Para Kazanma

Oyun Oynayarak Para Kazanmanın 7 Yolu

Oyun oynayarak , video oyunları oynayarak para kazanabilirsiniz evet bu mümkün, ancak bu sanıldığı kadar kolay olmayabilir. Oyun oynayarak para kazanma konusunda sizler için bir araştırma yaptık ve oyun oynayıp nasıl para kazanabileceğiniz hakkında yazımızı okumaya devam edin.

Günümüz dünyasında video oyunları oynayarak para kazanmak kesinlikle mümkün. Ama gerçek şu ki, bunu yapmak zor bir iştir.

Oyun Oynayarak Para Kazanmak

Bu rotaya gidenlerin çoğu birkaç yıl (veya aylar) içinde pes edecek çünkü bunu bir iş haline getirmek, video oyunları oynamanın eğlencesini öldürüyor. İnsanlar sevdikleri şeyi bir kariyere dönüştürdüklerinde, bir zamanlar sevdikleri şeylerden nefret etmeye başlarlar. Ve piyasada bu işi yapan kalabalık gruplar olması nedeniyle riskli. Her başarı hikayesi içerisinde deneyip başarısız olan yüzlerce kişi vardır.

Oyun oynayarak para kazanmanın etkili 7 yolu
Oyun oynayarak para kazanmanın etkili 7 yolu

Birincil gelirinizi oyun oynayarak kazanmak, genç, bekar ve her şeyin boşuna olabileceğini bilerek birkaç yıl buna bağlı kalmaya istekli değilseniz, tavsiye edeceğimiz bir şey değildir. Ama kesinlikle mümkün!

İşte video oyunları oynayarak para kazanmaya başlamanın birkaç olası yolu:

1. Canlı Yayın Yaparak Ödeme Alın

Herkes, dünyanın görmesi için oyunlarını gerçek zamanlı olarak yayınlayabilir. Büyük bir hedef kitle (reklamlarla para kazanabileceğiniz) veya sadık bir kitle (bağışlar ve aboneliklerle para kazanmak için) oluşturmayı hedefleyin. Akış için en büyük platform Twitch'tir, ancak YouTube da bir seçenektir.

Yayın Yaparak Para Kazanmak Neden Zor?

Canlı yayın izleyici kitlesi oluşturmak uzun zaman alıyor. Birkaç ay boyunca aynı anda 10 izleyici sayısını geçemeyebilirsiniz ve yıllarca bir seferde 100 izleyici alamayabilirsiniz. Gerçek şu ki, yayıncıların çoğu asla bu noktaya ulaşmıyor. Video oyunları yayınlayarak para kazanmak için binlerce düzenli izleyiciye ihtiyacın olacaktır.

Canlı yayın piyasası oldukça doygun durumda. İzlenecek çok sayıda popüler yayın varken neden biri sizi izlesin? İşin zor yanı bu. Dünya çapında bir oyuncu olarak veya başka kimsenin oynamadığı oyunları oynayarak kendi mizah veya kişiliğiniz ile kendinizi farklı kılmalısınız.

Canlı Yayın İşine Başlarken:

Neyse ki, yayın için giriş engeli nispeten düşüktür. Tek ihtiyacınız olan iyi bir bilgisayar, izleyicilerin izlemek istediği bazı oyunlar, eğlenceli bir kişilik ve yayın yazılımı. Oynadığınız oyunun yanı sıra internet yükleme hızınızın yayın akışını idare edecek kadar hızlı olduğundan emin olun.

PC oyunları için harika bir başlangıç seçeneği olan Streamlabs OBS'ye (ücretsiz, açık kaynaklı ve platformlar arası bir ekran görüntüsü ve akış uygulaması) nasıl başlayacağınızı anlattık. Konsolda oynuyorsanız, ek bir masraf olan bir capture card (yakalama kartı* 2 adet HDMI ile ekran kartınızdan aldığı görüntüleri, bağlayacağınız diğer aygıta sunması) ihtiyacınız vardır.

