Kariyer Fikirleri

Yazın Yapılacak En Kârlı İşler – Pratik 8 İş Önerisi

Yazın yapılacak en kârlı işler, kariyer fikirleri ve para kazanmak için yazın yapmanız gereken en kârlı işler, Yaz tatilinde öğrencilerin yapabileceği işler, Lise öğrencilerinin yazın çalışabileceği işler, Turistik yerlerde yapılacak işler, Yazın para kazanmak, Geçici iş fikirleri, Sezonluk yapılacak işler

Yazın Yapılacak En Karlı İşler
Yazın Yapılacak En Karlı İşler

Yazın Yapılacak En Kârlı İşler Listesi

  • Dondurma Satışı Yapmak
  • Meyve Suyu ya da Su Satmak
  • Turist Gezdirmek
  • Kamp ve Piknik Malzemesi Satmak
  • Ev ve Bahçe Bakımı Yapmak
  • Organizasyon Yapmak
  • Bisiklet ve Jet Ski Kiralamak
  • Şezlong Kiralamak

Hayat koşulları daha çok çalışmayı, daha çok para kazanmayı gerektirmektedir. Değişen ihtiyaçlar buna zemin hazırlamaktadır. Artık masraflar sadece mutfak, yeme içme, kişisel bakımdan çıkmıştır. İnternet, cep telefonu, bilgisayar gibi teknolojik ihtiyaçlar da doğmuştur.

Bu tür masraflara ayak uydurabilmek için özellik ile üniversite öğrencileri yaz aylarında çalışmaktadır. Hem harçlıklarını çıkarmak hem de ailelerine destek olmak için bu dönemi değerlendirmektedirler. Peki yazın yapılacak en kârlı nelerdir? Yazımızı okuyarak siz de yaz aylarında size en uygun olan işi yapabilirsiniz.

1. Dondurma Satışı Yapmak

Sıcak yaz günlerinde dondurma en çok tüketilen gıdalardan biridir. Deniz kenarında, sokaklarda, yol kenarlarında dondurma satmak iyi bir fikirdir. Yazın yapacak bir iş arıyor iseniz bir dondurma imalatçısı ile anlaşabilirsiniz. İnsanların yoğun olduğu yerlerde satış yapabilirsiniz. Böylece tatilinizi değerlendirmiş olursunuz.

Benzer:  Kişisel Gelişimin ve Para Kazanmanın 17 Altın Kuralı!

2. Meyve Suyu ya da Su Satmak

Sıcak denildiği zaman akla soğuk su gelmektedir. Çarşıda pazarda gezerken her zaman bir büfe karşınıza çıkmayabilir. İşte tam bu yerlerde keşke soğuk su satan biri olsa diye içimizden geçer. Bu durum bir iş kapısını daha açmaktadır. Su ya da meyve suyu satmak yaz aylarında yapılabilecek en iyi iş fikirlerinden biridir. Uygun fiyata alınan şişe suları bu alanlarda yaklaşık iki katı fiyata satabilirsiniz.

3. Turist Gezdirmek

Memleketiniz turistik bir yer ise yaz aylarında yapacağınız iş bellidir. Bir de yabancı diliniz var ise bu fırsatı kaçırmayın. Gelen turistlere rehberlik ederek hem gezin hem de para kazanın. Bir tur firması ile görüşerek kendinize yaz aylarında iş yaratabilirsiniz.

Turist gezdirmek sadece yaz aylarında değil bütün yıl boyunca yapılabilir. Part time olarak okul ile beraber de çalışmak mümkün olacaktır. Eğer yabancı diliniz var ise böyle bir iş ile para kazanabilirsiniz.

Benzer:  Pazaryerleri Üzerinden Para Kazanma

4. Kamp ve Piknik Malzemesi Satmak

Son yıllarda en çok rağbet gören alanlardan biri de kamplardır. Artık hemen hemen her evde bir çadır bulunmaktadır. Yazın ister orman ister deniz kenarı bir yerde kamp yapmak insanları rahatlatmaktadır. Doğanın sesi ile iç içe geçen birkaç günün düşüncesi bile huzur vermektedir.

Kamp ve piknik malzemesi satmak da yaz aylarında yapılacak işlerdendir. Özellik ile kamp alanlarına yakın yerde yaşıyor iseniz tüp, tüp başlığı, fener, uyku matı gibi malzemeler satabilirsiniz. Sahile yakın bir yerdeyseniz de deniz malzemeleri satabilirsiniz. Piknik alanlarına kendi yetiştirdiğiniz ya da uygun fiyata aldığınız domates, salatalık, biber, karpuz gibi yiyecekler götürebilir ve satabilirsiniz.

5. Ev ve Bahçe Bakımı Yapmak

Öğrenci iseniz, yaz aylarında da bir iş yapmak istiyor iseniz bulunduğunuz yerde bahçe bakımı yapabilirsiniz. Bu meyve sebze bahçesi olabileceği gibi evin bahçesi de olabilir. Çim biçme, sulama gibi bakımlar, çiçek bakımı, dekorasyon şeklinde olabilir. Boya yapmak da ev ve bahçe bakımı yapmak içinde sayılır. Özellik ile yaz ayının başında evini boyatmak isteyenlerin sayısı oldukça fazladır. Bu iş ile siz de yazın para kazanabilirsiniz.

Benzer:  Yeni Başlayanlara Özel Serbest Çalışma Kılavuzu

6. Organizasyon Yapmak

Yaz aylarında düğün, nişan ve çeşitli törenler artmaktadır. Bir organizasyon şirketi ile görüşerek kendinize iş bulabilirsiniz. Masa ve sandalye taşıyacak, bunları alana yerleştirerek, çeşitli süsleri ayarlayacak elemanlara her zaman ihtiyaçları vardır. Organizasyon yapmak sadece bahçede değil ev içinde de yapılmaktadır. Özellik ile nişan törenleri evde olmaktadır. Yaz ayınızı değerlendirecek bir iş arıyor iseniz bu tür firmalar ve şirketler ile iletişime geçebilirsiniz. Hem eğlenip hem para kazanabilirsiniz.

7. Bisiklet ve Jet Ski Kiralamak

Havalar sınınca insanlar doğa ile bütünleşecektir. Ekonomik, eğlenceli ve sportif faaliyetler içerisinde bulunmak isteyeceklerdir. Bunun en kolay yolu ise bisiklete binmektir. Özellik ile bulunduğunuz yer bisiklet binmeye uygun ise bunu değerlendirebilirsiniz. Eğer yaz aylarında bir iş yapak istiyor iseniz bisiklet ve jet ski kiralayabilirsiniz. Bisiklet ve jet ski kiralamak size iki-üç ay içerisinde hatrı sayılır bir kazanç sağlamanıza yardımcı olacaktır.

8. Şezlong Kiralamak

Şezlong kiralamak sahilde yapılabilecek bir iştir. Bulunduğunuz yer bir sahil kasabası ise ve halk plajı var ise birkaç şezlong ile para kazanabilirsiniz. Saatlik ya da günlük kiralar sizi sahilin kralı haline getirecektir.

Diğer para kazanma yollarını öğrenin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Oturum aç

Şifremi Unuttum?

Şifremi Unuttum?

Hesap verilerinizi girin, size şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı göndereceğiz.

Şifre sıfırlama bağlantınız geçersiz veya süresi dolmuş görünüyor.

Giriş

Gizlilik Politikası

Koleksiyona ekle

Koleksiyon Yok

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.