Kariyer Fikirleri

Küçük İşletmeler İçin Web Sitesi Geliştirmenin 7 Yolu

Web Sitesi Geliştirmenin 7 Yolu

Küçük bir işletmeniz var ve web sitenizi yenilerken veya web sitenize ürün/hizmet girişi yaparken detaylı olun ve müşterilerinize güven verici bilgiler ekleyin.

[wpdiscuz-feedback id=”s82y3znygs” question=”Web Şehri Hakkında Görüş Bildir” opened=”0″]Öncelikle bir web siteniz yoksa profesyonel ve iyi optimize edilmiş müşterileriniz için kullanılabilirliği kolay SEO açısından tüm işlemleri yapılmış bir yazılım için Web Şehri Yazılım ve SEO Ajansı firmasını kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.[/wpdiscuz-feedback]

 

Bir analiz platformu olan Contentsquare'in 2021 Dijital Deneyim Karşılaştırma raporuna göre, web sitenizi ziyaret eden yaklaşık 2 kişiden 1'i ayrılmadan önce yalnızca bir sayfaya bakıyor. Bir web sitesinden diğerine geçme kararı vermek kolaydır – tüketicilerin dikkatini nasıl çekeceğinizi bulmak o kadar kolay değildir.

Olumlu bir ilk izlenim yaratmak ve küçük işletme web sitenizi daha müşteri dostu hale getirmek için bu yedi ipucunu göz önünde bulundurun.

1. Geri bildirim isteyin

Sanal bir halkla ilişkiler ve pazarlama iletişimi şirketi olan Cascade Communications'ın kurucusu ve başkanı Jennifer Fortney, insanlara bir web sitesi tasarladıktan hemen sonra tarafsız geri bildirim almalarını söylüyor. İşletmelerin hikayelerini stratejik olarak anlatmasına yardımcı olmaya odaklanıyor ve bunu başarmak için işletme sahipleri ürünlerini tüketicilerin gözünden görebilmeli.

Benzer:  9 Kolay Adımda Evden Nasıl Çalışılır?

Hangi sorularla başlayacağınızdan emin değilseniz, dijital ilk reklam ajansı Mightily'nin CEO'su ve CFO'su Lesa Seibert ve bir web tasarımı ve dijital pazarlama şirketi olan Xstreme Media şunları öneriyor:

  • Bizi nasıl buldunuz?
  • Rakiplerimiz yerine neden bizi seçtiniz?
  • Neden müşteri oldunuz?
Web Sitesi Geliştirmenin 7 Yolu
Web Sitesi Geliştirmenin 7 Yolu

2. Görselliğe yatırım yapın

Service Corps of Retired Executives veya SCORE'da pazarlamadan sorumlu başkan yardımcısı olan Candice Stennett, küçük işletme ağı kuruluşunun çevrimiçi varlığından sorumludur ve yüksek kaliteli fotoğraf ve videolar kullanmanın önemini vurgulamaktadır. Stok görsellere güvenmek yerine profesyonel bir fotoğrafçı tutmanın ekstra paraya değebileceğini söylüyor ancak bir çok küçük işletmenin bu maliyeti günümüzde karşılamasına olanak yok bu nedenle eşdeğer kalitede fotoğraflar bulmanız gerekiyor. Ayrıca menü öğelerinin, perakende ürünlerin yada diğer ürünleri küçük işletme sahiplerinin ve gerçek hayattaki müşterilerin fotoğraflarını eklemek için fırsatlar aramanızı önerir.

