Yurtdışı Eğitim

Kuveyt’te Üniversite ve Kuveyt’te Eğitim

Kuveyt’te Üniversite Okumak

Kuveyt’te üniversite dünyadaki pahalı ancak en iyi eğitim sistemine sahip ülkelerden biride Kuveyt’tir. Bu kadar pahalı bir eğitim sunan Kuveyt’te, öğrencilere son derece uygun fiyatlarla en kaliteli ve en iyi eğitimi veren çok sayıda üniversitede bulunmaktadır.

Bu üniversiteler hem ulusal hem de uluslararası düzeyde en iyi eğitimleri de sunmaktadır. Kuveyt’te üniversite okumak için ekonomik olarak uygun, eğitim olarak ise son derece üst seviye özellikler sunan üniversiteleri sizler için bir araya getirdik. Kuveyt’te eğitim almak için kesinlikle sizler için en ideal olan üniversiteleri inceleyin!.

Kuveyt’te Üniversite Eğitimi Alabileceğiniz Üniversiteler

1) Kuveyt Amerikan Üniversitesi

The Kuveyt Amerikan Üniversitesi Salmiya şehrinde yer almaktadır. Amerikan Üniversitesi, liberal sanatlar, kültür ve eğitim ile ilgili çok çeşitli konular sunan özel bir sektör üniversitesidir.

Benzer:  Kuveyt'te Yaşam Maliyeti ve Kuveyt'te İş İmkanı

Burada sunulan kurslar son derece yüksek kalitededir. Bu üniversite Asya’nın en iyi üniversiteleri arasında yer almaktadır. Kuveyt’teki bu Amerikan Üniversitesi, son derece uygun fiyatlarla en iyi kurs içeriğini veriyor.

İşletme çalışmalarından uygun fiyatlarla mezun olmak istiyorsanız burası en iyi yerdir. Üniversite iki büyük okuldan oluşmaktadır:

 • Sanat Fakültesi
 • Yönetim Okulu

Öğrenim ücreti: Lisans Derecesi Programı Kredi saati başına 175 KWD veya 614.90 USD.

2) Avustralya Kuveyt Koleji

Kuveyt’teki en uygun fiyatlı üniversitelerden biri Avustralya Kuveyt Koleji’dir. Mesleki eğitim ile uğraşan ilk Kuveyt üniversitesidir. Üniversite özel bir sektördür.

Avustralya Kuveyt Koleji Öğrencilere mesleki bilgileri ucuza veren tam uluslararası öğretmenlere sahip olmaktır. Kuveyt’teki en iyi üniversitelerden biridir ve son derece profesyonel öğretmenleri vardır. Kuveyt Avustralya Koleji’nde verilen kurslar şunlardır:

 • Mühendislik
 • Bilgisayar Bilimleri
 • İşletme çalışmaları
 • Sanat ve diğer birçok ders
 • Sosyal Bilimler

Öğrenim ücreti: İşletme Programları Lisansı için Dönem başına öğrenim ücreti 1,857.500 KWD veya 6526.70 USD’dir.

3) Kuveyt Maastricht İşletme Okulu

The Kuveyt Maastricht İşletme Okulu Kuveyt’te en uygun üniversitelerden biridir. Kuveyt Maastricht İşletme Okulu, işletme eğitimi eğitiminiz için özel bir sektördür.

Benzer:  Türkiye'nin En İyi Eğitim Danışmanı

2003 yılında geliştirilmiştir ve Hollanda’daki işletme okulunda bir meslektaşı vardır. Üniversite arasında 35. sırada Asya üniversiteleri. Kuveyt’teki işletme çalışmaları konularında kaliteli eğitim sunan uygun fiyatlı üniversitelerden biridir. Kuveyt Maastricht Business School’da sunulan kurslar şunlardır:

 • MBA İşletme derecesi
 • İşletme çalışmaları
 • İşletme yüksek lisans programları

Öğrenim ücreti: MBA programı için toplam ücret 6,900 KD (ders kitapları hariç) veya 2424 Dolardır.

4) Kuveyt Tıbbi Uzmanlık Enstitüsü

Kuveyt’te en uygun fiyatlarla tıp eğitimi almayı planlıyorsanız, Kuveyt Tıpta Uzmanlık Enstitüsü en iyi seçenektir. Kuveyt Tıp Bilimleri Enstitüsü 1984 yılında kurulmuş ve kurulmuştur.

Üniversitenin tıp mezunları için çeşitli staj programları önerdiği görülmüştür. Üniversite, çeşitli tıp meslekleri için eğitim programları sunmakta ve aynı zamanda Kuveyt’teki doktor uygulaması için platformlar sunmaktadır.

Kuveyt Tıbbi Uzmanlık Enstitüsü, “Kanada Kraliyet Hekimler ve Cerrahlar Fakültesi” tarafından tanınmaktadır. Kuveyt’teki en iyi tıp enstitülerinden biridir.

5) Gulf Bilim ve Teknoloji Üniversitesi

Gulf Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Missouri Üniversitesi tarafından akredite edilmiştir. Sanat, bilim konularında yüksek eğitim veriyorlar, teknoloji ve iş.

Benzer:  İsveç'in En İyi Üniversiteleri

Üniversite bir çok çeşitli lisans programları. Bu lisans programları, öğrencilerde nihai liderlik niteliklerini üretecek şekilde tasarlanmıştır.

Üniversiteden sanat dalında lisans derecesi kitle iletişim bölümü tarafından verilmektedir. Gulf Bilim ve Teknoloji Üniversitesi iki ana bölümden oluşmaktadır:

 • Sanat ve Bilim Koleji
 • İşletme fakültesi

Öğrenim ücreti:

 • Lisans Öğrenim Ücreti: kredi saat başına KD 175
 • Lisansüstü Öğrenim (MBA): Kredi saat başına KD 200

Kuveyt’te Yaşam Maliyeti

Ülkenin zengin petrol endüstrisi, Orta Doğu’daki en güçlü ekonomilerden birini ve açık bir ticari avantajı inşa ediyor, bu da öğrencilere çok güçlü bir gelecek sunuyor.

Bu, büyük ölçüde öğrencinin yaşama şekline ve çalışma yerine bağlıdır. Genel olarak, öğrenciler üniversitenin bulunduğu yere bağlı olarak ayda 200 ila 540 KWD (600-1600 Dolar) kira ödemek zorunda kalmaktadırlar.

Sıcaklık çok yüksek olup yaz mevsiminde 50 dereceleri görmekte, kışın ise 30 derecelerin altına nadiren inmektedir. Sokakta yaşam anlayışı pek yoktur.

Kazançlar yüksek olduğu oranda giderler de oldukça yüksektir. Yaşanılabilir küçük bir evin kirası 750-1000 dolardan başlamaktadır. Yine günlük yaşam koşulları için yemek-ulaşım-faturalar aylık yaklaşık 1.500 doları gözden çıkarmak gerekiyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Oturum aç

Şifremi Unuttum?

Şifremi Unuttum?

Hesap verilerinizi girin, size şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı göndereceğiz.

Şifre sıfırlama bağlantınız geçersiz veya süresi dolmuş görünüyor.

Giriş

Gizlilik Politikası

Koleksiyona ekle

Koleksiyon Yok

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.