Para Kazanma

Müzik Dinleyerek Para Kazanmak En İyi Uygulamalar

Müzik dinleyerek para kazanmak belki imkansız görünsede bu yolda para kazanmanın bir çok yolu var. İnternetten para kazanmanın en kolay ve en eğlenceli yollarından biriside müzik dinleyerwk para kazanmadır

Müzik dinleyerek para kazanmak kulağınıza çılgınca gelebilir evet bu gerçek. Hem sevdiğiniz müzikleri dinleyip hem de para kazanmak mümkün. Giderek artan sayıda insan en sevdiği müzikleri dinliyor ve dinledikleri içinde para alıyorlar. Ek iş olarak ortaya çıkan bu fırsat hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Dinlediğiniz müzikler hakkında yorum yazarak ek gelir elde edebibilirsiniz. İnternetten para kazanmanın birçok yolu arasında müzik dinleyerekte kazanmak bunlardan biridir. Sadece bu kılavuzda bahsedilen web sitelerine kaydolarak ve müzik dinleyerek uygulaması ile başlangıç yapabilirsiniz.

Müzik Dinleyerek Para Kazanmak

Müzik Dinleyerek Para Kazanma
Müzik Dinleyerek Para Kazanma

Kulağa inanılmaz gelse de, aslında müzik dinlerek para kazanmak pekte zor bir iş değil. En keyifli yolu müzik dinleyip bu müzikler hakkında yorum yapacaksınız. Tabii ki, takipçi kitleniz, çalıştığınız web siteleri, için sağlayabileceğiniz inceleme sayısı gibi bazı faktörlere bağlıdır. İnsanlar pandemi dönemi ile birlikte internetten para kazanmak için farklı ve daha kolay işler bulmayı amaçlıyorlar. Bu da çevrimiçi para kazanmayı herkes için popüler bir hale getiriyor.

Bu web siteleri size neden para ödüyor. Bu tür web siteleri, kullanıcılara yeni ve gelecek şarkıcıların ve şarkı yazarlarının müziklerini incelemeleri için ödeme yapar.

Kısaca müzik dinleyerek para kazanmak istiyorsanız belirli bazı kritelere uygun olmanız gerekmektedir. Siteler müzik sanatçılarının şarkılarına ihtiyaç duydukları yönü bulmalarına yardımcı olmak için insanlardan geri bildirim alırlar.

İşte sizde tamda burada devreye girmektesiniz. Beğendiğiniz yada beğenmediğiniz müzikler hakkında yorumlar yaparak para kazanabilirsiniz. Hem de bu şarkıların daha kaliteli bir hale gelmesine yardımcı olabilirsiniz.

Müzik için size ödeme yapacağınız sitelerde, temel olarak yeni müzikler dinlemeniz ve ardından onları derecelendirmeniz gerekir. Ancak, gerçekten değerlendirebilmeniz, kısa bir inceleme yazabilmeniz veya o parçanın neleri beğendiğiniz/beğenmediğiniz hakkında yorum yapabilmeniz için önce şarkıyı en az 90 saniye dinlemelisiniz!

Ayrıca bkz: Video İzleyerek Para Kazanmak

Müzik Dinlerken Para Kazanabileceğiniz 4 Öneri

Günümüzde birçok web sitesi müzik severlere müzik dinlemeleri, incelemeleri ve derecelendirmeleri için para ödüyor. Ne kadar kazanabileceğiniz, siteye ve onlar için yaptığınız işin türüne bağlıdır. Örneğin, yeni müzikleri incelemek, seçilmiş bir radyo istasyonunu dinlemekten daha fazla para kazanmanıza yardımcı olabilir.

Benzer:  Yazarak Para Kazanmak 2013'de En Etkili 14 Adım

a. Müzik Videoları İzleyerek Kazanın

 

Müzikten para kazanmanın bir yolu da video izlemektir. Bazı siteler video izlemenin yanı sıra çevrimiçi anketlere katılmanızı da gerektirebilir. Anketleri doldurmak, toplam gelirinizi artırmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca vlogger'lar, işletmeler ve diğer içerik oluşturucular için müzik seçip başka bir gelir kaynağı olarak videolar için ücretsiz müzik de arayabilirsiniz.

b. Radyo Kanallarına Bildirim Sağlayın

Çevrimiçi radyo istasyonları her zaman bir sonraki büyük hiti arar. Bir şarkıyı geniş çapta yayınlamadan önce, birçok radyo istasyonu insanlara müzik dinlemeleri ve geri bildirim sağlamaları için para ödüyor.

c. Para Karşılığı Müziği İnceleyin

Playlist Push ve HitPredictor gibi web siteleri, kullanıcılara müziği incelemeleri için ödeme yapar. Kazanç potansiyelinizi artırmak için, incelemelerinizde ayrıntılı olmanız gerekir.

d. Şarkı Sözlerini Yazıya Aktarın

Fazladan para kazanmanın bir başka basit yolu da bazı çalışmaları yapmaktır. WeLocalize gibi siteler, transkripsiyon çalışmaları için makul miktarda para sunar.

