Kariyer Fikirleri

Çevrimiçi Gelir Artırmanın En Etkili 7 Yolu

Çevrimiçi Olarak Gelirinizi Arttırmanın 7 Yolu

Her geçen gün daha fazla insan çevrimiçi para kazanmanın yollarını arıyor. Bazıları biraz fazladan para kazanmak için yan işlere yönelirken, bazıları ise tam zamanlı işleri haline gelen internet işletmeleri kuruyor.

Biraz veya çok zamanınızı alabilecek çevrimiçi para kazanmanın yedi yoluna bir göz atalım. Bu seçenekleri, çoğu çok daha fazlası olma potansiyeline sahip ek gelir kaynakları olarak düşünün.

Çevrimiçi Gelir Artırmanın En Etkili 7 Yolu
Çevrimiçi Gelir Artırmanın En Etkili 7 Yolu

1 – Bağlı Kuruluş Pazarlaması

Bağlı kuruluş pazarlaması, çevrimiçi para kazanmanın düşük maliyetli ve nispeten kolay bir yolu olabilir. Satmak için kendi ürünleriniz veya hizmetlerinizin olması gerekmez; bağlı kuruluş pazarlaması size büyük şirketlerden komisyon kazanma şansı verir.

Bir şirketin ürünlerini veya hizmetlerini internet sitenizde/blogunuzda veya sosyal medya hesabınızda, şirketin tekliflerine bağlantılar sağlayarak tanıtıyorsunuz. Bu bağlı kuruluş izleme bağlantıları, ödeme yapan bir müşteriyi şirketin internet sitesine yönlendirdiğiniz için kredi almanızı ve ödül olarak satışın bir yüzdesini almanızı sağlar.

Bağlı kuruluş pazarlamasının ana işi, insanlara web sitenizi/blogunuzu -veya Instagram, Facebook, Twitter veya diğer sosyal medya hesaplarınızı- ziyaret etmeleri için bir neden vermek ve büyük bir ziyaretçi ve takipçi grubu oluşturmaktır. Bunu yapmak için, insanları satın almaya çalıştığınız şeyi satın almakla ilgilenen kişilerin ilgisini çekebilecek içerik sağlamalısınız. Örneğin, tüketici elektroniği ürünleri hakkında (bunların nasıl kullanılacağı ve/veya hangilerinin en iyisi olduğu) arama motorları için optimize edilmiş bir şekilde yazabilir ve videolar hazırlayabilirsiniz .

2 – Kendi E-Ticaret Web Sitenizi Kurun

Çevrimiçi para kazanmanın başka bir yolu -ancak bu belki de biraz daha fazla çalışmanızı gerektirir- bir e-ticaret web sitesidir. Kendi yarattığınız veya ticari olarak mevcut olan ürünleri web sitenizden satarsınız.

Bu yolu seçerseniz, siparişleri göndermenin en yaygın ve sorunsuz yolu; drop-shipping. Müşterileri kazanır ve siparişlerini alırsınız, ancak üçüncü taraf bir şirket ürünleri sizin için depolar ve gönderir.

Benzer:  En İyi 25 Google Adsense Alternatifi

Tavsiye: Kendi nişinizi oluşturabileceğiniz ve web sitenizi adayabileceğiniz bir ürün kategorisine odaklanmak daha iyidir.

Kendi ürünlerinizi yapıyorsanız, bunları hem Etsy gibi yerleşik bir platformda hem de kendi sitenizde satmaya başlamak isteyebilirsiniz. Bir müşteri tabanı oluşturduktan sonra, o aracıyı ortadan kaldırabilirsiniz.

gibi reklamları barındırarak e-ticaret web sitenizden daha fazla para kazanabilirsiniz .

3 – Çevrimiçi Yayıncılık Yapın

Mevcut mesleğiniz ne olursa olsun, kurgusal olmayan (düzyazı) e-kitaplar yayınlamak , elde ederken alanınızda otorite kurmanıza yardımcı olmanın iyi bir yoludur. Kitabı bir kez yazıp yayınladıktan sonra, ondan gelir elde etmek için aktif olarak hiçbir şey yapmanız gerekmez.

Alternatif olarak, özellikle romantizm, bilimkurgu, fantezi veya gizem gibi popüler bir türde okunması gereken bir roman yazdıysanız, onu e-kitap olarak yayınlamak binlerce kişinin dikkatini çekme potansiyeline sahiptir.