2. Oyun Haberciliğinde Şansınızı Deneyin

Kendinizi bir yazar olarak mı hayal ediyorsunuz? Ya mevcut bir siteye katılın ya da kendi sitenizi kurun ve belirli bir oyun, tür veya sektör için haberler, incelemeler ve röportajlar yazmaya başlayın. Mevcut bir site için yazıyorsanız, serbest çalışan olarak makale başına ödeme alabilirsiniz. Kendi sitenizi başlatıyorsanız, tıklanma trafiğinizden dolayı reklamlar, Patreon abonelikleri veya benzerleriyle para kazanabilirsiniz.

Yazarak Para Kazanmak

Çoğu gazetecilik türünde olduğu gibi, oyun gazeteciliği de rekabetçidir. Pek çok insan geçimini sağlamak için oyunlar hakkında yazmak istiyor! Mevcut bir site için yazıyorsanız, bir portföy oluştururken ve becerilerinizi kanıtlarken muhtemelen neredeyse hiçbir şey için çalışmanız gerekmeyecektir. Kendi sitenizi kuruyorsanız, yaşamaya yetecek kadar kazanabileceğiniz bir kitle oluşturmanız yıllar alacaktır.

Gazetecilik yoğun olabilir. Haber yazarlığı için, diğerlerinden önce haber almak için günün her saatinde her türlü kaynağa erişmeniz gerekecek. İncelemeler ve röportajların düzgün bir şekilde yapılması çok zaman alır. Ve genel olarak, her gün yazmak zihinsel enerjiyi büyük ölçüde tüketebilir.

Yazarak Para Kazanmaya Başlarken:

Orta büyüklükteki oyun sitelerinde açık pozisyonlar arayın. Şimdilik IGN gibi büyük oyun sitelerini unutun ve okuyucusu olmayan yazıları görmezden gelin. Elinizde bazı yazı örnekleri olduğundan emin olun. Başvurunuzu gönderin (dahil olan yazı örnekleriyle birlikte) ve en iyisini umut edin. Herhangi bir geçmiş çalışmanız yoksa, önce daha küçük siteler için gönüllü yazmayı düşünün.

Bir site için birkaç yıllık yazma deneyiminiz olana kadar kendi oyun gazeteciliği sitenizi başlatmanızı önermiyoruz. Her gün yazmak yeterince zor. Bunun üzerine bir de site yönetmek? Bu, kolayca tükenmişliğe yol açabilir.

3. Video Oyunu Kılavuzları ve Eğitimleri Oluşturun

Belirli oyunlara yeni başlayanların çoğu, özellikle çok oyunculu; oyuncuya karşı oyuncu (PvP) oyunları için kılavuzları okumayı sever. Bu nedenle, bu insanların öğrenmek istedikleri yararlı bilgiler sağlayarak para kazanmak için bir piyasa var.

Benzer:  Seslendirme Yaparak Para Kazanmak 2023'te Seslendirme İşi
Oyun oynayarak nasıl para kazanılır
Oyun oynayarak

Yazılı kılavuzlar için bir internet sitesi oluşturmak, YouTube'a video kılavuzları yüklemek veya kılavuzları e-kitap olarak yayınlamak gibi çeşitli yolları kullanabilirsiniz. İlk ikisi genellikle reklamlar ve/veya bağışlarla para kazanılırken, e-kitap rotası satışlardan gelir elde ediyor.

Kılavuzlarla Para Kazanmak

Herkes bir rehber/kılavuz yazabilir. Ondan herhangi bir şekilde para kazanmak için popüler oyunlar için kılavuzlar oluşturmanız gerekir, ancak oyun ne kadar popüler olursa, o kadar çok rekabetle karşılaşırsınız. Rehberlerinizi farklı kılmak için, diğerlerinin sağlayabileceğinden daha fazla içyüzünü sunmanız gerekecek, bu da bir ton zaman harcamak ve kendinizi bir uzman olarak ayarlamak anlamına geliyor.

