Yurtdışı İş

Kariyer Fikirleri Yurtdışı İş İmkanı İçin 11 Öneri

Kariyer fikirleri, kariyer fikirleri yurtdışı iş imkanı, kariyer planlaması ile yurtdışında iş önerileri kariyer fikri ve online fikirler için yapılması gereken planlama şeması ve öneriler.

yurtdışı Türkiye'de bir çok gencin hayali yurtdışına gidip çalışmak oluyor. Yurtdışına giderek çeşitli para kurları üzerinden gelir elde etmek isteyen kişilerin kendilerini geliştirmeleri gerekiyor. Bu geliştirme aşamaları kısaca dil öğrenme, sektör analizleri, gidilecek ülkenin gelir ve sosyal yaşamı gibi bir çok alanı kapsamaktadır. Araştırma yapmanın temel nedeni, gidilecek ülkenin ekonomik durumunun, yapılacak işin şartlarının ve getirilerinin bilinmesidir. Bu amaçla derlenmiş olan kariyer fikirleri yurtdışı ile ilgili detaylar aşağıda ele aldığımız gibidir.

Getir Yurtdışı İş Başvurusu

Ülkemizde büyük bir çıkış yapan ve yatırımları ile bu çıkışını destekleyen Getir, aynı zamanda yurtdışı faaliyetlerine de tam gaz devam etmektedir. Bu alanda bir ilk olmayı hedefleyen Getir, bu hususta yurtdışında iş imkanı arayışında olan kişilere de kariyer odaklı imkanlar sağlamaktadır. iş başvurusu ile ilgili detaylar ise aşağıda ele aldığımız gibidir.

%100'ü yerli sermaye olan ve kurulduğu 2015 yılında bir ilk olma özelliğini elinde bulunduran Getir'in gerek ülkemizde gerekse de yurtdışında istihdam sağladığı bilinmektedir. Kariyer fikirleri konusunda özellikle Londra'da faaliyete başlayan ve attığı bu adımı farklı merkezler ile desteklemek arzusu bulunan getire başvuru yapma şartları ise talep edilen iş koluna bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ancak her hususta geçerli olan birkaç koşul aşağıda ele aldığımız gibidir.

 • İyi derecede İngilizce biliyor olmak gereklidir.
 • Daha önce benzer alanlarda hizmet sunmuş olmak, bu hususta deneyim sahibi olmak gereklidir.

Getir Londra iş başvurusu ile ilgili detaylı bilgi almak isteyen kişilerin, ilgili metnimize BURADAN ulaşmaları mümkündür.

Getir İş İlanlarına Nasıl Başvurulur?

Son zamanların en prestijli firmaları arasında yer alan Getir'in bünyesinde çalışmak üzere istihdam edilen birçok alan mevcuttur. Bu alanların bir kısmı, aşağıda ele alındığı gibidir.

 • Muhasebe Uzmanı,
 • Kiralama Yöneticisi,
 • Eğitim Uzmanı,
 • Satış Muhasebe Ekip Lideri,
 • Filo Yöneticisi,
 • Sürüş Güvenliği Uzmanı
 • Kurye

Gibi kadrolar için iş başvuru yapmak mümkündür. Getir Yurtdışı İş Başvurusu Yap

CZN Burak İş Başvurusu

CZN Burak Katar İş İmkanı, sosyal medyanın gücünü bizlere bir kere daha gösteren, yemeklerinin lezzetli yapısının yanı sıra insanlara yaptığı yardımlar ile de ön plana çıkan CZN Burak, ülkemizde 5 adet şubeye sahiptir. Her biri bir diğerinden yoğun olan ve ilgi gören bu şubelere bir de Katar şubesi eklenmiştir.

