Kariyer Fikirleri

İnternetten Para Kazanmak İsteyenler İçin 40 Farklı Yol

İnternetten Para Kazanmak İsteyenler için 50 Farklı Yol

Burada sizlere internetten para kazanmanın mümkün olduğunu ve birçok farklı yolu olduğunu anlatmak istiyoruz. Öncelikle karşınıza çıkan web sayfalarına göz atmanız ve muhakkak sizin de ihtiyacınızı karşılayacak bir sayfayı detaylıca incelemenizi tavsiye ediyoruz. Ek gelir elde etmek isteyenler veya evden çalışmak için fırsat kollayanlar için iyi bir adres olacak bu yol haritası ile sizler de hayallerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Yazımızı okumaya başlayın ve en çok ilginizi çeken alana yönelik olacak şekilde kendinizi geliştirmeye odaklanın. Biliyorsunuz ki internet alemi çok derin ve istediklerinizi bulmanız için bir kapı. Becerilerinizi ve bilgilerinizi geliştirmeye yardımcı olabilecek tüm gereçler aşağıda listelenmekte.

 1. Anket doldurarak para kazanmak

Anket şirketlerinin en çok ihtiyacı olan şey olabildiğince fazla veri ve bilgidir. Satın alma davranışlarınızı ve bir ürünü tercih etmedeki amacınızı sorgulayan şirketler online anket yapar. Bu bilgiler sayesinde araştırmaları daha güvenilir ve daha iyi olur. Dolayısıyla da ihtiyaç duyabilecekleri çok fazla sayıda veri elde etmek isterler. Sizler de bu anketlere katılarak bunun karşılığında bir bedel elde edebilirsiniz.  aşağıda birkaç tane anket sitesi sıralayacağız ve kaydolarak sizler de hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

 • Pago TR
 • Marketagent TR
 • Life Points TR
 • Ysense TR
 1. Youtube’dan para kazanmak

Son zamanlarda herkesin ilgi odağı haline gelen oldukça da iyi bir kazanç vaadi olan Youtube, sayısız video ile dolu. Milyonlarca insan her gün eğlenceli, öğretici videolar ile burayı süslüyor. Bu videolar genellikle profesyonel, kaliteli ve sürekli olarak yeni fikirler ile dolu. Büyük bir ekipman gerekliliği olmadan kaliteli bir telefondan bile iyi bir görüntü çekebilirsiniz. Ama bundan daha çok ihtiyacınız olacak şey ise içeriklerdir. İçeriklerin kaliteli olması ve yeni olması Youtube izleyicisi için gereklidir.

Nasıl başlamanız gerektiğini ve ne üzerine kanal açmanız gerektiğini iyi düşünmeniz gerekebilir. Büyük bir kitleye ulaşabildiğiniz sürece harika videolar yayınlamaya devam etmeniz ve durmamanız gerekir. Belirli insan potansiyeline ulaşmak için yapmanız gereken şeyleri de yine Youtube’da bulabilirsiniz. Ne de olsa dünyanın 2. En büyük arama motoru.

En çok merak edilen sorulardan biri ise kazancın nasıl sağlanacağıdır. Kazanç sizin ülkenize ve kullandığınız dile bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Gmail hesaplarınız üzerinden görüntülenme başına dolar kazanacaksınız. Yaklaşık olarak 1000 görüntülenmeye 1-3 dolar arası bir kazancınız olacak. Ki bu da Youtube’dan para kazanmayı daha da ilgi çekici yapıyor.

 1. Makale yazarak para kazanmak

Web siteleri genellikle ana sayfalarına ziyaretçi gelmesi için bir pazarlama stratejisi olarak blog sayfası açar. Bu blog sayfası sayesinde Google arama motorlarında insanların aradığı kelimelerden oluşan yazılar mevcut. Seo uyumlu olan bu yazılar genellikle arama motorlarının algoritmasına uygun olacak şekilde yazılır. Seo uyumlu yazmanız para kazanma konusunda daha iyi bir sonuç almanızda etkili olabilir. Yazım ve dilbilgisi kurallarına da uygun olacak şekilde yazmak ve içeriğin okuyucu açısından akıcı olması çok önemlidir.

