Kariyer Fikirleri

İnternetten Para Kazanmanın En Detaylı Yolları

İnternetten para kazanmanın yolları

Burada sizlere internetten para kazanmanın mümkün olduğunu ve birçok farklı yolu olduğunu anlatmak istiyoruz. Öncelikle karşınıza çıkan web sayfalarına göz atmanız ve muhakkak sizin de ihtiyacınızı karşılayacak bir sayfayı detaylıca incelemenizi tavsiye ediyoruz. Ek gelir elde etmek isteyenler veya evden çalışmak için fırsat kollayanlar için iyi bir adres olacak bu yol haritası ile sizler de hayallerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Yazımızı okumaya başlayın ve en çok ilginizi çeken alana yönelik olacak şekilde kendinizi geliştirmeye odaklanın. Biliyorsunuz ki internet alemi çok derin ve istediklerinizi bulmanız için bir kapı. Becerilerinizi ve bilgilerinizi geliştirmeye yardımcı olabilecek tüm gereçler aşağıda listelenmekte.

1. Anket doldurarak para kazanmak

Anket Doldur Para Kazan

Anket şirketlerinin en çok ihtiyacı olan şey olabildiğince fazla veri ve bilgidir. Satın alma davranışlarınızı ve bir ürünü tercih etmedeki amacınızı sorgulayan şirketler online anket yapar. Bu bilgiler sayesinde araştırmaları daha güvenilir ve daha iyi olur. Dolayısıyla da ihtiyaç duyabilecekleri çok fazla sayıda veri elde etmek isterler. Sizler de bu anketlere katılarak bunun karşılığında bir bedel elde edebilirsiniz.  Aşağıda birkaç tane anket sitesi sıralayacağız ve kaydolarak sizler de hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

2. Youtube’dan para kazanmak

Youtubeden Para Kazanma Yolları

Son zamanlarda herkesin ilgi odağı haline gelen oldukça da iyi bir kazanç vaadi olan Youtube, sayısız video ile dolu. Milyonlarca insan her gün eğlenceli, öğretici videolar ile burayı süslüyor. Bu videolar genellikle profesyonel, kaliteli ve sürekli olarak yeni fikirler ile dolu. Büyük bir ekipman gerekliliği olmadan kaliteli bir telefondan bile iyi bir görüntü çekebilirsiniz. Ama bundan daha çok ihtiyacınız olacak şey ise içeriklerdir. İçeriklerin kaliteli olması ve yeni olması Youtube izleyicisi için gereklidir.

Nasıl başlamanız gerektiğini ve ne üzerine kanal açmanız gerektiğini iyi düşünmeniz gerekebilir. Büyük bir kitleye ulaşabildiğiniz sürece harika videolar yayınlamaya devam etmeniz ve durmamanız gerekir. Belirli insan potansiyeline ulaşmak için yapmanız gereken şeyleri de yine Youtube’da bulabilirsiniz. Ne de olsa dünyanın 2. En büyük arama motoru.

En çok merak edilen sorulardan biri ise kazancın nasıl sağlanacağıdır. Kazanç sizin ülkenize ve kullandığınız dile bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Gmail hesaplarınız üzerinden görüntülenme başına dolar kazanacaksınız. Yaklaşık olarak 1000 görüntülenmeye 1-3 dolar arası bir kazancınız olacak. Ki bu da Youtube’dan para kazanmayı daha da ilgi çekici yapıyor.

3. Makale yazarak para kazanmak

Makale yazarak para kazan

Web siteleri genellikle ana sayfalarına ziyaretçi gelmesi için bir pazarlama stratejisi olarak blog sayfası açar. Bu blog sayfası sayesinde Google arama motorlarında insanların aradığı kelimelerden oluşan yazılar mevcut. Seo uyumlu olan bu yazılar genellikle arama motorlarının algoritmasına uygun olacak şekilde yazılır. Seo uyumlu yazmanız para kazanma konusunda daha iyi bir sonuç almanızda etkili olabilir. Yazım ve dilbilgisi kurallarına da uygun olacak şekilde yazmak ve içeriğin okuyucu açısından akıcı olması çok önemlidir.

