İş Fikirleri

Bir Bayi İşine Nasıl Başlanır: Kendi İşinizi Kurun

Kendi işini kurmak İstiyorum Ne Yapabilirim, Ne is yapabilirim Yorumları, Bir bayan olarak iş kurmak istiyorum, Kendi işimi kurmak istiyorum, Ev satıp iş kurmak, Maaşlı işi bırakıp iş kurmak, Sıfır sermaye ile iş kurmak, Borçla iş kurmak

Bir bayi işletmesi, yeni başlayan girişimciler için harika bir seçenek olabilir. Bu iş modeli ile kendi e-ticaret işinizi kurmak için devrim niteliğinde yeni bir ürün fikrine ihtiyacınız yok. Aslında, kendi ürünlerinizi üretmeniz bile gerekmiyor, bu da işe başlamanın daha az zahmetli olduğu anlamına geliyor.

İlgilenen? Ardından bayinin anlamını, neden bayi olmanız gerektiğini ve çevrimiçi satış işine nasıl başlayacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

Bayi nedir?

Bayi, farklı tedarikçilerden ürün satın alan ve bunları kendi müşterilerine (genellikle kâr ederek) satan kişi veya şirkettir. Bayiler genellikle müşteri deneyimi açısından bir miktar katma değer sağlar ve bu da sattıkları ürünlerin fiyatını artırmalarına olanak tanır. Bu, ayrıntılı bir ürün açıklaması, müşteri sadakat programı veya canlı sohbet desteği kadar basit bir şey olabilir.

Bir Bayi İşine Nasıl Başlanır
Bir Bayi İşine Nasıl Başlanır

Ürünleri tedarik etmek her zaman kolay değildir ve çoğu zaman büyük bir sermaye yatırımı gerektirir. Bayiler, ancak satış yaptıktan ve müşteri tarafından ödeme yapıldıktan sonra ürünleri satın alarak bu konuda gezinebilirler. Yeniden satmayı , bireylerin çeşitli tedarikçilerden malzeme ve ürün tedarik ettiği ancak satın alınan herhangi bir envanter aracılığıyla önceden satış yapma taahhüdünde bulunmadığı bir stoksuz satış biçimi olarak düşünün .

Bu iş modeli, ortalama bir kişinin başlaması için daha kolaydır ve özellikle niş uzmanlığınız varsa, oldukça karlı olabilir. Örneğin, moda konusunda oldukça bilgili biri, şu anda trend olan farklı giysiler etrafında yeniden satış işine başlayabilir.

Bayi olmanın avantajları nelerdir?

Çevrimiçi yeniden satış işine başlamanın bir dizi avantajı vardır:

Kendi işinizi hızlıca kurun

Bayi olmak, hızlı bir şekilde bir iş kurmanıza olanak tanır. Bu konuda envanterin gelmesini beklemenize veya herhangi bir şey beklemenize gerek yoktur. Çevrimiçi mağazanızı kurduğunuz gün kurabilir ve başlatabilirsiniz. Mağazanıza birkaç harika satıcı ürünü ve biraz içerik ekledikten sonra işletmenizi pazarlamaya başlayabilirsiniz.

Envanter taşımayın

Bayi olmanın bir başka avantajı da envanter taşımak zorunda olmamanızdır. Önceden envanter satın almak zorunda kalmadan yeniden satış yapmanıza izin veren stoksuz satış tedarikçilerinden ürünler temin edebilirsiniz. Mallar için yalnızca müşteriler web sitenizden sipariş verdikçe ödeme yaparsınız, bu da onu yeni girişimciler için harika bir seçim haline getirir. Niş ürünler veya butik giysiler satsanız bile stok tutmadan da kar edebilirsiniz.

Benzer:  Hızlı Para Kazanmak ve Başarının Sırları

Geniş bir ürün yelpazesini yeniden satmak

Bayi olursanız, geniş bir ürün yelpazesi satabilirsiniz. Giysi satıyorsanız, işletmeniz büyüdükçe ayakkabı, mücevher, aksesuar, el çantası, iç çamaşırı veya ilgili ürünler sunabilirsiniz. Yalnızca müşterilerin mağazanızdan satın aldığı ürünler için ödeme yaptığınız için, bayi çevrimiçi mağazanıza başka ürünler eklemek daha fazla maliyetli olmaz.

