Para Kazanma

Freelance Platformlar ile Para Kazanma

İnternet ortamından para kazanmak artık herkesin yaygın olarak bildiği bir gerçek. Burada pek çok farklı müşteri ve alıcı ile karşılaşabilirsiniz. Karşınıza çıkabilecek pek çok farklı iş kolu ve iş alanı söz konusu. Sizin kendi becerilerini ve yeteneklerinize göre alabileceğiniz ve ilan oluşturabileceğiniz Platformlar mevcut. Bu platformlarda ilan oluşturarak müşterilerin ve isteklilerin size gelmesini sağlayabilirsiniz.

Para kazanmak için yapılabileceklerin sınırı internet aleminde yok. İnternet üzerinden para kazanan ve bunu bir gelir haline dönüştüren ve çok farklı insan söz konusu. Bu insanların ortak özelliği yeteneklerini geliştirebilecek ve onlara para kazandırabilecek platformları iyi kullanmalarıdır.

Aşağıda yer alan listede bir çok farklı platformun ismi yer almaktadır. Bu isimlere aşina olmanız olası çünkü artık çoğu insan hem ek gelir elde etmek için hem de çalışırken daha fazla para kazanabilmek için yeteneklerini sergileyebileceği platformların arayış içerisindedir.

Bu sayede kurulan ortaya çıkan platformların ana mantığı bir şekilde çalışmaktır. Yani siz istemediğiniz sürece bir iş yükü sizin sırtınızda bilmez ve ancak siz istediğiniz zaman o işi yapabilirsiniz.

İlanları oluşturursunuz fakat oluşturduğunuz bir ilanı müşteri satın aldığı zaman reddetme hakkınız saklıdır. Bu sayede uygun olmadığınız zamanlarda veya çalıştığınız başka bir işte olduğunu zamanlarda veya evde olmadığınız zamanlarda ilanları red edebilirsiniz. Ya da başka bir güne, haftaya erteleyebilirsiniz.

Sürekli konuşma ve diyalog içerisinde kalacağınız için destek hattından da yardım alabilirsiniz.

Kullanabileceğiniz Freelance Platformlar 

Yukarıda yer alan platformların ortak özelliği herhangi bir zaman kısıtlaması olmaksızın istediğiniz almak istediğiniz yerden para kazanmaya müsait platformlar olmalarıdır. Freelance bir çalışma sistemine sahip olan platformlar üzerinden ilanlar oluşturulur. Bu ilanların müşterilere tanıtılması ve müşterilerin istek ve ihtiyaçlarına yönelik olabilecek şekilde ilanları seçmeleri gerekir.

Bu ilanı seçtikten sonra müşteri sizin ilanınız da denk gelebilir. İlanda herhangi bir işin ne kadar ücrete yapılacağı ile ilgili detayları siz verirsiniz. Ücreti kendiniz belirlediğiniz için yaptığınız işin kalitesine göre bir ücret kestirebilirsiniz. Unutmayın ki burada bir çok farklı rakip söz konusu olacak ve sizinle aynı işi yapan bir çok farklı insan karşınıza çıkacaktır. Farklı kolları ayrılmış olsa da ilanların ilk etapta öne çıkmasını sağlayabilmek için ücretlerinizi düşük tutmakta fayda var.

Daha sonra profesyonel olup geliştikçe ve müşteriler ile tanıştıkça belirli bir portfolyo sahibi oldukça fiyatınızda değişiklik yapma yoluna gidebilirsiniz. Burada yazılan mesaj Sistemleri ve telefonla konuşma sistemleri çok gelişmiştir ve aynı zamanda ödeme kanalları da çok gelişmiştir.

Güvenli ödeme yöntemlerini kullanarak kafanızda herhangi bir belirsizlik kalmadan ödemenizi alabilirsiniz. Uygulamalar bu güveni sizlere verir. Aynı zamanda yapılan iş bir ticaret lideri taşıdığı için de uygulamaların sizden komisyon kesmesi çok normaldir.

Freelance Platformlarda Ne Tarz İşler Yapılıyor?

Sayısız insan yeteneklerini geliştirebilmek ve aynı zamanda ek gelir elde edebilmek için freelance bir şekilde çalışmaktadır.

  • Markaların tanıtım yazılarını veya kategori yazılarını yazan birçok farklı yazar söz konusu.
  • Yine aynı şekilde markaların ve web sitelerin tasarımını yapan logolarını tasarlayan, görsel ihtiyaçlarını karşılayan video edit ve montaj yapan insanlar söz konusu.
  • Bilgisayarların teknik ve uzmanlık gerektiren kullanımını ve site kurulumunu, entegrasyon kurulumunu yapabilen insanlar mevcut.
  • Worsdpres tema kurulumu, tasarım ve destek hizmeti sunan pek çok farklı insan burada çalışır.
  • Sosyal medya platformlarının kullanılmasında yardımcı olabilecek sosyal medya danışmanlığı yapan insanlarda mevcut.
  • Türkçe, İngilizce, Rusça, Almanca gibi yaygın dillerin çevirisi yapılabilir. Bu çeviriler sayesinde içerik üretilmiş olunur.
  • Seo internet sayfaları ve web sayfaları için hayati bir değeri öneme sahip olduğu içince hizmeti veren insanlarla karşılaşabilirsiniz.
  • Telekomünikasyon hizmetleri olarak adlandırılan anket ve müşteri hizmetleri Sorumlusu olabilecek insanlarla karşılaşabilirsiniz bu insanlar anket ve telefon görüşmeleriyle markaların ve anket şirketlerinin ihtiyacını karşılar.