Bunun da ötesinde, güçlü yazma becerilerine ihtiyacınız olacak. Kılavuzların yoğun ve kapsamlı olması, aynı zamanda eğlenceli ve anlaşılır olması gerekir. İster e-kitap yayınlıyor olun ister internet sitesi için yazıyor olun, biçimlendirme becerileri zorunludur.

Bir örnek olarak; GameFAQs, bir başlık için kapsamlı bir kılavuz yazan ilk kişi olduğunuz için sizi nakitle ödüllendiren bir “Ödül Programı”na sahiptir. Bu kılavuzların çoğu, kulağa harika gelen en az 200 dolar ödüyor. Ancak oyunda ustalaşmak ve oyunun her yönünü açıklamak için harcamanız gereken süreyi hesaba kattığınızda, saat başına asgari ücretin çok altında kazanacaksınız.

Kılavuzlara Başlarken:

Popüler bir oyun bulun, oyuncuların ne ile ilgili sorun yaşadığını anlayın, bu sorunun içini ve dışını öğrenin, sonra onlara kendi başlarına nasıl üstesinden geleceklerini öğretin.

Çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunlarında (MMORPG'ler), altın kılavuzları, seviye atlama kılavuzlarını ve baskın kılavuzlarını hedefleyin. Overwatch veya Valorant gibi PvP oyunları için yapım kılavuzlarına ve mekanik kılavuzlarına gidin. Tek oyunculu oyunlar için ise, belirli bir başarı/kupa kazanmak gibi konulara odaklanmış kılavuzlarla, muhtemelen en fazla başarıya sahip olacaksınız.

4. Oyun Podcast’i veya YouTube Kanalı Sunun

Söyleyecek çok mu şeyin var? Oyunlarla ilgili günlük, haftalık veya aylık bir gösteri oluşturmayı deneyin. Fikirlere dayalı bir yuvarlak masa tartışması, yüksek profilli oyuncularla bir dizi röportaj, belirli bir oyun için ipuçları ve püf noktaları veya ilginç olan başka herhangi bir şey olabilir.

Podcast'lerden (Sesli Bloglama) ve YouTube videolarından reklamlar, sponsorluklar ve diğer YouTube para kazanma biçimleriyle para kazanılabilir. Özellikle bu format Patreon abonelikleri aracılığıyla da desteklenebilir.

Oyun Sunumlarıyla Para Kazanmak

Herhangi bir gelir elde etmeden önce büyük bir kitle oluşturmanız gerekecek. Gösteriniz, insanların izleyebileceği kadar çekici olmalıdır. Sıkıcı, sığ, yapım kalitesi düşük veya tutarsızsa, gösteri başarılı olmayacaktır.

Bir bakıma bu; kılavuzlar (3. maddenin) ve canlı yayınların (1. maddenin) bir karışımı gibidir. Bir kılavuz oluşturucunun bilgisine ve kavrayışına, ayrıca bir yayıncının çalışkanlığına ve karizmasına ihtiyacınız var.

Artı tarafta, podcast içeriği bir rehber kadar derin olmak zorunda değildir ve kişiliğiniz bir yayıncı kadar belirgin olmak zorunda değildir. Örneğin, belirli bir türle ilgili oyun haberlerine dair bir kanal ayarlayabilirsiniz.

Sunumlara Başlarken:

Kendi podcast'inizi yayınlamak ve kendi YouTube kanalınızı başlatmak hakkında yazdık. Bunlar başlangıç için iyi kaynaklardır.

