Para Kazanma

Sesi Yazıya Çevirerek Para Kazanmak Transkripsiyon İşi

Sesi yazıya çevirme işi veren firmalar, deşifre yaparak para kazanma, evden sesi yazıya çevirme işi, ses kaydını yazıya dökme işi, deşifre yazmak pdr, deşifre yazmak, des deşifre fiyatları, deşifrecilik iş ilanları, Terimi kaldır: Transkripsiyonist para kazanma Transkripsiyonist para kazanma

Sesi Yazıya Dönüştürme Transkripsiyon Nedir?

olarak kaydolabileceğiniz birçok platform var. Bu iş, saat başına ödeme sağlar ve becerilerinizi geliştirme açısında ilerde daha yüksek kazanç anlamına gelir. Temelde ses kliplerini dinlemek ve söylediklerini yazmaktan ibarettir.

Bu işte gerekli olan tek beceri, Türkçe ve İngilizce dilini ve aksanlarını iyi bir şekilde kavrayarak yazmak ve dinlemektir. Farklı yabancı dillerde yetkinliğiniz varsa burada ciddi bir avantaj sağlayabilirsiniz.

Transkripsiyoncu olarak başlamayı aklınıza koyduktan sonra, çoğu platform, duyduğunuz konuşmaların hiçbirinin kimseye ifşa edilemeyeceğini dair size sözleşmeler dahi imzalatacaktır. Müşteri gizliliğini korumak zorunlu bir kuraldır.

Transkripsiyon Sesi Yazıya Dönüştürerek Para Kazanmak
Transkripsiyon Sesi Yazıya Dönüştürerek Para Kazanmak

Transkripsiyon İçin Gerekli Beceriler ve Ekipmanlar

Bilgisayarı olan herkes transkripsiyona başlayabilir. Ancak bir bilgisayarın yanı sıra, yeni başlayanlar için kesinlikle gerekli olmasa da, daha iyi bir çıktıya sahip olmak için bu web siteleri tarafından bazı ekipmanlar listelenmiştir.

  • Kulaklıklar
  • Yüksek hızlı internet bağlantısı
  • Dinleme becerileri
  • İyi yazma becerileri
  • Ses klibinin bağlamını bulmak için araştırma becerileri

Çoğu zaman, genel transkripsiyon yaparak kazandığınız para, gelirinizi desteklemek için sadece ekstra nakittir. Ne kadar kazandığınız, şirketin ne kadar ödemeye istekli olduğuna bağlıdır. Ücret, sesli dakika veya sesli saat başına TL'den dolara kadar değişebilir. Genellikle, bir dosya için ne kadar çok para alırsanız, dosyanın yazıya geçirilmesi o kadar zor oluyor (kötü kayıt, ses sorunları, aynı anda konuşan insanlar, aksanlar vb.)

Benzer:  Blog Yazarak Para Kazanma Detaylı ve Etkili Tüm Yollar

Ne kadar para kazanacağınız aynı zamanda ne kadar iyi ve ne kadar hızlı yazdığınıza, ne kadar iyi dinlediğinize, dilbilgisi ve heceleme becerilerinize, doğru yazılımı kullanmaya ve doğru donanıma sahip olmanıza bağlıdır.

Bir saniyeliğine geri dönersek, “ses dakikası” veya “ses saati” dediğime dikkat edin. Bunlar normal dakika ve saatlerden çok farklıdır. Bir sesli saatin yazıya dönüştürülmesi becerinize, hızınıza, doğruluğunuza ve ekipman kurulumunuza bağlı olarak 4 ila 8 saat sürebilir. Bir dosyayı, yani 15 dakikayı, yeni başlayanlar için belki 4 saat sürebilir ve sesin iyi/kötü kalitesine bağlı olarak, deneyimli bir transkriptör 1,5 – 2 saat sürebilir.

Bir şirketteki farklı müşteriler farklı oranlar ödeyebilir ve kendi hızınız ve doğruluğunuz, bir transkripsiyonist olarak saat başına ne kadar kazandığınız konusunda büyük rol oynayabilir.

Tam zamanlı transkripsiyon yapma konusunda ciddi olmak istiyorsanız, verimliliğinizi büyük ölçüde artıracağından iyi bir transkripsiyon yazılımına ve deyim yerindeyse ayak pedalına yatırım yapmayı düşünün (hızlı yazma becerisi), bu da işinizde sizin için daha fazla para anlamına gelir.

Transkripsiyon İşi Nereden Bulunur?