Evden dahi çıkmadan freelancer bir şekilde istediğiniz an yapabileceğiniz bu işin gelir getirisi de yazılarınızın kalitesine bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Ne kadar iyi yazılar yazıyorsan ve bu yazılar nerede yayınlanıyorsa buna bağlı olarak kazancın değişecektir. Genelde bilgisayar ya da telefon ile gayet kolay bir şekilde hızlıca para kazanabilirsiniz. 100 kelime başına ücret ödense de ödenen ücret çok geniştir. 100 kelimeye 100 kuruş daha az bir fiyata da yazan yazarlar da mevcut. 100 kelimesi 35 tl’ye kadar yazan yazarlarda da mevcut.

Farklı birçok platform söz konusu başlık ilginizi çekiyorsa bunlara bakmak isteyebilirsiniz. Aşağda yer alan sitelere üye olabilirsiniz, kendi portfolyonuzu hazırlayabilirsiniz veya ekip halinde çalışan yazarlardan biri olabilirsiniz. İçeriklerinize göre de kazancınız değişebilir.

 • SadeceON
 • Bionluk
 • UzmanKirala
 • Makale Çarşısı
 • İçerik evreni
 • icerikler.com
 • sosyalbook.com

Eğer İngilizce veya farklı bir dilde yazmak, çeviri yapmak istiyorsanız portfolyonuza veya ilanlarınıza bunları da dahil edebilirsiniz.

 1. İnstagram’dan para kazanmak

İnstagram da artık bir gelir elde etme sektörü olarak görülebilir. Abone sayınıza bağlı olarak gönderilerinizden oldukça yüklü miktarda gelirler elde edebilirsiniz. Youtube ile aynı şekilde paylaşımlarınıza ve gönderilerinize bağlı olarak kazancınız değişkenlik gösterebilir. Belirtmekte fayda var ki bol takipçili hesapların gelirlerinin astronomik rakamlar olduğunu duymuşsundur.

 1. Blog yazarak para kazanmak

Hem hobi olarak hem de gelir elde etmek için kullanabileceğiniz bir blog sayfası sizlerde hemen şimdi açabilirsiniz. Belirtmekte fayda var ki kazancınız verdiğiniz çaba ile doğru orantılıdır. Yani evden çalışsanız da süreklilik gerektirir. Ve yayınladığınız yazının konusunun da önemi çok büyüktür.

Blog yazarlarının dikkat etmesi gereken en önemli şey ise yazılarının Google arama motoru sonucu sıralamasında üst sıralarda çıkmasının sağlanması. Çünkü özellikle de rakipleriniz ve sizin ile aynı konu üzerine odaklanmış blog yazarları söz konusu olduğu için ilk sizin blog sayfanızın üstte çıkması için kullanabileceğiniz bazı fikirler söz konusu.

 • Reklam yayınlayın, Google Adsense kullanın
 • Sayfanızın konusu ile alakalı ürünler geliştirin, satış yapın
 • Satış ortaklığı yapın
 • İşletmeler veya yazarlar için danışmanlık hizmetleri sunun.
 • Sponsor bulun, konunuz ile özdeşleşmiş bir ürün, hizmet hakkında yazabilirsiniz.
 1. Blog Sayfasında Satış ortaklığı ile para kazanma

Genellikle reklam için blog, sosyal medya sayfası veya adwords tercih edilir. Satış ortaklığı ürün önerisi yapmak için veya ürünlerin analizlerini, incelemesini yapmak için bir blog sayfası açmayı gerektirir. Bu blog sayfasını açtığınız zaman yazılara bağlantılar ekleyebilirsiniz ve bu bağlantılar sayesinde yapılan satışlardan ise size ufak da olsa bir komisyon size gelecektir. Bu süreçte blog sitenizi tanıtmanız da gerekecektir. Yemek tarifleri, ekonomi, sağlık veya kişisel bakım ile alakalı sayfalar derleyebilirsiniz. Ancak büyük rakamlar elde etmek istiyorsanız muhakkak ki daha çok çalışmalısınız.

 1. Adsense ile para kazanmak

Web sayfalarında reklam yayınlamak demektir. Web sayfanızı bir kere ziyarete gelmiş olan okuyucu bu sayfada dolanmaktadır ve bu süre zarfında reklamlar da oradadır. Çok kolay bir şekilde bu eylemlerden para kazanabilirsiniz. Google Adsense kullanımı çok kolay ve pratik olduğundan genellikle reklam veren sayısı da çok popülerdir. Buraya hızlıca kayıt olduğunuzda ve başvurunuz onaylandığında küçük bir kod elde edersiniz ve bu sayede de web sitenize reklam koyabilirsiniz.

