Teknoloji

2021'in En İyi Akıllı Telefonları

2021 arasında çeşitli markaların telefonunu gözlemlemek mümkündür. Önceki yıllara bakıldığında belirli bir ya da birkaç markanın telefonları yılın en iyi ve en çok kullanılan telefonu olarak gözükürken bu sene durumlar farklı seyir etti. İnsanlar artık direkt olarak markaya değil de özelliklere odaklanmaktadırlar. Özelliklere odaklanma ile birlikte yeni markalara da çeşitli şanslar verilmiş olmaktadır. 

Verilen şansları iyi değerlendiren her ise en sık kullanılan ve beğenilen telefondan arasında yer edinmektedir. Ancak bu durum ise markalar arasındaki rekabeti arttırmaktadır. Çünkü artık kişiler hangi telefonun kaliteli olduğu ve hangi markanın özelliklerinin iyi olduğu ile ilgilenmektedirler.

Akıllı telefon kullanımı ise günümüzde oldukça yaygındır. Son derece yaygın olan bu akıllı telefonları 7 den 70'e her bireyin elinde görmek mümkündür. Bu ürünlerin ise çeşitli özellikleri bulunmaktadır. İnsanlar genellikle ürünlerin hızına, kamera özelliklerine, boyutlarına, depolama alanlarına ya da yeniliklerine bakmaktadırlar. 

Yalnızca bu ve bu özellikler dikkate alınmamaktadır. Bu ve bu özellikler dışında pek çok durum da oldukça önemlidir ve hemen hemen her birey, bu durumları gözden geçirdikten sonra alışverişini yapmaktadır.

1. Realme 7

2021 en iyi akıllı telefonlar arasında Realme 7 kendisini göstermektedir. Bu telefonun 4,5 G desteği bulunmaktadır. 4,5 G ile her birey Dünya'ya çok daha hızlı erişim sağlayabilmektedir. Bu durumun yanı sıra telefon büyüklüğü de son dönemlerde önemli bir husus olmaktadır. Bu teleonun ekran büyüklüğü ise 6.5 inç olmaktadır. Ayrıca kameranın 64 MP olması da telefonun değerini bir hayli yükseltmektedir. İnsanlar çeşitli durumlara dikkat ederek akıllı telefon satın alımını gerçekleştirirken 2021 en iyi akıllı telefonlar arasında bulunan Realme 7 bu durumların gerekliliğini başarılı bir biçimde tamamlamaktadır. Bu sayede Realme 7'nin satımı üst sıralarda yerini almaktadır.

Benzer:  Antimalware Service Executable Kapatma Windows 10

Realme 7, çift hat özelliği ile kullanıcılarına çeşitli olanaklar sunmaktadır. Telefonun belleğinin (RAM) 6 GB olması da telefonu özel kılan bir diğer özelliktir. Bu durumun yanı sıra telefonun batarya kapasitesi ise 5000 mAh olmaktadır. Hızlı şarj özelliğine sahip olan bu telefon kullanıcılarına uzun süreli telefon kullanımı vaad etmektedir.  Realme 7 akıllı telefonu üzerinden müzik oynatmak isteyen kişiler bu özellikten 71 saat yararlanabilmektedirler. Aynı şekilde bu akıllı telefon üzerinden oyun oynamak isteyen kişiler oyunlarını 9 saat oynayabilmektedirler. Telefondan video oynatmak isteyen her birey ise bu avantajdan 15 saat yararlanabilmektedir. Kişiler telefonda arama yapmak istiyorlarsa bu arama için de 48 saatlik bir olanak mevcuttur. Telefonun kamera çözünürlüğü ise 64 MP'dir.

2. Xiaomi Redmi Note 10 5G

2021 en iyi akıllı telefonlar içerisinde Xiaomi Redmi Note 10 5G bulunmaktadır. Bu telefonun sahip olduğu özellikler, kullanıcılarını büyük ölçüde memnun etmektedir. Telefon, 6,43 inçlik geniş bir ekrana sahiptir. Kişi ya da kişiler bu ekrandan çeşitli videoları HD özellik ile izleyebilmektedirler. Telefonun 1080x2400 piksel çözünürlüğü bulunmaktadır. Bu çözünürlüğün yanında ise telefonda bulunan FHD+ özelliği, telefonda herhangi bir şey izleme zevkini iki misline katlamaktadır.