Katar şubesi için bütün hazırlıklarını tamamlayan, her detayını özel olarak planladığı şubesinin açılışı için gün sayan CZN Burak, bir de yurtdışı kariyer fikirleri üzerine arayışta bulunan kişiler için başvuru açmıştır. Katar şubesinde çalışma isteği bulunan kişilerin ise hem birçok online iş arama sitesi üzerinden hem de doğrudan Hatay Medeniyetler Sofrası üzerinden başvuru yapmaları mümkündür.

Katar’da Çalışmak

Dünya'nın en zengin ülkeleri arasında yer alan Katar, iş imkânı ve hacminin de yüksek olduğu bir ülkedir. Dönem dönem Katar'da iş imkanları ile ilgili çeşitli ilanlara denk gelinmesinin temel sebebi budur. Peki “” yapmak isteyen kişiler için Katar nasıl bir ülkedir? Ülkedeki ekonomik imkanlar nelerdir?

Katar Nasıl Bir Ülke?

Bir Ortadoğu ülkesi olan Katar'ın resmi dili Arapçadır. İş hacminin yüksek ve ekonomik koşullarının iyi olduğu bilinen bu Ortadoğu ülkesi, çoğunlukla inşaat, eğitim, finans, turizm ve konaklama gibi sektörler nezdinde ön plana çıkmaktadır. Kariyer fikirleri itibari ile Katar'da iş başvurusu yapan kişilerde aranan öncelikli şart, Katar vatandaşı olmaktır. Yabancı uyruklu bir kişinin bu ülkede hizmet sunabilmesi için ise, Çalışma Bakanlığı'nın izni gereklidir. Çalışma Bakanlığı'nın bu izni verirken, söz konusu hizmeti hiçbir Katar vatandaşının gerçekleştiremeyeceğinden ya da gerçekleştirmeyeceğinden emin olması gereklidir. Bu durumu mümkün kılanlar ise çoğunlukla aracı şirketlerdir.

Benzer:  Kuveyt'te Yaşam Maliyeti ve Kuveyt'te İş İmkanı

Katar İş Piyasası Nasıldır?

Katar'da bir başka firma bünyesinde çalışmak isteyen ve çeşitli konularda deneyimli ya da becerikli olduğunu düşünen kişilerin, yurtdışı kariyer fikirleri listelerine “Katar iş ilanları” maddesini eklemeleri de mümkündür. Özellikle lüksün, gösterişin ve zenginliğin merkezlerinden biri olan ve hemen herkesin üst düzey bir yaşam sürdüğü Katar'da çalışma fırsatı yakalanabilecek firmaların sayıca fazla olması bu hususta oldukça önemlidir. Söz konusu firmaların bir kısmına şu listeden ulaşılması mümkündür;

Katar'da Faaliyet Gösteren Türk Firmaları

Polonya’da Çalışmak

Polonya'da yarı zamanlı (Part Time) olarak çalışma imkanı bulabilirsiniz. Herhangi bir çalışma izni olmadan yarı zamanlı olarak birçok Polonyalı öğrenci ve diğer ülke vatandaşları Polonya'da iş imkanlarından sorunsuz bir şekilde çeşitli işletmelerde çalışabilmektedirler.

Polonya'da aylık asgari ücret 610 Euro'dur. Bir öğrenci saatlik 17-30 PLN (5 – 10 Euro) kazanabilir. Çoğu işveren CV istemektedir. CV'niz ne kadar iyi hazırlanırsa, Polonya'da iş bulma olasılığınız o kadar artar.

Polonya'da iş bakmak için en iyi dönem kesinlikle yaz dönemidir. Özellikle bu dönemde tarım ve turizm üzerine iş bulabilirsiniz. Ayrıca ülkenin en çok kazandıran sektörlerinden biriside elbette ki inşaat sektörü bu sektörde aylık ücretler oldukça fazladır. İnşaat üzerine bilgi ve birikiminiz varsa Polonya'da Türkiye'de kazandığınızın 4 katını kazanabilirsiniz. Kariyer fikirleri önerileri içinde Polonya sizin için en ideal ülke olabilir. Unutmayın ki Lehçe'niz de ne kadar iyi olursa, iş bulma şansınız o kadar çok ve kolay olur.