 1. Facebook’tan para kazanma

Popüler sayfalar ve iyi sayıda beğenisi olan sayfalar satış ortaklığı amacıyla kullanılabilir. Bu sayfaların içeriği ile alakalı düzenleme yapılabilir. Para kazanma amaçlı sponsor gönderi yayımlayabilirsiniz.

 1. Stok fotoğraf satarak para kazanmak

İster profesyonel bir fotografçı olun isterseniz beğendiğiniz kareleri çeken biri olun fotoğraflarınızı satabilirsiniz. İyi bir çekim yaptığınıza inanıyorsanız para kazanmaya hemen şimdi başlayabilirsiniz. Stok fotoğraf sitesi sayısı oldukça fazla ve bu sitelerden yararlanan insan sayısı da oldukça fazla. Görselleri indirebilir veya kullanabilirsiniz. Belirli bir bedel karşılığında bu görselleri kullanmak isteyen insanlar söz konusu. Dolayısıyla bu insanlar sizin fotoğraflarınızı satın alacak. Şehir manzaraları, satış yapan insanlar, alışveriş yapan çalışan insanlar, doğa, yemek fotoğrafları her zaman satın alınır değerde fotoğraflardır. Aşağıda yer alan farklı birkaç uygulamalar aracılığı ile sizlerde fotoğraflarınızı satabilirsiniz.

 • 500 px
 • Agora Images
 • Bylined
 • Dreamstime
 • EyeEm
 1. Online kurs oluşturun

Öğretilebilir ve sürdürülebilir bir beceriniz var ise online kurslar düzenleyerek çok kolay bir şekilde para kazanabilirsiniz. Bir konuyu çok iyi biliyorsanız ve bunun yetkinliğine sahip iseniz bu konuyu online kurs haline dönüştürebilirsiniz. Yemek yapmak, SEO, web dizaynı, video editklemek, montaj, fotoğrafçılık gibi pek çok alanda uzman iseniz bunun kursunu verebilirsiniz. Teachable, udemy, superprof, skillshare gibi birçok platform kurs oluşturmak için ve para kazanmak için ideal niteliklere sahip. Burada kursların fiyatlarını kendiniz belirleyebilirsiniz veya özel ders yapabilirsiniz.

 1. Etsy’de el işi ürünler satmak

Özel ve biricik eserlerinizi satmak için popüler bir platform olan Etsy ile tanışmalısınız. El yapımı ve vintage bir dolu ürün burada satılır. Dünya çapında bir kitle söz konusu olduğu için çok kolay bir şekilde ağ geliştirebilirsiniz. Bu tarz emek isteyen işlerin müdavimi olan insanlar ile tanışmak ve iletişime geçmek için de Etsy mükemmel bir platform olabilir. Etsy’de mağaza açmadan evvel muhakkak hizmet şartlarını ve detaylarını okumalısınız.

 1. Twitch üzerinden para kazanmak

Her oyuncu için canlı yayın platformu olan Twitch, oyun dünyasında çok iyi bilinen canlı yayınları ve oyuncuları ile dikkatleri üzerine çeken bir niteliğe sahip. Çok iyi bir oyuncu iseniz ve gününüzün büyük bir kısmını oyun oynayarak geçiriyorsanız bu tutkunuzu paraya çevirmeye ne dersiniz. Oyun oynayışınızın etkileyiciliğine bağlı olarak da çok iyi meblağlar kazanabilirsiniz. İyi bir web kameranız olması çok önemli.

