Kariyer Fikirleri

Online İş Kurmanın En İyi 5 Yolu

Online İş Kurmanın En İyi 5 Yolu

Çevrimiçi (online) bir iş kurmakla ilgileniyor ancak nasıl başlayacağınızdan tam olarak emin değil misiniz?

Günümüzün zorlu “ek iş” dijital dünyasında, çevrimiçi olarak para kazanmanın birkaç harika yoluna rastlamış olabilirsiniz. Genel olarak, bu seçenekler (örn. çevrimiçi anketler, komisyonculuk, tıklama başına ödeme (PPC) reklamcılığı vb.) tam zamanlı işinize ek harika yollardan bazılarıdır.

Ancak, daha hırslıysanız ve finansal bağımsızlık kazanmak istiyorsanız, tam zamanlı bir gelir yaratan ve size keyfini çıkarma özgürlüğü veren kendi çevrimiçi işinizi kurmayı ve yürütmeyi düşünmenin zamanı geldi.

Online İş Kurmanın 5 Yolu
Online İş Kurmanın 5 Yolu

Çevrimiçi bir iş kurmak için ne gerekir? Elbette, faaliyet göstermeyi seçtiğiniz mevki, çevrimiçi işinizin başarısında veya başarısızlığında büyük bir etkiye sahip olacaktır, çünkü parası olan çok miktarda alıcıya sahip pazarlara odaklandığınızdan emin olmak istersiniz. Kârlı uygun bir iş seçtikten sonra, iyi bir web sitesine sahip olmak, pazarınızı anlamak ve hedef pazarınız için harika pazarlama mesajları oluşturmak olacaktır.

Sınırlı bir bütçeye sahip, hevesli bir girişimci olarak, herkesle aynı acil hedefi paylaşıyorsunuz… sağlam bir ağ aracılığıyla hızlı bir şekilde yerleşip hayatta kalmak için yeterli nakit akışı yaratmak!

Bunu başarmak için, çevrimiçi bir iş kurarken dikkate alınması gereken en önemli beş maddeye bir göz atalım ve tutkularınızı internette kâra dönüştürmeye başlayalım.

Pazar Araştırması ve Uzman Tavsiyesi

Arkadaşlarınızdan, ailenizden ve meslektaşlarınızdan başlangıç noktasından çıkmak için fikir ve destek almak harika, ancak orada bulunmuş ve bunu yapmış gerçek iş insanlarıyla tanışmak mantıklı değil mi? Kaybedecek neyin var? En kötü ihtimalle, planlarınızda sizi ertelemeye veya belki de daha iyisi için fikirlerinizi iptal etmeye zorlayan önemli kusurlara dikket çekecekler! Hiçbir başlangıç mükemmel değildir ve belki de istişareleriniz gerçekten altın tavsiyeler verecektir.

Benzer:  İşletmenizi İnternette Tanıtmak için 5 Instagram Pazarlama İpuçları

Belki de daha önemlisi, nitelikli bir profesyonelin seçeneklerinin, hedef kitlenizin gerçekte söylediği şey olmasıdır. Crowdsourcing web siteleri aracılığıyla müşteri tepkisi bugünlerde çok moda ve ilk ürünleriniz veya hizmetleriniz için gerçek faizi ölçmenize izin verebilir. Geleneksel müşteri anketleri de kanıta dayalı pazar araştırmalarının temelini oluşturmaya devam etmektedir.

Yukarıda belirtildiği gibi, çevrimiçi bir işletmede veya bu konuda herhangi bir işte başarının en büyük anahtarı, karlı bir pazar seçtiğinizden emin olmaktır. Diğer başarılı şirketlerin, web sitelerinin ve çevrimiçi etkileyicilerin neler yaptığına bakın. Bir pazarda çok sayıda insan görürseniz, bu, katılan herkes için çok fazla kar fırsatı olan sağlıklı bir pazarın iyi bir işaretidir.

İşlevsel Bir Web Sitesi

Çoğunluk olarak işletmelerin yada bireysel iş yapanların internet siteleri mevcut değil. Aslında günümüzde bu komik bir durum. Bir işletme veya bir kişi hakkında bilgi almak insanların aklına gelen ilk şeylerden birisi elbetteki o kişiye veya kuruma ait olan bir web sitesi. Yine de, bugün gerçekleşen sosyal medya patlamasına rağmen, sağlam bir e-ticaret sitesi, tomurcuklanan çevrimiçi işinizin çapası olmaya devam ediyor. Markanızı oluşturmanıza yardımcı olur ve sizi güvenilmez işletmecilerden ayırır.

Bir web sitesini minimum bütçeyle kurmanın temel adımları şunlardır:

  1. Temel olarak popüler WordPress platformunu veya diğer basit İçerik Yönetim Sistemini (CMS) düşünün.
  2. Web sitenizi kendiniz yapamıyorsanız Bir web tasarımcı yada güçlü bir SEO Ajansından destek alın.
  3. Güçlü bir alan adı seçin ve saygın bir alan adı kayıt şirketine kaydedin.
  4. Profesyonel bir görünüm ve müşteri gezinme kolaylığı için CMS'nize basit iş eklentileri arayın ve ekleyin.
Benzer:  Sermaye Gerektirmeyen Para Kazanma Yöntemleri

İnsanların sizi, işletmenizi, güvenilirliğini ve en önemlisi web sitenizin görünümüne ve verdiği hissiyata dayalı olarak sorunlarını çözme becerisini yargılayacakları göz ardı edilemez. Yapmamamız gerektiğini hepimiz bilsek de… insanlar bir kitabı kapağına göre yargıladıkları gibi, işinizi web sitesine göre yargılayacaklardır. Harika görünen bir web sitesi için çok fazla harcama yapmak zorunda değilsiniz, ancak web sitenize profesyonel bir görünüm ve his vermek için profesyonel bir web tasarımcısının tavsiyesine başvurmalı veya en azından iyi bir WordPress şablonuna yatırım yapmalısınız.