Profesyonel anlamda çalışan insanlar olduğu gibi daha yeni yeni öğrendiklerini deneyimlemek isteyen insanlar da mevcut ve dolayısıyla Buda fiyat bakımından da farklı aralıkları karşımıza çıkartabilecek bir alan yaratır. Burayı bir pazar yeri olarak düşünürseniz satın alacağınız hizmete yönelik olabilecek farklı tarzda insanlar karşınıza çıkacaktır. Hem profesyonel hem de hevesli ve çok farklı insanla da karşılaşabilirsiniz.

Burası bir pazar yeri oteli taşıdığı için insan yoğunluğu ile karşılaşabilirsiniz. İlanların çok çeşitli olması ve ilanların fazla olması sizi korkutabilir. Fakat belirtmekte fayda var ki ilanlar ne kadar fazla olursa olsun işini iyi yapan öne çıkar. Müşteriler ve satın alıcılar bir hizmeti veya bir ürünü satın aldıkları zaman özellikle de o ürün ile alakalı yorum yaparlar ve o yorumlar sizin ihtiyacınız olabilecek şeyler olabilir.

Yorumlar yapıldığı için daha güvenilir bir ilan sahibi olabilirsiniz. Hizmet satın almak isteyen insanlar da size gelirken bu yorumları okuyup referans niteliğinde işlerinize göz atabilir.

Freelance Platformlarda Ödeme Nasıl Yapılır?

Oldukça fazla sayıda rakibiniz söz konusu ve burada öne çıkmak için işinizi iyi yapmak, satın alınan içeriği veya hizmeti zamanında teslim etmek ve müşteri ile her zaman iletişimde bulunmak gerekir. Siz İran oluşturduktan sonra bu ilana bir fiyat biçersiniz ve bu fiyatı uygun olabilecek bir hizmet verirsiniz.

Sizin ilanınızı satın alan kişi müşteri öncesinde size mesaj atabilir ve mesajında neler istediğini ve ne tarz bir içerikte ürün üretmenizi istediğini detaylandırır. Daha sonra siz üreteceksiniz hizmeti veya ürünü yaratırsınız. Tüm bu aşamalarda soru ve öneriler için müşterilere yazabilirsiniz çünkü bir online mesajlaşma kısmı da söz konusu olacaktır ve buradan birebir müşterilerle temas halinde olabilirsiniz.

Herhangi bir şekilde bir zorluk veya sıkıntıyla karşılaştığımız zaman platformların destek haklarına başvurabilirsiniz ve buradan destek talep edebilirsiniz. İşiniz bittiği zaman sisteme yapmış olduğunuz projeyi, yazıyor, videoyu yüklemelisiniz. Belirtmekte fayda var ki projeyi sisteme yüklemeniz için belirli bir zaman öldürülür. Bunu siz ilanınızda da belirtebilirsiniz iki gün içinde veya bir hafta içerisinde gibi bir zaman dilimi yazabilirsiniz.

Bu detay yok ise müşteriniz sizden bunu talep edebilir. Siz bu süre zarfında yüklemeyi yaparsınız ve yaptıktan sonra belirli bir zaman beklemeniz gerekebilir. İlanınızın müşteri tarafından onaylanması ve müşterinin ödediği paranın size aktarılması için belirli bir iş günü geçmesi gerekir.

Sistem oldukça iyi işlediği için platformlar size ödeme güvencesi sunarlar. Platformlar müşteriden önce parayı aldıkları için bir kumbara gibi bir şey de bu para saklı kalır ve siz işi tamamladığınız zaman bu para size aktarılır.

Herhangi bir sorun olduğu zaman veya iş revize isteyen bir iş ise sizin ilanınızın niteliğine göre revize kabul edebilirsiniz veya etmeyebilirsiniz. Burada önemli olan kullanıcıların yorum yapmasıdır, müşterilerin sizin üretmiş olduğunuz içerikten ne kadar memnun kaldığını yorumda değerlendirmesidir. Bu da sizi diğerlerinden daha çok öne çıkartacak bir araç olabilir.

Benzer:  Yürüyüş Yaparak Para Kazanmak Uygulama ve Siteler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Oturum aç

Şifremi Unuttum?

Hesabınız yok mu? Kayıt Olun

Şifremi Unuttum?

Hesap verilerinizi girin, size şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı göndereceğiz.

Şifre sıfırlama bağlantınız geçersiz veya süresi dolmuş görünüyor.

Giriş

Gizlilik Politikası

Koleksiyona ekle

Koleksiyon Yok

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Tüm bilgilerin gösterilmesi için lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakınız. Aksi taktirde bazı içerikler size gösterilmeyecektir.