Evden dahi çıkmadan freelancer bir şekilde istediğiniz an yapabileceğiniz bu işin gelir getirisi de yazılarınızın kalitesine bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Ne kadar iyi yazılar yazıyorsan ve bu yazılar nerede yayınlanıyorsa buna bağlı olarak kazancın değişecektir. Genelde bilgisayar ya da telefon ile gayet kolay bir şekilde hızlıca para kazanabilirsiniz. 100 kelime başına ücret ödense de ödenen ücret çok geniştir. 100 kelimeye 100 kuruş daha az bir fiyata da yazan yazarlar da mevcut. 100 kelimesi 35 tl’ye kadar yazan yazarlarda da mevcut.

Farklı birçok platform söz konusu başlık ilginizi çekiyorsa bunlara bakmak isteyebilirsiniz. Aşağda yer alan sitelere üye olabilirsiniz, kendi portfolyonuzu hazırlayabilirsiniz veya ekip halinde çalışan yazarlardan biri olabilirsiniz. İçeriklerinize göre de kazancınız değişebilir.

Eğer İngilizce veya farklı bir dilde yazmak, çeviri yapmak istiyorsanız portfolyonuza veya ilanlarınıza bunları da dahil edebilirsiniz.

4. İnstagram’dan para kazanmak

İnstagram’dan para kazanmak

İnstagram da artık bir gelir elde etme sektörü olarak görülebilir. Abone sayınıza bağlı olarak gönderilerinizden oldukça yüklü miktarda gelirler elde edebilirsiniz. Youtube ile aynı şekilde paylaşımlarınıza ve gönderilerinize bağlı olarak kazancınız değişkenlik gösterebilir. Belirtmekte fayda var ki bol takipçili hesapların gelirlerinin astronomik rakamlar olduğunu duymuşsundur.

5. Blog yazarak para kazanmak

Blog açarak para kazanmak

Hem hobi olarak hem de gelir elde etmek için kullanabileceğiniz bir blog sayfası sizlerde hemen şimdi açabilirsiniz. Belirtmekte fayda var ki kazancınız verdiğiniz çaba ile doğru orantılıdır. Yani evden çalışsanız da süreklilik gerektirir. Ve yayınladığınız yazının konusunun da önemi çok büyüktür.

Blog yazarlarının dikkat etmesi gereken en önemli şey ise yazılarının Google arama motoru sonucu sıralamasında üst sıralarda çıkmasının sağlanması. Çünkü özellikle de rakipleriniz ve sizin ile aynı konu üzerine odaklanmış blog yazarları söz konusu olduğu için ilk sizin blog sayfanızın üstte çıkması için kullanabileceğiniz bazı fikirler söz konusu.

  • Reklam yayınlayın, Google Adsense kullanın
  • Sayfanızın konusu ile alakalı ürünler geliştirin, satış yapın
  • Satış ortaklığı yapın
  • İşletmeler veya yazarlar için danışmanlık hizmetleri sunun.
  • Sponsor bulun, konunuz ile özdeşleşmiş bir ürün, hizmet hakkında yazabilirsiniz.

6. Blog Sayfasında Satış ortaklığı ile para kazanma

Blog Sayfasında Satış ortaklığı ile para kazanma

Genellikle reklam için blog, sosyal medya sayfası veya adwords tercih edilir. Satış ortaklığı ürün önerisi yapmak için veya ürünlerin analizlerini, incelemesini yapmak için bir blog sayfası açmayı gerektirir. Bu blog sayfasını açtığınız zaman yazılara bağlantılar ekleyebilirsiniz ve bu bağlantılar sayesinde yapılan satışlardan ise size ufak da olsa bir komisyon size gelecektir.

Bu süreçte blog sitenizi tanıtmanız da gerekecektir. Yemek tarifleri, ekonomi, sağlık veya kişisel bakım ile alakalı sayfalar derleyebilirsiniz. Ancak büyük rakamlar elde etmek istiyorsanız muhakkak ki daha çok çalışmalısınız.