Not: Kendi kendinize e-kitap yayınlamanızı sağlayan en büyük iki şirket IngramSpark ve Kindle Direct Publishing'dir .

Amazon.com gibi platformlarda e-kitap satabilirsiniz. Bir yazar olarak adınızı duyurabilirseniz, doğrudan kendi web sitenizden e-kitap satmaya başlayabilir ve kârınızı artırabilirsiniz.

Tavsiye: Belirli bir konu hakkında uzun süredir blog yazıyorsanız, mevcut yazılarınızı çok fazla ek çalışma yapmadan bir kitap halinde düzenleyebilir ve satabilirsiniz.

Yayınlayacağınız e-kitabın okuyucuları, geleneksel bir yayıncının sunduklarıyla aynı kalitede bir deneyim beklemektedir. Parlak bir nihai ürün elde etmek için tüm becerilere sahip değilseniz, yazınıza ince ayar yapmak için bir kopya editörü ve çekici bir kapak oluşturmak için bir tasarımcı tutmayı düşünebilirsiniz. Ve fikirlerinizi paragraflara ve düzyazı bölümlerine dönüştürmekte sorun yaşıyorsanız, sürecin bu başlangıç ​​kısmında size yardımcı olması için bir gelişim editörü tutabilirsiniz.

4 – Çevrimiçi Anketlere Katılın

Çevrimiçi anketlere katılmak, biraz ekstra para veya hediye kartları gibi ödüller kazanmanın kolay bir yoludur. firmaları (MRF'ler), Decision Analyst'e ait olan American Consumer Opinion dahil olmak üzere birçok çevrimiçi anket sitesinin arkasındadır. Ayrıca , birçok farklı şirket ve MRF ile ortak olan IdeaShifters veya Swagbucks gibi kaynakları kullanarak anketlere katılmak için kaydolabilirsiniz.

Benzer:  Uzmanlara Göre Şu Anda Çevrimiçi Para Kazanmanın 4 Yolu

Anket başına bir dolardan fazla kazanmayı beklememelisiniz. Ve ilkini almadan önce büyük olasılıkla kendiniz hakkında çok fazla bilgi sağlamanız gerekecek.

Ankete katılma fırsatlarını ararken, anket yanıtları için ödeme yapma konusunda kanıtlanmış bir sicile sahip olan ve kişisel bilgilerinizi almak için tasarlanmış dolandırıcılık olmayan şirketlere bağlı kalın. Ayrıca, şirketin aradığı demografik özelliklere uymadığınız için belirli anketlere katılmaya uygun olmayabileceğinizi de unutmamalısınız. Örneğin, çok yaşlı veya çok genç olabilirsiniz.

Bkz: Anket Doldurarak Para Kazanma

5 – Çevrimiçi Serbest Çalışma

BT hizmetleri, metin düzenleme veya grafik tasarım gibi uzaktan gerçekleştirebileceğiniz beceriye dayalı belirli bir hizmetiniz varsa, bunu çevrimiçi serbest çalışan olarak sunabilirsiniz. Yeterince kısa süreli iş bulabilir ve kabul edebilirseniz, alanınızda tam zamanlı bir serbest çalışan olabilirsiniz. Veya ana işinizden elde ettiğiniz geliri desteklemek için ara sıra görevler alabilirsiniz.

ve Upwork gibi serbest çalışanlara özel web sitelerinin yanı sıra Indeed gibi büyük iş sitelerini kullanarak kısa süreli işler bulabilirsiniz . Ayrıca, uzmanlık alanınızdaki serbest çalışanlar için özel bir organizasyona katılmayı da düşünmelisiniz. Bu tür gruplar genellikle kendiniz ve sağlayabileceğiniz belirli beceriler hakkında çevrimiçi bilgi göndermenize izin verir ve e-posta uyarıları gönderebilir yada serbest yardım arayanlar için iletişim bilgilerinin bulunduğu bir iş panosuna sahip olabilirler.

Not: Serbest çalışan bir kuruluş, aynı zamanda sizinle aynı işi yapan ve sizinle aynı şeylerle ilgilenen insanlarla bağlantı kurarak sosyal bir çıkış noktası da sağlayabilir.