Polonya'da İş Bulma Siteleri:

www.pracuj.pl
www.infopraca.pl
www.grapevinejobs.pl
www.praca.pl
www.careerjet.pl
www.kariera.pl
www.pracanadmorzem.pl

Polonya'da İş Bulmak Detaylı Bilgi

İngiltere’de Çalışmak

İngiltere tır şoförü alımı nasıl yapılır, İngiltere'de tır şoförlüğü için nereye başvuru yapmanız gerekiyor, İngiltere'de tır şoförlüğü başvuru formu, nerede.

İngiltere'de 1 yılda 365-500 bin TL arası para kazanarak artık çok kolay. Eğer tır şoförü iseniz bu iş sizin için çok daha kolay bir hal almaktadır. İngiltere'de yaşanan bu krizi yetkililer dışarıdan işçi alınarak çözmeyi planlıyorlar. İngiltere tır kamyon şoförü başvuru şartlarını yazımızda bulabilirsiniz.

İngiliz Ulaştırma Bakanlığı, tır ve kamyon şoförü eksikliği nedeniyle bazı süpermarketlerde rafların boş kalmasının, benzin istasyonlarındaki uzun kuyrukların önüne geçebilmek için 5 bin akaryakıt tankeri ve gıda tır sürücüsüne aralık sonuna kadar geçici vize vereceğini duyurmuştu.

Ağır vasıta kullanabilmek için 18 yaşından büyük olmanız, İngiltere'de geçerli bir sürücü ehliyetinizin olması gerekiyor. Kariyer fikirleri Yabancı ehliyet sahipleri de İngiliz ehliyetine geçiş yapabilmektedir.

Ağır Yük Vasıtası belgesine sahip olmanız lazım. Kullanacağınızın aracın tipine bağlı olarak alacağınız belge değişmektedir.

En yüksek seviye olan Cat C+E lisansına sahip olan şoförler 3 bin 500 kilogram üzerindeki araçları kullanabilmektedirler.

Bu sertifikaların 35 yıl geçerliliği olduğu belirtilmektedir. Lisans almak için hem sağlık testi hem de yazılı ve uygulamalı sınavlardan geçmek zorunda oluyorsunuz. Bu sınavlara Türkçe de giriş yapabileceksiniz. Ağır vasıta sürücülerinin başlangıç aşamasında maaşı yıllık 19 bin sterlinle 24 bin sterlin arasında değişebiliyor. Bu maaş bir müddet sonra 60 bin sterline kadar çıkabilmektedir.

İngiltere Tır Şoför Alımı Detaylı Bilgi

Kuveyt’te Çalışmak

Kuveyt'te çalışılabilecek başlıca sektör petrokimya sektörüdür. Bunun yanı sıra mavi yakalı olarak çalışanlar hizmet sektöründe de görev alabiliyor. Türkler genellikle inşaat sektöründe çalışıyor. Türklerin tercih ettiği diğer sektörler ise şunlardır:

 • Market ve benzeri yerlerde çalışmak,
 • Turizm ve şoförlük hizmetleri,
 • Fabrikalar,
 • ve daha fazlası.
Benzer:  Rusya İş İlanları - İşçi Alımı - Rusya'da Çalışma Şartları

Kuveyt'te İş İmkanı

Ülkenin zengin petrol endüstrisi, Orta Doğu'daki en güçlü ekonomilerden birini ve açık bir ticari avantajı inşa ediyor, bu da öğrencilere çok güçlü bir gelecek sunuyor.

Bu, büyük ölçüde öğrencinin yaşama şekline ve çalışma yerine bağlıdır. Genel olarak, öğrenciler üniversitenin bulunduğu yere bağlı olarak ayda 200 ila 540 KWD (600-1600 Dolar) kira ödemek zorunda kalmaktadırlar.