5. Oyun Turnuvaları Kazanın ve Sponsorluklar Alın

Turnuvalar, dövüş oyunları gibi PvP oyunları için olağandır. Tabii ki, oyun ne kadar popüler olursa, ödül havuzları da o kadar büyük olur. Bir e-spor organizasyonuna katılacak kadar yetenekliyseniz, kazançlar ve sponsorluklar yoluyla hayatta kalmanıza yetecek kadar bir ücret kazanabilirsiniz. Çoğu rekabetçi oyuncu, ek gelir için canlı yayınlardan (1. madde) yararlanır.

Video Oyunu Turnuvalarından Para Kazanmak

Herkes kazanmak için bazı gereksinimlere sahip değildir. Birinci sınıf bir oyuncu olabilir ve bir turnuvada erken elenip sıfır kazançla ayrılabilirsiniz. Biraz para kazansanız bile, otel ve uçak masraflarını karşılamayabilir. Sürekli olarak zirvede değilseniz, kazançlarla yaşamayı unutun.

Ayrıca, espor endüstrisi hala nispeten yeni. Saygın bir takıma yerleşseniz bile, alacağınız ücret, asgari ücretin altında olabilir. Endüstri, saf oyuncuları avlayan dolandırıcılar ve hırsızlarla boğuşuyor. Zaman zaman kendilerine vaat edilen parayı alamayan oyuncularla ilgili hikayeler ortaya çıktı.

Turnuvalara Başlarken:

Çok sayıda turnuva ve e-spor organizasyonlarının yoğun ilgisi olan, popüler bir PvP oyunu bulun. Pratik yapın, pratik yapın ve biraz daha pratik yapın. Bu konuda daha iyi duruma geldikçe, adınızı ortaya çıkarmak için diğer profesyonel oyuncularla iletişim kurun. Super Smash Bros. veya CS:GO gibi popüler oyunlar için yerel turnuvalarla ufaktan başlamayı düşünebilirsiniz.

Tamamen gerçekçi olmak; rekabetçi olmayan bir yayıncı olarak, bir kariyer peşinde koşarken, muhtemelen daha çok şansınız olacak (ve daha fazla para kazanacaksınız). Bu şekilde, en iyisi olmasanız bile insanlar sizi izlemekten keyif almaya devam edecek.

5. Oyunları Test Etmek İçin Para Alın

Oyunlar, piyasaya sürülmeden önce çeşitli geliştirme aşamalarından geçer. Tamamlanma zamanına yakın, geliştiricilerin oyunlarını taze gözlerle test etmeleri için yabancılara ihtiyacı var. Bir oyun testçisi olarak göreviniz, geliştiricinin bakmanızı istediği, hataları ve diğer sorunları bulma ve belgeleme de dahil olmak üzere her şeyi kontrol etmektir.

Oyunları Test Ederek Geçimini Sağlamak

Bugünlerde bir testçi olmak çok zor değil, ancak zihin uyuşturan bir iş olabilir. Oyunları kasıtlı olarak bozacak şekilde oynamak, özellikle her oyun revizyonundan sonra sürekli aynı yerleri kontrol etmeniz gerekiyorsa, sıkıcı hale gelir.

Benzer:  Eski Mobilyaları Yenileyerek Para Kazanmak

Maaş çok iyi değil (asgari ücretle eşit veya biraz üstü). Ayrıca, büyük bir oyun geliştirme şirketinde kalıcı bir pozisyon alamayabilirsiniz. Oyun test pozisyonlarının çoğu, tam gelişmiş konsol ve PC sürümleri kadar heyecan verici olmayan mobil oyunlar içindir.

Oyun Oynayıp Test Etmeye Başlarken;

İsteğe bağlı oyun testi için PlaytestCloud, BetaFamily ve BetaTesting gibi hizmetlere bakın. Bir şirkette dahili test uzmanı olmak daha zordur. İş ilanlarına göz atmanız, açık pozisyonlar için şirketleri araştırmanız, başvuru göndermeniz ve en iyisini ummanız gerekecek. Bölgenizde bulunan bağımsız stüdyoları aramak, aradığınız fırsatı bulmak için iyi bir yol olabilir.

