Para Kazanma Yolları

İnstagram Üzerinden Satış Yaparak Para Kazanma

İnstagram Üzerinden Satış Yaparak Para Kazanma

Instagram artık günümüzde bir sosyal medya platformu olmanın ötesinde bir pazar yeri haline gelmiş bulunmakta. Burada pek çok farklı markanın ve firmanın satışı yapılır. Markalar ve firmalar genellikle bir şeyin satışını yapmak için web sitesi kurar ve bu web sitesi üzerinden satışlarını gerçekleştirir.

Fakat bir web sitesine müşteri çekmek ve trafik elde edebilmek çok zordur. Bilinen ve gayet satın alınan bir marka değilseniz kendi web siteniz üzerinden insanlar ürünleri satın almakta geç kalabilir. Dolayısıyla sizler daha iyi bir ağa sahip olan ve daha iyi bir müşteri potansiyeli olan pazar yerleri tercih edersiniz.

Instagram iste bir sosyal medya platformu olarak son zamanlarda satış yapan ve bir dükkan açmak için ideal bir yer haline geldi. Marka bilinirliğini arttırmak ve insanların marka olarak sizin adınıza alışmalarını sağlayabilmek için Instagram kullanmak çok gerekli olabilir. Instagram kullanarak kendi ürünlerimizi tanıtabilirsiniz ve potansiyel müşterilerle tanışabilirsiniz. Daha sonra Instagram ana sayfanızda bir link yerleştirerek müşterileri web sayfamıza yönlendirebilirsiniz. Ya da direk Instagram üzerinden alışveriş seçeneğini tercih ederek buradan ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İnstagramdan Para Kazan

Ödemeyi yapmanız ve kontrol etmeliyiz çok kolay olacaktır çünkü artık shopier gibi uygulamalar sizlere dükkan aç bana kolaylık sağlayacaktır. Burada alt yapıları belirgin olan ve satışa, fatura otomasyonlarda entegrasyona açık olan kanalları kullanabilirsiniz.

Burada satışa çıkartabileceğiniz ürünlerin özellikleri değişkenlik gösterebilir. Her türlü şeyi satışı gerçekleşebilir fakat genel anlamda kıyafet ve tasarım içeren ürünler satılır. Yine aynı şekilde el emeği ürünleri de satışı buradan gerçekleştirilir. Aşağıda detaylı bir liste halinde hangi ürünlerin satıldığını ve kimler tarafından satıldığını anlayabilirsiniz.

İnstagram Üzerinden Ne Satabilirim?

-En çok karşımıza çıkabilecek ve satışı en çok yapılan ürünlerden biri kıyafet olabilir. Kıyafet ürünleri genellikle mankenlerin üzerinde bir posta halinde gönderilir. Bu ana sayfa içerisinde yer alan kıyafetleri belirleyip beğenerek marka ile konuşmaya başlayabilirsiniz. İstediğiniz ürünü sipariş ederek kapınıza kadar bu ürünü getirebilirsiniz. Kapınızda isterseniz ödeme yapabilirsiniz veya havale, EFT gibi yöntemleri de tercih edebilirsiniz.

Bu tamamen markanın inisiyatifine bağlı olarak sunabileceği ödeme yöntemlerinden birkaçıdır. Daha farklı olarak markanın eğer internet uzantılı bir web sayfası var ise buradan kredi kartıyla ödeme de yapabilirsiniz.

Ev Yemekleri ve Organik Ürün Satışı

Leziz ev yemekleri ve organik ürünlerin satışı son zamanlarda çok popüler hale geldi. Organik olan ürünlere karşı bir iyi gez konusu olduğu için ve özellikle de organik ürünlerin az olduğu bilindiği için Instagram üzerinden bu tarz ürünlerin satışı çok yapılır. Organik reçeller, bal ve tereyağları, kuruyemişler tahıllar satışa sunulur.

Bunlar büyük bir ilgiyle satın alınır ve sizin değer organik olarak temin edebileceğiniz bir ürününüz var ise Instagram üzerinden tanıtımını daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Aksesuar Satışı

Aksesuar üretimi de ve satın alınması da çok yaygın bir şekilde Instagram üzerinden gerçekleşmektedir. Instagram üzerinden çanta, ayakkabı, telefon kılıfı ve her türlü aksesuar tarzı ürünlere denk gelebilirsiniz. Bunların iyi bir şekilde pazarlanması ve satışa sunulması gerekir.

Gerektiği yerde reklam kullanılması ve reklam kampanyalarının hedef kitleyi vererek olarak tasarlanması gerekebilir. Böylece çok daha etkili bir satış süreci gerçekleşir.

Vintage ve retro olma özelliği taşıyan ürünlerin de satışını da çok kolay bir şekilde Instagram üzerinden yapılabilirsiniz. Burada eski severler ile Instagram sayfanızı buluşturabilirsiniz ve satışlarınızı buradan daha iyi ve daha popüler bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bu gönderi bizim güzel ve kolay başvuru formu ile oluşturuldu. Gönderinizi oluşturun!

Abone Olun
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Koleksiyona ekle

Koleksiyon Yok

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.