Sıcaklık çok yüksek olup yaz mevsiminde 50 dereceleri görmekte, kışın ise 30 derecelerin altına nadiren inmektedir. Sokakta yaşam anlayışı pek yoktur.

Kuveyt'te Aylık Gider

Kazançlar yüksek olduğu oranda giderler de oldukça yüksektir. Yaşanılabilir küçük bir evin kirası 750-1000 dolardan başlamaktadır. Yine günlük yaşam koşulları için yemek-ulaşım-faturalar aylık yaklaşık 1.500 doları gözden çıkarmak gerekiyor.

Kuveyt'te yapılacak işlerin başında inşaat sektörü gelmektedir. Bu sektörde en düşün ücret 2500 ila 6000 dolar arasındadır. Yapılacak işlerin başında kalıp ustalığı, amelelik, fayans ustası, demir bağlama, elektrik ustası, doğalgaz bağlama ve benzer işleri yapabilen ustalar ve işçiler gibi ön plana çıkmaktadır.

Kuveyt'te Diğer Sektörlerde Çalışma Durumu

Ülke ekonomisi çok iyi olduğunda bazı sektörlerde eleman sıkıntısı yaşandığı bilinmektedir. Bu sektörlerden bazılarını sizler için aşağıya listeledik. Bu sektörlerde çalışarak gerçekten iyi paralar kazanabilirsiniz. Aylık olarak ortalama 3000 dolar kazanabilirsiniz. Bu işe yeni başlayanlar için güzel bir rakam.

 • Market ve benzeri yerlerde çalışmak,
 • Turizm ve şoförlük hizmetleri,
 • Fabrikalar,
 • ve daha fazlası.

Kuveyt'te İş İmkanı Detaylı Bilgi

İtalya’da Çalışmak

Dünyanın en büyük 8.ekonomisi olarak bilinen İtalya'da herhangi bir meslek alanında çalışmak mümkün. Özellikle moda, ayakkabı, kimya, gıda, turizm ve motorlu taşıt sanayisinde İtalya'nın kalifiye iş gücüne ihtiyaç duyduğu biliniyor. Bu yüzden farklı ülkelerden iş gücü ihtiyacını karşılamaya çalışan İtalya'ya işçi olarak gitmek basit bir kaç adıma bakıyor.

Ayrıca BkzYurtdışında İş İmkanı

İlk olarak İtalya'ya işçi olarak gitmek isteyen kişilerin kişisel meslek uzmanlıklarına göre İtalya'da yer alan firmalara başvuru yapması gerekiyor. Firmalarla yapılan başvurular olumlu sonuçlandığı takdirde burada çalışabilir ve yaşayabilirsiniz. Başvurunuzu onaylayan firma çalışma izni alabilmeniz konusunda size yardımcı olacaktır.

İtalya İş İmkanı Detaylı Bilgi

Amerika Çalışmak

Amerika Birleşik Devletleri toprak olarak dünyada en büyük ülkeler arasında yer almaktadır. Hindistan ve Çin'in ardından gelerek en kalabalık şehir olarak bilinmektedir. 50 eyaletten oluşan ve 1 federalden meydana gelen Amerika federal anayasa cumhuriyetidir.

Amerika'ya İşçi Olarak Gitmek

Amerika'ya işçi olarak gitmenin yolu çalışma vizelerine başvurmak gerekmektedir. Vizelere başvurmak için özellikle Amerika'da bir işverenin Amerika çalışma Bakanlığından onaylanmış iş sertifikası alması gerekmektedir. Sertifika alımı işlemi bittikten sonra işveren I-140 formunu doldurması gerekmektedir. Bu formla Amerikan Vatandaşlık ve Göçmen Bürosu ile kendisine uygun çalışma vizesine başvuru yapmalıdır.