7. Oyun Hesaplarını veya Dijital Öğeleri Satmak

Bazı oyunlarda yeterince zaman harcadıysanız, hesabınızı veya oyun içi öğeleri diğer oyunculara aktarabilirsiniz. Örnek olarak, oyun oynayarak kazanılan bazı Steam koleksiyon kartlarını, onları toplamak isteyen oyunculara yeniden satabilirsiniz. Bundan büyük para kazanamayacak olsanız da, bir sonraki oyun satın alma işleminizi karşılayacak kadar kazanabilirsiniz.

Ayrıca hesap satabilirsiniz. Örneğin, Overwatch'da bir “smurf” hesabı (oyuncunun gerçek beceri seviyesinden çok daha düşük sıralanan ikincil bir hesap) kullanma uygulaması yaygındır. Rekabetçi maçlar oynamak için belirli bir seviyeye ulaşmanız gerektiğinden, şirinlik yapmak isteyen oyuncular, kendilerine zaman kazandırmak için bir hesap satın alabilirler. Benzer şekilde, bir oyuncu, onlardan daha yetenekliyseniz, hesabının sıralamasını yükseltmeniz için size ödeme yapabilir.

Bununla ilgili yaratıcı olmanın başka yolları da var; İlgilenen kişilere “oyun hizmetleri” satmak için Fiverr gibi siteleri kullanabilirsiniz. Belki biri yalnızdır ve sadece bir saatliğine bir araya gelecek bir ortağa ihtiyacı vardır ve bu ayrıcalığın bedelini ödeyecektir.

Oyun Oynayıp Para Kazanmak

Bu tür bir oyun geliri, yukarıda bahsedilenlerin çoğundan daha az özveri gerektirse de, yine de mükemmel değildir. Halihazırda fazladan hesabınız veya nadir bulunan eşyalarınız yoksa, onları kazanmak için harcamanız gereken zaman, peşinde koşmaya değmez.

Sadece yeni kartlar kazanmak veya belirli bir seviyeye ulaşmak için bir oyunu öğütmek, tıpkı oyun testi gibi sıkıcıdır. Ve birinin sattığınız şeyi satın almak isteyeceğinin garantisi yok.

Belirli bir oyunun hizmet şartlarına bağlı olarak, hesabınızı veya diğer öğeleri satmak kurallara aykırı olabilir. Bunu denemeden önce her zaman yanlış bir şey yapmadığınızdan emin olun.

Oyun Oynayıp Para Kazanmaya Başlarken;

Oynamayı sevdiğiniz oyunları araştırın ve hangi öğelerin iyi bir fiyata satıldığını görün. PlayerAuctions gibi bir site, oyun öğelerinin alıcılarının ve satıcılarının birbiri ile iletişime geçmesine yardımcı olur.

Video Oyunları Oynamak İçin Para Kazanmak Hala İşe Yarıyor mu?

Oyunlar eğlencelidir çünkü bize gerçeklikten kaçmanın bir yolunu sunarlar. Oyun oynamak sizin işiniz haline geldiğinde, gerçeklerden kaçmanın bu yönü ortadan kalkar ve muhtemelen eğlence de ortadan kalkar. Oyun oynamayı seviyor musunuz? Potansiyel bir kariyere dönüştürmeden önce dikkatlice düşünün. Oyun oynamaktan para kazanmak için bu yolları takip ettiğinize pişman olabilirsiniz.

Hala ilerlemek istiyorsanız, burada tartışılan fırsatlar, şu anda oyunla ilgili bir kariyer oluşturmanın en iyi yolları. Video oyunu alanında başka kariyerler de var, ancak bunlar yukarıdaki gibi gerçek oyun oynamayı içermiyor.

Tabii ki, kendi oyununuzu yapma ve satışların yanı sıra uygulama içi satın almalar veya reklamlar yoluyla para kazanma seçeneği her zaman vardır. Ancak oyunların gelişmesi uzun zaman alır ve tamamen farklı beceriler gerektirir.