3. Mobil yanıt hızını ikiye katlayın

Dünya devi Google raporuna göre, web sitesi trafiğinin %84'ü akıllı telefonlardan geliyor. Mobil uyumlu olduğundan emin olmak için web sitenizi zaten test etmiş olabilirsiniz, ancak Web Şehri Yazılım ve SEO Ajansı CEO'su G. Uçar şunları belirtiyor; “Web sitelerinizin mobil uyumluluğu çok önemlidir bunun yanında web sitenizin mobil sürümde kolay kullanımı hizmet ve ürün satışı açısından çok daha önemlidir. Müşterinin ürünlerinize erişmesi, hızlı ve kolay bir gezinti sağlaması demek ürün ve hizmet alımını %60 oranında artırması demektir. Web sitenizdeki gereksiz ve uzatılmış tüm metinleri, resimleri ve videoları mobil sürümünden kaldırmalısınız. Mobilde siteye ilk girişte vurgulu bir cümle ve sonrasında hemen ürün ve hizmetlerin gösterilmesi çok gerekmektedir. Kurumsal yazılar ve müşterinin dikkat etmeyeceği anlamsız metinler ve resimlerin tümü sitenin mobil sürümünden çıkarılmalıdır. Bazen, web sitenizin tüm masaüstü bileşenlerini mobil sürümde de göstermek, tüketicilerin mobilde sitesinizin gezinmesini zorlaştırabilir.”

Benzer:  Çevrimiçi Gelir Artırmanın En Etkili 7 Yolu

Mobil cihazlarda sitelerinizin daha hızlı yüklenmesi için resim optimizasyonları önbellek işlemlerininde titizlikle yapılması gerekiyor.

4. Müşterilerin sizinle iletişim kurmasını kolaylaştırın

İletişim bilgilerinizin kolayca fark edildiğinden emin olun ve iletişim formlarını kullanmaktan kaçının günümüzde formlar yerine WhatsApp mesajlaşması ve benzeri hızlı iletişim metotları kullanmalısınız.

Bir çok müşteri yapılan araştırmalarda, web sitesinde bir e-posta adresi veya telefon numarası yerine iletişim formu kullanma hakkında “Bu firmaya güvenmememi sağlıyor” diyor. “Siteniz inanılır veya güvenilir olmayabilirmiş gibi hissettiriyor.”

Fortney, hizmet tabanlı bir işletmeniz yoksa, bir telefon numarası eklemeden önce iki kez düşünmek isteyebileceğinizi söylüyor. Bazen, tüm gün telefonla ulaşılabilir olmak yerine, e-postaları kendi programınıza göre yanıtlamanın zaman yönetimi açısından daha uygun maliyetli olduğunu da ekliyor.

Benzer:  Hızlı Para Kazanmak ve Başarının Sırları

5. Erişilebilirliğe öncelik verin

Web sitenizin kör veya görme engelli kişiler tarafından erişilebilir olmasının son derece önemli olduğunu bilmenizde fayda var ve bu, resimlere alternatif metin eklemenin ötesine geçer. Renk paletlerini ve gezinmeyi de hesaba katmayı içerdiğine emin olmalısınız.

Web sitenizin erişilebilirliğini iyileştirme konusunda daha fazla bilgi için Web Şehri Yazılım ve SEO Ajansına danışmanızı önermekteyiz. Web sitesi erişilebilirliği için uluslararası standartlar oluşturmaya yardımcı olan Web Şehri Yazılım ve SEO Ajansından bu konuda detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

6. Temel entegrasyonları tanımlayın

Düşünebileceğiniz entegrasyonlar, sektörünüze ve sosyal medya kanallarında aktif olup olmadığınıza bağlıdır. Çevrimiçi işletmeleriniz için WooCommerce gibi e-ticaret platformlarından ve OpenTable gibi restoranlar için rezervasyon yazılımlarınıda inceleyebilirsiniz.

Twitter veya Facebook gibi düzenli olarak gönderdiğiniz sosyal medya beslemelerini de eklediğinizden emin olun. Bu, eklentiler veya widget'larla yapılabilir.

7. Üç ayda bir güncelleyin

Her şeyin güncel olduğundan, doğru çalıştığından ve hala alakalı olduğundan emin olmak için web sitenizi üç ayda bir gözden geçirmeniz gerekiyor. Sayfada gezinen potansiyel bir müşteri olduğunuzu varsayın ve öngörülemeyen herhangi bir sorun olup olmadığını kontrol edin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Oturum aç

Şifremi Unuttum?

Şifremi Unuttum?

Hesap verilerinizi girin, size şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı göndereceğiz.

Şifre sıfırlama bağlantınız geçersiz veya süresi dolmuş görünüyor.

Giriş

Gizlilik Politikası

Koleksiyona ekle

Koleksiyon Yok

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.