 1. Grafik tasarım ile para kazanmak

Afiş, logo gibi görseller günümüz dünyasında işletmelerin, kurumların aslında genel olarak herkesin ihtiyacı. Dijital becerileriniz var ise muhakkak ki buna odaklanın ve görsel iletişim ve tasarım dünyası için bu hizmetler çok değerli. Grafik tasarımcılar için pek çok farklı pazaryeri mevcut. Bionluk gibi platformlardan kendi ilanınızı oluşturabilirsiniz. Ve böylece size müşteriler detaylı bir şekilde ne istiyorlarsa görüşebilirsiniz. Sipariş oluşturan müşterilerin istekleri doğrultusunda çok daha verimli bir şekilde yol alabilirsiniz. Uzaktan ve freelance bir şekilde çalışmaya da oldukça müsait olan grafik tasarım işi öğrenmekle ve bunu ilerletmekle yakından ilgilidir. Canva’da ustalaşabilirsiniz ve orada yer alan şablonlar sizlere yardımcı olabilir, fikir verebilir. Sizler de özel bir pazaryeri arayışı içerisinde iseniz hizmetlerinizi satmak için Fliverr ve Upwork gibi uygulamalardan pazaryeri keşfi yapabilirsiniz.

 1. Diğer tasarım hizmetleri

Society6 sayesinde herhangi bir projenizi paraya çevirmeniz mümkün. Çok küçük bir tasarımdan çok büyük ev mobilyalarına kadar her türlü ürün için dükkan açabilirsiniz. Tasarımlarınızı buraya ekleyerek milyonlarca ziyaretçiye ürün satışı yapabilirsiniz. Satışı kolay yapılabilen ürünler ekleyerek sizler de kolayca para kazanmaya başlayabilirsiniz.

 1. Pinterest üzerinden para kazanmak

Pinterest kullanıcıları dünya genelinde çok yaygın olsa bile ülkemizde çok kullanılan bir platfom değil ne yazık ki fakat yaklaşık olarak yüzde seksen kullanıcının kadın olduğu platform görsel paylaşımları için çok iyi bir yer. Ancak sosyal medya platformlarının pek çoğunda olduğu gibi burada da bol takipçili hesaplar üzerinden para kazanmak mümkün. Sizi takip eden kitle olmalı. Pano oluşturarak kendinize özel sayfalar açıyorsunuz ve burada görsel açıdan çok iyi şeyler eklemeniz gerekiyor. Burada kitle yakaladıktan sonra satış ortaklığı yapabilirsiniz. Sponsor alabilirsiniz ve böylece sayfanıza ziyaretçi çekerek para kazanmaya başlayabilirsiniz.

 1. Forum sitesi açarak para kazanmak

Forum sayfaları genellikle gerçek insanlar tarafından yapılan yorumlardan oluşur. Çok küçük bir ürün için bile girilmiş olan sayısız yorum söz konusu. Kişiler kendi fikirlerini yazdıklarından burası tamamen özgün içerik dolu bir ortamdır. Yani Google arama motoru da tam olarak özgün içerik odaklı olduğu için forumun en büyük avantajı aramalarda üst sıralarda çıkmasıdır.

 1. Sosyal medyada influencer olarak para kazanmak

Belirtmekte yarar var ki çok kolay bir iş değil ve uçsuz bucaksız bir dünya sizleri bekliyor. Her bir post ile bol sıfırlı rakamlarda kazanç elde edebilirsiniz. Çok emek, çok büyük çaba ve bol sponsor gerekli olduğunu bilmeden girişmek istemeyebilirsiniz. Ancak oldukça düşük bir maliyeti söz konusu olduğu için hatta herhangi bir maliyeti olmadığından hemen şimdi başlayadabilirsiniz. Fazla sayıda takipçi ve etkileşim ile sponsor görüşmeleri ve mailleri yapmaya devam edebilirsiniz.

 1. Online çeviri yaparak para kazanmak

Yabancı dil bilmenin avantajlarından yararlanmak için ve para kazanmak için ihtiyacınız olan şey online çeviri yapmak olabilir. Müşteri portfolyosu oluşturmak açısından zorlu bir iş olabilir çünkü tanınmak ve sürekli akış haline müşterilerin olması için çok geniş kitlelere sahip platformlara ihtiyaç duyulabilir. UzmanKirala, SadeceON, Bionluk, Upwork veya Fiverr gibi platformlardan çok geniş bir müşteri kitlesine ulaşabilirsiniz. İlan bırakarak ve her platformu deneyimleyerek çok iyi işler yapabilirsiniz.