Oynayarak Para Kazandıran Oyunlar ve Uygulamalar

Akıllı telefonlar üzerinden para kazanmak ister misiniz?  Android ve iOS oyunları üzerinden gerçek para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Oyun oynayarak para kazandıran siteler ve uygulamalar
Oyun oynayarak ve uygulamalar

nelerdir? Günümüzde bir çok mobil oyun kullanıcılarına para kazandırıyor. Sitemizde yer alan mobil oyunları telefonunuza yükleyerek para kazanabilirsiniz. Mobil oyunlara ilgi her geçen gün artıyor. Bu ilginin artması nedeniyle para kazanma yolları da açılmaya başladı. Oyun oynayarak yüksek kazanç elde etmek istiyorsanız yazımıza hemen göz atabilirsiniz. Piyasa üzerinde para kazandıran bir çok oyun bulunuyor. Peki, mobil para kazandıran oyunlar nelerdir?

Para Kazandıran Oyunlar:

 1. PUBG
 2. CS:GO
 3. SecondLife
 4. Swagbucks
 5. Exodus 3000
 6. Pogo
 7. XY Gaming
 8. Play and Win
 9. GSN Cash Games
 10. Cash Crate
 11. App Cent
 12. Clip2Play
 13. Gamesville
 14. Paid Game Player
 15. PlayAndWin
 16. Cash Dazzle
 17. Gameloot
 18. Playtest Cloud

PUBG

Son zamanların en önemli oyunlarından biri olan PUBG ek gelir sunacak düzeye gelmeyi başardı. PUBG, bir adaya bırakılan oyuncuların hayatta kalmaları için birbirilerini öldürmeleri gereken arenalardan biridir. Takım halinde oynanan oyunda amaç hayatta kalabilmektir.

En son hayatta kalan oyuncuya ise skin adı verilen oyun içi itemler verilmektedir. Bu itemler oyuncular tarafından büyük bir ilgi görüyor. Steam pazarında bu itemler satılabiliyor.  Böylece PUBG üzerinden rahatlıkla para kazanabiliyorsunuz.

CS:GO

Counter Strike, uzun zamandır oynanan oyunlardan bir tanesidir. Para kazandıran oyunlar 2021 listesinde de kendisine yer bulmayı başarmıştır.

Oyunun içerisinde çeşitli rütbeler bulunuyor. Oyuncular başarılarına göre rütbe atlıyor. Yüksek rütbeli oyuncuların hesapları, iyi fiyatlardan satılıyor. Belirli bir seviyeye gelen hesaplara, savaş itemleri veriliyor.  Oyun içerisinde yüksek rütbelere gelirseniz bu itemleri kolayca satabilirsiniz.

SecondLife

SecondLife oyunu The Sims ile benzer yapıdadır. SecondLife oyunu sanal bir dünya üzerinde geçmektedir. Para kazandıran oyunlardan biridir. Para kazanmak için diğer oyuncalara giysi, mobilya ya da diğer eşyaları satabilirsiniz. Ayrıca oyunda bir işe girerek de para kazanabiliyorsunuz.

Benzer:  Freelance Platformlar ile Para Kazanma

Linden Doları adı verilen para birimi gerçek paraya dönüşmektedir. Bu platfom para kazandıran oyunlar listesinde üst sıralarda bulunuyor.

InboxDollars

– Uygulamaya Git

Ödül puanları ile para kazanmak isterseniz InboxDollars oyununu oynayabilirsiniz. Swagbucks ile benzer bir platformdur. Hesabınızda para birikince bunu çekme şansınız bulunuyor.  2006 yılından bu yana hizmet veren platform milyonlarca dolar para dağıtmıştır.