TranscribeMe, ekstra para kazanmanın bir yolu olarak deşifre etmekle ilgilenen ve yeni başlayanlar için popüler bir seçenektir. Daha önce bir deneyiminizin olmasını gerektirmez, ancak hukuk veya tıpta bir geçmişe sahip olmak size daha yüksek bir maaş oranı sağlayabilir. Şirkete göre, aylık ortalama kazanç 250 dolarken, en iyi transkripsiyon uzmanları 5.200 dolara kadar kazanıyor.

Benzer:  Instagram'dan Satış Yaparak Para Kazanma

Evet, ses ve videoları yazıya dökerek çevrimiçi para kazanmak elbette mümkündür. Bunu başarmak için kullanabileceğiniz web sitelerinden biri TranscribeMe‘dir ..

TranscribeMe, şirketlere ve birçok müşteriye deşifre hizmetleri sunan bir web sitesidir. Birçok müşteri onlarla çalışma eğiliminde olduğundan, transkripsiyon dünyasında en çok kullanılan web sitelerinden biridir.

Transkripsiyon hizmetlerinin yanı sıra konuşma tanıma, çeviri ve veri açıklaması gibi başka hizmetler de sunarlar. Bu işler, web sitesinde deşifre olarak çalışmak isteyen freelancerlari işe alınarak gerçekleştirilir. Hem ses hem de video dosyalarını kısa ve uzun olarak kopyalarlar.

Ayrıca bir diğeri ülkemizde bulunan bionluk gibi web siteleridir. Bu sitelerde Sesi Yazıya Çevirerek Para Kazanmak gibi farklı alanlarda da beceriniz müsaitse para kazanabilirsiniz.

Eğer ingilizceniz iyi ise bu işi yabancı sitelerde yapmanızı öneriyoruz. Dünyanın her yerinden serbest çalışan transkriptörler, transkripsiyon işleri için bir çok firma tarafından geçici yada kalıcı olarak işe alınır yada serbest çalışan olarak devam etmek isterseniz yukarda bahsettiğimiz sitelerinde yürümeyi denemelisiniz.

Transkripsiyon Olarak Ne Kadar Kazanılır

Transkripsiyon işlerine yeni başlayan serbest çalışanlara da izin verilmektedir, ancak bu web sitesine kabul edilmek için, sesi yazıya çevirenlerin oldukça kolay olan İngilizce sınavını geçmeleri gerekmektedir. Kopyalayıcılara ses dakikası başına 0,50$'a kadar ödeme yapılır.

Benzer:  İnternetten Para Kazanmak 2024 En Etkili 18 Yol

Transkripsiyon, birçok fırsatı olan iyi para kazandıran bir kariyerdir. Bir transkripsiyonistin günlük kazancı genellikle 15 dolar civarındayken, gelişmiş bir transkripsiyonist saatte yaklaşık 25 ila 30 dolar kazanıyor. Bu oran ile 24 gün boyunca günde 2,5 saat çalışırsanız her ay kolayca 1500$ kazanabilirsiniz.

PayScale'e göre, medyan transkripsiyonistlerin maaşı saat başına 15.22 dolar. Ek olarak, kendi saatlerinizi belirleme özgürlüğünün tadını çıkarırsınız ve haftalık olarak istediğiniz kadar az veya çok çalışmak için yeterli kaldıraca sahip olursunuz. 2017'de açıklanan BLS istatistiklerine göre, ortalama yıllık transkripsiyonistlerin maaşı yılda 35.250 TL veya saatte yaklaşık 16.95 TL idi.

Çalışma İstatistikleri Bürosu (BLS), özellikle yasal transkripsiyonistler için maaşların kaydını tutmasa da, çoğunluğu 2018 itibariyle ortalama 26.400 dolar ile yılda 20.000 ila 60.000 dolar arasında kazanıyor.

Başlarken, deşifre yaparak gerçek para kazanmanız biraz zaman alıyorsa hayal kırıklığına uğramayın. Yeterli iş almak için birkaç farklı şirkete kaydolmanız gerekebilir. Hangi şirketlerin sizin için çalıştığını öğrendikten sonra, çabalarınızı biraz daha fazla odaklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Oturum aç

Şifremi Unuttum?

Şifremi Unuttum?

Hesap verilerinizi girin, size şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı göndereceğiz.

Şifre sıfırlama bağlantınız geçersiz veya süresi dolmuş görünüyor.

Giriş

Gizlilik Politikası

Koleksiyona ekle

Koleksiyon Yok

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.