Kariyer Fikirleri

Evden Çalışma Rehberi – Ev İş Fikirleri

Evden çalışma rehberi ve en iyi ev iş fikirleri

Herhangi bir ofis çalışanı, muhtemelen işini bırakıp kendi işini kurmayı hayal ettiğini söyleyebilir. Neyse ki, bu teknolojik çağda bu rüya daha kolay bir şekilde gerçeğe dönüşebilir. Bir bilgisayar ve internet bağlantınız varsa, düşük başlangıç ​​maliyetleri (varsa) ve evde oturan ebeveynler için esnek olanlar da dahil olmak üzere birçok evde iş fikri vardır.

1. Serbest yazar

Yazarlık yeteğiniz varsa ve harika bir serbest yazar olabilirsiniz ve hepsinden iyisi, serbest yazarlar dünyanın her yerinden çalışıyor. İster tüm gün mahallenizdeki kafede oturun yada bir dağ başında yazmaya başlayın nerede olursanız olun metinleri akıcı cümlelere dönüştürebiliyorsanız bu iş tamda size göre.

Tabii ki, başarılı yazarların dilbilgisi ve ton konusunda sağlam bir kavrayışa, mükemmel düzenleme tekniklerine ve kendi araştırmalarını yapma ve aşina olmadıkları içeriği sentezleme yeteneğine sahip olmaları gerekir. Teknoloji veya küçük işletme finansmanı gibi birkaç farklı alanda uzman olmanız size yardımcı olabilir ve tüm serbest çalışanların kendilerini nasıl pazarlayacaklarını ve potansiyel müşterilerle ağ kurmayı bilmeleri her zaman önemlidir.

Bir blog yazısı dizisinden bir sektör tanıtım belgesine, web sitesi kopyasına veya e-posta haber bültenlerine kadar herhangi bir şey yazmanız istenebilir. Ne kadar çok aşina olursanız, o kadar iyi olursunuz.

Son olarak, Amazon ve benzeri sitelerde satış yapmak için kendi e-kitaplarınızı yazma imkanından da vazgeçmeyin. Temelde sıfır yayımlama maliyeti ve düşük tasarım maliyeti ile bu, yazınızın doğrudan banka hesabınıza fayda sağlamasının başka bir yoludur. (Serbest yazarlık hakkında bir e-kitap bile yazabilirsiniz – olasılıklar sonsuzdur.)

Benzer:  Kişisel Gelişimin ve Para Kazanmanın 17 Altın Kuralı!

Serbest yazarlık işleri bulabileceğiniz platformları;

2. Sanal asistan

Tüm arkadaşlarınız sizi “gerçekten organize biri” olarak tanıyorsa, sanal asistan olmak sizin için en iyi fikri olabilir.

Meşgul yöneticiler kariyerlerinde tüm aramaları, e-postaları, randevuları daha küçük sorumlulukları yönetemeyecekleri bir noktaya geldiklerinde, işte burada devreye girersiniz. Sanal asistan olarak telefonunuzu, e-postanızı, bilgisayar becerilerinizi kullanırsınız. ve çevrimiçi takvimlerini yönetmek, randevuları ve toplantıları planlamak, rezervasyon yapmak, bilet satın almak, hatırlatıcılar ayarlamak, etkinlikler düzenlemek, belgeleri dosyalamak ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Bu tür bir iş senin işin değilse, kulağa biraz gösterişsiz gelebilir. Ancak, planlayıcılarını renk kodlarıyla kodlayan ve kahve randevuları için Google takvim davetiyeleri gönderen türden biriyseniz, sanal asistanlık eğlenceli ve tatmin edici bir iş olabilir – bunu evden de yapabilirsiniz.

Sana asistanlık ilanları oluşturabileceğiniz ve iş siteleri;

3. Araştırmacı ve doğrulayıcı

Eski akademik makaleleri veya vaka dosyalarını incelemekten bibliyografyaları analiz etmeye veya bazı pazar araştırmaları yapmaya kadar, kendinizi profesyonel bir araştırmacı ve gerçek denetleyici olarak belirleyebilirsiniz. Birkaç farklı sektördeki çeşitli işletme türleri, araştırmacılara ve doğrulayıcılara ihtiyaç duyar. Bir niş oluşturmak, hizmetlerinizi daha iyi pazarlamanıza yardımcı olabilir.

İletişim konusunda organize, titiz ve yetenekli olmanız gerekir. Bu size benziyorsa, bunu kişisel ev listenize ekleyin.

4. Sosyal medya yöneticisi

Bugün her işletme, ve halk figürü, kitleleriyle etkileşim kurmak, alakalı kalmak ve marka bilinirliğini artırmak için sosyal medyaya ihtiyaç duymakta.

Birçok şirket, insanların sosyal medya hesaplarını iyi yönetmeleri için oldukça yüksek ödeme yapıyor. Markaya bağlı kalabiliyor, içeriği uygun şekilde paylaşabiliyor ve müşterilere akıllıca yanıtlar verirken aynı zamanda bu değerli beğenileri, kalpleri, retweetleri ve olumlu oyları topluca alabiliyorsanız, o zaman harika bir sosyal medya yöneticisi olabilirsiniz.

