İş FikirleriKariyer Fikirleri

İçerik Oluşturup Hızlıca Para Kazanmaya Başlayın

Takipçilerden para kazanın, instagramdan para kazanmak için ek fikirler, sosya medyada sayfalarınızdan ve takipçilerinizden para kazanın.

İçerikler Oluşturun ve Para Kazanın

Bir İçerik Oluşturucu Olun ve Doğrudan Takipçiler ve Hayranlar Tarafından Ödeme Alın.

Çevrimiçi içerik oluşturmaktan hoşlanıyor musunuz? Bunda iyi misiniz? Bu soruların her ikisinin de yanıtı evet ise, ekonomisinden yararlanarak çevrimiçi para kazanmak sizin için harika bir seçenek olabilir.

İçerik Oluşturup Para Kazanın - Takipçilerden Para Kazanmak
İçerik Oluşturup Para Kazanın –

İçerik Oluşturucu Olarak Para Kazanın

İçerik oluşturucu hayatı, çevrimiçi satış fikrini sevmeyen, ancak gün boyu YouTube videolarını pompalayabilen veya bir YouTube kanalını yönetebilen profesyoneller için harikadır. Erken aşamadaki girişimlerle çalışan bir risk sermayesi fonu olan SignalFire'a göre, 50 milyondan fazla içerik oluşturucu çevrimiçi para kazanıyor ve bu içerik oluşturucuların iki milyonu bunu profesyonel olarak yapıyor .

Küçük medya şirketleri gibi içerik oluşturucuları düşünün: Eğitici veya eğlenceli içerikler üretip yayınlarlar – bazen kendi web sitelerinde ve bazen yalnızca sosyal medya hesaplarında – ücretsiz olarak deneyebilirsiniz. Zaman içinde bir kitle oluştururlar ve daha sonra bu kitleden üç yoldan biriyle çevrimiçi para kazanırlar:

  • Abonelikler: Bir abonelik ücreti karşılığında en iyi içeriklerine erişim sunarlar – aynı Netflix veya Spotify gibi hizmetlere abone olduğunuzda yaptığınız gibi – ve bunu yapmak için Patreon gibi bir platform kullanırlar. Ne kadar çok ücretli abone çekebilirseniz, o kadar çok para kazanırsınız.
  • Sponsorluklar: Markalar veya şirketler, içerik oluşturucuya öne çıkması için ödeme yapar ve içerik oluşturucu, markanın reklamlarını içeriklerine dahil eder. Instagram'daki “Ücretli ortaklık” gönderileri klasik bir örnektir. Bazen içerik oluşturucu, öne çıkan ürün için bir satış ortağı bağlantısına da sahip olabilir.
  • Reklam komisyonları: İçerik oluşturucular, platformlarında gösterilen reklamların veya reklamların bir kısmını alır. Popüler bir YouTuber'ı izlediğinizde ve videoları sırasında reklamlar oynatıldığında, o içerik oluşturucu reklam harcamalarından bir pay alıyor çünkü (tv programı, site) hedef kitleyi masaya getiriyorlar. Bu reklam geliri başlangıçta düşüktür, ancak kitleniz büyüdükçe çığ gibi büyüyecektir.
Benzer:  En İyi İş Fikirleri 2023'te Başlamak İçin 17 Etkili Yol

İçerik oluşturucular bu stratejilerden birinden veya hepsinden yararlanmayı seçebilir. Kitle oluşturmak genellikle zaman aldığından, içerik üretici ekonomisinden para kazanmanın yavaş bir süreç olduğunu unutmayın. İçerik oluşturmayı seviyorsanız ve bunu gün boyu yapabiliyorsanız, bu çevrimiçi çabalardan bir gelir akışı geliştirme tutkusu ve dürtüsüne sahipsiniz.