Çevrimiçi İş Kurma Kılavuzu
Çevrimiçi İş Kurma Kılavuzu

Rakipleriniz Hakkında Bilgi Edinin

Online iş kurmak, Google, Ford veya Wal-Mart ile kafa kafaya çarpışacak değilsiniz. Ancak, gerçek pazar paylarından bağımsız olarak, yine de büyük rakiplerinizin farkında olmanız gerekir. Bu, hem doğrudan hem de dolaylı rakipleri içerir, çünkü ideal müşterilerinizin takıldığı yer burasıdır.

Arama motorları, sizi döngüde tutan uyarıları ve trend saatlerini özelleştirmenizi sağlayan araçlar sunar. Zamanla, sektörünüzün iç bilgilerinde size yardımcı olacak güçlü bir web sitesi listesi oluşturabilmelisiniz.

İş kurmak söz konusu olduğunda insanların yaptığı iki büyük hata şunlardır:

1 – Başkası zaten kendi fikrini yapıyorsa, o zaman onu yapmaması gerektiğini düşünmek. Gerçek şu ki, eğer birçok insan iş fikrinizi zaten yapıyorsa, bu fikrinizin kârlı olduğunun ve bununla ilerlemeniz gerektiğinin kanıtıdır.

2 – Eğer kimse kendi fikrini yapmıyorsa, o zaman dokunulmamış bir altın madeninin üzerinde oturduklarını düşünmek. Çığır açan yeni fikirler mümkün olsa da, gerçek şu ki, şu anda kimse fikrinizi yapmıyorsa, muhtemelen fikirde piyasa / karlılık olmadığı içindir… aksi takdirde insanlar bunu zaten yapıyor olurdu.

Eğer yapmadıysanız, online iş kurmak için pazarınızdaki tüm rakiplerin bir listesini yapmalı ve yaptıkları her şeyi incelemelisiniz. Hangi ürünleri sunuyorlar? Nerede reklam yayınlıyorlar? Pazarlama kopyalarında ne yazıyor? Rakiplerinizin ne yaptığını kopyalamak istemeseniz de, onları izleyerek ve yaptıkları başarılı şeyleri modelleyerek çok şey öğrenebilirsiniz.

Benzer:  En Yaygın 3 Çevrimiçi İş Modeli

Satış ve Pazarlamada Cimrilik Yapmayın!

Bazı gelir ve nakit akışı hedefleri belirleyin (örneğin, 18 ay içinde 100.000 $ satış) ve iş büyümenizi ve performansınızı doğru bir şekilde ölçmenize olanak tanıyan ara ölçütler ekleyin.

Haberi yaymak için bir veya iki sosyal medya platformu seçin. Facebook, LinkedIn ve Pinterest en popüler web siteleri arasındadır, ancak ticaret dergisi ve endüstri birliği web siteleri gibi kendi alanınıza hitap eden daha küçük ve daha hedefli web sitelerini de düşünebilirsiniz.

Kendi Çabanızı En Üst Düzeye Çıkarın!

Bir kişinin sınırlı bir başlangıç bütçesiyle neler yapabileceğine şaşırırsınız. Bu inatçı olmakla ilgili değil, sadece insanları bırakmak istediğiniz ilk izlenimler hakkında akıllı olmanın yanı sıra şirketinizin büyüme şeklini kontrol etme arzusuyla ilgilidir.

İşinizin güçlü ve zayıf yönlerini belirledikten sonra, çevrimiçi çabanızın uzmanlık dışında hangi yönlerine ihtiyaç duyduğunu bilmek için daha iyi bir konumda olacaksınız. Online iş kurmak için önemli olan, işinizi büyütmenin en karlı alanlarına odaklanırken, işletmenizdeki alt düzey görevleri yapmak için sürekli olarak dış kaynak sağlamak veya çalışanları artırmaktır.

Sonuç olarak, kendi çevrimiçi işinizi kurmak atla deve değil ancak başarılı olması için gerçek bir çaba gerekir. Dünya çapında on binlerce internet pazarlamacısı, ‘9 ila 5' istihdam gelirlerini kısa bir süre içinde çoktan değiştirdi. Neden onlara katılarak daha zengin bir geleceğe, daha iyi bir geleceğe çevrimiçi olarak taşınmıyorsunuz?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Oturum aç

Şifremi Unuttum?

Şifremi Unuttum?

Hesap verilerinizi girin, size şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı göndereceğiz.

Şifre sıfırlama bağlantınız geçersiz veya süresi dolmuş görünüyor.

Giriş

Gizlilik Politikası

Koleksiyona ekle

Koleksiyon Yok

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.