Benzer:  Girişimci Liderlerin ve Liderliğin 9 Temel Özelliği

5. Serbest tasarımcı

Görselliğe önem veren birisi iseniz, serbest yaşam tarzı ile insanlara bu konuda öneriler verebilir ve fikirler sunabilirsiniz. Elbette bunu yaparak bu gün milyonlarca tl para kazanan insanlar var. Zor ve imkansız gibi görünsede aslında başlamasıda ilerletmeside çok kolay bir iştir. Sadece yapmanız gereken bu konuda kendinizi tanıtacak bir web sitesi ve sosyal ağlarda sayfalar oluşturmaktır ve elbette en önemlisi sosyal ağlarda çok basit gördüğünüz şirket sayfalarının düzenlenmesi ve posterler hazırlanması için onlara bir teklif sunmalısınız. Bu işi kendileri yapacak zamanı veya yeteneği olmayan şirketler için posterler, el ilanları veya çevrimiçi reklamlar tasarlamaya çalışın.

Serbest çalışan bir tasarımcı olarak, çevrimiçi bir itibar oluşturacak ve sonunda yönettiğiniz projeler ve zaman çizelgeleri üzerinde kontrol sahibi olacaksınız. Seçeneklerinizi kontrol etmek için Behance, bionluk, fiveer ve diğer serbest tasarım sitelerini deneyin.

6. Serbest kodlayıcı

Programcılar, her gün kullandığımız internet sitelerinin ve uygulamaların arkasındaki beyinlerdir. Tipik bir müşteri için iyi tasarlanmış ve kullanımı kolay bir yazılım oluşturmakla görevlendirilirler ve bunun gerçekleşmesi için genellikle satırlar ve kodlar yazmaları gerekir.

Bunun yanı sıra, sanal BT desteği sunabilirsiniz. Tipik projeler, internet sitelerinin arama motoru sonuçlarında daha görünür hale getirilmesini içeren arama motoru optimizasyonu (SEO) konusunda yardımcı olmayı içerir. İstatistikleri analiz etme ve veritabanlarını yönetme fırsatları, serbest çalışan sitelerde de yaygındır.

Serbest çalışan bir programcının veya BT uzmanının istenen nitelikleri: İnternetin nasıl çalıştığını anlıyorsunuz, iyi tasarımı takdir ediyorsunuz ve beyin fırtınasında harikasınız. HTML, CSS ve JavaScript gibi dilleri bilmek de bir artıdır (daha fazlasını öğrenmek için niteliklere sahip ücretsiz çevrimiçi kurslara katılabilirsiniz).

Benzer:  Yazın Yapılacak En Kârlı İşler - Pratik 8 İş Önerisi

8. Çevrimiçi öğretmen

İster matematik veya biyoloji gibi belirli bir konuda uzman olun, ister SAT'ler veya MCAT'ler gibi standart testlerden en yüksek puanları almış olun, bu bilgiyi avantaj elde etmek isteyen mevcut öğrencilerle paylaşabilirsiniz. .

Bu nedenle, öğretme tutkunuz varsa, öğrencilere talimat vermeyi planladığınız testlerin formatları ve politikaları hakkında güncel bilginiz varsa ve içeriği ele alırken kendinizi rahat hissediyorsanız, o zaman çevrimiçi bir özel ders işine başlamanın zamanı gelmiş olabilir.

Bu çevrimiçi ev iş fikirlerinin geri kalanında olduğu gibi, müşterilere telefon veya bu durumda Skype veya Zoom gibi bir video konferans programı üzerinden kolayca hizmet verebilirsiniz.

Hemen başlayabileceğiniz siteler;

9. Çevirmen

Birden fazla dil biliyorsanız, bu sizin için ev tabanlı en iyi iş fikridir. Bir çevirmen olarak, işletmelere ve müşterilere çeşitli şekillerde hizmet verebilirsiniz. Makaleleri, basın bültenlerini, e-kitapları veya diğer yazılı çalışmaları çevirebilirsiniz. Ayrıca çeşitli görsel ürünler için videoları, podcast'leri çevirebilir veya uluslararası altyazılara katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca, toplantılar veya telefon görüşmeleri için tercüman olarak hizmet etmek üzere uluslararası işletmelerle bağlantı kurabilirsiniz.

Birden fazla dilde deneyim ve internet erişimiyle, evdeki tercüme işinizin ne kadar genişleyebileceğini görünce şaşıracaksınız.

Hemen başlayabileceğiniz freelance platformları

10. Müşteri hizmetleri temsilcisi

Pek çok şirket artık müşteri hizmetlerini evden çalışan temsilcilere yaptırıyor, bu nedenle bu alanda potansiyel müşteri sıkıntısı çekmemelisiniz. Sonuçta, herhangi bir hizmet veya ürün tabanlı kuruluşun bir tür müşteri desteği ihtiyacı olması muhtemeldir.

Bir müşteri hizmetleri temsilcisi olarak, çevrimiçi veya telefon üzerinden bireylerle çalışabilecek ve yaşadıkları sorunları onlarla konuşabileceksiniz. İletişimsel ve cana yakın bir kişiliğiniz varsa, bu sizin için harika bir seçenek olabilir.

Müşteri temsilciliğine hemen başvurabileceğiniz firmalar

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Oturum aç

Şifremi Unuttum?

Şifremi Unuttum?

Hesap verilerinizi girin, size şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı göndereceğiz.

Şifre sıfırlama bağlantınız geçersiz veya süresi dolmuş görünüyor.

Giriş

Gizlilik Politikası

Koleksiyona ekle

Koleksiyon Yok

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.