İçerik Oluşturucu Olmanın Kazanma Potansiyeli

Yaratıcılık, hizmet sağlayıcı olmaktan farklıdır, çünkü daha fazla müşteri daha fazla iş anlamına gelmez. Patreon'unuzun dört abonesi veya 4.000 abonesi olsun, sonuç aynıdır.

Benzer:  Sermaye Gerektirmeyen Para Kazanma Yöntemleri

Çevrimiçi para kazanmak veya daha fazla çalışmadan daha fazla para kazanmak istiyorsanız gelişmek önemlidir.

  • İşte bu konuda level atlamış uzmanların söyledikleri:

“Sadece içerik oluşturmaya ve oraya koymaya başlayın! Ardından, insanların neyi sevdiğine ve neyle ilgilenmediklerine dikkat edin. Bu, hangi içerik türlerinin daha karlı olabileceği konusunda size daha iyi bir fikir verecektir”. SARAH JANE BURT

Öneri: Evden Para Kazanmanın 2023'de 8 Harika Yolu

Harika bir telefonunuz olduğundan emin olun ve içerik oluşturmaya başlayın! Başladığımda sıfır takipçim ve sıfır abonem vardı. Her gün Facebook'ta canlı yayın açtım. NEHA GUPTA

İçerik oluşturucu olmak, daha sonra sizden ürün satın alabilecek kişilerden oluşan bir topluluk oluşturmanıza olanak tanır. Uzun strateji içinde olmaya istekliyseniz, bu mantıklı. SATYA PURNA

Başarılı Bir İçerik Oluşturucu Olmak İçin İpuçları

İçerik oluşturucu ekonomisine girmek, çevrimiçi para kazanmanın harika bir yoludur, ancak bunu iyi yapmak için tutarlı bir şekilde değerli içerik oluşturmaya kararlı bir şekilde devam etmeniz gerekmektedir. İçerik oluşturucunun hayatı sizin tarzınıza benziyorsa ve çevrimiçi para kazanmak için daha az doğrudan, satış odaklı bir yol istiyorsanız – işte sık sık başvurmak isteyeceğiniz bazı ipuçları.

Benzer:  Seslendirme Yaparak Para Kazanmak 2023'te Seslendirme İşi

Öneri: Hızlı Para Kazanmak ve Başarının Sırları

NOT: Başarılı bir içerik oluşturmanın ipuçları

  • Kitlenizin sizi tanımasına yardımcı olun. İçerik oluşturucular genellikle kişisel bir ile liderlik eder ve bu kişilik onları ayırmaya yardımcı olan şeydir. Kazanan bir-iki yumruk için hem kaliteli bilgileri hem de kişisel bakış açılarını paylaşın.
  • Bilgilerin bir platformda nasıl paylaşıldığını inceleyin. Tüm başarılı içerik oluşturucuların ortak noktası, bilginin internette nasıl görüldüğünü bilmeleridir. Bir platform seçin, ardından onu kullanmada usta olun. Önce buna öncelik verin ve uzun vadede paradan ve zamandan tasarruf edin.
  • Kalite ve tutarlılığa odaklanın. Popüler inanışın aksine, yaratıcı yaşam için garantili bir reçete değildir. Bununla birlikte, yıllar önce yayınladığınız içerikten her ay çevrimiçi para kazanabilirsiniz. Bir içerik oluşturucu olarak başarılı olmak için, düzenli olarak değerli yeni içerikler üretmeniz ve yayınlamanız gerekir; buna ulaşılamaz geliyorsa, çevrimiçi para kazanmaya yönelik bu yaklaşım uzun vadede sizin için işe yaramayabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Oturum aç

Şifremi Unuttum?

Şifremi Unuttum?

Hesap verilerinizi girin, size şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı göndereceğiz.

Şifre sıfırlama bağlantınız geçersiz veya süresi dolmuş görünüyor.

Giriş

Gizlilik Politikası

Koleksiyona ekle

Koleksiyon Yok

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.