Yurtdışı Eğitim

Rusya’da Eğitim Rusya’da Üniversite

Rusya’da Eğitim, Rusya’da’ üniversite, Rusya’da üniversite eğitimi için yapılması gerekenler, Rusya’da üniversite kayıt koşulları, Rusya’da eğitim hakkında genel bilgiler.

Rusya’da üniversite ve Rusya’da eğitim neden mi çok fazla önemli? Çünkü Rusya 2020 yılı OECD tarafından dünyanın en iyi eğitimli ülkesi olarak seçildi. Bu kategoride ikinci sırayı Kanada aldı. Hiç kuşkusuz eğitim denilince ilk akla gelen ülke Rusya olmalıdır. Sanırım neden böyle ifade ettiğimizi Rusya’da yaşarsanız daha iyi anlarsınız.

diğer ülkelere göre Rusya’da ki üniversiteler önemi bakımından tarihi ve köklü üniversitelerden oluşmaktadır. Birçok eğitim alanın da tanınmış, Nobel ödüllü bir çok bilim adamı yetiştirmişlerdir. Rusya’da üniversiteler daima devlet tarafından desteklenmekte ve titizlikle kontrol edilmektedir. Bu üniversiteler aynı zamanda Rusya’nın araştırma ve bilim merkezidirler.

Benzer:  Macaristan'da Üniversite Okumak ve Eğitim
Rusya'da Üniversite Eğitimi
Rusya’da Üniversite Eğitimi

Rusya’da Üniversite ve Rusya’da Eğitim sistemi gayet muazzam bir şekilde oturmuş ve tabi ki haklı olarak tüm dünyada mükemmel bir konum elde etmiş olan Rusya’da eğitim almak artık bir ayrıcalık haline gelmektedir.

Rusya’da Üniversite Kabul Şartları

Rusya’da üniversite eğitimi için üniversitelere yerleşebilmenizde lise mezunu olmanız yeterlidir. TYT-AYT gibi sınavlara da ihtiyacınız yok. Burası çok önemli, “Türkiye’de hangi lise türünden ve hangi bölümden mezun olduğunuzun da hiçbir suretle önemi ve geçerliliği yok“. Siz Rusya’da üniversitelere başvurunuzu sadece lise diplomanızla yapacak, istediğiniz bölümü, istediğiniz şehirde ve üniversitede okuyabileceksiniz.

Rusya’da üniversite ve Rusya’da eğitim ana dili olan Rusça ve belirli Rus üniversitelerinde İngilizce ile Fransızca dillerinde verilmektedir. Rus üniversitelerinde Rusça dilinde eğitim alacak olan öğrenciler öncelikle hazırlık okuluna kayıt olurlar. İlk yıl Rusça eğitimi alırlar ve bitiminde lisans derslerine başlayabilirler.

Benzer:  İngiltere’nin En İyi Üniversiteleri

Rusça çok kolay bir dil ve ortalama olarak 6-ayda bu dili öğrenebilirsiniz. İngilizce veya Fransızca dilinde eğitim alacak olanlar ise IELTS/TOEFL gibi sınavlara gerek kalmadan direkt olarak bölüm derslerine başlayabilmektedirler.

Rusya’da Eğitim Başvurusu

Rusya’da üniversite eğitimi almak isteyen adayların kesinlikle erken başvuru yapmalarını önerilmektedir. Rusya’da üniversite eğitim çıtası yükseldikçe talepler her yıl çok daha fazla artmaktadır. Dünyanın hemen hemen her yerinden popüler olan ve rağbet gören Rusya Üniversitelerinde kontenjanlar özellikle 2018 – 2019 – 2020 yılları arasında çok çabuk doldu ve neredeyse uluslararası öğrenciler için yer kalmadı diyebiliriz. Ekonomik konaklama seçenekleri ve eğitim bedelleri nedeniyle talep patlaması yaşayan Rus Üniversitelerinde önümüzdeki yıllarda da aynı şekilde kontenjan sorunu olacağını öngörmektedir.

Benzer:  İsveç'in En İyi Üniversiteleri
Rusya’da eğitim online başvuru formu

Yurtdışı Eğitimde Daha Fazlası

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Oturum aç

Şifremi Unuttum?

Şifremi Unuttum?

Hesap verilerinizi girin, size şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı göndereceğiz.

Şifre sıfırlama bağlantınız geçersiz veya süresi dolmuş görünüyor.

Giriş

Gizlilik Politikası

Koleksiyona ekle

Koleksiyon Yok

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.