Finansal riskinizi azaltın

Bir kurmanın bir yararı, finansal maliyetin düşük olmasıdır. Bu, bütçe bilincine sahip ve riskten kaçınan girişimciler için mükemmel bir iştir. Toplu envanter satın almanıza gerek kalmayacak. Bir bayi işinde nakliye ücretleri çok yüksek değildir. Mallar için yalnızca müşteriler satıcı çevrimiçi mağazanız aracılığıyla sipariş verdikçe ödeme yaparsınız. Bu nedenle, iş yapmanın finansal riski düşüktür.

Kendi Marjlarınızı Belirleyin

Bayi olduğunuzda, kendi marjlarınızı belirlemekte özgürsünüz. Ürünlerinizi istediğiniz gibi fiyatlandırmayı seçebilirsiniz. Malların maliyeti düşük olduğundan, bayi işinizin karlı olmasını sağlamak için ürünlerinizi fiyatlandırabilirsiniz. Fiyatınızı ne kadar yüksek ayarlarsanız, o kadar çok kazanabilirsiniz. Ürün fiyatlandırması için endüstri standartlarına baktığınızdan emin olun.

Nasıl bayi olunur

1. İşletmenizi kaydedin. İş yaptığınız ve/veya şirkete dahil olduğunuz yerde bir işletme lisansı alın. Diğer eyaletlerde yeniden satış yapmak için bir Yabancı Kalifikasyon başvurusunda bulunmanız gerekir .

2. İşe başlamadan önce yeniden satışla ilgili yasaları kontrol ettiğinizden emin olun.

3. Yeniden satış izni alın. Öğeleri satın aldığınız ve sattığınız her eyalet için bir tane dosyalayın. Bazı ücretler geçerli olabilir.

4. Amerika Birleşik Devletleri'nde, yeniden satış izni, bireylerin belirli ürünleri satış vergisinden muaf olarak satın almalarına izin verir. Ancak, satış vergisini müşterilerden tahsil edip devlete göndermeniz gerekiyor.

5. Satış vergisi kanunları eyaletten eyalete değişir ve her eyalet kendi satış vergisi oranını uygular. Bazı eyaletler ayrıca, bayilerin eyalet çapındaki satış vergisinden ayrı olarak gönderilmesi gereken yerel satış vergisini toplamasını şart koşar. Sizin durumunuzda hangi vergilerin geçerli olduğunu öğrenmek için yerel yargı alanınıza danışın.

Benzer:  En Kolay Para Kazanma Yolları: Pratik ve Etkili Yöntemleri

6. Bir bayi işinde, hemen hemen her şeyi satabilirsiniz . Bir giyim mağazası açabilir veya ayakkabı veya hatta eski ürünleri yeniden satabilirsiniz. Üretime ve ürün geliştirmeye yatırım yapmak zorunda olmamanız gerçeği, yeniden satış yapmayı uygun gördüğünüz şekilde başlamak ve büyütmek için harika bir fikri haline getirir.

1. Giyim işi

Her yaştan kadına, erkeğe ve çocuğa yeniden satabileceğiniz için giyim büyük bir fırsattır. Bir bayi giyim işletmesi yürütürken, aynı anda birkaç farklı giyim nişini test edebilir ve hangisinin sizin için en uygun olduğuna karar verebilirsiniz. Düşük performans gösteren stilleri herhangi bir maliyet ödemeden çıkarabilir ve modaya girdikçe yeni ürünler ekleyebilirsiniz.

Giyim gibi bir bayi oluştururken önceden plan yapmak önemlidir, çünkü giyim hatları mevsimlere ve popüler tatillere bağlı olarak döngüseldir.

2. Evcil hayvan malzemeleri mağazası

Evcil hayvan malzemeleri, giyimden yiyeceğe, tasma kayışlarına ve aradaki her şeye kadar çok çeşitli seçenekler sunar. Evcil hayvan ebeveynleri her zaman malzemeye ihtiyaç duyar, bu nedenle yeniden satarak kâr elde etmek için bolca fırsat vardır.

Köpek ve kedi ebeveynleri, hedeflenen en popüler kitledir, ancak kemirgenler, domuzlar veya balıklar gibi niş evcil hayvanların sahiplerine hitap eden ürünleri de satabilirsiniz. Ürünlerinizi paylaşmak için sosyal medyayı kullanın ve ilgi çekmek için müşterilerin satın aldıklarını çevrimiçi sergilemelerini sağlayın.

3. Kozmetik işi

Bir satıcı iş fikri olarak, nakliye nispeten düşük olduğundan ve sipariş hacmi normalde ortalamadan daha büyük olduğundan, çevrimiçi kozmetik satmak para kazanmanın harika bir yolu olabilir.

