Yurtdışı İş

Polonya İş İlanları – İşçi Alımı – Polonya’da Yaşam

Polonya’da yarı zamanlı (Part Time) olarak çalışma imkanı bulabilirsiniz. Herhangi bir çalışma izni olmadan yarı zamanlı olarak birçok Polonyalı öğrenci ve diğer ülke vatandaşları Polonya’da iş imkanlarından sorunsuz bir şekilde çeşitli işletmelerde çalışabilmektedirler.

AB / AEA Vatandaşları

AB ve AEA ülkeleri ve İsviçre vatandaşları çalışma izni olmadan Polonya çalışabilmektedirler. Belarus, Gürcistan, Moldova, Rusya ve Ukrayna vatandaşı iseniz, beyan etmek suretiyle 12 aylık vize üzerinden 6 ay süresince çalışabilme hakkına sahiptir.

AB/EEA Vatandaşı Olmayanlar
AB vatandaşı olmayan yabancı öğrencilerin Polonya’da tam zamanlı çalışmaları için Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında Tam Süreli (Full Time) izin verilmiştir. Yılın geri kalan aylarında ise, Yarı Zamanlı – Part Time olarak çalışmaları mümkündür. Eğer öğrenci diğer aylarda da Tam Zamanlı olarak çalışmak istiyorsa İşveren tarafından yapılacak iş sözleşmesi ile çalışabilmektedir.

Benzer:  Getir Yurtdışı İş Başvurusu ve Başvuru Şartları
Polonya'da İş İmkanı Polonya'da Çalışmak
Polonya’da İş İmkanı Polonya’da Çalışmak

Polonya’da İş İmkanları

İş pozisyonları için bakabileceğiniz bir çok kaynak var. Günlük gazetelere ve de haftalık iş ilanı eklerine bakarak başlayabilirsiniz. Pazartesileri Gazeta Wyborcza’e de bakabilir veya herhangi bir günde internet sitelerine de bakabilirsiniz. Polska The Times ve Rzeczpospolita gibi diğer gazeteler de internet sitelerinde iş ilan bölümü barındırmaktadırlar. Bölgesel gazeteleri de gözünüzden kaçırmayınız, bu tarz gazeteler de sizin bölgenizdeki iş ilanlarını barındırırlar.

Benzer:  Bulgaristan İş İmkanı ve İş İlanları İşçi Alım

Polonya’da İş Bulma Siteleri:

www.pracuj.pl
www.infopraca.pl
www.grapevinejobs.pl
www.praca.pl
www.careerjet.pl
www.kariera.pl
www.pracanadmorzem.pl

Tesco ve Real gibi süpermarketlerdeki haber panolarını da denemeyi unutmayınız – bazen buralardan köpek gezdirmek,evişi yapmak gibi geçici iş ilanları bulabilirsiniz. İş bakarken, alacağınız paranın nerede yaşadığınıza bağlı olduğunu unutmayınız. Doğal olarak en iyi maaşlar, işin tipinden bağımsız olarak, büyük şehirlerde önerilmektedir.

Polonya’da aylık asgari ücret 610 Euro’dur. Bir öğrenci saatlik 17-30 PLN (5 – 10 Euro) kazanabilir.

Çoğu işveren CV istemektedir. CV’niz ne kadar iyi hazırlanırsa, Polonya’da iş bulma olasılığınız o kadar artar! Polonya’da iş bakmak için en iyi dönem kesinlikle yaz dönemidir. Özellikle bu dönemde tarım ve turizm üzerine iş bulabilirsiniz. Unutmayın ki Lehçe’niz de ne kadar iyi olursa, iş bulma şansınız o kadar çok ve kolay olur.

Benzer:  Katar'da Çalışmak İş Bulma Rehberi ve Çalışma Koşulları

İngiltere Tır Şoförü Alımı Başvuru Formu

Kuveyt’te Yaşam Maliyeti ve Kuveyt’te İş İmkanı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Oturum aç

Şifremi Unuttum?

Şifremi Unuttum?

Hesap verilerinizi girin, size şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı göndereceğiz.

Şifre sıfırlama bağlantınız geçersiz veya süresi dolmuş görünüyor.

Giriş

Gizlilik Politikası

Koleksiyona ekle

Koleksiyon Yok

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.