 1. Freelance hizmet sunarak para kazanma

Farklı becerilere sahip olan insanları bir araya toplayan pek çok platform var. Özellikle de serbest çalışma zamanları için ziyaret edebileceğiniz işleri bir araya toplayan bu platformlar sizin için tasarlanmıştır. Yani siz burada yer alan ilanlara göz atıp size uygun bir işi gerçekleştirebilirsiniz. Video editleme, montaj yapma, çeviri ve logo tasarımı gibi basit işler karşınıza çıkabilir. Bu platformlar genel anlamda müşteriler ile iletişime geçmenize imkan sağlayabilir. Buradan güvenli ve doğru bir şekilde hizmetlerinize bedel koyabilirsiniz. Aynı zamanda güvenilir de bir şekilde emeğinizin karşılığı olan parayı elde edebilirsiniz. platformların ara yüzü ve imkanları bu güvenli ödeme seçeneklerini sizlere kayıt olduğunuzda sunar. UzmanKirala, SadeceON, Bionluk, Upwork veya Fiverr bu konuda size yardımcı olabilir.

 1. E- kitap yazarak para kazanmak

Çok hızlı bir şekilde para kazanma idealiniz var ise özellikle e-kitap yazarak çok hızlı bir para kazancı elde edemeyebilirsiniz. Ayrıca kitap yazmak çok büyük bir zaman yazıma harcamak demektir. Ancak satış stratejileriniz var ise bir kitabı nasıl pazarlayacağınızı iyi biliyorsanız çok büyük gelirler elde edebilirsiniz.  Sadece yazar olarak becerileriniz değil aynı zamanda pazarlama stratejileriniz de sizin satışlarınızın artışınız sağlayacaktır.

 1. Twitter’dan para kazanmak

Twitter karakteri gereği satış ve alış için uygun bir platform olmasa da burayı da değerlendirmek isteyebilirsiniz. Burada aktif bir hesabınız var ise ve çok büyük takipçi kitleniz var ise sponsorlar ile hesabınızdan gelir elde edebilirsiniz. Ya da komple hesabınızı satarak da büyük bir gelir elde edebilirsiniz.

 1. Uygulama oluşturmak

Eğer yazımlar ile aranız iyi ise muhakkak deneyimlemek isteyeceğiniz bir şey de uygulama geliştirmek olabilir. Uygulama sayesinde çok yüksek bir kazanç elde edebilirsiniz. Hem siz uygulamayı yazdıktan sonra geriye yaslandığınızda yapacak başka bir şey kalmaz. Ancak belirtmekte yarar var ki uygulama pazarı çok büyük yani her türlü amaca yönelmiş uygulamayı anında bulabilirsiniz. Bu durum gözünüzü korkutmasın çünkü iyi bir yazılım yazdığınız zaman ve fikrinizi gerçeğe dönüştürdüğünüz zaman kesinlikle buna değeceğini tahmin edebilirsiniz. Ayrıca belirtmekte fayda var ki bir uygulama geliştirmenin maliyeti çok yüksek olabilir. Bunun için de sermaye ve ekipman en büyük gerekliliklerden olabilir.

 1. Web tasarım hizmetleri sunmak

Kendi markasını oluşturmuş pek çok kişi genel olarak bir web sayfasına da ihtiyaç duyar. Böylece içerisinde yer alan bilgiler ile insanlar hem burayı ziyaret eder, ürünlere ve hizmetlere bakar hem de markalar reklam verebilir, ziyaretçilerden para kazanabilir. Dolayısıyla bu sayfaların tasarlanması çok önemli. Bunu tasarımcılar ve genellikle de görsel tasarım ile yakından ilgili olanlar yapabilir. Sizin de bu ve bu tarza yakın bir birikiminiz var ise potansiyel müşterileriniz ile tanışabileceğiniz bir ortam sizleri bekliyor. İşletmeler ve markalar genellikle büyük paralar ödemeye istekli olur. Tasarımınız ve becerilerinize bağlı olarak da çok fazla sayıda müşteri ile tanışmak için Upwork gibi platformlara bakabilirsiniz.

 1. Bir internet sitesi açmak

İnternet üzerinden en büyük para kazanma potansiyeli reklamları iyi kullanmak olabilir. Reklamlar genellikle kendi kendine para getirisi olan şeylerdir. Başlangıç olarak, domain, hosting ve güzel bir tema ile niş web sitesi açabilirsiniz. Kazanç potansiyelinizin yüksek olmasını istiyorsanız özellikle de internet sayfanıza trafik çekmeniz gerekebilir. Ziyaretçiler sayesinde reklam stratejilerinizi kullanabilirsiniz.

