Yurtdışı Eğitim

Polonya’da Üniversite Okumak, Polonya’da Eğitim

Polonya’da Üniversite Okumak

Polonya’da üniversite eğitimi alabilmeniz için öncelikle lise mezunu olmanız gereklidir. Liseden hangi alandan mezun olduğunuzun ise Polonya’da hiç bir önemi yoktur. Lisede sözel bir bölümden mezun olabilirsiniz ama burada pekala sayısal bölüme ait bir alanı da tercihleyebilirsiniz. Tam tersi sayısal bir bölümü bitirip sözel bir meslek de tercihleyebilirsiniz.

Ayrıca Polonya’da üniversite okumak için eğitim dilinizi Polonya’nın ana dili olan Lehçe veya İngilizce olarak seçme imkanınız var. Eğer yerel dilde yani Lehçe dilinde eğitim almak isterseniz bu sizin için daha da ekonomik olacaktır. Lehçe hazırlık okulu sonrasında bölümünüze hemen başlayabilirsiniz. İngilizce dilinde eğitim almak isterseniz dil bilginizi IELTS veya TOEFL gibi uluslararası geçerliliği olan sınav sonuçlarıyla belgelemeniz gerekmektedir.

Benzer:  Katar'da Üniversite Okumak Katar'da Eğitim
Polonya'da Üniversite Okumak ve Polonya'da Eğitim
Polonya’da Üniversite Okumak ve Polonya’da Eğitim

Eğer bir belgeniz yoksa veya kendinizi bu konuda yeterli görmüyorsanız endişelenmeyin İngilizce hazırlık okulu seçeneğiniz de var. Üstelik Polonya’da üniversiteler 3-yıl olduğundan 1-yıl süreyle okuyacağınız hazırlık okulu size pek de zaman kaybettirmemiş olacaktır.

Benzer:  Almanya’nın En İyi Üniversiteleri

Polonya’da Üniversiteler

Polonya’da üniversiteler öğrencilere, hemen hemen her dalda meslek sahibi olma fırsatı sunmaktadır. Ekonomik eğitim ücretleri ve Avrupa’daki en makul yaşam şartları ile Polonya farklı bir konumdadır. Kaliteli yaşam ve kaliteli eğitim! Üstelik sınırsız özgürlük seçeneği ile! Size Polonya’nın en kaliteli üniversitelerinde en kaliteli eğitimi; istediğiniz şehir ve üniversitede kabul garantisi ile sunuyoruz! Polonya’da üniversite okumak ve Polonya’da yüksek lisans artık hayal değil.!

Polonya Yurt Dışı Eğitim

Polonya’da birçok alanda İngilizce olarak yüksek lisans ve doktora yapabilirsiniz. Polonya üniversitelerinde master bölümlerinin yıllık ücreti ortalama 3000 – 4000 Euro civarındadır. Buna ek olarak Polonya’da eğitiminize devam etmenizi cazip kılan bir diğer özellik de ülkede yaşam giderlerinin oldukça ekonomik olmasıdır.

Benzer:  Çin’in En İyi Üniversiteleri

Avrupa’nın dev şirketlerinde çalışma olanaklarından yararlanacaksınız. Polonya Avrupa Birliğine girdiğinden beri çok sayıda uluslararası büyük kuruluşun yatırım yapmayı öncelikle tercih ettiği ülkelerden biri haline gelmiş, bu özelliği ülkeyi bir yatırım merkezi haline getirmiştir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Oturum aç

Şifremi Unuttum?

Şifremi Unuttum?

Hesap verilerinizi girin, size şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı göndereceğiz.

Şifre sıfırlama bağlantınız geçersiz veya süresi dolmuş görünüyor.

Giriş

Gizlilik Politikası

Koleksiyona ekle

Koleksiyon Yok

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.