Amerika'da Asgari Ücret

Amerika oldukça büyük bir ülkedir. Her ırktan ve dinden vatandaşı barındıran hemen herkesin geçim kaynağı olan oldukça zengin ülkeler arasında yer almaktadır. Amerika birçok yerli ve yabancı vatandaşına ev sahipliği ediyor. Herkesin merakında olan ABD'deki asgari ücret ne kadar sorusu dilden dile dolaşmaktadır.

Amerika İş İmkanı Detaylı Bilgi

Almanya’da Çalışmak

Almanya'da çalışmak kariyer fikirleri açısında son derece önemli. Türkiye'den birçok insan yaşam koşullarından ve aldıkları maaşlardan memnun kalmadıkları için Almanya'da yaşamayı tercih edebiliyorlar. Almanya yüksek maaşla işçi arayan ülkeler arasında ilk sıralarda olduğu için, insanlar daha çok bu ülkeye çalışmak ve yüksek standartlarda yaşamak için gitmektedirler.

Almanya'da Asgari Ücret

Almanya'da asgari ücret fiyatı da bu noktada insanların buraya gelmelerini sağlayan en önemli faktörlerden bir tanesi olmakta.

Almanya'da Asgari Ücret Fiyatı: 1.584 Euro Yani Türk Lirası ile Hesaplarsak: 24.500 TL Yapmaktadır.

Almanya ticaret ve sanayi alanında her geçen gün gelişen bir ülke olduğundan dolayı, meslek yelpazesi de ona göre geniş olmaktadır. Bu nedenle de insanlar Türkiye'deki mesleklerini Almanya'da da devam ettirme fırsatı bulabiliyorlar. Almanya'da istedikleri bir işte çalışmak isteyenlerin sıkı bir araştırma yapmaları ve daha sonrasında bir karar vermeleri gerekir. Almanya'da en çok aranan meslekler ile dolgun maaşlarda kariyer sahibi olmak mümkün.

Benzer:  9 Kolay Adımda Evden Nasıl Çalışılır?

Almanya İş İmkanı Detaylı Bilgi

Fransa Çalışmak

Fransa Iş Başvurusu Ve Çalışma Koşulları, Fransa'ya Işçi Olarak Gitmek, Fransa'ya Işçi Götüren Firmalar, Fransa'da Asgari Ücret Ne Kadar, Fransa'da Yaşam Maliyeti ve daha fazlası için makalemizi okumaya devam ediniz. Fransa'da çalışma konusunda bu makale size yol gösterecektir.

Fransa Batı Avrupa da bulunan dünyanın en büyük ülkeleri arasında yer almaktadır. Hayat şartları ve pahalılığı oldukça yoğun yaşanılan bir ülkedir. Birçok değişik ırktan vatandaşa ev sahipliği yapmaktadır. Genç nüfusa oldukça ihtiyaç duyan ülke, genç girişimcilere fırsatlar sunmaktadır.

Fransa'da Asgari Ücret

En pahalı ülkeler arasında yer alan Fransa, Avrupa ülkelerinden daha yüksek bir asgari ücret ödemesi gerçekleştirmektedir. Fransa'da asgari ücret çalışma saatine göre belirlenmektedir. En düşük asgari ücretleri 15 bin 360 TL olarak bilinmektedir. Ortalama asgari ücretleri ise 19 bin 16 lira 32 kuruş olarak belirlenmektedir. Fransa'da asgari ücretle çalışan oldukça az miktarda vatandaş bulunmaktadır. Kariyer fikirleri, ülkede yaşayan pek çok vatandaş asgari ücretin üzerinde bir maaşla çalıştıkları bilinmektedir.

Fransa'ya İşçi Olarak Gitmek

Fransız Cumhuriyeti birçok ülkeden insanları kendi ülkesinde barındıran ve çalışmasına izin veren ülkeler arasında yer almaktadır. Fransa'ya uzun süre çalışmak için gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları oturum ve çalışma izni almak zorundadırlar. Yalnız Avrupa Birliği, Avrupa Ekonomik Bölgesi ve İsviçre de yaşayan vatandaşların oturma izni alması gerekmemektedir. Bu ülkelerin dışında olan üçüncü ülke vatandaşları oturma ve çalışma izni almak zorundadırlar.