 1. Airbnb ile evinizi veya odalarınızı kiralayın

Evinizde hali hazırda kullanılmayan odalar var ise ve kullanıma uygun ise bu odaları kiraya verebilirsiniz. Oldukça iyi fiyatlara kiralayabileceğiniz odalar söz konusu iken yapmanız gereken çok basit. Air BnB üzerinden ilan verin ve kiralamaya başlayın. Özellikle de evinizin konumu ve yeri çok gözde bir yer ise turistik açıdan veya kısa süreli iş seyahatleri açısından çok değerli olabilir. Uzun yıllardır Avrupa’da bu tarz bir uygulama üzerinden para kazanılması yaygın iken şimdilerde Türkiye’de de çok yaygınlaşmaya başladı. Olumlu yorumlar ve müşteri puanları ile çok iyi kazançlar elde edebilirsiniz.

 1. Müziğinizi online satın

Tıpkı stok fotoğraf gibi stok görsel videolar gibi müziklere de ihtiyaç var. Bu müziklerin kullanılabileceği pek çok farklı yer var. Özellikle de sizi geliştirmeye yardımcı olabilecek birçok proje karşınıza çıkabilir. Müzisyen hizmetlerinizin içeriğinde şarkı yazma, besteleme ve yapımcılık gibi birçok şey olabilir. SoundBetter gibi sitelere katılabilirsiniz.

 1. İşletmelerin sosyal medya hesaplarını yönetin

Restoranların, her türlü işletmelerin profesyonel anlamda sosyal medya hesapları olmak zorundadır. Dolayısıyla günümüz dünyasında özellikle de sosyal medyanın etkisinin çok yoğun olduğu şu zamanlarda kesinlikle iyi bir sosyal medya hesabınız olmalı. Sizin de bir portfolyonuz var ise yani takipçileriniz, beğenileriniz ve gönderileriniz iyi durumda ise çok kolay bir şekilde müşteri bulabilirsiniz. Düzenleme, post, story, gönderi seçimi için Canva gibi uygulamalardan yararlanabilirsiniz. Tüm bu konular ile alakalı danışmanlık yapabilirsiniz.

Bir nevi sanal asistanlık yaparak para kazanmak da denebilir tüm bunlara.

 1. Amazon Turk ile para kazanma

Amazon Mekanik Türk para kazanmayı sağlayan hizmetlerden biridir. Mikro görevler burada yer alır ve insanlar genellikle dijital çağda yaşasak bile işler ve sorumluluklar alabilir. İnsan dokunuşu gerekli olduğundan bu tarz işlerde sizler de çalışmaya başlayabilirsiniz. Bu görevler genellikle çok kolay ve küçük görevlerdir. Herhangi bir şekilde teknik beceri gerektirmez ve herkes tarafından yapılabilir. Buraya basitçe kaydolup hesap oluşturduktan sonra mikro işleri tamamlayabilirsiniz.

 1. Seo hizmeti sunun

Arama motorları Google da dahil olmak üzere en çok para kazandıran şey olabilir. Çünkü web sayfalarının kaderi seo uyumuna sahip olup olmamalarına bağlıdır. Seo uyumu web sayfalarının Google sıralamalarında en üstte çıkmasına yardımcı olan bir algoritmadır. Aslen Google’ın algoritmasına yönelik olacak şekilde çalışmak demektir. En önemli ihtiyacı karşılayan seo hizmeti öğrenmeye de açık bir alandır. Bu sayede oldukça kolay ve pratik bir şekilde öğrenebilmenize yardımcı olabilecek Udemy gbi uygulamalara göz atabilirsiniz. Belirtmekte fayda var ki seo uyumu öğrendikten sonra çok kolay ve pratik bir şekilde web sayfalarını seo uyumlu hale dönüştürebilirsiniz. Seo gelişen ve yenilenen bir şey olduğu için genellikle ihtiyaçlara karşılık vermek için sürekli bir şekilde öğrenmeye açık olmak gerekebilir.