Müzik Dinleyerek Para Kazandıran Web Siteleri

Pazar araştırmasından incelemelere kadar ve müzik dinleyerek para kazandıran web siteleri dinleyicilere ödeme yapmaya iten birçok neden var. Birçok durumda, müzik endüstrisi, hedef demografiye hitap edecek değişiklikler yapmak için araştırma ve inceleme yoluyla elde edilen bilgileri kullanır. Müzik dinlemek için size ekstra para ödeyecek bazı web sitelerine ve müzik dinleyerek para kazanma uygulaması ve uygulamalarına bir göz atalım.

Müzik Dinleyerek Para Kazandıran Web Siteleri ve Uygulamalar
Müzik Dinleyerek Para Kazandıran Web Siteleri ve Uygulamalar

Müzik dinleyerek para kazanma uygulaması ve uygulamalarını indirmek için aşağıda ki linkleri tıklayabilirsiniz. Web sitelerine giderek uygulamaları indirebilir, üye olabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

 1. Music Xray
 2. Research.fm
 3. Welocalize
 4. Hit Predictor
 5. RadioEarn
 6. Playlist Push
 7. Earnably
 8. Uniquerewards
 9. Current.us
 10. Kuku FM
– Music Xray

Music Xray Müzik Dinleyerek Para Kazan, Siteye kayıt olduktan sonra karşınıza şarkılar çıkacaktır. İstediğiniz şarkıyı dinlemeli ve şarkıya bir yorum yapmalısınız. Yorum yaptığınız her şarkı başınaücret almaktasınız her şarkı başına 0,10$ ücret ödenmektedir. Ödemelerinizi almak için hesabınızda 20 dolar bulunması gerekiyor şimdi uygulamayı İndir

– Research.fm

Research fm Müzik Dinleyerek Para Kazan, Research.fm Müzik piyasasını araştırmak üzerine hizmet vermektedir. Research.fm kullanıcılara şarkıları dinlemelerini daha sonra ise değerlendirmelerini istiyor. Her değerlendirme sonucunda ücret ödemesi yapılmaktadır. Android ve IOS (Iphone) uygulama mağazalarından bulunan uygulamayı indirerek telefonunuzdan da kullanabilirsiniz.

Benzer:  Bahçıvanlık Yaparak Para Kazanma Yolları
– Welocalize

Welocalize Müzik Dinleyerek Para Kazan, Welocalize üzerinden şarkılar için dil çevirileri yaparak para kazanabilirsiniz. Yapılan her çeviri başına ortalama olarak 4 dolar ücret ödenmektedir.

– RadioEarn

RadioEarn Müzik Dinleyerek Para Kazan, Radioearn üzerinden kolayca müzik dinleyerek para kazanabilirsiniz. Şimdi RadioEarn üzerinden para kazanmak için sitesini ziyaret ediniz.

– Playlist Push

Playlist Push Müzik Dinleyerek Para Kazan, Playlist Push üzerinden para kazanabilmek için Apple Music, Spotify, Deezer  platformların da en az 400 takipçiniz olması gerekmektedir.

– Uniquerewards

Uniquerewards sitesinekayıt olduktan sonra karşınıza dinleyebileceğiniz radyoların listesi çıkacaktır. Hangi radyonun ne kadar ücret vereceği ise radyo seçiminden sonra görünecektir. Para çekmeniz için bakiyenizin 20 dolar olması gerekmektedir.

– Earnably

Earnably sitesine üye olduktan sonra karşınıza radyo kanalları çıkmaktadır. Earnably üzerinden ödeme alabilmek için en az 5 dolar bakiyeniz olmalıdır. Bir radyo yayınını 5 dakika dinlediğinizde size 30 puan verilmektedir. 5 dolara ulaşabilmek için ise 500 puan sahibi olmalısınız.

– Kuku FM

Müzik dinleyicileri, müzik araştırmasından ve iş araştırması Kuku FM'den de para kazanabilir. Burada dinleyicilerin yalnızca radyo istasyonlarına hangi müzik türlerini çalmaları gerektiği konusunda tavsiyede bulunmaları gerekir. Kullanıcılar anketi doldurmalı ve bir müzik örneğini dinlemelidir. Amazon Hediye Kartı, kârınızı kullanmak için doğru seçenek olacaktır. Bu uygulamada ayrıca anket doldurarak para kazanmak için anketlere katılabilirsiniz.

Ayrıca bkz: Hızlı Para Kazanmak ve Başarının Sırları

Müzikle Daha Fazla Kazanmanın Yolları

Son yıllarda, kullanıcıların parçaları dinlemek için ödeme aldığı birkaç platform ortaya çıktı. Bu web sitelerinde kullanıcılar puan vererek, yorum yaparak veya sadece müzik dinleyerek para kazanabilirler.

İşte bu eğlenceli şekilde kazancınızı artırmak için bazı ipuçları.