7. Adsense ile para kazanmak

Adsense ile para kazanmak

Web sayfalarında reklam yayınlamak demektir. Web sayfanızı bir kere ziyarete gelmiş olan okuyucu bu sayfada dolanmaktadır ve bu süre zarfında reklamlar da oradadır. Çok kolay bir şekilde bu eylemlerden para kazanabilirsiniz.

Google Adsense kullanımı çok kolay ve pratik olduğundan genellikle reklam veren sayısı da çok popülerdir. Buraya hızlıca kayıt olduğunuzda ve başvurunuz onaylandığında küçük bir kod elde edersiniz ve bu sayede de web sitenize reklam koyabilirsiniz.

8. Facebook’tan para kazanma

Facebook’tan para kazanma

Popüler sayfalar ve iyi sayıda beğenisi olan sayfalar satış ortaklığı amacıyla kullanılabilir. Bu sayfaların içeriği ile alakalı düzenleme yapılabilir. Para kazanma amaçlı sponsor gönderi yayımlayabilirsiniz.

9. Stok fotoğraf satarak para kazanmak

Stok fotoğraf satarak para kazanmak

İster profesyonel bir fotografçı olun isterseniz beğendiğiniz kareleri çeken biri olun fotoğraflarınızı satabilirsiniz. İyi bir çekim yaptığınıza inanıyorsanız para kazanmaya hemen şimdi başlayabilirsiniz. Stok fotoğraf sitesi sayısı oldukça fazla ve bu sitelerden yararlanan insan sayısı da oldukça fazla. Görselleri indirebilir veya kullanabilirsiniz. Belirli bir bedel karşılığında bu görselleri kullanmak isteyen insanlar söz konusu. Dolayısıyla bu insanlar sizin fotoğraflarınızı satın alacak. Şehir manzaraları, satış yapan insanlar, alışveriş yapan çalışan insanlar, doğa, yemek fotoğrafları her zaman satın alınır değerde fotoğraflardır. Aşağıda yer alan farklı birkaç uygulamalar aracılığı ile sizlerde fotoğraflarınızı satabilirsiniz.

500 px
Agora Images
Bylined
Dreamstime
EyeEm

10. Online kurs oluşturun para kazanın

Online kurs oluşturun para kazanın

Öğretilebilir ve sürdürülebilir bir beceriniz var ise online kurslar düzenleyerek çok kolay bir şekilde para kazanabilirsiniz. Bir konuyu çok iyi biliyorsanız ve bunun yetkinliğine sahip iseniz bu konuyu online kurs haline dönüştürebilirsiniz. Yemek yapmak, SEO, web dizaynı, video editlemek, montaj, fotoğrafçılık gibi pek çok alanda uzman iseniz bunun kursunu verebilirsiniz. Teachable, udemy, superprof, skillshare, veli danışma merkezi gibi birçok platform kurs oluşturmak için ve para kazanmak için ideal niteliklere sahip. Burada kursların fiyatlarını kendiniz belirleyebilirsiniz veya özel ders yapabilirsiniz.

11. Etsy’de el işi ürünler satmak

El işi ürünleri satın para kazanın

Özel ve biricik eserlerinizi satmak için popüler bir platform olan Etsy ile tanışmalısınız. El yapımı ve vintage bir dolu ürün burada satılır. Dünya çapında bir kitle söz konusu olduğu için çok kolay bir şekilde ağ geliştirebilirsiniz. Bu tarz emek isteyen işlerin müdavimi olan insanlar ile tanışmak ve iletişime geçmek için de Etsy mükemmel bir platform olabilir. Etsy’de mağaza açmadan evvel muhakkak hizmet şartlarını ve detaylarını okumalısınız.

Oylamak İster misiniz

Bu gönderi bizim güzel ve kolay başvuru formu ile oluşturuldu. Gönderinizi oluşturun!

Abone Olun
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Koleksiyona ekle

Koleksiyon Yok

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.