Kozmetik sadece makyaj demek değildir. Cilt bakım kremleri ve saç bakım ürünleri anlamına da gelebilir. Bu, tek bir mağazada her yaştan kadın ve erkeğe hitap eden bir bayi işi başlatabileceğiniz anlamına gelir.

4. Araba aksesuarları işi

Piyasayı anlıyorsanız, araba aksesuarları için bir satıcı işi başlatmak çok karlı olabilir. İnsanlar günümüzde arabalarında çok fazla zaman harcıyor ve onları mümkün olduğunca konforlu hale getirmek istiyor.

Müşterilerinizin ne istediğini araştırın ve yorumlarınızın her zaman olumlu olmasını sağlamak için onları saygın satıcılardan temin edin. Bazı ürün fikirleri, araba koltuğu saklama torbaları, araba koltuğu arka kancaları, ışıklı otopark kartları, FM vericili radyo alıcısı alıcısı ve araba Bluetooth hoparlörüdür.

Benzer:  Kendi İşini Kurmak İsteyen Girişimciler İçin Hızlı 7 Adım

Bir satıcı çevrimiçi mağaza ile nasıl para kazanılır

Yeni bayi işinizle büyük olasılıkla istiyorsunuz. Neyse ki, bayi çevrimiçi mağazanızın büyümesini ve kârlı kalmasını sağlamak için uygulayabileceğiniz birçok strateji var.

Ürünlerinizi iyi fiyatlandırın

Ürünlerinizi pazarlamak önemli olsa da, ürünlerinizi iyi fiyatlandırmak , işletmenizin kârlı kalmasını sağlamaya yardımcı olabilir. Bazı bloglar, rekabetçi kalabilmek için 2 dolarlık bir kâr elde etmenizi önerir. Bu korkunç bir tavsiye.

Ürün fiyatınız sadece malların maliyetini karşılamamalıdır. Ayrıca pazarlama maliyetini, çalışanları (işe almaya başladığınızda), Shopify ücretleri gibi masrafları ve daha fazlasını kapsar. Ürün fiyatınız pazar için anlamlı olduğu sürece, kendinizi düşük fiyatlandırmanıza gerek yoktur.

Sosyal medya reklamları yayınlayın

Genel olarak, Facebook reklamları satıcılar için en popüler seçim olma eğilimindedir. Ancak TikTok ve Instagram reklamları , büyüyen kullanıcı tabanı ve ticaret özellikleri nedeniyle de ilgi görüyor.

Markanızın hedef kitlede en iyi nerede yankı bulduğunu görmek için farklı platformları denemeniz gerekecek. Özellikle kişiselleştirilmiş kısa videolar yapmakta iyiyseniz, belki de TikTok en iyi performans gösteren pazarlama kanalınız olabilir. Deneyin, analiz edin ve ikiye katlayın!

İşinizle ilgili içerik oluşturun

Video pazarlamadan blog yazmaya kadar, içerik oluşturma markanızın varlığını yükseltmeye yardımcı olabilir. Ne kadar yüksek kaliteli içerik oluşturursanız, mağazanıza trafik çekme olasılığınız o kadar artar. Markanız için tutarlı bir şekilde içerik oluşturarak, zaman içinde satışlarınızın artacağını göreceksiniz.

Daha fazla pazarlama fikrine mi ihtiyacınız var? Bir Ürün Nasıl Pazarlanır yazımızda, mağazanıza daha fazla trafik çekmenize yardımcı olabilecek 24 farklı etkili pazarlama ipucu bulacaksınız. Makaledeki ipuçlarını kullanarak, bayi işinizde ilk birkaç satışınızı gerçekleştirme olasılığınız daha yüksek olacaktır.

Bayi işinize bugün başlayın

Yeniden satış yapmak, bir e-ticaret işletmesi kurmak ve işletmek için çaba sarf etmenin düşük riskli bir yoludur. Web siteniz istediğiniz şekilde tasarlanabilir ve şekillendirilebilir ve önceden envanter yatırımı yapmadan ürünleri eklemeniz yeterlidir. Promosyonlar, satışlar ve ürün fiyatlandırması sizin tarafınızdan yapılacaktır. Yeniden satış işinizi bugün başlatmak ve büyütmek için yukarıdaki ipuçlarını izleyin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Oturum aç

Şifremi Unuttum?

Şifremi Unuttum?

Hesap verilerinizi girin, size şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı göndereceğiz.

Şifre sıfırlama bağlantınız geçersiz veya süresi dolmuş görünüyor.

Giriş

Gizlilik Politikası

Koleksiyona ekle

Koleksiyon Yok

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.