 1. Online reklamlar oluşturun ve yönetin

Reklam oluşturmak çok büyük emek ve çaba gerektirebilir. Reklamları en iyi şekilde yönetmek ve reklam metni yazmak için çok büyük çaba göstermek gerekebilir. Özellikle de piyasanın ve rekabetin kızıştığı şu son zamanlarda online reklamlardan sonuç almak çok sıkıntılı olabilir. Aktif bir şekilde reklamları optimize etmek ve yönetmek için gerekli donanım gerekebilir. Ancak işin sonunda oldukça yüksek kazançlar sizleri bekliyor olacaktır. Kötü ve başarısız olan reklamları da yöneterek iyi paralar elde edebilirsiniz. iyi performans göstermeyen bu reklamların optimizasyonu ve bütçe ayarlanması çok önemlidir.

 1. Web siteleri, domain alın ve satın

Öncelikle anında böyle riskli bir işe girişmek zorlayıcı olabilir. Potansiyel olarak çok para elde edebilirsiniz ancak bir sitenin alınması için yine bir sermaye söz konusu olmalı. Bu ancak yatırımcıların ilgisini çekebilecek bir başlık olarak görülebilir. Çünkü şimdilerde günümüzde web siteleri kesinlikle bir gayrimenkul kıymetindedir. Ortada kocaman bir pazar söz konusu olduğu için de yatırımcıların aslında gözdesi olan pek çok sitede satılık.

 1. Online platformları kullanarak satış yapın

Online satış artık herkesin gözdesi haline gelmiş durumda. Buradan satış yaparak çok fazla şey kazanabilirsiniz. Belirtmekte yarar var ki özellikle de satışı kolay yapılan ve sürekli satılan ürünlerden, yabancı sitelerden satışı yapılan ürünlerden ilham alabilirsiniz. Etsy, Trendyol, n11, Hepsiburada gibi pazar yerlerinde kolayca sizde satış yapabilirsiniz. Güzel kazançlar sağlamak istiyorsanız özellikle de reklamları iyi kullanmanız gerekir. Bu size ve sayfanıza gelen trafik akışı açısından iyidir. Ve aynı zamanda yarattığınız markanın sosyal medya sayfasına da özenli davranmanız gerekebilir. Kargo ve fatura sürecini yönetmek için de kargo entegrasyonu ve fatura entegrasyonu en büyük gerekliliklerden biri olabilir. Bu büyük Pazar yerlerinin hali hazırda çok gelişmiş altyapıları zaten var. Yani satışa uygun bir ortam zaten hali hazırda söz konusu olduğu için ilk etapta bu platformları kullanabilirsiniz. Güvenli bir şekilde satış yapmak için en iyi adres olabilirler.

 1. Dropshipping yaparak para kazanmak

Kabaca dropshipping satışı hali hazırda bir ürünün başka bir sayfada siz tarafından satılmasıdır. Herhangi bir ürün satmanıza gerek kalmadan kolay bir şekilde satışınızı en doğru şekilde yapmak için bir araştırma yapabilirsiniz. Üretici veya bir toptancı ile paydaş olarak en doğru şekilde satışlarınızdan ticaret geliri elde edebilirsiniz. Siz sadece ürünlerini tanıtıyorsunuz. Dropshipping’in en iyi yanı ise herhangi bir şekilde bir ürünü depo etmenize veya elinizde bulundurmanıza gerek yok. Risksiz oldukça kolay bir şekilde e-ticaret’e girişebilirsiniz.

 1. Yazılım geliştirme işlemleri yaparak para kazanın

Yeni dünya düzeninde en iyi para kazanma yollarından biri de yazılım yazmak ve bunları geliştirmek olabilir. Yazılımın en ana işlevi ise her zaman gelişmeye ve daha iyi yazılımlar ortaya çıkarmaya müsait bir alan olmasıdır. Son derece kazançlı bir sektör olsa da maliyetleri de olduğundan ilk etapta maliyetsiz bir iş olduğunu düşünmemelisiniz. Doğru yazılım sizi büyük başarılara ulaştırabilir. Bu sebeple çabalamanız ve yeterliliklerinizi geliştirmeniz gerekebilir.

