Para Kazanma

Eski Mobilyaları Yenileyerek Para Kazanmak

İsrafı ve yeryüzündeki etkimizi azaltma çağında, mobilyaları yenilemek, biraz onarıma ihtiyaç duyan kaliteli ürünleri düzeltmek ve yeniden kullanmak için mükemmel bir yoldur.

Mobilyaları yenilemek birkaç beceri gerektirir. Mobilya onarımı, sıkışmış çekmeceleri gevşetmek veya bacakları yeniden ayarlamak gibi kırık parçaları düzeltmek için marangozluk bilgisi gerektirir. Onarım, boyanın veya eski cilanın sıyrılmasını, zımparalanmasını ve bir kat boya veya leke uygulanmasını içerir. Bazı kumaş kaplı öğelerin değiştirilmesi, geri kazanılması için yeniden döşenmesi gerekebilir. Bazı mobilya parçaları onları hayata döndürmek için üç işleme de ihtiyaç duyabilirken, diğerleri için sadece bir veya iki işleme gerekebilir.

Eski Mobilyaları Yenileyerek Para Kazanmak
Eski Mobilyaları Yenileyerek Para Kazanmak

Bir mobilya yenileme işletmesinin sahibi olarak, bulunduğunuz yere getirilen veya mobilyanın olduğu yerde (alan ve ekipman izin veriyorsa) mobilya tamir ederek ev tabanlı bir gelir elde edebilirsiniz. Ya da onarıma ihtiyacı olan mobilyaları bulabilir, tamir edebilir ve sonra satabilirsiniz.

Mobilya Yenileme İşinin Avantajları

Mobilya yenileme işine başlamanın birkaç avantajı vardır:

– Evinizden, ellerinizle çalışarak, bir gelir elde edebilirsiniz.

Benzer:  Seslendirme Yaparak Para Kazanmak 2023'te Seslendirme İşi

– Antikaları seven ve özel cilalama için ödeme yapmaya istekli insanlarla çalışan bir müşteri tabanı oluşturabilirsiniz.

– İster gece geç saatlerde, ister mevcut işinize yakın, ister ek iş olarak yarı zamanlı olsun, kendi saatlerinizi belirleyebilirsiniz

– Bir ev atölyesi kurarak, bir vitrin veya atölye kiralamak zorunda kalmanın yükünden tasarruf edersiniz.

– Mobilyaları yenilemek için zaten yeriniz ve ekipmanınız varsa, başlangıç masraflarınız nispeten düşük olabilir.

Mobilya Yenileme İşinin Dezavantajları

Mobilya yenileme işine başlamanın birkaç dezavantajı vardır:

– İstikrarlı bir müşteri kitlesi oluşturmak zaman alabilir.

– Ülkenin bazı bölgelerinde rekabet çetin olabilir.

– Malzemelerin maliyetini, işe harcanan zamanı ve genel giderlerinizi hesaplamanız gerektiğinden, hizmetlerinizi fiyatlandırmak zor olabilir. Her öğe çeşitli ihtiyaç seviyelerinde ve farklı olduğu için, işin her bir parçası için ayrı ayrı tahminler sağlamanız gerekecektir.

– Mobilya tamiri yalnız başına yapılan bir iştir ve yalnızlık çekebilirsiniz.

– Mobilya sabitlemenin bazı yönleri, zehirli maddeleri sıyırmak gibi, tehlikeli olabilir. İşle ilgili yaralanma veya hastalıklardan kaçınmak için tüm güvenlik önlemlerini kullandığınızdan emin olmalısınız.

Benzer:  Evden Çalışarak Dolar Kazandıran Uygulamalar & Siteler
Eski Mobilyalardan Para Kazanmak
Eski Mobilyalardan Para Kazanmak

İşte başlamanız için gerekenler:

Ev tabanlı bir mobilya işi, diğer işlerle aynı işlemlerin çoğunu ve mobilya tamirine özgü birkaç beceriyi gerektirir.

Mobilya tadilatı konusunda deneyimli olmalısınız. Eğer bunu daha önce hobi olarak yapmışsanız, başlayabilirsiniz, ancak özellikle antikalar üzerinde çalışmayı planlıyorsanız, mobilyaların nasıl yapıldığını, mobilya sanatını ve çağını da anlayabilmelisiniz.

Evinizdeki mobilyaları yenilemeyi planlıyorsanız, bölgenizdeki imar yasalarına bakın ve gerekirse bir feragat veya varyans alın. Mobilyalarla çalışmak ekstra gürültü veya duman içerebileceğinden, işinizi bir yerleşim bölgesinden yürütemeyebilirsiniz.

Bölgenize kayıtlı tüm işletmeleri listeleyecek olan yerel ticaret odanızın web sitesini ziyaret ederek bölgenizdeki rekabeti kontrol edin. Web sitesinden, şehrinizde veya ilçenizde ne kadar rakibiniz olduğunu anlamak için diğer mobilya geliştiricilerini arayabilirsiniz.

Diğer iş gereksinimleri şunlardır:

– Bir işletme adı ve uygun işletme yapısını seçin.

– Şehir veya ilçe iş ofisinden işletme ruhsatı alın. Genellikle bulunduğunuz yerin web sitesinden de çevrimiçi olarak ruhsat başvurusunda bulunabilirsiniz.

– Kendi muhasebenizi kurun veya bir muhasebeci tutmayı düşünün.

– Halihazırda sahip olmadığınız vernik ve boya sökücü ve zımpara aletleri de dahil olmak üzere yeniden cilalama ekipmanı ve malzemeleri satın alın.

Benzer:  Hızlı Para Kazanma 1 Saatte Para Kazanmak En Kolay Yolu

– Zehirli kimyasal dumanları solumaktan kaçınmanıza yardımcı olmak için iyi havalandırılan bir çalışma alanı ve güvenlik ekipmanı kurun.

Mobilya Yenileme İşinizi Pazarlamak

Kendi mobilyanız veya bir garaj satışında yada bit pazarında bulduğunuz ucuz test parçaları  olsanız bile, yaptığınız işin profesyonel olarak öncesi ve sonrası fotoğraflarını çekin. İyileştirmeler, becerilerinizi vurgulayacak kadar çarpıcı olmalıdır.

İşletmenizi tanıtmak için kartvizitler, basılı ve çevrimiçi reklamlar, araç tabelaları ve bir web sitesi gibi pazarlama materyalleri oluşturun. Hizmetleriniz hakkında bilgi yaymak ve tekrarlanan işleri teşvik etmek için antikacılar, bit pazarları ve koleksiyoncularla ilişkiler kurmak için ağ oluşturmaya başlayın.

Bit pazarlarında, ticaret fuarlarında ve ev fuarlarında bir sergi açmayı düşünün. Kaliteli hizmet sunduğunuzda ve ürünlerinizi müşterilerinize zamanında teslim ettiğinizde, referansları teşvik edecek ve işinizi daha yukarılara taşıyabileceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Oturum aç

Şifremi Unuttum?

Şifremi Unuttum?

Hesap verilerinizi girin, size şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı göndereceğiz.

Şifre sıfırlama bağlantınız geçersiz veya süresi dolmuş görünüyor.

Giriş

Gizlilik Politikası

Koleksiyona ekle

Koleksiyon Yok

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.