Kariyer Fikirleri

Sermaye Gerektirmeyen Para Kazanma Yöntemleri

Sermaye Gerektirmeyen Para Kazanma Yöntemleri

Şimdilerde pek çok farklı kişi ek gelir elde etmek için farklı alanlara ve iş kollarına yönelmektedir. Ek gelir elde etmek ve bir be planına sahip olmak günümüz iş yaşantısında aslında bir gereklilik olabilir. Hafta sonlarınız boş ise veya çalışma saatleriniz sonrasında gün sizde kalıyorsa farklı bir işkolunda çalışabilirsiniz.

Fakat bilmeniz gerekiyor ki internet ortamında sizin yeteneğinize ve kabiliyetinize bağlı olarak pek çok farklı iş alanı söz konusu. Bunların birçoğu sermaye gerektirir ve belirli bir donanım gerektirebilir. Bir bilgisayar altyapısı veya bilgisayar haricinde ekipman kurulumu ekipman gereksinimi söz konusu olabilir.

Dolayısı ile ilk etapta bu tarz sermaye gibi engellerle işe başlamak istemiyorsanız ve daha net bir şekilde hemen para kazanmak istiyorsanız karşınıza çıkabilecek farklı yöntemler söz konusu.

Anket Doldurarak Para Kazanmak

Anket şirketleri ve ajanslar en çok bilgiye ve insan verisine  ihtiyaç duyar. İnsan verisi bilgileri sanal alem için çok önemlidir ve güvenli bir şekilde bunların kullanılması gerekir. İnsanların satın alma davranışlarını veya bir ürünü tercih etmedeki amaçlarını belirleyebilmek için markalar bu anket şirketlerine yüklü bir miktarda ödeme yapar.

Benzer:  İçerik Oluşturup Hızlıca Para Kazanmaya Başlayın

Bu anket şirketleri çok kolay bir şekilde gelir elde etmenizi sağlayabilecek anketleri sizlere dağıtır ve sizlerde insanlara bu anketleri uygulayabilirsiniz.

İsterseniz sokakta isterseniz evinizde dışarıya bile çıkmadan bu anketleri yapabilirsiniz. Bazı telekomünikasyon şirketleri ise telefon aracılığı ile insanlara ulaşmanızı isteyebilir ve telefon üzerinden anket yapmanız gerekebilir. Burası daha güvenli bir ortamdır çünkü hem sesiniz hem de karşı tarafın sesi kaydedilir.

Böylece veri kaybı veya bilgi kirliliği de söz konusu olmaz. Buradan kazanacağınız ek gelir çok yüksek olmasa bile ilk etapta çalışmaya başlamak için önemli olabilir. Aşağıda yer alan anket şirketlerine göz atabilirsiniz.

Yazı Yazarak Para Kazanmak

Bir bilgisayar ile veya bir telefon aygıtı ile yazı yazmak çok kolay bir şey haline gelebilir. Yeterli düzeyde word kullanmayı biliyorsanız yazı yazabilirsiniz.  Küçük büyük işletmeler ve markalar genellikle ürünlere pazarlarken ve satışa sunarken kullanıcıları yönlendirebilecek ve onlara bilgi verebilecek blog sayfalarına ihtiyaç duyar.

Benzer:  Hobinizi Nasıl Kariyere Dönüştürürsünüz?

Bu tanıtım yazısı niteliğinde olan sayfalar genellikle ürün ve hizmetler ile alakalı detaylı bilgiler içerir. Makale yazarak para kazanmaya hemen başlayın

Bu bilgilerin önemli bir yanı da müşterilere bilgi vermesinden ziyade sayfaya ziyaretçi çekmesidir. Sayfanızın ziyaretçi ve trafik bakımından yoğun olmasını istiyorsanız yazıları yazarken belli başlı şeylere dikkat etmeniz gerekebilir.

Online Çeviri Yaparak Para Kazanmak

Yabancı dil bilmenin avantajları çok fazladır. Sayısız kuruluş veya yazılarını çevirisini yapmak ihtiyacı duyabilir. Sizler de İngilizce biliyorsanız ve yaygın bir şekilde kullanılan başka kedileri iyi bir şekilde kullanabiliyorsunuz bu yeteneğinizden faydalanabilirsiniz.

Çeviri yapabileceğiniz ve bu yaptığınız çevreleri satabileceğiniz platformlar mevcut. Freelance çalışma düzenine ait olan bu platformlar çeviri için ideal yerlerdir. İdeal anlamda çevirilerinizi yapabilmeniz ve bunlardan para kazanabilmesi çok kolaydır.

Herhangi bir sermaye gereksinimi olmaksızın veya bir ekipman gereksinimi olmaksızın telefonunuzla, bilgisayarınızla hatta kalem ve kağıt ile bile yapabilirsiniz.

Benzer:  İşletmenizi İnternette Tanıtmak için 5 Instagram Pazarlama İpuçları

Online Öğretmen Olmak

Bir şeyleri iyi biliyorsanız bu konuda eğitmenlik düşünüyorsanız online karşınıza pek çok farklı kurs çıkabilir. Öncelikle düşündüğünüz ve aklınızda olan öğretmenlik terimi ile oldukça benzer olan bu eğitmenlik durumu sizin için bir ideal haline gelebilir.

Fakat uygulamada pek çok farklı platform öğretmenleriyle beraber kurs oluşturmaya yatkın. Bu kurslardaki öğretmenler olarak sizlerde eğitim verebilirsiniz.

Aynı zamanda İngilizce, resim, fotoğraf, yazı yazma gibi kurslar çok popüler ve çok revaçta olan kurslardır.  Oluşturmuş olduğunuz kursu satın alan öğrenciler genel anlamda bir ödeme yapar veya platforma niteliğine ve özelliğine göre sizler haftada belirli günlerde bireysel olarak özel ders verebilirsiniz.

Toplu bir şekilde kurs haline dönüştürmek istiyorsanız kullanabileceğiniz  platform Udemy olabilir. Ama bireysel anlamda özel ders vermeyi düşünüyorsanız Süperprof gibi uygulamalar daha uygun olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Oturum aç

Şifremi Unuttum?

Şifremi Unuttum?

Hesap verilerinizi girin, size şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı göndereceğiz.

Şifre sıfırlama bağlantınız geçersiz veya süresi dolmuş görünüyor.

Giriş

Gizlilik Politikası

Koleksiyona ekle

Koleksiyon Yok

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.