Benzer:  Windows 10 Arama Çubuğuna Yazı Yazamıyorum Çözümü

Telefon 4 GB RAM kamerasına sahiptir. Bu kamera ise 48 MP çözünürlüğe sahiptir. Telefonda ise çeşitli modlar mevcuttur bu sayede çekimler çeşitli şekillerde gerçekleşebilmektedir. Telefonun 4 GB RAM olanağı bulunmaktadır bu ise telefonu özel kılmaktadır. Telefonun pil gücü ise 5000 mAh olmaktadır. Bu sayede uzun ömürlü telefon kullanımı mümkündür.

3. Poco X3 NFC

2021 en iyi akıllı telefonlar arasında boy gösteren Poco X3 NFC, bu yıl pek çok kullanıcının ilgisini çekmektedir. Bu telefonun en büyük özelliklerinden biri ise kamerasıdır. Kamerası ile yapılan çekimler oldukça beğenilmektedir. Telefonun 4 tane kamerası bulunmaktadır. Telefonun ana kamerası 64 MP olmaktadır. 64 MP ise piyasanın üstündedir.

Telefon 6 GB RAM özelliği ile donatılmıştır. Telefonun pil gücü ise 5160 mAh olmaktadır. Bu pil gücü ise oldukça fazladır. Kişi ya da kişiler bu telefonu kullanarak 153 saat müzik dinleyebilir ya da 17 saat video izleyebilir. Bu durum telefonun değerini arttıran bir durumdur. Bunların yanı sıra telefon hızlı şarj özelliğine sahiptir. Cihazda parmak izi sensörü bulunmaktadır. Kullanıcılar bu özellik ile birlikte telefon kullanımlarını kolaylık ile gerçekleştirebilmektedirler.

4. Samsung Galaxy M21

2021 en iyi akıllı telefonlar içerisinde Samsung Galaxy M21 telefonu da bulunmaktadır. Bu telefonun en büyük özelliği pil gücüdür. Pil gücü bu telefonda tam olarak 6000 mAh şeklindedir. Bu özellik pek çok kişinin ilgisini çekmektedir. Bu pil gücü ile kişiler, 49 saat telefon görüşmesi yapabilirler, 130 saatten fazla müzik dinleyebilirler, 2o saati aşkın bir süre de video izleyebilirler.

Benzer:  Adını Dahi Duymadığınız En İyi Mobil İşletim Sistemleri

Telefon hızlı şarj olma özelliği ile de ilgileri üzerine çekmektedir. Hızlı şarj olmanın yanı sıra pil gücünün fazla olması telefon kullanım süresini uzatarak kullanıcılara avantaj sağlamaktadır. Telefon ekranıysa 6,4 inç'tir. Telefon, üçlü arka kameraya sahiptir. Telefonun ana kamerası 48 MP özelliğine sahiptir. İşlemcisi 8 çekirdek olan bu telefon aynı zamanda 4 GB RAM özelliğine sahiptir.

2021 en iyi akıllı telefonlar içerisinde bulunan telefonda Game Booster özelliği de bulunmaktadır. Bu özellik ile beraber artık kişi ya da kişiler oyunlarını çok daha hızlı ve verimli bir biçimde oynayıp keyifli vakit geçirebileceklerdir. Telefonda aynı zamanda parmak izi tanıma ve yüz tanıma özellikleri bulunmaktadır. Bu sayede telefonu kullanma çok daha kolay ve hızlı bir biçimde gerçekleşmektedir. Telefonun ağırlığı ise 188 gramdır. 188 gr ağırlığa sahip olan bu telefonu kullanmak ise son derece kolaydır. 2021 en iyi akıllı telefonlar arasında bulunan bu telefonun bu ve bu gibi pek çok ilgi çekici özelliği bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Oturum aç

Şifremi Unuttum?

Şifremi Unuttum?

Hesap verilerinizi girin, size şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı göndereceğiz.

Şifre sıfırlama bağlantınız geçersiz veya süresi dolmuş görünüyor.

Giriş

Gizlilik Politikası

Koleksiyona ekle

Koleksiyon Yok

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.