Kariyer FikirleriPara Kazanma

Pazaryerleri Üzerinden Para Kazanma

Pazaryerleri üzerinden para kazanma, n11'den para kazanmak, Trendyol'dan para kazanmak, hepsiburada'dan para kazanmak, Kompika'dan para kazanmak

Ürün Satarak Para Kazanma
Ürün Satarak

Pazaryerlerinden Para Kazanma

Online ortamda sayısız pazar yeri söz konusu. Satış yapmanızı ve buradan güvenli bir şekilde ürünlerinizi ve hizmetlerinizi halka arz etmenizi sağlayabilecek pek çok farklı pazar yeri bulunuyor. Trendyol, n11, Gittigidiyor, Hepsiburada, Etsy, Dolap, Gardrop, Kompika, Çiçek sepeti gibi pek çok farklı platform üzerinden satış yapabilirsiniz.

Bu platformların kendine yönelik ve kendi entegrasyonlarına yönelik olabilecek tarzda farklılıkları da söz konusu. Bu pazar yerlerini diğer pazar yerlerinde ayıran belli bir takım konular ve özellikler söz konusu olabilir.

Bunları iyi bilmek ve buna göre satış yapacağınız yeri ve platforma iyi seçmek sizi rakiplerinizden bir adım öne taşıyabilir. Satışını yapacağımız ürün veya hizmetin niteliğine göre seçeceğiniz pazar yedide değişkenlik gösterebilir.

Özgün Ürünler Satarak Para Kazanın

Eski bir ürün satmak istiyorsanız ve kullanmış olduğunuz kazanı satmak istiyorsanız kullanacağımız platform ile sıfır bir ürünü satmak için bir mağaza açmak için kullanacağız platformlar değişkenlik gösterebilir ve bu iş ticarete dönüş düğünden dolayı bazı uygulamaların komisyonları söz konusu olacaktır.

Bu komisyonlar ve yasal yükümlülükler sizleri düşündüre bilir ve ticarete girmeden önce e ticaretin ne demek olduğunu anlamanızı pekiştirebilirsiniz. Yeni açılmış olan markalar ve firmalar genellikle satışlarını yapmak için müşteri portfolyosuna ihtiyaç duyabilir.

Bu geniş müşteri kitlesine erişebilmek için ise ilk etapta kendi web sitelerini açmak ve buradan satış yapmak riskli olabilir. Dolayısıyla markalar genellikle pazar yerleri kullanır ve ilk olarak buradan satış yapmaya başlar. Kendilerini tanıtabilmek ve bilinirliğini artırabilmek için bu bir pazar yerlerini tercih ederler.

Kompika Üzerinden Satış Yaparak Para Kazanmak

Türkiye'nin yerli platformu kompika.com üzerinden mağazanızı oluşturarak istediğiniz ürünleri satabilirsiniz. Bu platformda herhangi bir komisyon ödemediğiniz gibi yaptığınız satışlarda da reklam puanları kazanmaktasınız. Bu puanlarla platform içinde ürünlerinizin reklamlarını yaparak daha fazla kitleye erişebilirsiniz. Kompika üzerinden şimdi satış yapmaya başlayınız.

Benzer:  Freelance Platformlar ile Para Kazanma

N11, Trendyol, Hepsiburada, Gittigidiyor, Kompika

Karşınıza çıkabilecek pek çok farklı alt yapıya sahip olan satış yeri yani pazar yeri  söz konusu. Burada her türlü şeyin satışı yapılmakta. Satış yerlerinin en önemli özelliği büyük bir kullanıcıya de müşteri kitlesine hitap etmeleridir.

Her tarzdan her zevkten insanın içerisinde yer aldığı bu satış yerlerinin müşterileri oldukça açık bir konumu vardır. Ve bu konumu değerlendirmek, müşteriler ile tanışmak, ürünlerinizi müşterilere satmak için büyük pazar yerlerinden yardım alabilirsiniz.

Bu platformlar içerisinde kendi mağazanızı açabilirsiniz ve bu mağaza içerisinde kendi ürünlerinizi satabilirsiniz. Size pazar yerleri tarafından verilmiş olan belli başlı ürün ekleme yerleri mevcuttur. Bu ürünleri ekleyerek kendi ürünlerinizi satışa çıkartabilirsiniz. Bu tarz altyapısı olan ve güçlü de bir güvenlik sistemi olan pazar yerlerinin en önemli özelliği kargolama ve ödeme kısmında açığa çıkar. Kargo bir entegrasyon olarak en zorlu e ticaret aşaması olabilir. E ticaret yapan pek çok farklı insan fatura ve kargo otomasyonunda yapmak zorundadır.

Faturaları e fatura ve e arşiv fatura haline dönüştürebilmek için fatura entegrasyonu yapmanız gerekebilir. Kendi web sayfanızı açtınız zaman bu tarz masraflar ve yükümlülükler zamanınızı  alabilir. Fakat alt yapısı hazır olan bu tarz platformlar size fatura otomasyonu için büyük kolaylıklar sağlar.

Yine aynı şekilde kargolama sürecini iyi yönetebilmek için de kargo entegrasyonu yapmanız gerekebilir. Bu entegrasyon hizmetlerinden ücretsiz bir şekilde yararlanabilmek için ise bu tarz alt yapısı hazır pazaryerlerini  kullanabilirsiniz.

Dolap, Gardrop

Bunlar da yine aynı şekilde Trendyol, hepsi burada gibi büyük pazar yerleridir fakat bunların onlardan en büyük farkı burada kullanılmış ürünler satılır.

