Para Kazanma

WordPress İle Para Kazanmak – En Etkili 3 Yöntem

WordPress ilk çıktığında, basit bir blog platformuydu. Ayrıca, insanların önceden kodlama bilgisi olmadan yükleyebilecekleri ilk web sitesi türlerinden biriydi.

Sevdiğiniz şeyi yaparak çevrimiçi para kazanmak için WordPress ve blogları kullanabilirsiniz. Evden istediğiniz zaman çalışabilirsiniz ve ne kadar para kazanabileceğiniz konusunda bir sınır yoktur.

Artık WordPress, bir blog platformundan çok daha fazlası haline geldi. Üyelik siteleri, e-ticaret siteleri, içerik siteleri ve daha fazlasını oluşturmak için bir çerçeve olarak kullanılmaktadır. Bu, “eklentiler” ve temalar tarafından size getirilen ek işlevlerin kullanılması yoluyla olur. Eklentiler, WordPress için uygulamaların akıllı telefonunuz için yaptığına benzer şekilde çalışır ve temalar sitenizin görünümünü ve kullanıcılar tarafından daha iyi görünmesine olanak sağlar. WordPress o kadar kullanışlıdır ki artık internetteki web sitelerinin %43'e yakını bu hazır sistem tarafından kurulmaktadır.

WordPress İle Para Kazanmak

WordPress üzerinden para kazanmak biraz yorucu ve zaman gerektiren bir iştir. WordPress ile para kazanmak bir tür sihir değildir. Nasıl yapılabileceğine dair bilgi edinmek için biraz disiplin ve bazı Google aramaları gerekiyor.

WordPress ile Para Kazanmak
WordPress ile Para Kazanmak

WordPress platformunu kullanarak bir iş kurmanın birçok yolu olmasına rağmen, çoğu insan için bir WordPress bloguyla çevrimiçi para kazanmaya başlamanın en kolay yolu şudur:

  1. Sitenizde blog gönderileri şeklinde değerli içerik oluşturun
  2. Ücretsiz pazarlama, ücretli reklamcılık ve SEO yoluyla bu içeriğe trafik sağlayın
  3. AdSense reklamları veya satış ortaklığı pazarlamasıyla bu trafikten
Benzer:  İnternetten Para Kazanmak 2024 En Etkili 18 Yol

WordPress İle Para Kazanmanın 3 Adımı

Bu para kazanma programlarının sitenizde uygulanması ve kullanımı kolaydır. İşte üç parçanın her birinin temelleri.

1. Değerli İçerik Yaratın

Değerli içerik, insanların okumayı sevdiği içeriktir. Orijinal olması veya iyi bir şekilde düzenlenme yapılması gerekiyor. Değerli içerik, birinin sorusuna düzgün ve tam anlamıyla net cevap vermesi gerekiyor (bu makalenin “WordPress ile ?” sorusunu yanıtladığı gibi).

Değerli içerik genellikle eğlencelidir, eğiticidir veya her ikisi birdendir. Çevrimiçi olarak son derece iyi çalışan iki biçim, listeler ve nasıl yapılır makaleleridir.

Eminim birçok liste görmüş ve okumuşsunuzdur. “İnternetten Para Kazanma 2022 En Etkili 18 Yöntem” veya “Google AdSense ile Para Kazanmanın En İyi İpuçları” gibi makaleler şeklinde olabilirler. Bu makale bile yarı liste biçiminde çünkü size WordPress ile para kazanmanız için üç adım sunuyor.

Nasıl yapılır makaleleri biraz daha açıklayıcıdır. “Nasıl yapılır” ile başlayan herhangi bir soru, nasıl yapılır makalesinde yanıtlanabilir. Bu, “Doğalgaz Faturalarınızdan Nasıl Tasarruf Edilir” veya “Her Gece Nasıl %100 Daha İyi Uyursunuz” gibi bir şey olabilir.

Biraz içerik oluşturduktan sonra , web sitenize trafik çekmeniz gerekir .

