTube kanalınızdan sürekli gelir elde edebileceğinizi göreceksiniz.

Başarılı bir YouTube kanalı oluşturmanın sırrı, uzun süre boyunca tutarlı bir programa göre içerik oluşturmaktır. Yüklediğiniz her videonun iyi yapıldığından ve insanların istediği bir şey olduğundan emin olun. Uzun süre buna sadık kalırsanız, sonunda pasif gelir ödüllerini toplamaya başlayacaksınız.

9. Fotoğrafçılık yeteğinizi kullanın

Fotoğrafçılık aktif bir gelir işi gibi görünse de aslında öyle değil. Fotoğrafçılar sadece fotoğraf çekerek para kazanmazlar. Onları da satıyorlar. Stok görüntü siteleri, dergiler ve müşterileriniz için kanvas baskı, fotoğrafçılık alanında büyük paralar kazanmanın yollarından bazılarıdır.

Başlamak için ihtiyacınız olan tek şey harika bir kamera. Ancak bu günlerde, harika fotoğraflar çekmek için akıllı telefonunuzu bile kullanabilirsiniz . Telif hakkı şeklinde gelir elde etmek için yüksek kaliteli fotoğraflar çekmeyi ve bunları stok fotoğraf sitelerinde listelemeyi düşünün.

10. İşletmelerin müşteri kazandırın

Bilgili bir pazarlamacı veya satış elemanı mısınız? Eğer öyleyse, onlara daha fazla müşteri getirmek için size sevk ücreti ödeyecek tonlarca işletme var .

Örneğin, DJ'ler, fotoğrafçılar ve diğer solo girişimciler her zaman müşteri tabanlarını büyütmenin yollarını ararlar. Uzun vadeli bir sözleşme imzalayan müşteriler bulmayı başarırsanız, size seve seve bir tavsiye bonusu öderler.

Dolayısıyla, ağ kurma konusunda iyiyseniz, bağlantılarınız aracılığıyla pasif bir gelir oluşturmaya başlayabilirsiniz. Bu işi başlatmak için gereken tek şey birkaç e-posta veya mesaj.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Oturum aç

Şifremi Unuttum?

Şifremi Unuttum?

Hesap verilerinizi girin, size şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı göndereceğiz.

Şifre sıfırlama bağlantınız geçersiz veya süresi dolmuş görünüyor.

Giriş

Gizlilik Politikası

Koleksiyona ekle

Koleksiyon Yok

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.