Satışa çıkan çoğu ürün insanların ev yaşantısında veya gündelik yaşantıda, iş yaşantısında kullandıkları ürünlerdir. Bu ürünlerin satışını yapan insanlar da yine onlar gibi tüketiciler yani müşterilerdir. İki tarafında müşteri olduğu ve iki tarafında alıcı olduğu bu farklı Pazaryeri oldukça aktif bir kitleye sahiptir.

Benzer:  İnternetten Para Kazanmak 2024 En Etkili 18 Yol

Her gün sayısız insan ürünlerin fotoğrafını çekerek ilan oluşturur ve bu ilana teklifler verilir, ve satış gerçekleştirilir. Herhangi bir spor Ayakkabınızı kullanmıyorsanız veya almış, geri iade edememiş iseniz bu tarz ürünleri burada satabilirsiniz. Özellikle de bu tarz satın almış olduğunuz fakat size küçük geldiği için, büyük geldiği için kullanamadığınız yeni ve etiketli olan ürünlerin satışı daha çok yapılmakta.

Belirgin markaların ürünleri, yüksek alım gücüne denk düşen markaların ürünleri daha sık satılmaktadır. Burayı keşfeden ve gardrobunu yenilemek isteyen pek çok farklı kullanıcı ürünlerini burada satar. Sizlerde ürünlerinizi satmak veya daha ucuz bir şekilde farklı ürünleri satın almak istiyorsanız bu platformlarda buluşabilirsiniz. Ve belirtmekte fayda var ki platformların kullanılması yani uygulama olarak telefonları indirilmesi aynı zamanda güvenli ödeme yöntemlerinin de gerçekleştirilmesini sağlar.

Uygulamaların mesafeli satış sözleşmesi gereği kargolama ve faturalama süreci söz konusu olur ve bunların tamamı yükümlülük olarak uygulamalara aittir. Sizler satış yaparken hiçbir şekilde vergi ödemezsiniz sadece uygulamalar sizlerden komisyon keser.

Etsy

Bu platform tamamen kendine özgü bir niteliğe sahip olmaktadır çünkü diğerlerine nazaran en az Türkiye'de kullanılan uygulamalardan biridir.

Bir pazaryeri olma niteliğine sahiptir ve dünyada pek çok farklı kullanıcı buradan satış yapmaktadır. Buranın diğerlerinden en önemli farkı burada sadece el yapımı ürünler satılır ve özgün içeriğe sahip olan kişilerin yapmış olduğu ürünler satılır.

Tamamen retro ve vintage ürünler burada sergilenmektedir ve sayısız satış her gün yapılmakta. Bu tarz bir hobiniz varsa ve evinizde Kullanmadığınız pek çok farklı vintage, eski mobilya, kıyafet veya koleksiyon ürünü var ise buradan satışını sağlayabilirsiniz.

Benzer:  Dünyanın En Başarılı Girişimcilerinin 8 Şaşırtıcı Özelliği

Yine aynı şekilde ürünler hammaddeleri de burada satılır. Avrupa'da ve Amerika'da çok sık kullanılan bu platform Türkiye'de oldukça yaygın değildir fakat kullanımı açık ve popüler olmaya yakın bir yerdedir. Dolayısıyla burayı değerlendirmek ve buradan satış yapmak için harekete geçmek için doğru bir zaman.

Deri, tablo, tahta, el işi ile alakalı her türlü iş için gerekli malzemeler burada satılır. Buradan satışı yapılan çoğu ürün el yapımı ve elemeyi olduğu için de ayrıca önemli ve değerlidir.

Çiçek Sepeti

Çiçek Sepeti aslında özel bir firma olarak çikolata ve çiçek gönderim yapabileceğiniz bir firmadır fakat son zamanlarda ve son yıllarda yeni düzenlemeler ile beraber buradan da mağaza açmak ve satış yapmak mümkün oldu.

Burada pek çok farklı markaya denk gelebilirsiniz ve bu markaların satışı söz konusu olur. Sizlerde bu platformların yoğun müşteri kitlesi ile tanışmak ve bir araya gelmek istiyorsanız bu pazar yerlerine çiçek sepetini de ekleyebilirsiniz.

Klasik pazar yerlerinden bir farkı çiçek sepetinde genel anlamda hediyelik ürünler satılır ve hediyelik olarak gönderilmeye müsait olabilecek kutuların, Hediyeliklerin satışı gerçekleştirilir. Sizler satışını yapmak istediğiniz ürünün yerini seçerken de belirlerken ürünün niteliğine göz atmalısınız.

Dolayısıyla eğer bir mağaza açmak istiyorsanız ve bu mağazanın niteliği gereği hediyelik ürünler satışa çıkacak ise çiçek Sepeti aracılığıyla ürünlerin gönderimini gerçekleştirmeniz çok daha mantıklı bir seçim olur. Son zamanlarda hediye kültürünün yaygınlaşması ve insanların özel günlerde anlamlı bir şekilde hediye olarak tercih ettiği şeylerin çeşitlenmesi söz konusu.

Dolayısıyla çiçek sepeti de ürün gamını genişleterek farklı tarzda ve farklı içerikte hediyelik ürünler oluşturmaya başlamıştır. Sizlerde mağazanız bu büyük pazar yerinde açarak daha iyi bir deneyim yaşayabilirsiniz. Bol kazançlar elde edebilirsiniz.

İnternetten Para Kazanmak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Oturum aç

Şifremi Unuttum?

Şifremi Unuttum?

Hesap verilerinizi girin, size şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı göndereceğiz.

Şifre sıfırlama bağlantınız geçersiz veya süresi dolmuş görünüyor.

Giriş

Gizlilik Politikası

Koleksiyona ekle

Koleksiyon Yok

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.