Kariyer Fikirleri

İşletmenizi İnternette Tanıtmak için 5 Instagram Pazarlama İpuçları

Instagram ile Müşterileri Nasıl Çekersiniz ve İşletmenizi Nasıl Tanıtırsınız?

İşletmenizi Instagram'da nasıl tanıtacağınızı bilmek istiyor ancak nasıl başlayacağınızdan emin değil misiniz? Öyleyse, olmalısınız.

İşletmenizi Instagramda Öne Çıkarın
İşletmenizi Instagramda Öne Çıkarın

Instagram Neden Online Pazarlamacıların İlgisini Çekmeli?

Instagram, 1 milyardan fazla kullanıcısı olan büyük bir sosyal medya platformudur.

Basitçe söylemek gerekirse, kullanıcıların fotoğraf ve kısa videolar (en fazla bir dakika) çekmesine ve ardından bunları Facebook, Twitter, Flickr ve Tumblr dahil olmak üzere diğer sosyal ağ platformlarında paylaşmasına olanak tanıyan güçlü bir mobil paylaşım (fotoğraf, video) sosyal ağ hizmetidir. Genç nesiller tartışmalı bir şekilde sözlü iletişimden uzaklaşıyor ve genel nüfus da görsel medyaya aşık görünüyor.,

  1. İçeriği Hedef Kitleniz İçin Özelleştirin

Öncelikle görsel bir araç olarak Instagram; Facebook pazarlama ve Twitter reklam stratejilerinizi tamamlayabilir. Paylaşılabilirliğe ek olarak, fotoğrafların ve çarpıcı grafiklerin ziyaretçileri nasıl çekebileceğini ve onları satış huninize nasıl çekebileceğini düşünün. Dünyanın en popüler markalarının Instagram alanlarını optimize etmek için neler yaptığına bir göz atın.

Benzer:  Bahçıvanlık Yaparak Para Kazanma Yolları

Filtreleri kullanmayı unutmayın . ‘Anında' fotoğraflar genellikle ilk bakışta vasat görünür. Bu nedenle Instagram'ın filtreleme teknolojisi, resimlerinizi dikkat çeken harika görünümlü anlık görüntülere dönüştürmenize olanak tanır -bu, kullanıcıları harekete geçirmenin ilk adımıdır.

Ayrıca, videolar Instagram'da son derece yüksek etkileşim oranları elde ettiğinden, videolar da oluşturduğunuzdan emin olun.

  1. İnsanları Bağlantınıza Akıllıca Yönlendirin

Instagram, fotoğraf başlıklarında (tıklanamayan) veya yorumlarda hiper bağlantıya izin vermez, ancak biyografi bölümünüze bir bağlantı (en fazla 150 karakter) koyabilirsiniz. Çoğu pazarlamacı bu özelliği, işletme ana sayfasına veya mevcut pazarlama kampanyalarının açılış sayfasına yönlendirmek için kullanır.

Bir resmin üzerine bir URL yerleştirmeyi seçebilirsiniz, ancak ziyaretçileri biyografinizin tıklanabilir bağlantısına yönlendirmek muhtemelen daha iyidir. Instagram ile ücretli reklam kullanmaya karar verirseniz, tıklanabilir bağlantılara sahip olabilirsiniz.

Instagram, takipçi kitlesi oluşturmak ve hedef kitlenizle etkileşim oluşturmak için harika bir platform olsa da, e-posta listenizi oluşturabilmeniz ve olası satışlar oluşturabilmeniz için insanları web sitenize yönlendirmeyi unutmayın.

  1. Metin Açıklamalarını ve Mesajları Temel Bilgilerle Sınırlayın

Instagram; Twitter gibi, gönderilerinize karakter sınırlaması getirmez. Ancak, konuşmanın çoğunu görüntülerin yapmasına izin vermek sizin yararınızadır. Ayrıca, daha kısa Facebook ve Twitter mesajları daha fazla müşteri ve etkileşim çektiğinden, Instagram hedef kitlenizin bu trendi yakalaması pek olası değildir.