Fransa İş İmkanı Detaylı Bilgi

Yurtdışında Sağlıkçı Olarak Çalışmak

Yurtdışı kariyer fikirleri listesinde yer alan bir diğer fikir, yurtdışında sağlıkçı olarak çalışmaktır. İstihdam oranı yüksek olan ülkeleri tercih eden sağlıkçıların, herhangi bir problem ile karşı karşıya kalmadan hizmetlerine başlamaları mümkündür. Üstelik kazanç oranları da oldukça yüksektir. Örneğin Avusturya'ya sağlıkçı olarak gitmek isteyen bir kişinin yıllık kazancının 56 bin dolara kadar çıkabileceğini söylemek mümkündür. Ancak elbette ki bunun için yeterli düzeyde İngilizce biliyor olma şartı mevcuttur.

Kanada da bu hususta sağlıkçı istihdamı yüksek olan ülkelerdendir. Yine yeterli seviyede yabancı dil bilen bir sağlıkçının, yurtdışında sağlıkçı olarak çalışarak yıllık 51 bin dolar kazanması mümkündür.

Rusya’da Çalışmak

Kariyer fikirleri yurtdışı için önerilebilecek en iyi ülkelerden birisi elbette Rusya'dır. Türkler için Moskova ve diğer Rus şehirlerinde iş arayan gurbetçiler için faydalı bilgiler ve tavsiyeler. Şunu belirtmekte fayda var. Rusya'da dil çok önemlidir ve Rusya'ya gitmek isteyenlerin daha rahat bir yaşam sürebilmesi ve istediği tüm sektörlerde çalışabilmesi için İngizlice yada Rusça bilmesi gerekmektedir.

Rusya diğer ülke vatandaşları için çeşitli istihdam fırsatları barındırmakta. Moskova ve St. Petersburg gibi büyük şehirler, özellikle hem İngilizce hem de Rusça konuşanlar için muazzam iş ve yaşam fırsatları sunuyor.

Rusya'da iş piyasası: Moskova ve St. Petersburg, Rusya'nın en iyi iş fırsatlarını sunan başlıca ekonomik merkezleridir. Rusya'da genel işsizlik oranı Temmuz 2020'de %6,3 olarak ölçülmüştü. 2022yılında ise bu rakam %4,4 oranında düşüşe geçti. COVID-19'un 2020 – 2021 etkilerine bağlı olarak yükselen işsizlik oranı 2022 yılında etkisini tamamen yitirmiş durumda.

Moskova, Rusya'daki en yüksek istihdam oranına sahiptir ve işgücü, Rusya'nın toplam GSYİH'sının yaklaşık dörtte birini oluşturmaktadır.

Hizmet sektörü, perakende, turizm, sağlık ve eğitimin en önemli hizmet segmentleri arasında yer aldığı Rusya'daki tüm işlerin yarısından fazlasını oluşturuyor. Madencilik, imalat ve inşaat en büyük sanayi sektörleridir.

Büyük Rus şehirlerinde çok uluslu büyük şirketlerde İngilizce konuşulan birçok iş bulabilirsiniz. Rusya'daki en büyük uluslararası işverenlerden bazıları şunlardır:

 • EuroChem
 • Philip Morris Uluslararası
 • Toyota
 • Volkswagen
 • Apple

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Oturum aç

Şifremi Unuttum?

Şifremi Unuttum?

Hesap verilerinizi girin, size şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı göndereceğiz.

Şifre sıfırlama bağlantınız geçersiz veya süresi dolmuş görünüyor.

Giriş

Gizlilik Politikası

Koleksiyona ekle

Koleksiyon Yok

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.