Meetup gibi bir site , ilgi alanlarınızı ve becerilerinizi paylaşan başkalarını bulmaya başlamak için iyi bir yer olabilir.

6 – Çevrimiçi Yaşam Koçu

Yaşam koçluğu; özellikle sağlam iletişim becerileriniz varsa ve başkalarının kişisel veya profesyonel yaşamlarında başarılı olmalarına yardımcı olma arzunuz varsa, gelecek vaat eden başka bir çevrimiçi kariyer seçeneğidir. Pek çok insan, kişisel mutluluğun veya kariyer güveninin önünde duran zihinsel bir barikatı aşmak için bir dürtüye ihtiyaç duyar. Çevrimiçi bir yaşam koçu olarak, onların zihniyetlerini değiştirmelerine ve hayatlarını iyileştirmelerine yardımcı olacak tavsiyelerde bulunabilirsiniz.

Benzer:  Bir Bayi İşine Nasıl Başlanır: Kendi İşinizi Kurun

Önemli: Yaşam koçları, eğitimli ruh sağlığı profesyonellerinin yerini almaya çalışmamalıdır. Koçlar, zihinsel hastalıkların üstesinden gelmekle değil, kişisel gelişim ve hedeflere ulaşmak gibi konularla ilgilenir.

Yaşam koçu olmanın en zor yanlarından biri müşteri tabanı bulmaktır. Yeni başladığınızda, çevrimiçi reklam vermeyi ve topluluk gruplarıyla konuşmayı teklif etmeyi deneyebilirsiniz.

Profesyonel bir sertifikaya sahip olmak; birisi, bir koç ararken sizi daha güvenilir bir seçim haline getirebilir. Ve daha önceki müşterilerin referanslarını web sitenizde sunmak da sizi daha çekici bir aday yapar.

Çevrimiçi Gelir Artırma
Çevrimiçi Gelir Artırma

7 – Çevrimiçi Kurslar Sunun

E-kitaplar gibi, çevrimiçi kurslar da siz onları oluşturduktan ve çevrimiçi kullanıma açtıktan sonra pasif gelir sağlar. Öğretme beceriniz ve başkalarıyla paylaşmak istediğiniz bir dizi beceriniz varsa, ek para kazanmanın bir yolu olarak çevrimiçi kurslar oluşturmayı düşünün.

Kurslarınızı yayınlayabileceğiniz ve onlar için ödeme alabileceğiniz birincil web sitesi Udemy'dir . Ancak diğer çevrimiçi işletmelerde olduğu gibi, bir itibar kazanabilirseniz, kurslarınızı kendi siteniz üzerinden sunarak başarılı olabilirsiniz.

Belirli bir konu alanındaki bilgiye ek olarak, videolarınızda ilgi çekici bir varlığa sahip olmanız gerekir. Potansiyel öğrencilerin dikkatini çekemezseniz, daha fazla ders için geri gelmezler.

– Sonuç olarak Gelir Artırmanın Yolları

Bu fırsatlarının çoğu için çevrimiçi olarak çok fazla rekabet var -özellikle giderek daha fazla insan geleneksel bir ortamda çalışamıyor veya çalışmak istemiyor. Stanford Üniversitesi ekonomisti Nicholas Bloom'a göre, ABD çalışanlarının %42'si Haziran 2020 itibariyle tam zamanlı olarak evden çalışıyordu.

Bu olasılıkların çoğundan yararlanmak için, kalabalığın arasından sıyrılmanız ve olası müşterileri, satın almak veya kiralamak için doğru kişi olduğunuza ikna etmeniz gerekecek. Herhangi bir çevrimiçi meslekte başarılı olmak, olağanüstü çevrimiçi pazarlama becerileri gerektirir . Yaptığınız işi başarılı bir şekilde nasıl satacağınızı, takipçiler ve arama motoru hitleri kazanmayı öğrenebilirseniz, başarı ardından gelecektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Oturum aç

Şifremi Unuttum?

Şifremi Unuttum?

Hesap verilerinizi girin, size şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı göndereceğiz.

Şifre sıfırlama bağlantınız geçersiz veya süresi dolmuş görünüyor.

Giriş

Gizlilik Politikası

Koleksiyona ekle

Koleksiyon Yok

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.