 • Tavsiyelerde bulunun: Arkadaşlarınızı web sitelerine yönlendirmek, PayPal hesabınıza para eklemenin basit ve etkili bir yoludur.  gibi siteler, kullanıcılara her yeni kişileri tavsiye ettiklerinde ödeme yapar.
 • Birden fazla siteye kaydolun: Müzik dinlemek için para almanın bir başka kolay yolu da birkaç siteye kaydolmaktır.
 • Takipçilerinizi oluşturmaya odaklanın: Plak şirketleri ve yeni sanatçılar, müziklerini örneklemek ve farkındalık yaratmak için her zaman etkileyicileri ve popüler içerik oluşturucuları arar. Bu, daha fazla insanın sizi takip etmesini nasıl sağlayabileceğinizi düşünmeyi önemli hale getirir.
 • Yazma becerileriniz üzerinde çalışın: Bu web sitelerinin çoğu müzik incelemeleri için ödeme yaptığından, daha iyi incelemeler yazabilmeniz ve para kazanabilmeniz için yazma becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olabilir.
Benzer:  5 Farklı Para Kazanma Yöntemi

Hangi Ekipmanlara İhtiyacınız Var?

<yoastmark class=

Bununla başlamak için ihtiyaç duyabileceğiniz tek ekipman, bir çift iyi kulaklık ve kesintisiz müzik dinlemek için internet bağlantısıdır. Bazı sitelerin uygulamaları da vardır, bu nedenle iyi bir mobil cihaz kullanışlı olacaktır. Bunların haricinde herhangi bir şey ihtiyacınız yoktur. Genel olarak müzik dinlerken daha iyi verim alabilmek için sessiz bir ortamda olmalısınız. Dinlediğiniz müziklere yorum yapabileceğiniz için verimli bir şekilde dinlemeli ve konsantre olmanız gerekecektir.

Ayrıca bkz: Yazarak Para Kazanmak Becerinizi Paraya Dönüştürmenin 14 Yolu

Müzik Dinlemek Ne Kadar Kazandırıyor?

Her site farklı ödeme yaptığı için aylık ortalama kazancınız değişiklik gösterebilir. Bunu ciddiye alırsanız, müzik dinleyerek para kazanmak, ayda ortalama 200 ila 400 dolar arasında bir ek gelir elde edebilirsiniz.. Bu süre sizin ne kadar dinlediğinizle alakalı  burada en düşük ücreti hesaplıyoruz. Daha fazla dinlediğinizde ve yorum yaptığınızda bu fiyat 2 katına kadar çıkabilir.

Müzik dinleyerek 1 ayda 4000 TL ve 8000 TL arasında para kazanabilirsiniz. Daha fazla zaman harcayabilirseniz bu ücreti 3 katına çıkabilirsiniz.

Müzikle Daha Fazla Kazanmanın Yolları

Son yıllarda, kullanıcıların parçaları dinlemek için ödeme aldığı birkaç platform ortaya çıktı. Bu web sitelerinde kullanıcılar puan vererek, yorum yaparak veya sadece müzik dinleyerek para kazanabilirler.

Ayrıca Bkz: Ödev Yaparak Para Kazanmak

İşte bu eğlenceli şekilde kazancınızı artırmak için bazı ipuçları.

 • Tavsiyelerde bulunun: Arkadaşlarınızı web sitelerine yönlendirmek, PayPal hesabınıza para eklemenin basit ve etkili bir yoludur. Music Xray gibi siteler, kullanıcılara her yeni kişileri tavsiye ettiklerinde ödeme yapar.
 • Birden fazla siteye kaydolun: Müzik dinlemek için para almanın bir başka kolay yolu da birkaç siteye kaydolmaktır.
 • Takipçilerinizi oluşturmaya odaklanın: Plak şirketleri ve yeni sanatçılar, müziklerini örneklemek ve farkındalık yaratmak için her zaman etkileyicileri ve popüler içerik oluşturucuları arar. Bu, daha fazla insanın sizi takip etmesini nasıl sağlayabileceğinizi düşünmeyi önemli hale getirir.
 • Yazma becerileriniz üzerinde çalışın: Bu web sitelerinin çoğu müzik incelemeleri için ödeme yaptığından, daha iyi incelemeler yazabilmeniz ve para kazanabilmeniz için yazma becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olabilir.

İlgili Makaleler

6 Yorum

 1. Ya bişey sorcam şimdi atıyorum bankda en az 20 dolar olması gerekiyormuş ya şimdi bende dolar yok ama tl var. 20 dolara denk gelir yani o sayılıyormu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Oturum aç

Şifremi Unuttum?

Şifremi Unuttum?

Hesap verilerinizi girin, size şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı göndereceğiz.

Şifre sıfırlama bağlantınız geçersiz veya süresi dolmuş görünüyor.

Giriş

Gizlilik Politikası

Koleksiyona ekle

Koleksiyon Yok

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.