Benzer:  Online İş Kurmanın En İyi 5 Yolu

Bununla birlikte; anlamlı altyazılar, ek bilgiler sunabilir ve katılım ve dönüşüm oranınızı artırabilirsiniz. Altyazılarınızı kısa ve etkileyici tutun ya da en azından daha uzun yazılar yazmayı planlıyorsanız en önemli bilgileri yazının en üstünde tutun. Çoğu kişi fotoğraflarınızın hemen altındakileri okuyacaktır, fakat daha az kişi, metin kesildiğinde, okumak için genişletecektir.

  1. Katılım Fırsatlarını En Üst Düzeye Çıkarın

Hashtag'lerle denemeler yapın. Doğru hashtag'leri seçmek kesin bir bilim değildir, bu nedenle nişinizdeki diğer kişilerin ne kullandığına bakın ve genellikle ilginç kelime seçenekleri sunan üretken blogculara danışın.

Takip isteklerini kabul edin ve kendi pazarlama çabalarınız için çekici fotoğraflar ve öğretim noktaları sunan kişileri takip edin. Instagram'da olduğunuzu web sitenizde ve haber bültenlerinde insanlara bildirmeyi unutmayın! Instagram ‘Takip Et' düğmeleri ekleyin veya orada içerik sunduğunuz abonelere periyodik olarak hatırlatıcılar gönderin. Hedef kitlenize ne kadar çok yerden ulaşabilirseniz (e-posta, Facebook, Twitter, vb.), mesajınızı görme ve yapmalarını istediğiniz işlemleri yapma şansınız o kadar artar.

  1. Sürekli Test Edin ve Takip Edin

Sosyal medyada trendler ve eğilimler bir anda belirip kaybolabilir, bu nedenle Instagram yenilikleri ve politika değişiklikleri için gözlerinizi ve kulaklarınızı dört açın. Yeni seçenekleri test ederek performans verimliliğiniz iyileşebilir ve daha fazla ziyaretçi tarafından fark edilebilir.

Benzer:  İçerik Oluşturup Hızlıca Para Kazanmaya Başlayın

Diğer yaygın ağ oluşturma sitelerinde olduğu gibi Instagram, performans takibi konusunda size yardımcı olan analitik araçlar sunar. Gönderdiğiniz fotoğraf ve resimlerde ayarlamalar yapmak için sonuçları kullanın. Dikkate alınacak faktörler şunları içerir:

1- Instagram fotoğrafları yayınlamak için en iyi zamanlar
2- Gönderileriniz için uygun sıklık
3- Farklı hashtaglerin başarı oranı
4- Altyazılar içindeki en iyi altyazılar ve en iyi eylem sözcükleri
5- Farklı kampanyaların harekete geçirici mesaj (CTA) dönüşüm oranları

Sonuç Olarak:

Instagram, modern, mobil ve görsel İnternet'in ana bayrak taşıyıcılarından biridir. Apple'ın App Store'undan ücretsiz olarak indirebilir veya Google Play'den edinebilirsiniz. ‘Çek ve Paylaş', tercih edilen sosyal medya sloganıdır. Aslında, yeni başlayanları uzmanlara dönüştüren hızlı ve verimli yükleme deneyimi sayesinde, çoklu platform paylaşımı (birden fazla sosyal medya platformunda paylaşım yapmak) harika bir şirket yeniliğidir.

Instagram ile ilgileniyorsanız , Facebook, Twitter, Pinterest ve LinkedIn gibi popüler konuları kapsayan tüm sosyal medya pazarlama makalelerimize göz atmak isteyeceksiniz.

Ayrıca, içerik pazarlama çabalarınızı güçlendirmek için Instagram'da ücretli reklamlar yapmayı da düşünebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Oturum aç

Şifremi Unuttum?

Şifremi Unuttum?

Hesap verilerinizi girin, size şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı göndereceğiz.

Şifre sıfırlama bağlantınız geçersiz veya süresi dolmuş görünüyor.

Giriş

Gizlilik Politikası

Koleksiyona ekle

Koleksiyon Yok

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.