 1. WordPress eklentileri ve temaları geliştirin

WordPress ile çalışan milyonlarca web sitesi var. Bu web sitelerinin temaları WordPress’ten seçilmiş seçkilerdendir. Dolayısıyla da burada yer alan çok fazla sayıda tema ve eklenti söz konusu. Rekabetin de çok fazla olduğunu bilmeniz gerekebilir. Burada sayısız tasarımcının ve geliştiricinin potansiyeli var. Sizlerde böyle bir yetkinliğe sahip iseniz muhakkak ki temalara göz atmalısınız.

 1. Video düzenleme hizmeti sunun

Bir şeyi sözle ve yazıyla anlatmaktan daha etkili bir şey var ise o da görsel olarak anlatmaktır. Yani videoların gücü günümüzde yadsınamaz. Profesyonel anlamda sayısız video sanal ortama yükleniyor ve hepsi editleniyor, montajlanıyor. Bu videoların düzenlenmesi işlemleri ise sayısız editör tarafından yapılıyor. Sizin de görseller ve videolar ile aranız iyi ise videoları çok daha etkili bir şekilde pazarlayabilirsiniz. Videları kısaltmak ve ekleme yapmak her türlü içerik üreticilerinin de ihtiyaç duyduğu bir şey. İyi ve güvenilir bir video editörü bulmak da oldukça zor.istediğiniz zaman kısa sürede video editleyerek para kazanabilirsiniz. Flexjobs üzerinden yarı zamanlı veya tam zamanlı işlere göz atabilirsiniz.

 1. Seslendirme hizmetleri ile para kazanma

Net ve güçlü bir sesiniz olduğuna güveniyorsanız seslendirme yapabilirsiniz. Ses için çok fazla sayıda ekipmana ilk etapta gerek yok. Ama iyi bir ses için özellikle de ses kalitesi için ekipman ihtiyacınız artabilir. Sesli kitaplar, oyunlar ve sunumlar için sizin sesinize ihtiyaç duyulabilir. Bazı reklamlar için veya ilanlar için ses çok önemli bir etken olduğundan sesine güvenen herkesi belli işe alım platformlarına yönlendirebiliriz.

 1. Online koçluk veya danışmanlık yapın

Herhangi bir konuda ikna kabiliyetiniz yüksek ise özellikle de motivasyona ihtiyacı olan kişilere yardımcı olabilirsiniz. insanlarla aranız iyi ise, harika iletişim becerilerine sahip iseniz aslında tam da size yönelik olabilecek birçok farklı koçluk veya danışmanlık hizmeti söz konusu. Online kurslar düzenleyerek bunu bir adım daha uzağa götürebilirsiniz. Örneğin blog yazarlarının birçoğu aynı zamanda belli başlı konularda danışmanlık yaparak para kazanırlar. Yaşam, kozmetik, edebiyat, spor gibi birçok konuda koçluk hizmeti verebilirsiniz. En yaygın olarak beslenme koçlarına denk gelmiş olabilirsiniz.

 1. Tiktoktan para kazanmak

Bir uygulama olarak Tiktok’ta artık para kazanma adreslerinden biri. Burada iyi para kazanmak için ihtiyacınız olan şey büyük bir takipçi kitlesidir. Burada yer alan insanlar ve sizi izleyen takipçileriniz size para kazandıracak kişilerdir. Dolayısıyla bu uygulamayı biraz etkili ve uygulamanın amacına uygun kullanırsanız çok iyi iş potansiyeli söz konusu olacaktır.

 1. Flexjobs ve Fiverr ile para kazanmak

Yukarıda anlatın birçok iş aslında serbest zamanlı çalışma programına daha uygun olabilecek işler bu iki uygulamada. Burada oldukça fazla sayıda müşteri potansiyeli söz konusu. Yani işlerinizi satabileceğiniz müşteriler genel anlamda burada kendilerine çalışacak ve işlerini yapabilecek insan arayışı içerisinde. Video editleme, montaj, seslendirme, logo tasarımı, metin yazarlığı, içerik yazarlığı gibi oldukça kolay işler burada birçok insan tarafından yapılıyor.

Sonuç

İnternet oldukça büyük bir ortam ve burada sayısız iş potansiyeli ve kazancı söz konusu. Sizler de size en uygun olan ile yola hemen şimdi koyulabilirsiniz. Yukarıda yer alan web sayfalarını ziyaret ederek, hesap açarak ilanlar oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Oylamak İster misiniz

Abone Olun
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Koleksiyona ekle

Koleksiyon Yok

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.