Para Kazanma

Evden Para Kazanmanın 2023’de 8 Harika Yolu

Hemen Evden Para Kazanmaya Nasıl Başlayacağınızı Öğrenin

Uzaktan çalışmanın normalleşmesi devam ettikçe, evden para kazanmanın çeşitli yollarından yararlanabilirsiniz. Çevrimiçi ürün satmaktan podcast kaydetmeye, sanal asistan olarak hizmet sunmaya kadar, evden çıkmadan gelir elde etmek için birçok fırsat vardır.

Evden Para Kazanmanın 8 Harika Yolu
Evden Para Kazanmanın 8 Harika Yolu

Evden Para Kazanmanın 2023’de 8 Harika Yolu

Daha geleneksel bir iş formatı arıyorsanız ancak yine de istiyorsanız şanslısınız. Pandemi sırasında bazı çevrimiçi işe alım siteleri için ikiye katlanan uzaktan iş ilanları artmaya devam ediyor. Mevcut uzak pozisyonlarla ilgili olarak, teknik işler en yaygın olanlar arasındadır, ancak evden çalışma fırsatları da terapi, finans ve hukuk alanında artmıştır.

Uzaktan çalışmak için iş ararken nereden başlanmalı? The Balance'a bir e-postada konuşan Kıdemli Kariyer Koçu Jamie Birt, “İş arayanları ilgi alanları ve kariyer hedefleri hakkında düşünmeye teşvik ederim” dedi.

Daha sonra Birt, metin yazma, grafik tasarım ve yazılım geliştirme gibi yaygın olarak uzaktan gerçekleştirilen işleri dikkate almanızı önerdi. İş arama motorlarına “uzak” terimini eklemek, size neyin mevcut olduğu hakkında bir fikir verebilir.

Son olarak, kariyer hedeflerinizi mevcut uzak işlerle birleştirin, diye tavsiyede bulundu Birt. Beğendiğiniz uzaktan iş pozisyonları bulduğunuzda, çevrilebilir becerilerin yanı sıra ek eğitim veya becerilere ihtiyaç duyacağınız boşlukları belirlemek için mevcut beceri setinizi not edin.

Evden çalışmayı gerçeğe dönüştürmeye yardımcı olabilecek sekiz uzaktan fırsatını tartışacağız.

Benzer:  Evden Çalışma Rehberi - Ev İş Fikirleri

Kullanılmış ve İstenmeyen Öğelerinizi Satın

Evinizi temizlemek ve toparlamak, muhtemelen artık ihtiyacınız olmayan veya kullanmadığınız bir sürü şeyle sizi baş başa bırakacaktır. Çevrimiçi olarak, iyi durumda olan ürünleri satarak ekstra para kazanabilirsiniz.

Müşterilerin çeşitli şeyler bulabilecekleri çok sayıda sanal pazar yeri var. Ebay, internette neredeyse her kullanılmış (ikinci el) ürünü satmak için popüler bir yerdir. Diğer siteler, giysilere özgü olan thredUP veya cep telefonları, teknoloji, CD'ler, DVD'ler, oyunlar ve kitaplara odaklanan Decluttr gibi daha uzmanlaşmış olabilir.

Satışlarınızı yerel tutmayı tercih ediyorsanız, Craigslist gibi sitelere göz atabilir veya bir garaj satışı yaparak veya ürünlerinizi bir konsinye mağazasına götürerek işleri çevrimdışı tutabilirsiniz.

Uyarı: Çevrimiçi satışa sunulan öğeleri listelerken, iyi fotoğraflar ve doğru, ayrıntılı bir açıklama eklemelisiniz.

Evden Yapılabilecek İşler
Evden Yapılabilecek İşler

Bir Podcast Kaydedin

My Work From Home Money adlı siteyi işleten Joseph Hogue, The Balance'a gönderdiği e-postada “Podcast kaydetmek, evden çalışan birçok insanın para kazanma aracı olarak blog yazmanın yerini alıyor” dedi. Reklamcılık bütçesinin metin tabanlı sponsorluklardan podcast sponsorluklarına kaydığını ekledi.

Podcast'iniz için bir kitle oluşturmak biraz zaman alsa da, reklam süresi satmak, satış ortaklığı bağlantıları eklemek, abonelik sunmak, canlı etkinlikler düzenlemek, kitle fonlaması yapmak, mal satmak, halka açık konferanslar yada konuşma yapmak veya bir podcast'i nasıl sunacağınız konusunda başkalarına koçluk yapmak gibi podcast'ten para kazanmanın çeşitli yolları vardır.

YouTube’da Para Kazanın

İstatistiklere göre video çekerek para kazanmak artık tüm gençlerin ilgi odağı haline geldi. YouTube'da para kazanmanın popüler yolları, reklam görüntülemelerinden para kazanmak, ücretli promosyonlar yayınlamak ve diğer fırsatların yanı sıra YouTube İş Ortağı Programı'nın bir parçası olmaktır.

