Kariyer Fikirleri

Genç Girişimciler için En İyi Ev İş Fikirleri

Genç girişimciler denildiğinde, çoğu insanın aklına pazarlarda ürün satan gençler veya bir yerde çalışan çıraklar gelmekte. Ancak İnternet, yetişkinlere evde iş kurmaları için pek çok fırsat sağladığı gibi, gençler için de bir çok iş imkanı sağlamakta. Hatta son yıllarda gençler yetişkinlere nazaran internetten daha fazla yararlanmakta diyebiliriz. Aslında, gençler dijital teknolojiyle büyüdüklerinden, bir ev işini, çevrimiçi olarak yapmak için benzersiz niteliklere sahipler.

Tıpkı yetişkinlerde olduğu gibi, gençler için de en iyi iş biraz özneldir. Biri için ideal olan, diğeri için bir “hiç bir işe yaramıyor” olabilir. Bir iş seçerken, genç girişimciler yeteneklerini, ilgi alanlarını ve tutkularını ve bundan nasıl para kazanabileceklerini düşünmelidir. Bununla birlikte, burada gençler için ideal olan birkaç fikri sunmaya çalıştık.

Genç Girişimciler İçin İş Fikirleri
Genç Girişimciler İçin İş Fikirleri

Burada, ihtiyaç duyulan beceri ve deneyimin yanı sıra genç girişimciler için dikkate alınması gereken yasal konular da dahil olmak üzere gençler için bazı evde iş fikirleri bulunmaktadır.

Yerel Hizmetler

Yerel hizmetler, genç girişimcilerin yardımcı olarak çalışması anlamına gelmekte. Sadece öğrenmeye ve çok çalışmaya istekli olmanız gerekecek.

Birçok insan, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli işlerde yardımcı aramakta ve buna ihtiyaç duymaktalar:

 • Bahçe işleri
 • Bebek bakıcılığı
 • Ev yardımcısı (yemek pişirme, temizlik, çamaşır yıkama gibi ev yardımı)
 • Evcil hayvan bakıcılığı
 • Köpek gezdirmek
 • Özel ders vermek
 • Çocuk parti organizatörü

El Sanatları/Ev Yapımı Ürünler

Yaratıcı gençler, ürünlerini mağazalar, çiftçi pazarları veya el sanatları fuarları aracılığıyla yerel olarak satabilirler. Ayrıca kendi e-ticaret siteleri veya Letgo, trendyol, hepsi burada, gitti gidiyor, kompika gibi pazaryerleri aracılığıyla çevrimiçi olarak da satabilirler.

Benzer:  Kendi İşini Kurmak İsteyen Girişimciler İçin Hızlı 7 Adım

Dahası, kariyer.net veya eleman.net gibi sitelerde, gençlere tişört, kupa ve çevrimiçi satılabilecek diğer ürünler için tasarım oluşturma fırsatı sunan işletmelerde bulunmaktadır.

Gençlerin sanatta A+ olması gerekmez, ancak kaliteli bir ürün yaratabilmeleri gerekir. Satmayı düşünmeniz gereken harika kurnaz ürünler şunları içermektedir:

 • Takılar
 • Süslü tişörtler
 • Süslü çantalar
 • Yastıklar ve diğer ev dekorları
 • Süslü bardaklar veya kupalar
 • Çanak çömlek
 • Sabun ve spa ürünleri

Dijital Hizmetler

Dijital dünyada büyüyen gençler, küçük işletmelere çevrimiçi hizmetler sağlama konusunda benzersiz niteliklere sahiptir. Gençlerin bir dereceye kadar teknik eğitime ihtiyaçları olmasa da, genellikle kişisel kullanımları üzerine inşa ettikleri deneyim ve becerileri ile bir çok dijital işleri yapabilirler. Aşağıdaki dijital olanaklardan yararlanabilirsiniz:

Etkileyici Olun Takipçiler Edinin

İnternet, ünlü olmak ve para kazanmak isteyen milyonlarca gençle dolu. Çoğu genç sosyal medyadan para kazanmanın takipçilere bağlı olduğunu bilir ve bunun yanı sıra bu ağlarda çeşitli ve sürekli paylaşımlar yapmakta bir o kadar önemlidir. Sizde sosyal ağlarınızı oluşturup takipçiler edinmeye başlayabilirsiniz. Belki biraz zahmetli olabilir ama hiç bir şey kolay değil hadi birlikte nasıl yapacağınızı gözden geçirelim:

 • YouTube: YouTube'da bir video blogu başlatmak, reklam geliri, sponsorları ve bağlı kuruluş pazarlama yoluyla para kazanmanın eğlenceli bir yoludur. Bir gencin, bir hobisi veya bir ilgi alanı onu çevrimiçi bir şova dönüştürebilir. Örneğin, birçok oyuncu video oyunlarını YouTube'da paylaşmak için ekran görüntüsü alıyor. Diğer YouTube yıldızları şarkı söylüyor, güzellik veya moda ipuçları veriyor, komedi sunuyor, yaşam tarzı ipuçları veya eğitici videolar paylaşıyor, egzersiz ipuçları sağlıyor ve daha fazlasını yapıyor. Sizde eğitici ve ilgi çekici videolar ile bir Youtuber olabilir hem insanları bilgilendirir hem de para kazanabilirsiniz.
 • Instagram: YouTube'a benzer şekilde, genç Instagram fenomenleri güzellik, moda, yemek, evcil hayvanlar veya genel olarak yaşam gibi bir tutku veya ilgi alanına odaklanma eğilimindedir. Çoğunlukla, çok takip edilen gençler, sponsorlu videolar veya tanıtımlar yoluyla para kazanıyor. 100 bin takipçisi olan bir instagram hesabı tek tanıtımda 3 bin TL gibi bir rakam isteyebiliyor.
 • Blog Oluşturmak: Gençlerin ilgi alanlarından veya tutkularından yararlanmalarının bir başka harika yolu da blog yazmaktır. Gençler görsel içeriği (yani video ve sosyal medya) tercih ediyor gibi görünse de blog yazmak da popülerdir  YouTube ve Instagram gibi diğer etkileyici kanallarda da genişleyebilirsiniz.
Benzer:  En İyi 25 Google Adsense Alternatifi

Genç Girişimciler için Diğer Harika Ev İş Fikirleri

Çeşitli Olun: Yeni çıkan oyun incelemeleri ve oynanış videoları yayınlayın, bionluk ve kompika gibi iş platformlarında ilan yayınlayın, ödev yaparak para kazanma ilanları oluşturun.

: Mobil uygulamalara duyulan ihtiyaç son yıllarda inanılmaz bir şekilde artmış durumda. Mobil uygulama oluşturmak gençler için en iyi iş fırsatlarından bir tanesi gibi görünüyor. Birçok topluluk koleji, uygulama geliştirme konusunda kurslar sunar veya kendi kendinize öğretebileceğiniz kitaplar alabilirsiniz. Şimdi para kazanmak için yapmaya başlasanız bile ileride çok daha farklı yerlere geleceğinize emin olabilirsiniz.

Benzer:  En Yaygın 3 Çevrimiçi İş Modeli

Bilgisayar kurulumu ve onarımı: Günümüz de neredeyse tüm evlerde bilgisayar, notebook gibi cihazlar bulunuyor. Çoğu insan bilgisayar kurulumundan anlamıyor ve bunun için illaki bir teknik servis hizmeti almak zorunda kalıyor. Sizde etrafınıza bu ve benzeri işleri yaptığınıza dair bilgiler paylaşın belirli bir ücret karşılığında bu işleri yapmanı aylık tüm giderleriniz için para kazanmak anlamına gelir.

Pişirme İşleri: Kek, kurabiye ve evde ekmek pişirip satabilirsiniz. Bu iş size asla mantıksız gelmesin kimyasal yiyeceklerden bıkmış binlerce insan organik ve ev yapımı ürünlere inanılmaz bir şekilde yönelmiş durumda. Bu alan sizin için bir cazibe merkezi haline gelebilir. Yaptığınız bu ürünleri yerel fırınlarda, mağazalarda, restoranlarda veya semt pazarlarında satabilirsiniz. Bu ürünlerinizi ileride internet siteler aracılığı ile de satabilirsiniz.

Genç Girişimcilerin Dikkate Alması Gereken Önemli Konular

Tüm işletmeler gibi, gençlerin sahip olduğu bir işteki başarı, gençlerin kaliteli bir ürün veya hizmet sunmasından ve bir satın alma pazarına ulaşma yeteneğinden geçmektedir. Bu nedenle genç, harika bir ev iş fikriyle birlikte bir iş planı ve pazarlama stratejisi oluşturmalıdır.

Birçok yönden, bir ev işine başlamak, genç için yarı zamanlı bir iş bulmaktan daha fazla para kazanmanın iyi bir yoludur. Birincisi, bir genç para kazanmak için ilgi alanlarından, tutkularından ve deneyimlerinden yararlanabilir. İkincisi, birçok ev işi taşınabilirdir, bu nedenle genç büyüdüğünde ve üniversiteye gittiğinde veya evden ayrıldığında, iş genellikle onunla gider.

Ayrıca Bkz. İyi Bir İş Nedir? En İyi İş Nasıl Bulursunuz?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Oturum aç

Şifremi Unuttum?

Şifremi Unuttum?

Hesap verilerinizi girin, size şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı göndereceğiz.

Şifre sıfırlama bağlantınız geçersiz veya süresi dolmuş görünüyor.

Giriş

Gizlilik Politikası

Koleksiyona ekle

Koleksiyon Yok

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.