Benzer:  Sanal Arsa Para Kazanma Yöntemleri - Metaverse Yatırımı

2. İçeriğinize Trafik Getirin

Trafik sadece web sitenizi ziyaret eden insanları ifade eder. WordPress destekli bir web sitesine trafik çekmenin düzinelerce yolu vardır. Aşağıda listelenen beş yönteme bakın.

WordPress Sitenize Trafik Çekmenin 5 Yolu

  1. Arama motoru optimizasyonu: bunun anlamı kısacası SEO olarak da bilinmektedir – bu, arama motorlarının makalenizi arama sonuç sayfalarında listeleyeceği yerdir. Genellikle, arama motorlarında ilk sayfa listesine ulaştığınızda en fazla trafiği alırsınız. SEO uzmanlığı çok zor değildir, ancak birkaç temel SEO beceri seti öğrenmenizi gerektirir veya bir SEO ajansından bu konuda destek almanızı önermekteyiz.
  2. Forumlarda yorum yapma: Konunuzla ilgili forumlarda yorum yaparsanız ve bunu yararlı bir şekilde yaparsanız, genellikle imzanıza ilgili içeriğe bir bağlantı koyabilirsiniz. Bu gerçekten işe yarayabilir ve forum pazarlamasıyla ne kadar trafik alabileceğinize şaşıracaksınız .
  3. Facebook'tan ücretli trafik: Facebook'ta gördüğünüz tüm bu sponsorlu gönderiler, web sitelerine trafik çekmek için ödeme yapan işletmelerdir. Facebook harika bir platform çünkü başlamak çok ucuz. Günde iki dolara Facebook'ta kampanyalar yürütebilirsiniz ve içeriğiniz yarı viral bile olsa, web sitenize yapılan tıklamalar oldukça ucuz olabilir.
  4. Reddit: Muhtemelen, Web'de Reddit'ten daha fazla fikir sahibi bir yer yoktur, ancak tutkuların yüksek olduğu yerlerde web sitenize tıklamalar olabilir. Forumlarda yorum yaparken kullandığınız tekniklerin aynısını kullanın, genellikle sitenize gelen trafiği görürsünüz.
  5. Kompika‘dan Ziyaretçi Edinmek: Burası insanların işlerini, hizmetlerini, ürünlerini satabileceği ücretsiz bir sosyal ağ platformudur. Bu platformda insalar kişisel sayfalarını, gruplarını kurabilmekte ve ayrıca en güzel yanı makalelerini eklemekteler. Burada ekleyeceğiniz makalelere kendi sitenizin linkini vererek çok iyi ve kaliteli backlink işlemi sağlayabilirsiniz. Hem siteniz için bir sayfa oluşturabilir hem de sitenize ziyaretçiler çekebilirsiniz.
Benzer:  En Kolay Para Kazanma Yolları: Pratik ve Etkili Yöntemleri

Artık biraz içeriğiniz olduğuna ve sitenizi ziyaret eden insanlara sahip olduğunuza göre – para kazanmanın zamanı geldi.

3. WordPress Sitenizden Para Kazanma

Bir WordPress sitesinden para kazanmanın ve ondan para kazanmanın yüzlerce farklı yolu vardır. Ancak yeni başlayanların çoğu için en kolayı AdSense reklamları ve Amazon bağlı kuruluş programlarıdır. Google tarafından yürütülen AdSense, web sitenize reklam yerleştirmenize ve insanlar reklamlara tıkladığında ödeme almanıza olanak tanır.

Amazon'un bağlı kuruluş programı, Amazon'un taşıdığı herhangi bir ürüne bağlanmanıza izin verir ve insanlar satın aldığında size bir komisyon verir.

Bir WordPress sitesinden para kazanmak tamamen mümkündür. İnsanlara alışmak genellikle biraz zaman ve çaba gerektirir, ancak sahip olduğunuz bir siteden ilk parayı kazanmaktan daha iyi bir his yoktur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Oturum aç

Şifremi Unuttum?

Şifremi Unuttum?

Hesap verilerinizi girin, size şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı göndereceğiz.

Şifre sıfırlama bağlantınız geçersiz veya süresi dolmuş görünüyor.

Giriş

Gizlilik Politikası

Koleksiyona ekle

Koleksiyon Yok

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.