Swagbucks

İnternet üzerinden yapılan görevler sonrasında hediye kartları ve nakit para ödülleri kazanabilirsiniz. Gerçek para kazandıran oyunlardan bir tanesidir. Sadece oyun oynayarak değil başka işler yaparakta para kazanma şansınız bulunuyor. 100 Swagbucks puan 1 $ olarak hesaplanmıştır. Swagbucks'ta 15 milyondan fazla kullanıcıya hizmet vermektedir.

Exodus 3000

– Oyuna Giriş Yap

Exodus 3000 para kazandıran oyunlardan biridir. Exodus 3000 nasıl oynanır? Mars yüzeyini keşfederek, ittifaklar kurabilir ve düşmanları yok edebilirsiniz. Bilgisayarınıza ya da telefonunuza ekstra bir yükleme yapmadan oyunu oynayabilirsiniz. Oyuna kayıt gerçekleştirdikten sonra Mars Doları kazanabilirsiniz.

MMORPG oyunlarından biri olan Exodus 3000 oyunculardan tam not alıyor. Oyunun hikayesi ise Mars'ta geçiyor. Mars Doları bulma görevleri üzerinden ilerliyorsunuz. Mars Doları biriktirmenin ise üç yolu bulunuyor. Bu yollar;

 • Kalıntıları aramak,
 • Volkanları araştırmak,
 • Rakip oyunculara saldırmak.

Yeterli miktarda Mars doları biriktirdiğiniz zaman gerçek para olarak çekebilirsiniz.  Oyuna başladığınız zaman 5.000 Mars Doları kazanıyorsunuz. 300.000 Mars Doları, 20 ABD Dolarına denk gelmektedir.

Pogo

– Oyun Sitesine Git

Pogo farklı türde oyunları içerisinde barındıran platformlardan bir tanesidir. Oyun içerisinde jetonları toplayabilmeniz için ilk beş güne ait reklamları görüntülemeniz gerekir. Pogo ayrıca, günlük 10.000 dolarlık ödül parası sunuyor.

XY Gaming

XY Gaming, bilgisayarınızda ya da konsolunuzda oyunculara meydan okuyarak para kazanmanızı sağlıyor. Online para kazandıran oyunlardan biri olan XY ile turnuvalara katılarak ödüller elde edebilirsiniz.

Ücretsiz turnuvalarda yer alarak sizde rekabet dolu bir dünyaya adım atabilirsiniz. XY Gaming sizi benzer beceri seviyelerinde rakiplerle eşleştirerek adil bir ortam sunar.

Play and Win

Play and Win popüler para kazandıran oyunlardan bir tanesidir. Oyun oynayarak bu platform üzerinden para kazanabilirsiniz. Bir çok oyun bu uygulamada yer alıyor. Ek ödül puanları kazanmak için turnuvalarda boy göstermeniz gerekiyor. Kazandığınız puanları paraya çevirerek gerçek para elde edebilirsiniz.

GSN Cash Games

Çevrimiçi oyun platformu üzerinde birbirinden eğlenceli oyunlar bulunuyor. Her yaştan kişiye hitap eden bu oyunlarla sizde para kazanabilirsiniz. Platform üzerinde yarışmaya girmeden önce bir oyunu deneyebilirsiniz. Böylece kendinizi geliştirebilirsiniz.

Yeteneklerinize göre rakip oyuncu ile eşleşirsiniz. Böylece adil bir yarışma şansı ortaya çıkacaktır. Sizden çok daha tecrübeli rakiplerle baş etmek zorunda kalmadan oyununuzu oynayabilirsiniz.

Cash Crate

Cash Crate para kazandıran popüler oyunlardan biridir. Bu uygulamayı indirerek görevleri tamamlayabilir ve para kazanabilirsiniz. Cash Crate, uzun zamandır hizmet vermektedir. Tam zamanında ödeme yapması ile biliniyor. Bu özelliği sayesinde kullanıcı sayısını da her geçen gün arttırıyor.