Benzer:  Uzmanlara Göre Şu Anda Çevrimiçi Para Kazanmanın 4 Yolu

Satış Ortaklığı

Bir web sitesi, sosyal medya veya başka bir platform aracılığıyla bir kitleniz varsa, satış ortağı bağlantılarını dahil ederek biraz ekstra gelir elde edebilirsiniz. Satış ortaklığı, başka birinin ürünlerinin satışından komisyon aldığınızda gerçekleşir. Genellikle, kendi içeriğinizde başka bir şirketin web sitesine veya ürününe yönlendirdiğiniz bağlantı vermektir ve eğer okuyucu bağlantınıza tıklar ve ürünü satın alırsa, satıştan pay alırsınız.

Amazon Associates Programı iyi bilinen bir satış ortaklığı ağıdır; CJ Affiliate, Rakuten LinkShare, ShareASale ve daha pek çok platformda diğer satış ortaklığı fırsatlarını bulabilirsiniz.

Önemli: Satış ortaklığına başlamadan önce Federal Ticaret Komisyonu'nun (FTC) onay kılavuzunu öğrenin. Sitenizde bahsedilen bir ürün veya hizmetle ilgili mali çıkarlarınız ve diğer yükümlülükleriniz olduğunda bunları açıklamanız gerekmektedir.

Sanal Asistan Olun

İşgücü uzaktan çalışmaya geçtikçe sanal asistanlara olan talebin artmaya devam etmesi beklenmektedir. Sanal asistanlar, idari görevlere yardımcı olmak için uzaktan çalışırlar; bireyler, ekipler veya şirketler için çalışabilirler. Bir yönetici asistanının iş yükü genellikle diğer görevlerin yanı sıra telefon aramalarını cevaplama ve mesaj alma, sosyal medya hesaplarını yönetme, randevu planlama ve araştırma yapma gibi görevleri içerir.

Bir sanal asistanlık işine başlarken, ilk müşterinizi bulmak zor olabilir. Sanal asistanlar müşterileri LinkedIn veya Facebook grupları gibi sosyal medya kanalları aracılığıyla, sanal veya yüz yüze ağ etkinliklerinde, ağızdan ağıza yayılarak veya Upwork gibi serbest platformlarda bulabilir.

Fotoğraflarınızı Çevrimiçi Satın

Fotoğraflarınızı, video kliplerinizi, vektörlerinizi ve illüstrasyonlarınızı satarak evden çevrimiçi para kazanın. Bireylerin ve şirketlerin web sitelerinde, platformlarında veya diğer ihtiyaçlarında kullanmak üzere satın almaları için içeriğinizi yükleyin. Çalışmalarınızı iStock, Dreamstime ve Adobe Stock gibi sitelerde konusunda hemen adım atın.

Benzer:  Bekar Anneler İçin Nakit Gelir Elde Etmenin Yolları
Evden Online Çalışmak
Evden Online Çalışmak

Uzmanlığınızı Sunun

Bir konuda uzmansanız, diğer insanlara öğretmek için kaynaklar oluşturmayı düşünün. İçeriği bir araya getirmek için ilk çabayı gösterdikten sonra, pasif bir gelir akışı haline gelebilir.

Çevrimiçi kurslar, web seminerleri ve e-kitaplar, bilgi paylaşmanın yaygın yollarından biridir. Kaynakları kendi başınıza oluşturabilir ve tanıtabilir veya Udemy veya Skillshare gibi halihazırda kurulmuş topluluklara sahip eğitim platformlarını kullanabilirsiniz.

Serbest İş Alın

Fiverr, ve Upwork gibi platformlar, serbest çalışanları ve müşterileri birbirine bağlayan popüler çevrimiçi pazarlardır. Hizmetlerinizi bu sitelerde listeleyebilir ve mevcut fırsatları inceleyebilirsiniz. Yazma ve düzenleme, pazarlama, grafik ve tasarım, programlama ve çeviri gibi bir dizi farklı alanda yapabilirsiniz.

Not: My Work From Home Money'den Hogue, birçok uzaktan para kazanma girişiminin çok az parayla veya hiç parasız başlatılabileceğini söyledi. Çevrimiçi bir kurs veya akıl hocalığı için yüzlerce harcama yapmanıza gerek yoktur; çevrimiçi ortamda ücretsiz veya düşük bir maliyetle ihtiyacınız olan bilgileri bir e-kitap aracılığıyla bulabilirsiniz.

Sözün özü

Girişiminizi büyütmek zaman alır ve muhtemelen birkaç farklı gelir akışını bir araya getirmeniz gerekecektir. Farklı para kazanma yönlerini tek bir iş modeline dahil etmenin yollarını bulun. Örneğin, öncelikle vlogging yoluyla para kazanmaya odaklanabilirsiniz, ancak aynı zamanda satış ortaklığı ve başkalarına kendi YouTube kanallarını nasıl oluşturacaklarını öğreten çevrimiçi bir kursla da para kazanabilirsiniz.

Evden para kazanmak için birçok fırsat var; Size en uygun olanı belirlemek için farklı seçenekleri denemekten korkmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Oturum aç

Şifremi Unuttum?

Şifremi Unuttum?

Hesap verilerinizi girin, size şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı göndereceğiz.

Şifre sıfırlama bağlantınız geçersiz veya süresi dolmuş görünüyor.

Giriş

Gizlilik Politikası

Koleksiyona ekle

Koleksiyon Yok

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.