App Cent

Para kazandıran oyunlardan biri olan App Cent oldukça popüler platformlardan bir tanesidir. Oyun oynayarak para kazanma konusunda sizlere gerçek bir deneyim sunuyor. Sponsorlu oyunları oynayarak gelir elde edebilirsiniz. Tercih ettiğiniz yollara göre jeton kazanabilirsiniz.

Clip2Play

Oyun oynayarak para kazanmak istiyorsanız, Clip2Play oyununu oynayabilirsiniz. Uygulamanın içerisinde farklı flash oyunlardan yararlanabilirsiniz.

Uygulamayı indirdikten sonra kayıt olmalısınız. Kayıt esnasında favori kategorilerinizi seçerek oyunlarınızı oynayabilirsiniz. Oyun içerisinde çeşitli turnuvalar düzenlenmektedir. Turnuvada başarılı 50 kişiye çeşitli ödüller verilir. Bu ödüller nakit paraya çevirebilirsiniz.

Gamesville

Güvenli şekilde para kazanılacak oyunlar arasında bulunan Gamesville sizlere çeşitli ödüller sunuyor. Bu ödülleri çeşitli görevlerden elde edebilirsiniz. Bununla beraber kazanmış olduğunuz ödülleri, nakit paraya çevirebilirsiniz.

Gamesville üzerinde oyun oynamak için en az 18 yaşında olmanız gerekir. Aksi durumda para kazanamazsınız. Para kazandıran mobil oyunların tamamında yaş sınırı bulunmaktadır.

Paid Game Player

Online oyun oynayarak para kazandıran platformlardan bir tanesi de Paid Game Player'dir. Sitenin içinde çeşitli oyunlar yer alıyor. Bu oyunlardan istediğinizi seçerek hemen oynamaya başlayabilirsiniz. Siteye üye olabilmek için 18 yaşını doldurmanız gerekir. Üye olduktan sonra sadece oyun oynayabilir ya da görev yapabilirsiniz. Görevleri tamamladıktan sonra çeşitli ödüller alacaksınız. Gerçek para kazandıran oyunlardan biri olan Paid Game Player beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacaktır.

PlayAndWin

Playandwin İngiltere merkezli oyunlardan bir tanesidir. Üyelerine gerçek para kazandırma şansı sunmaktadır. Güvenilir para kazandıran mobil oyunlardan bir tanesidir. Bu platform üzerinden bir çok oyunu oynama imkanınız bulunuyor.

Cash Dazzle

Para kazandıran oyunlardan bir tanesi de Cash Dazzle'dir. Ücretsiz oyunlar oynayıp kazandığınız jetonları gerçek paraya dönüştürebilirsiniz. Oyunda yer alan çark ile daha fazla kazanma şansı elde edebilirsiniz. Oyun içerisinde kazanan çıkmazsa nakit tutar artmaya devam edecektir. Oyun içerisinde devretme kuralı bulunur. Böylece her defasında kazancın miktarı da artacaktır.

Gameloot

Yatırım yapmadan para kazandırma fırsatı veren Gameloot trivia oyun türlerinden bir tanesidir. Bu platform üzerinde onlarca oyun türünü oynama imkanınız bulunuyor. Ayrıca nakit para ödüllü turnuvalara da katılarak kazancınızı arttırabilirsiniz.

Playtest Cloud

Oyunları test ederek para kazanmanızı sağlayan Playtest Cloud platformunda oyunlarda bulunan yer alan hataları bulmanızı istiyor. Bu hatalar sonrasında para kazanıyorsunuz. Para kazandıran oyunlar ile sizde ek gelir elde edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Oturum aç

Şifremi Unuttum?

Şifremi Unuttum?

Hesap verilerinizi girin, size şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı göndereceğiz.

Şifre sıfırlama bağlantınız geçersiz veya süresi dolmuş görünüyor.

Giriş

Gizlilik Politikası

Koleksiyona ekle

Koleksiyon Yok

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.